מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1441 - 21/11/2023
שלום, (לקוח מס' )
גליון - 1441 21/11/2023
דברי הסבר לחקיקה והצעות חוק
תקנות מס רכוש וקרן פיצויים (תשלום פיצויים) (נזק מלחמה ונזק עקיף)(חרבות ברזל)(הוראת שעה), התשפ"ד-2023 placeholder
ביום 20.11.2023 פורסמו ברשומות תקנות מס רכוש וקרן פיצויים (תשלום פיצויים) (נזק מלחמה ונזק עקיף) (חרבות ברזל) (הוראת שעה), התשפ"ד- 2023. תקנות מס רכוש וקרן פיצויים (תשלום פיצויים) (נזק מלחמה ונזק עקיף), התשל"ג-1973 מסדירות את תשלום הפיצויים בעד נזק עקיף ומגדירות מהו שוויו של נזק עקיף. הוראת השעה באה לתקן את ההגדרות המצויות בתקנות.
לדברי הסבר מאת עו"ד מיטל דולב בלטלחצו כאן
מאמרים
placeholder הביטוח הלאומי – עדכונים שונים ותמצית תנאי הזכאות לדמי אבטלה במלחמת חרבות ברזל
רו"ח אורנה צח-גלרט מרכזת את העדכונים השונים במלחמת חרבות ברזל והסבר תמציתי על זכאות עובדים לדמי אבטלה לאור חוק התוכנית לסיוע כלכלי (הוראת שעה-חרבות ברזל) התשפ"ד-2023. כל המידע המוצג בפרסום זה הוא מידע כללי בלבד, ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/או חוות דעת או המלצה
למאמר מאת רו"ח אורנה צח גלרטלחצו כאן
חוזרים
זכאות לדמי אבטלה עקב הוצאה לחל"ת – שאלות ותשובות נפוצות placeholder
אלפי עובדים שהוצאו לחופשה ללא תשלום יוכלו לקבל פיצוי בהתאם לשינויים בחוק התכנית לסיוע כלכלי (הוראת שעה - חרבות ברזל), שבשלב זה תקפים משבעה באוקטובר ועד סוף נובמבר, עם אפשרות להארכה. הלשכה המשפטית של האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, בראשות עו"ד חנה שניצר, עושה סדר בשאלות נפוצות.
לחוזר ההסתדרות הכללית במלואולחצו כאן
placeholder הקלות בתשלום דמי ביטוח
בעקבות מלחמת "חרבות ברזל" וכדי להקל על הציבור, לא יבוצעו עיקולים ויבוטלו קנסות והצמדה למי שנמצאים באזורי הלחימה ולא יצליחו לשלם דמי ביטוח. בנוסף, תינתן הארכה להגשת השגות ומסמכים בביקורת ניכויים עד להודעה חדשה, ובהתאם להערכות המצב הביטחוניות.
לחוזר המוסד לביטוח לאומי במלואולחצו כאן
הנחיות לציבור ודברי הסבר לקבלת פיצויים בעד "נזק עקיף" לעסקים. וזאת על פי תקנות מס רכוש וקרן פיצויים (תשלום פיצויים) (נזק מלחמה ונזק עקיף) placeholder
רשות המיסים פרסמה הוראת ביצוע בגדרה הנחיות לציבור ודברי הסבר לקבלת פיצויים בעד "נזק עקיף" לעסקים. וזאת על פי תקנות מס רכוש וקרן פיצויים (תשלום פיצויים) (נזק מלחמה ונזק עקיף) (חרבות ברזל) (הורת שעה) התשפ"ד 2023. הוראת הביצוע כוללת הנחיות לגבי מסלולי הפיצויים המוצעים , מסלול שכר, מסלול המחזורים, תקרת הפיצוי, עסק חדש, מסלול חקלאות, מסלול קבלן ביצוע, מסלול אדום, רשימת הישובים על פי התוספות לחוק.
לחוזר רשות המיסים במלואולחצו כאן
למסמך בפורמט PDF לחץ כאן
מבזק יום עיון טופס 161
חיפוש מבזק

למענה מיידי, כנסו לאינפוקליק - מחוללים בדיני עבודה

אישור
היסטורית חיפושים
חיפוש מורפולוגי
מורפולוגיה
מדויק
מורחב
נרדפות
תחיליות
חיפוש בכל מאגרי המידע
חקיקה
פסיקה
חוזרים
סוגיות בדיני עבודה
מאמרים
הסכמים קיבוציים
מחשבונים וטבלאות
טפסים
חוזים והסכמים
תקשיר
הודעות נש"מ
דברי הסבר


נא להזין לפחות שדה אחד!