מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1389 - 08/11/2022

המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן

 

כל עובד 25.10

 
מאמרים
 
 
מתכננים לפרוש? אולי כדאי לחכות ל-2023?

הגעתם לגיל פרישה ואתם מתכננים לפרוש בחודש הקרוב. אולי כדאי לכם להמתין מספר חודשים ולפרוש בשנת 2023. או שאולי כדאי דווקא להקדים את הפרישה?

למאמר מאת נדב טסלר - לחץ כאן
 
 
טבלאות
 
 
מחולל הפקדה לגמל לעובדים שהגיעו לגיל פרישה

מחולל זה מתאר את תנאי ההפקדה לגמל לעובד בגיל פרישה.

למחולל הפקדה לגמל – לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
 
הארכת תוקף של אישורים לתיאומי מס לשנה נוספת - דגשים בדבר חישוב פטור על קצבה לפי סעיף 9 א לפקודת מס הכנסה

כחלק ממאמצי רשות המיסים כשירות לציבור, נשלחים בתחילת שנת המס מאות אלפי אישורים להארכת תוקף לשנה נוספת לאישורי תיאום מס קיימים, במצבים בהם אין מידע על שינוי בהכנסות הנישום. חלק מאישורי הארכות התוקף נשלחים למקבלי קצבאות בגיל פרישה, הזכאים לפטור ממס על חלק מקצבתם המזכה, מכוח הוראות סעיף 9א לפקודת מס הכנסה. הפטור כאמור מחושב כאחוז מתוך "תקרת הקצבה המזכה", המתואמת מדי שנה, בהתאם להוראות סעיף 120ב לפקודה.

לחוזר רשות המיסים - לחץ כאן
 
 
פסיקה
 
 
נקבע: עובדת שמסרבת לחזור מחל"ת כפוי הינה מתפטרת

מנהלת תיקי לקוחות בחברה פיננסית, הוצאה לחל"ת של חודשים עקב נגיף הקורנה ולאחר שבועיים נתבקשה לשוב לעבודה. העובדת סרבה ורצתה להישאר בחלת המקורי. לאחר שהמעסיקה דרשה את חזרת העובדת לעבודה והעובדת המשיכה בסירובה, ראתה המעסיקה בהתנהלות זו התפטרות ללא מתן הודעה מוקדמת וביצעה לה גמר חשבון. העובדת תבעה על פיטורים שלא כדין ומנגד המעסיקה תבעה בתביעה שכנגד על נזקים שנגרמו לה ע"י העובדת ואי חזרתה לעבודה. בית הדין דחה את שתי התביעות בקביעה כי העובדת היא שהתכוונה להתפטר וכך עלה מכלל הראיות, זאת כאשר העובדת לא הוכיחה את הפיטורים מצידה של המעסיקה ואף לא טענה להתפטרות בדין מפוטר לפי סעיף 11(א) לחוק פיצויי פיטורין תשכ"ג-1964 או עמדה בתנאי הוכחת הסעיף. בהתאם, נזקיה של המעסיקה לא הוכחו ולכן נדחתה גם התביעה שכנגד (ד"מ 5723-06-20, עמית לוי נ' א. אהרוני גרופ פיננסים בע"מ, מיום 3.07.22).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד ג'ולייט אליהו – לחץ כאן
 
בית הדין חייב עובדת שגנבה להחזיר את שגנבה ושלל ממנה את פיצוייה הצבורים בקופת הגמל

עובדת הועסקה כמנהלת משמרת בחברת תמנון טקסטיל במשך כשלוש שנים. העובדת נתפסה בגניבה זומנה לשיחת בירור במהלכה הודאתה בגניבתה והתפטרה. לאחר מכן חזרה בה מהודאתה וטענה לפיטורם שלא כדין ולהודאה שלא מרצונה החופשי, המעסיקה הגישה תלונה במשטרה והגישה תביעה בטענה כי, על העובדת להשיב את הגניבות, לשאת בטל ההוצאות לאיתור הגניבה ולשלול ממנה את כספי הפיצויים בקופת הגמל. בית הדין פסק כי, המעסיקה הוכיחה מעל לכל ספק כי העובדת גנבה, לעניין סכום הגניבה, המעסיקה ביססה הוכחה לסך של 1,660 ₪. באשר לטענת המעסיקה בעניין החזר הוצאות לאיתור הגניבה פסק בית הדין כי, המעסיקה לא הוציאה הוצאות נוספות לאיתור הגניבה. באשר לשלילת כספי הפיצויים בקופת הגמל, בית הדין נתן צו המופנה כלפי חברת מגדל חברה לביטוח בע"מ, המורה לה להעביר למעסיקה את הסכומים שנצברו בקופ"ג לפיצויים ע"ש העובדת בגין תקופת עבודתה של העובדת אצל המעסיקה (סע"ש47824-01-21, תמנון טקסטיל בע"מ נ' אורזו'אן אבו אלינל, מיום 18.06.2022).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד עידו סמולר – לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
Excel למתחילים
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה המוצעת כאן, מלמדת עד כמה, בעצם, זוהי תוכנה פשוטה לשימוש. התוכנת מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
כנס המסים השנתי של חברת "חשבים מידע עסקי בע"מ"
כמדי שנה אנו מזמינים אתכם, לקוחות יקרים, לכנס המיסים השנתי, לסיכום ולהיערכות נכונה לקראת תום שנת המס. בכנס תשמעו הרצאות מקצועיות ממיטב המומחים הבכירים במשק בתחומי מס הכנסה וביטוח לאומי, תקבלו עדכונים וחידושים חשובים, עדכוני פסיקה תקדימית שניתנו השנה והשפעתה על ההיערכות הנכונה לסוף שנת המס, וטיפים לחיסכון במס. יפתח את הכנס אורח הכבוד שי באב"ד
Excel ביניים ב- ZOOM
קורס של 4 מפגשי בוקר ב-ZOOM - תחילת הקורס בפברואר / יוני / אוקטובר / דצמבר
EXCEL מתקדם
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
סדנת גבייה וחייבים - סודות וטכניקות לגבייה יעילה
מטרתו של כל ארגון הינה ריווחיות ושגשוג, תוך גבייה יעילה של התשלומים. בחברות ובארגונים רבים, מערכת הגבייה מהווה את הבסיס האמיתי והמרכזי לתזרים המזומנים של החברה, המאפשר את קיומה והמשך פעילותה העסקית. מטרת ההדרכה: הכשרה מקצועית והתנהגותית של אנשי הגבייה למקצוע חשוב זה, תוך הקניית מיומנות וכלים לגבייה. ההדרכה: הסדנה מועברת כהרצאה פרונטאלית בשילוב למידה התנסותית ובאמצעות ניתוח אירועים שיוצפו על ידי המשתתפים והמדריך.
יום עיון מנהלות לשכה
תפקידה של מנהלת הלשכה בישראל ובכל העולם - הוא קריטי להצלחת החברה. צומת קבלת החלטות, צומת סבוכה של ניסיונות להשפיע על יומן המנכ"ל ומנהלי החברה, רצונות הפוכים של מחלקות שונות ובקשות של ספקים ושל לקוחות. כל אלו הופכים את עבודתה של מנהלת הלשכה ומנהלת המשרד- למורכבת יותר ומסובכת יותר. בנוסף, ערוצי התקשורת הרבים שבהם היא פועלת, דורשים ממנה להיות אקרובטית, נערת גומי, איש ברזל ומאלף אריות - בכל רגע נתון במשרד. לרגל סיום שנת 2022 החלטנו לשפר את יכולות של פקידות בכירות, מזכירות ותיקות, מנהלות לשכה. רצינו לדבר איתן על מה שהיה בשנת 2022 ועל הצפוי בשנת 2023 - לחדש, לרענן, לגוון את הידע המקצועי ולשפר את היכולות הנדרשות לעבודתן. ואת זה נעשה ביום עיון מרוכז שמיועד כולו למטרה זאת.
מטבעות דיגיטליים ונכסים קריפטוגרפיים
לאורך תקופה ארוכה אנו עדים לגידול העצום בשווי השוק של מטבעות דיגיטליים ולהתפתחות של נכסים קריפטוגרפיים אחרים, דבר שמהווה הזדמנות עסקית ליזמים ואפיק השקעה אטרקטיבי למשקיעים. טובי המומחים בתחום ביום עיון ייעודי לציבור המשקיעים או מייצגיהם ירצו בהיבטי מיסוי, חקיקה, ביקורת, חשבונאות ופרקטיקה בהגשת דוחות.
קורס דיני עבודה ב-ZOOM
זו השנה השביעית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום. תינתן התייחסות לעבודה מהבית בהתאם למגבלות הקורונה.
השתלמות הליכי שומה
השתלמות ייחודית בת 2 מפגשים בהשתתפות סמנכ"ל שומה ופקידי שומה לשעבר ברשות המיסים שתעניק ידע מקצועי בהתנהלות מול רשויות המס בכלל ודיוני שומות מע"מ וניכויים.
יום עיון מע"מ
יום העיון מוקדש לסוגיות פרקטיות איתן מתמודד ציבור המייצגים מול רשויות מע"מ, עדכונים בפסיקה חדשה, בעמדות חייבות בדיווח ובהחלטות המיסוי שפרסמה רשות המסים והשלכותיהן על ציבור החייבים במס והמייצגים.
השתלמות חשבי שכר בכירים מוסמכים - 2022
ההשתלמות השנתית של מכללת חשבים והיחידה ללימודי תעודה והמשך של הקריה האקדמית אונו, השילוב המוביל בישראל חשבי שכר, מזמינים אתכם להשתלמויות מקצועיות עם מיטב המרצים בתחום! לבחירתכם, בזום/פרונטלי בפריסה ארצית
מיסוי אופציות לעובדים
תוכניות לתגמול עובדים הן דרך מקובלת למשוך עובדים איכותיים לחברה ומהוות תמריץ להישאר בה לטווח ארוך. ההקצאה מהווה תחליף שכר ללא צורך בהוצאת מזומנים מהחברה. יתר על כן , בהקצאת אופציות שלצורך מימושן נדרשת תוספת מימוש מהעובדים, תיווצר במימוש הזרמת מזומנים נוספת לחברה. טעויות ותקלות אשר נגרמות מחוסר ידיעה או תשומת לב עלולה לגרור חבות מס גבוהה ועוגמת נפש לעובדים, אשר ניתן להימנע מהן בתכנון מוקדם.
ניכוי מס במקור
יום עיון מיוחד שמוקדש כולו לציבור המנכים על מנת לעמוד במטלות הכבדות ברמה הפרוצדוראלית ולפעול בהתאם להוראות הדין, תוך יישום דווקני ופרטני של שלל ההוראות הקיימות בנושא הניכוי במקור לרבות טיפול בקנסות פירוט הליקויים והתמודדות מול פקידי השומה.
 
 
למסמך בפורמט PDF לחץ כאן

למענה מיידי, כנסו לאינפוקליק - מחוללים בדיני עבודה

אישור
היסטורית חיפושים
חיפוש מורפולוגי
מורפולוגיה
מדויק
מורחב
נרדפות
תחיליות
חיפוש בכל מאגרי המידע
חקיקה
פסיקה
חוזרים
סוגיות בדיני עבודה
מאמרים
הסכמים קיבוציים
מחשבונים וטבלאות
טפסים
חוזים והסכמים
תקשיר
הודעות נש"מ
דברי הסבר


נא להזין לפחות שדה אחד!
לקבלת מחיר אטרקטיבי
השאירו פרטים
הודעה אישית