מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1371 - 28/06/2022

המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן

 

כל עובד 21.6

 
סוגיות בדיני עבודה
 
 
דמי מחלה בעקבות מחלת הקורונה

עובד הנמצא מאומת למחלת הקורונה יהא זכאי לתשלום דמי מחלה מאת המעסיק ולא לדמי בידוד. זאת, בכפוף לכך שצבורים לרשותו ימי מחלה.

להתייחסות מאת עו"ד מיטל דולב בלט – לחץ כאן
 
האם נער עובד זכאי לדמי הבראה?

בהתאם להוראות צו ההרחבה, כל עובד, ובכלל זה נער עובד, שהשלים את שנת עבודתו הראשונה, יהיה זכאי אף הוא לדמי הבראה, בהתאם להיקף משרתו ובהתאם לוותק שצבר במקום העבודה.

להתייחסות מאת עו"ד הלית כהן רזניצקי – לחץ כאן
 
 
טבלאות
 
 
מחולל הגמול בעד עבודה במשמרת לילה

מחולל זה מפרט את נושא תשלום עבור עבודה במשמרת לילה.

למחולל הגמול בעד עבודה במשמרת לילה – לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
 
עדכון קצובת ביגוד לשנת 2022 - במגזר הציבורי

ביום 16.6.2022 פרסם הממונה על השכר והסכמי עבודה חוזר ובו עדכון קצובת הביגוד. בהתאם לחוזר, החל מ- 1.7.2022, סכומי קצובת הביגוד המעודכנים הם: רמה 3 - 1,603 ₪ ורמה 4 - 2,237 ש"ח

לחוזר הממונה על השכר והסכמי עבודה במלואו – לחץ כאן
 
סטודנטים - קצובת הבראה וביגוד לשנת 2022- מגזר ציבורי

ביום 16.6.2022 פרסם הממונה על השכר והסכמי עבודה חוזר ובו עדכון קצובת הבראה וביגוד לשנת 2022 לסטודנטים במגזר הציבורי. בהתאם לחוזר, יש לשלם לסטודנטים החל מ- 1.6.2022 קצובת הבראה בסך של 1.44 ₪ לכל שעת עבודה. כמו כן, יש לשלם לסטודנטים החל מ- 1.7.2022 קצובת ביגוד בסך 0.73 ₪ לכל שעת עבודה.

לחוזר הממונה על השכר ויחסי עבודה במלואו – לחץ כאן
 
הוארכה תקופת הזכאות לקבלת דמי בידוד למעסיקים ולעצמאיים עד 31.7.22

ביום 22.6.2022 פרסם המוסד לביטוח לאומי הודעה לפיה הוארכה תקופת הזכאות לקבלת דמי בידוד למעסיקים ולעובדים עצמאיים עד 31.7.22.

להודעת המוסד לביטוח לאומי במלואה – לחץ כאן
 
ההסתדרות ונשיאות המגזר העסקי סיכמו על העלאת דמי ההבראה לעובדים במגזר הפרטי

ההסתדרות ונשיאות המגזר העסקי סיכמו על העלאת דמי ההבראה לעובדים במגזר הפרטי
טקסט: לפי ההסכם, תעודכן קצובת דמי ההבראה לעובדים ל-400 שקל ליום לעומת 378 שקל לכלל המשק כיום, תוספת שיכולה להגיע ל-220 שקל לעובד. בפנייה לממונה הראשית על יחסי עבודה מבקשים הצדדים להרחיב את ההסכם לכלל המשק, כך שיחול על כלל העובדים והמעסיקים.

לחוזר ההסתדרות הכללית במלואו – לחץ כאן
 
 
פסיקה
 
 
בית הדין קבע, כי אימון הריצה בו נפצעה העובדת היה חלק אינטגרלי מפעילותה של קבוצת הריצה והכיר בעובדת כנפגעת עבודה

העובדת הצטרפה לקבוצת ריצה אשר ארגן המעסיק. באחד מאימוני הריצה של הקבוצה שנערך כהכנה למרתון תל אביב אליו נרשמה הקבוצה נפצעה העובדת. האימון התקיים בערב, מחוץ לשעות העבודה. תוך כדי ריצה, שעט כלב גדול לעבר העובדת ופגע בברכה באופן שהסב לה פגיעה ממשית, העובדת הובלה לבית החולים ונזקקה לטיפול רפואי ולשיקום. העובדת הגישה תביעה להכרה בתאונה כתאונת עבודה, אך, זו נדחתה על ידי המוסד לביטוח לאומי בנימוק, כי פגיעתה אירעה לאחר שעות העבודה, בפעילות ספורט שבוצעה מחוץ לכותלי המפעל, ולכן קבוצת הריצה אינה בגדר פעולה נלוות במידה סבירה לעבודה, לפיכך, אין לראות פעילות זו כקשורה לעבודה. לאור זאת, הגישה העובדת את התביעה הנ"ל. בית הדין האזורי לעבודה קיבל את התביעה ושוכנע, כי למעסיק היה אינטרס בקיומה של קבוצת הריצה וכי הייתה זיקה בין פעילות קבוצת הריצה לבין המעסיק. המעסיק יזם את ייסודה של קבוצת הריצה, מימן את שכר המאמן, העניק הטבות וסבסד אביזרי ריצה שונים, רשם את המשתתפים למירוצים ושילם את דמי הרישום ובמידת הצורך אף דאג, להסדרי לינה. בשולי הדברים ולמען הסר ספק, אף נפסק, כי האימון בו נפצעה העובדת היה חלק אינטגרלי מפעילותה של קבוצת הריצה אשר התכוננה באותה עת למרתון תל אביב. לפיכך, התביעה התקבלה והאירוע הוכר כתאונת עבודה ("ל 17279-10-19, נורית וינקלר נ' המוסד לביטוח לאומי, מיום 2.3.2022).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד מעיין קישלס – לחץ כאן
 
ביה"ד פסק פיצויי פיטורין לעובד שהתפטר בעידוד המעסיק והביע התלהבות יתרה להתפטרות

תושב שטחים שהועסק במוסך במשך כשבע שנים דרך שירות התעסוקה להעסקת עובדי שטחים הגיש תביעה כנגד המעסיקה לתשלום הודעה מוקדמת, השלמת פיצויי פיטורין וזכויות נוספות בגלל שלטענתו התפטר בעידוד והבעת התלהבות מצד המעסיקה. ביה"ד ציין כי הלכה היא שנטל ההוכחה בדבר פיטורים מוטל על כתפי העובד. במקרה דנן העובד עמד בנטל זה והוכיח על פי עדויות ותמליל השיחות בין הצדדים המצביעות על רצון המעסיקה לפטרו. נראה שהייתה הסכמה בין הצדדים, העובד ציין שחפץ לעזוב והמעסיקה קיבלה זאת בהתלהבות יתרה ולמעשה הפסיקה עבודתו מיידית ולכן זכאי לפיצויי פיטורין (סע"ש 17733-04-20, מוהנד קרינאוי נגד מרכז שרות ש. חדד בע"מ, מיום 27.02.2022).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד ראובן בבדז'נוב – לחץ כאן
 
קיום הטרדה מינית דורשת הוכחה של 51% כפי הנדרש במשפט אזרחי

במקרה זה נדחתה תביעת עובדת שטענה כי הוטרדה מינית בסופרמרקט בו עבדה ע"י הטבח הראשי שהיה ממונה עליה. העובדת לא זימנה עדים כדי לשכנע את בית הדין כי אכן הוטרדה מינית על ידי האחראי עליה ואף גרסתה לא קבעה סדר כרונולוגי של האירועים שלהם טענה. העובד מנגד, הכחיש את הטענות כלפיו, התעקש לביצוע בדיקת פוליגרף ואף נמצא דובר אמת ובהמשך תבע בתביעה שכנגד את העובדת להוצאת דיבה ולשון הרע כלפיו בעקבות תביעתה. בית הדין דחה גם את התביעה שכנגד הואיל והעובד לא סיפק הוכחות ולא זימן עדים והסתפק בהעלאת טענות בעלמא (סע"ש 3088-08-16 ו- 16130-06-17, פלונית נ' אלמוני, מיום 12.04.2022).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד ג'ולייט אליהו – לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
סדנת גבייה וחייבים - סודות וטכניקות לגבייה יעילה
מטרתו של כל ארגון הינה ריווחיות ושגשוג, תוך גבייה יעילה של התשלומים. בחברות ובארגונים רבים, מערכת הגבייה מהווה את הבסיס האמיתי והמרכזי לתזרים המזומנים של החברה, המאפשר את קיומה והמשך פעילותה העסקית. מטרת ההדרכה: הכשרה מקצועית והתנהגותית של אנשי הגבייה למקצוע חשוב זה, תוך הקניית מיומנות וכלים לגבייה. ההדרכה: הסדנה מועברת כהרצאה פרונטאלית בשילוב למידה התנסותית ובאמצעות ניתוח אירועים שיוצפו על ידי המשתתפים והמדריך.
יום עיון מנהלות לשכה
גם בארגונים קטנים וגם בחברות ובתאגידים בין-לאומיים , המשמעות של ניהול לשכת מנכ"ל או ניהול משרד היא להיות בו זמנית מנהלת ,מנהיגה, יוזמת דרך, מגשרת ומפשרת – ובעצם לנצח על תזמורת ענקית. להצלחה של מנהלת הלשכה יש חיבור ישיר לעמידה ביעדים, בנהלים ובדרישות הדירקטוריון ובוודאי להצלחת הארגון. ביום עיון זה נציג לכם רעיונות, טכניקות, כלים ושיטות – מהמתקדמים ביותר הקיימים כיום: נלמד כיצד לנהל את היום ולנהל קונפליקטים, נדון במגמות חדשות בניהול, בשפת הגוף, ובכל מה שנדרש בפועל כדי לנהל בצורה יעילה, מועילה ואפקטיבית.
השתלמות הליכי שומה
השתלמות ייחודית בת 2 מפגשים בהשתתפות סמנכ"ל שומה ופקידי שומה לשעבר ברשות המיסים שתעניק ידע מקצועי בהתנהלות מול רשויות המס בכלל ודיוני שומות מע"מ וניכויים.
Excel ביניים אחה"צ ב-ZOOM
קורס של 4 מפגשי אחה"צ ב-ZOOM - תחילת הקורס במרץ / ספטמבר
הליך סיום עבודה
מילוי נכון של טופס 161, 161 א'. יוצגו שיקולים לבקשת פטור בגין מענקי הפרישה וטיפול מיטבי במענקים החייבים במס.
השתלמות הצהרות הון
כל בעל עסק מקבל דרישה להגשת הצהרת הון. הצהרת הון מהווה מעין בדיקת אמינות לדיווחים השנתיים ומהווה "כאב ראש" לא קטן לבעלי העסקים ומייצגיהם. חוסר עקביות או טעויות עלולה להתפרש כעבירה ולגרור את המגישים לבתי משפט. מטרת ההשתלמות הינה הכנה לעמידה בדרישות רשות המסים על מנת להימנע מטעויות. בין הנושאים שילמדו נתייחס לטבלאות הוצאות מחייה; מי חייב בהצהרת הון , מטרתה, השוואות הון ומשמעות גידול הון או קיטון בהון, טיפול בגידול הון בלתי מוסבר, הדגשים בהצהרת הון ראשונה, מילוי טופס הצהרת הון ועוד....
זכויות העובדים במהלך חגים, חופשה, ומחלה
מיועד ל: חשבי שכר, יועצי מס, מנהלי חשבונות, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי כספים, חשבים ועורכי דין
PQ + Pivot Table
Power Query הוא תוסף חינמי חדש מבית מיקרוסופט, שמיועד לייבוא נתונים ממגוון מסדי נתונים, ליצירה ולעיבוד של מידע, וכל זאת באמצעות ממשק משתמש אינטואיטיבי ונוח לתפעול. הכלי מהווה מקור עוצמתי ליצירת טבלאות ציר ממקורות שבמצבם הגולמי אינם טבלאיים. והוא משמש כמתווך אוטומטי בין המקורות לבין טבלאות ציר, אולם יכול לעמוד גם כתוצר בפני עצמו.
קורס דיני עבודה
זו השנה השביעית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום, בעבודתכם היומיומית. תינתן התייחסות לעבודה מהבית (בהתאם למגבלות הקורונה)
Excel ביניים
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
ניכוי מס במקור
יום עיון מיוחד שמוקדש כולו לציבור המנכים על מנת לעמוד במטלות הכבדות ברמה הפרוצדוראלית ולפעול בהתאם להוראות הדין, תוך יישום דווקני ופרטני של שלל ההוראות הקיימות בנושא הניכוי במקור לרבות טיפול בקנסות פירוט הליקויים והתמודדות מול פקידי השומה.
מטבעות דיגיטליים ונכסים קריפטוגרפיים
לאורך תקופה ארוכה אנו עדים לגידול העצום בשווי השוק של מטבעות דיגיטליים ולהתפתחות של נכסים קריפטוגרפיים אחרים, דבר שמהווה הזדמנות עסקית ליזמים ואפיק השקעה אטרקטיבי למשקיעים. טובי המומחים בתחום ביום עיון ייעודי לציבור המשקיעים או מייצגיהם ירצו בהיבטי מיסוי, חקיקה, ביקורת, חשבונאות ופרקטיקה בהגשת דוחות.
קורס חשבי שכר
חשבי שכר הינם אנשי מפתח בכל ארגון וחברה. מתוקף תפקידם הם אחראים על אחד מהתקציבים הגדולים בארגון - השכר. חשבי השכר נדרשים למיומנות בתחומים רבים: מס הכנסה, דיני עבודה, ביטוח לאומי ועוד. לשכת רואי חשבון בישראל רואה בחיזוק תפקיד חשב השכר, הכרח מקצועי, והחליטה להסמיך מטעמה חשבי שכר בכירים, לאחר עמידה במבחני הלשכה.
יום עיון - חידושים ועדכונים במיסוי עובדים בפרישה
יום העיון מוקדש כולו לשינויים המהותיים על פי ההוראות החדשות של רשות המסים במיסוי פרישת עובדים בכל הנוגע לאפשרויות פריסת הכנסות המשתלמות בפרישה ובפטירה, סוגי הכנסות בפריסה לאחור ופריסה לפנים סקירת ההסדר החדש שגובש בין רשות המסים לבין ארגון גמלאי צה"ל, בנוגע לסוגיית שיטת היוון קצבאות פורשי צה"ל צו ההרחבה לביטוח פנסיוני מקיף במשק, סעיף 14 וסעיף 26 לחוק פיצויי פיטורים
EXCEL מתקדם - בZOOM
קורס של 3 מפגשי בוקר ב-ZOOM - תחילת הקורס ביוני / נובמבר
ניהול ספרים
תיעודי פנים חוץ, תעודות משלוח, חשבונית מס, חשבונית מס מרכזת, בקשות להקלה בניהול ספרים, ניהול ספרי חשבונות ממוחשבים ועוד. אי עמידה בהוראות ניהול ספרים מהווה עילה לפסילת ספרי החשבונות ועל כן חשוב מאד להתעדכן!
Excel Basic
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה המוצעת כאן, מלמדת עד כמה, בעצם, זוהי תוכנה פשוטה לשימוש. התוכנת מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
קורס בן שישה מפגשים בZOOM, תחילת הקורס במרץ / יוני / נובמבר
Excel ביניים ב- ZOOM
קורס של 4 מפגשי בוקר ב-ZOOM - תחילת הקורס בפברואר / יוני / אוקטובר / דצמבר
קורס דיני עבודה ב-ZOOM
זו השנה השביעית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום. תינתן התייחסות לעבודה מהבית בהתאם למגבלות הקורונה.
 
 
למסמך בפורמט PDF לחץ כאן

למענה מיידי, כנסו לאינפוקליק - מחוללים בדיני עבודה

אישור
היסטורית חיפושים
חיפוש מורפולוגי
מורפולוגיה
מדויק
מורחב
נרדפות
תחיליות
חיפוש בכל מאגרי המידע
חקיקה
פסיקה
חוזרים
סוגיות בדיני עבודה
מאמרים
הסכמים קיבוציים
מחשבונים וטבלאות
טפסים
חוזים והסכמים
תקשיר
הודעות נש"מ
דברי הסבר


נא להזין לפחות שדה אחד!
זכויות עובדים בחגים
לקבלת מחיר אטרקטיבי
השאירו פרטים
הודעה אישית