מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1318 - 01/06/2021

המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן

 

כל עובד 1.6

 
סוגיות בדיני עבודה
 
 
חובותיו של מעביד במקרה של הטרדה מינית במקום העבודה

סעיף 7 לחוק למניעת הטרדה מינית, תשנ"ח-1998 קובע את חובת המעסיק לנקוט אמצעים למניעת הטרדה מינית במקום העבודה. במסגרת חובה זו על המעסיק לטפל בכל מקרה של הטרדה מינית, לקבוע דרך יעילה להגשת תלונה ולפעול לבירורה. בנוסף, על המעסיק לעשות כל שביכולתו למנוע את הישנות המעשים.

להתייחסותה של עו"ד עינב כהן – לחץ כאן
 
 
טבלאות
 
 
מחולל חובות מעסיק במניעת הטרדה מינית

מחולל המפרט את חובותיו של מעסיק למניעת הטרדה מינית במסגרת מקום העבודה.

למחולל חובות מעסיק במניעת הטרדה מינית – לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
 
יש לפצות את כלל העסקים והעובדים בטווח מגבלות פיקוד העורף בשומר החומות

ההסתדרות ונשיאות המגזר העסקי קוראות להחיל מנגנון פיצוי נזקים עקיף אחיד לכלל העסקים והעובדים אשר נפגעו במהלך מבצע "שומר החומות", בכל האזורים שנכללו בהגבלות אשר הטיל פיקוד העורף.

לחוזר ההסתדרות הכללית במלואו – לחץ כאן
 
עדכון קצובת הבראה לשנת 2021

הממונה על השכר והסכמי עבודה פרסם חוזר ובו עדכון לקצובת הבראה במגזר הציבורי. בהתאם לחוזר, החל מיום 1.6.2021 התשלום ליום הבראה יעודכן לסכום של 432 ₪ ליום.

לחוזר מאת הממונה על השכר והסכמי עבודה במלואו – לחץ כאן
 
הטבת מס לתושבי הישוב קורנית - סעיף 11 לפקודת מס הכנסה - עדכון

בהמשך לפרסומנו בלוח הניכויים ינואר 2021 ברצוני לעדכן כי תושבי הישוב קורנית (סמל ישוב 1179) ממשיכים להיות זכאים להנחה ממס בהתאם לסעיף 11 לפקודת מס הכנסה בשיעור של 7% עד לתקרה של 131,640 ₪ עד ליום 31.12.2021. הישוב הנ"ל משתייך לנספח א' ולא לנספח ב' (הוראת שעה) כפי שפורסם בלוח הניכויים, לכן הסבת המס לא תפוג ב-6.7.2021.

לחוזר רשות המיסים במלואו – לחץ כאן
 
 
פסיקה
 
 
הלכה חדשה בדיני עבודה בשאלת אופן חישוב הזכויות למי שהוכר בדיעבד כעובד

בית הדין הארצי לעבודה בהרכב מורחב של שבעה שופטים, דן ב 4 ערעורים שעניינם הכרה ביחסי עובד ומעסיק בדיעבד. נקבע כי לקביעת הזכויות של מי שהוכר למפרע כעובד, שני נדבכים. פיצוי ממוני המצריך קביעה של הנזק הממוני, ופיצוי לא ממוני שבו מוקנה לבית הדין שיקול דעת להתאים את גובה הסנקציה לחומרת ההפרה, תוך יצירת הרתעה שולית רצויה ומתן משקל לשאלת תום הלב (ע״ע 15868-04-18, כותה נ' עיריית רעננה, מיום 7.4.21).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד שוש גבע – לחץ כאן
 
עובד שהועסק כמאבטח קיבל פיצוי בסך 2000 ₪ נוכח פיטוריו בזמן ששירת במילואים ועקב שירותו במילואים

העובד הועסק כמאבטח במלון שבבעלות המעסיקה. לטענת העובד, פוטר בזמן ששירת במילואים ועקב שירותו במילואים. העובד טען שבחירתו לתפקיד מאבטח נעשתה לאור הרקע הצבאי שלו וכישוריו. מנגד טענה המעסיקה כי העובד נהג בחוסר תום לב כלפיה וכלפי נציגיה תוך שהוא נמנע מלהציג מסמכים ואסמכתאות להוכחת זימונו למילואים, על אף הדרישות החוזרות והנשנות של המעסיקה. בנוסף טענה כי לא פיטרה את העובד, אלא הוא התפטר עת זנח את מקום העבודה. לאור האמור הגיש העובד תביעה בגין הפרת חוק שוויון הזדמנויות בעבודה, השבת הודעה מוקדמת שקוזזה משכרו האחרון ותשלום הודעה מוקדמת שלא שולמה לו, פיצוי בגין פיטורים שלא כדין ובהעדר שימוע וכן השבת קיזוז משכרו בגין ציוד. ביה"ד פסק כי המעסיקה תשלם לעובד פיצוי בגין הפרת חוק שוויון הזדמנויות בעבודה נוכח פיטוריו בזמן ששירת במילואים ועקב שירותו במילואים, אך בנסיבות עניין הפיצוי הועמד על סך של 2,000 ₪. נקבע כי היה על המעסיקה להמתין עם מכתב סיום העסקתו של העובד עד שובו ואז לברר מהימנות טענתו בדבר שירותו במילואים. ביה"ד הדגיש את חובתו של עובד הנקרא לשירות מילואים, מיד עם קבלת הצו, להודיע למעסיקו אודות הזימון למילואים ולהמציא למעסיק את מלוא הנתונים על משך השירות הנקוב בצו, כדי לאפשר למעסיק לכלכל צעדיו בתקופת שירות המילואים (סע"ש 58217-07-18, מאור רפאל פרץ נגד ישרוטל ניהול מלונות בע"מ, מיום 30.11.2020).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד מורן טימן גוגול – לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
Excel ביניים ב- ZOOM
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
Excel ביניים ב- ZOOM - קורס בשעות אחה"צ
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
תלוש השכר
על כל מנהל בארגון שיש תחתי ועובדים, ולמעשה על כל מעסיק שהוא צד ליחסי עבודה, מוטלת האחריות לידיעת חוקי העבודה ולשמירה על קיומם, ולפיכך חובה שיהיו בידיו כלים להתמודדות היומיומית עם מצבים שונים מעולם זה. ביום זה נלמד על תלוש השכר וחוק הגנת השכר וכן נקבל כלים לקריאת תלוש השכר באופן הנכון.
עדכונים בשילוש הפיננסי - עבודה, מיסוי ופנסיה
יום עיון המוקדש לחשבי שכר, מנהלי חשבונות, אנשי משאבי אנוש, מעסיקי עובדים, עוסקים בכספים ושכר. יעמדו מיטב המומחים אשר יסייעו לכם להתמודד ולהתנהל ביעילות בסבך החוקים וההוראות. יום העיון יעסוק בשלושה תחומים חשובים: מיסוי | פנסיה | עבודה
תיקון 190 ופנסיה אופטימאלית חלופית
תיקון 190 לפקודה הרחיב את מסגרת הטבות המס לסוגי חוסכים שונים בהפקדות לקופות הגמל, מאיפה נכון לקבל קצבה? מסלולי קצבה? מתי להתחיל? יום העיון יעסוק בכל הקשור לתיקון 190 - נוסחת הקיזוז קצבה מזכה - קצבה מוכרת ועוד. וכן נעסוק במקדמי המרה לקצבה ובחירת חלופת הפנסיה האופטימאלית.
הליך סיום עבודה
מילוי נכון של טופס 161, 161 א'. יוצגו שיקולים לבקשת פטור בגין מענקי הפרישה וטיפול מיטבי במענקים החייבים במס.
יום עיון למנהל/ת לשכה ולבעלי תפקידים אדמניסטרטיביים
מנהלות לשכה הן ליבת הידע והגורם המקשר בין מנהלי החברה לבין העובדים, הספקים והלקוחות. הן פועלות כדי לבצע תיאומים ולוודא כי החלטות המנהלים אכן מבוצעות הלכה למעשה. ביום עיון זה ריכזנו עבורכן מספר ממוקד של תחומים אשר יסייעו לכן לבצע את עבודתכן המאתגרת באופן היעיל, הנכון, והמועיל ביותר.
קורס דיני עבודה - פרונטלי ובזום
זו השנה השישית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום, בעבודתכם היומיומית. תינתן התייחסות לעבודה מהבית (בהתאם למגבלות הקורונה)
Excel ביניים ב- ZOOM
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
קורס חשבי שכר פרקטי
מדובר בקורס ממוקד המספק למשתתפים בו יכולת הבנה תוך היכרות עם כלל הנושאים המאפיינים את עולם חשבות השכר.
קורס חשבי שכר
חשבי שכר הינם אנשי מפתח בכל ארגון וחברה. מתוקף תפקידם הם אחראים על אחד מהתקציבים הגדולים בארגון - השכר. חשבי השכר נדרשים למיומנות בתחומים רבים: מס הכנסה, דיני עבודה, ביטוח לאומי ועוד. לשכת רואי חשבון בישראל רואה בחיזוק תפקיד חשב השכר, הכרח מקצועי, והחליטה להסמיך מטעמה חשבי שכר בכירים, לאחר עמידה במבחני הלשכה.
קורס מנהלי כספים
קורס מקצועי של 6 מפגשים המוקדש כולו למנהלי כספים. מיטב אנשי מקצוע ומומחים בתחום הכספים מרכזים עבורכם את הנושאים הכי חשובים וחמים בתחום הכספים, המיסוי, משפטים וניהול.
הביטוח הפנסיוני - ההלכה- והמעשה: קורס ייחודי לחשבים והיחידה ללימודי המשך, הקריה האקדמית אונו
קורס ייחודי למכללת חשבים בשיתוף היחידה האקדמי ללימודי תעודה והמשך 'הקריה האקדמית אונו'. קורס מיוחד בנושא ביטוח פנסיוני אשר יעשה לך סדר ויספק עבורך כלים מקצועיים להתנהלות נכונה ובטוחה בעקבות השינויים הרבים שחלים בעולם הפנסיוני.
EXCEL מתקדם - בZOOM
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
השתלמות חשבי שכר בכירים מוסמכים - 2021
ההשתלמות השנתית של מכללת חשבים והיחידה ללימודי תעודה והמשך של הקריה האקדמית אונו, השילוב המוביל בישראל חשבי שכר, מזמינים אתכם להשתלמויות מקצועיות עם מיטב המרצים בתחום! לבחירתכם, בזום/פרונטלי בפריסה ארצית
 
 
למסמך בפורמט PDF לחץ כאן

למענה מיידי, כנסו לאינפוקליק - מחוללים בדיני עבודה

אישור
היסטורית חיפושים
חיפוש מורפולוגי
מורפולוגיה
מדויק
מורחב
נרדפות
תחיליות
חיפוש בכל מאגרי המידע
חקיקה
פסיקה
חוזרים
סוגיות בדיני עבודה
מאמרים
הסכמים קיבוציים
מחשבונים וטבלאות
טפסים
חוזים והסכמים
תקשיר
הודעות נש"מ
דברי הסבר


נא להזין לפחות שדה אחד!
מכר - אוגוסט + ספטמבר עלינו
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית
כל עתיד - סטריפ למטה