מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1345 - 21/12/2021

המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן

 

כל עובד 21.12

 
סוגיות בדיני עבודה
 
 
אין חובה גורפת בדין לתשלום שכרו של עובד שנעדר מעבודתו עקב תנאי מזג האוויר

בחוקי העבודה אין התייחסות למקרים של הפסקות בעבודה או של היעדרות מעבודה, כתוצאה ממזג האוויר, כגון: שלג, או כתוצאה ממצבים אחרים שמוגדרים כ"כוח עליון". הדין הוא, כי עובד שנעדר מעבודתו אינו זכאי לשכר עבודה, אלא אם כן היעדרות זו והתשלום בעדה מוסדרים בחוק (כגון: מחלה, חופשה וכו'), בהסכמים קיבוציים, בצווי הרחבה או בחוזה אישי.

להתייחסות מאת עו"ד עמוס הלפרין – לחץ כאן
 
חובת המעסיק להפקדה לגמל כאשר העובד מבוטח בביטוח פנסיוני כלשהו ותקופת עבודתו פחותה מ-3 חודשים

החל מינואר 2008 חלה חובה על כל מעסיק להפקיד לגמל עבור עובדיו. מועד תחילת ההפקדות לגמל החל על מעסיק, המפקיד בהתאם להוראות צו ההרחבה לביטוח פנסיוני מקיף במשק (להלן: "צו ההרחבה"), משתנה בין עובד שמבוטח בביטוח פנסיוני כלשהו לבין עובד שאינו מבוטח בביטוח פנסיוני כלשהו.

להתייחסות מאת עו"ד מעיין קישלס – לחץ כאן
 
 
טבלאות
 
 
מחולל מועדי תחילת הפקדות לגמל

מחולל זה מסביר את מועדי ההפקדות לגמל המתבססים על מגדר, וותק וגיל העובד
* הגדרות החוק קובעות הבחנה מגדרית בקביעת מועדי ההפקדות הסוציאליות. משכך, המחולל נבנה על בסיס מינו של העובד

למחולל מועדי תחילת הפקדות לגמל – לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
 
345 אלף שכירים קיבלו הודעה על הארכת תוקף של תיאום המס לשנת 2022

כחלק משיפור השירות של רשות המסים בנושא תאומי המס, נשלחו לכ-345 אלף שכירים הארכות תוקף לאישורים לתיאום מס, כך שיהיו תקפים גם לשנת 2022. בנוסף, נשלחו הארכות תוקף ל-11 אלף הורים לילדים עם מוגבלויות.

לחוזר רשות המיסים - לחץ כאן
 
 
פסיקה
 
 
התקבלה תביעתו של עובד שלקה בליבו להכרה באירוע כפגיעה בעבודה

עובד אשר הועסק כטכנאי מזגנים הגיש למוסד לביטוח לאומי תביעה לתשלום דמי פגיעה בגין אירוע לבבי עמו התמודד ושלטענתו אירע עקב אירוע חריג שהתרחש בעבודתו. המל"ל דחה את התביעה וכנגד החלטה זו הוגשה התביעה. העובד טען, כי אירוע הלב אירע כתוצאה מריב אשר התפתח במקום העבודה עם מעסיקו. המוסד לביטוח לאומי טען מנגד, כי העובד לא הוכיח בראיות אובייקטיביות שאירע לו אירוע חריג בעבודה וטען כי האירוע נגרם בעקבות יחסי מין שקיים העובד עם אשתו. בית הדין קיבל את תביעתו של העובד וקבע, כי אומנם נכון שבתשתית העובדתית נקבעו שלושה אירועים ראויים לציון שאירעו לעובד ביום האירוע (האחד, הריב עם המעסיק. השני, התקר בגלגל הרכב של בנו והשלישי, יחסי המין שקיים העובד עם אשתו בסמוך לבוא האוטם). עם זאת, רק לגבי אחד מהם נקבע, כי הוא עונה לקריטריון של אירוע חריג - היינו, כזה שגרם לעובד לדחק נפשי שהוא אינו מורגל בו. לאור זאת, נקבע כי העובד נפגע בעבודה ביוני 2017 והליקוי שאובחן בלבו קשור בקשר סיבתי לאירוע חריג שאירע בעבודתו. על כן, תביעתו של העובד התקבלה (ב"ל 49806-03-18, ירון בלומשטיין נ' המוסד לביטוח לאומי, מיום 27.6.2021).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד מעיין קישלס – לחץ כאן
 
תשלום ימי מחלה עקב ניתוח לשינוי מין

גננת שעבדה כשנה בגן ילדים ביצעה ניתוח לשינוי מין וביקשה לקבל דמי מחלה בגין ימי היעדרותה. העובדת לא חזרה לעבודתה לאחר ביצוע הניתוח עקב הבנתה כי פיטרו אותה. בית הדין קבע כי היא התפטרה אך זאת מחמת הפרת חוזה ואי עליה בשכר כפי שהובטח לה. עוד נקבע כי העובדת זכאית לתשלום בגין ימי המחלה עבור הניתוח שעברה ואין המדובר בחופשה מתוכננת כפי שטענו המעסיקים (סע"ש 33911-12-18, ליאור אביגייל זקילו פלינט נ' גן חמד, משה אילוז וגלית אילוז, מיום 9.9.2021).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד ג'ולייט אליהו – לחץ כאן
 
פיצויי לעובדת זרה שפוטרה בתקופה המוגנת מכוח חוק עבודת נשים

עובדת זרה אשר הועסקה בעבודות ניקיון בחברת כח אדם פוטרה למרות היותה בהריון בניגוד לחוק עבודת נשים וחוק שיווין הזדמנויות בעבודה. העובדת תבעה בגין הפיטורים שלא כדין ובגין רכיבים נוספים שלא שולמו לה כדין. בנוסף העובדת דרשה לחייב גם את המעסיקה מזמינת השרות בגין הפרות החוק שבוצעו אצלה ושהיה עליה למונען בהתאם להוראות החוק להגברת האכיפה של דיני העבודה, תשע"ב - 2012. לטענת המעסיקה מזמינת השרות, העובדת מועסקת ע"י חברת כח אדם, המעסיקה העסיקה בודק שכר כחוק, לא היא קיבלה את החלטת הפיטורין בניגוד לחוק. המעסיקה בפועל טענה כי, העובדת לא פוטרה, אלא שהיא לא שבה מחופשת הלידה ולא יצרה קשר עימה. בית הדין פסק כי העובדת פוטרה בניגוד לחוק עבודת נשים והורה למעסיקות יחד לפצות את העובדת בסך של 76.299 ₪ (סע"ש 2179-04-16 FANUS TEAME אלבר ציי רכב בע"מ נ' דן תפעול ושירותים לוגיסטיים בע"מ, מיום 30.10.21).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד עידו סמולר – לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
הליך סיום עבודה
מילוי נכון של טופס 161, 161 א'. יוצגו שיקולים לבקשת פטור בגין מענקי הפרישה וטיפול מיטבי במענקים החייבים במס.
PQ + Pivot Table
Power Query הוא תוסף חינמי חדש מבית מיקרוסופט, שמיועד לייבוא נתונים ממגוון מסדי נתונים, ליצירה ולעיבוד של מידע, וכל זאת באמצעות ממשק משתמש אינטואיטיבי ונוח לתפעול. הכלי מהווה מקור עוצמתי ליצירת טבלאות ציר ממקורות שבמצבם הגולמי אינם טבלאיים. והוא משמש כמתווך אוטומטי בין המקורות לבין טבלאות ציר, אולם יכול לעמוד גם כתוצר בפני עצמו.
EXCEL מתקדם - בZOOM
קורס של 3 מפגשי בוקר ב-ZOOM - תחילת הקורס ביוני / נובמבר
Excel ביניים ב- ZOOM
קורס של 4 מפגשי בוקר ב-ZOOM - תחילת הקורס בפברואר / יוני / אוקטובר / דצמבר
סדנת ניהול ספרים
סדנה אשר מוקדשת כולה להתנהלות נכונה בסבך ההוראות לניהול ספרים ומסמכים ממוחשבים, עמידה בביקורות ספרי העסק, הליכים מול פקיד השומה בפסילת ספרים ואי רישום תקבול.
Excel ביניים
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
קורס בן שישה מפגשים בZOOM, תחילת הקורס במרץ / יוני / נובמבר
קורס דיני עבודה ב-ZOOM
זו השנה השביעית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום. תינתן התייחסות לעבודה מהבית בהתאם למגבלות הקורונה.
PQ + Pivot Table
Power Query הוא תוסף חינמי חדש מבית מיקרוסופט, שמיועד לייבוא נתונים ממגוון מסדי נתונים, ליצירה ולעיבוד של מידע, וכל זאת באמצעות ממשק משתמש אינטואיטיבי ונוח לתפעול. הכלי מהווה מקור עוצמתי ליצירת טבלאות ציר ממקורות שבמצבם הגולמי אינם טבלאיים. והוא משמש כמתווך אוטומטי בין המקורות לבין טבלאות ציר, אולם יכול לעמוד גם כתוצר בפני עצמו.
השתלמות מע"מ
עקב שינויים משמעותיים בחוק מע"מ ותקנותיו, פסיקה תקדימית, החלטות מיסוי ועמדות חייבות בדיווח; המשליכים על התנהלות אנשי המסים והתמצאותם בעדכונים החדשים, בחרנו בשני ימי השתלמות מקצועית שמטרתם לרדת "מהפילוסופיה" ל"פרקטיקה" ולהתייחס ביומיים מרוכזים להוראות החוק ויישומיהם במהלך העבודה השוטפת, תוך למידה בסיסית של עיקרי ההוראות בחוק וריענון הידע הקיים. כמו כן נלמד את אופני הדיווח והוצאות חשבוניות לאור התפתחות המסחר האינטרנטי בשנים האחרונות
סדרת הרצאות לפורום העשרה פנסיונית
קרן פנסיה מול ביטוח מנהלים, קרנות הפנסיה הוותיקות שבהסדר, חסכונות והשקעות בתקופה של העלאות ריבית וחוסר וודאות, ניהול ההון האישי - כיצד גם בזמנים קשים אנשים מתעשרים?
מלכ"רים, עמותות ומוסדות ציבור
"המגזר השלישי" - המלכ"רים, העמותות ומוסדות הציבור תופס חלק חשוב מעבודתם של אנשי המסים מנהלי כספים ומנהלים בעמותות ומלכ"רים. מגזר זה משלם מסים שונים ובהיקף מהותי. מס הכנסה על פעילות עסקית, מס שכר, מע"מ בסוגי עסקאות שונים, וכן חלה עליו חובת דיווח מקוון ואישורים. יום העיון מוקדש להקלה בהתמודדות עם ההוראות החלות על "המגזר השלישי" בהיבט המיסויי, חובות הדיווח המקוון ומתן אישור לניהול תקין.
Excel ביניים אחה"צ ב-ZOOM
קורס של 4 מפגשי אחה"צ ב-ZOOM - תחילת הקורס במרץ / ספטמבר
Excel ביניים ב- ZOOM
קורס של 4 מפגשי בוקר ב-ZOOM - תחילת הקורס בפברואר / יוני / אוקטובר / דצמבר
מטבעות דיגיטליים ונכסים קריפטוגרפיים
לאורך תקופה ארוכה אנו עדים לגידול העצום בשווי השוק של מטבעות דיגיטליים ולהתפתחות של נכסים קריפטוגרפיים אחרים, דבר שמהווה הזדמנות עסקית ליזמים ואפיק השקעה אטרקטיבי למשקיעים. טובי המומחים בתחום ביום עיון ייעודי לציבור המשקיעים או מייצגיהם ירצו בהיבטי מיסוי, חקיקה, ביקורת, חשבונאות ופרקטיקה בהגשת דוחות.
EXCEL מתקדם - בZOOM
קורס של 3 מפגשי בוקר ב-ZOOM - תחילת הקורס ביוני / נובמבר
ניהול ספרים
תיעודי פנים חוץ, תעודות משלוח, חשבונית מס, חשבונית מס מרכזת, בקשות להקלה בניהול ספרים, ניהול ספרי חשבונות ממוחשבים ועוד. אי עמידה בהוראות ניהול ספרים מהווה עילה לפסילת ספרי החשבונות ועל כן חשוב מאד להתעדכן!
Excel Basic
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה המוצעת כאן, מלמדת עד כמה, בעצם, זוהי תוכנה פשוטה לשימוש. התוכנת מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
קורס בן שישה מפגשים בZOOM, תחילת הקורס במרץ / יוני / נובמבר
Excel ביניים ב- ZOOM
קורס של 4 מפגשי בוקר ב-ZOOM - תחילת הקורס בפברואר / יוני / אוקטובר / דצמבר
 
 
למסמך בפורמט PDF לחץ כאן

למענה מיידי, כנסו לאינפוקליק - מחוללים בדיני עבודה

אישור
היסטורית חיפושים
חיפוש מורפולוגי
מורפולוגיה
מדויק
מורחב
נרדפות
תחיליות
חיפוש בכל מאגרי המידע
חקיקה
פסיקה
חוזרים
סוגיות בדיני עבודה
מאמרים
הסכמים קיבוציים
מחשבונים וטבלאות
טפסים
חוזים והסכמים
תקשיר
הודעות נש"מ
דברי הסבר


נא להזין לפחות שדה אחד!
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית