מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1294 - 08/12/2020

המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן

 

כל עובד 8.12

 
סוגיות בדיני עבודה
 
 
זכאות עובדים להיעדר בתשלום בחג החנוכה

חג החנוכה בפתח ועובדים רבים יוצאים לחופש לשם טיפול בילדיהם השוהים בחופשה. ככלל, החוק אינו מעניק לעובד זכות להיעדר בתשלום בחג החנוכה וימים אלה ינוכו מצבירת החופשה של העובד.

להתייחסות מאת עו"ד הלית כהן רזניצקי – לחץ כאן
 
 
מאמרים
 
 
הדיווח למוסד לביטוח לאומי של ה מעסיק ושל העובד ביציאה ההדרגתית מהסגר בגל השני של הקורונה ולקראת סגר שלישי

מאמר המקיף את ההשלכות בהמשך התפרצות נגיף הקורונה בישראל. המאמר עוסק בהארכת תקופת הזכאות לדמי אבטלה ומענק הסתגלות מיוחד, חזרה מחל"ת או ההמשך שהייה בחל"ת, שינויים במצב התעסוקתי והשפעתו על פיטורי העובד וזכאותו לדמי אבטלה, חובת עדכון השינויים התעסוקתיים ועוד...המאמר מבוסס על המידע הידוע לכותבת ביום כתיבתו. לפני שימוש במידע יש להתעדכן באתר האינטרנט של הביטוח הלאומי והרשויות האחרות. המידע במאמר נועד להסב את תשומת הלב לאמור בו ואינו מהווה ייעוץ או חוות דעת.

למאמר במלואו מאת רו"ח אורנה צח גלרט - לחץ כאן
 
 
טבלאות
 
 
מחולל חופשה ביוזמת המעסיק [חופשה מאולצת]

מחולל זה מפרט מתי מעסיק יכול להוציא עובדים לחופשה שנתית בכפוף למגבלות מסוימות.

למחולל חופשה ביוזמת המעסיק – לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
 
הטבות מס בישובים - תיקון סעיף 11 לפקודת מס הכנסה

רשות המיסים פרסמה את רשימת הישובים המוטבים הנכללים בתיקון מס' 256 לפקודת מס הכנסה. בתיקון תוקן סעיף 11 לפקודת מס הכנסה כך שלגבי התקופה שמיום 17.6.2020 ועד ליום 31.12.2022 נוספה הגדרה בסעיף 11 (א) לפקודה של "ישוב עירוני" - עירייה או מועצה מקומית, למעט מועצה אזורית כמו כן נוסף סעיף 11 (ב) (3א)(ד) לפקודה, לפיו מי שהיה תושב בישוב מוטב שהוא "ישוב עירוני" בהתאם לכל כללי סעיף 11 לפקודה, יהיה זכאי לזיכוי נוסף ממס בשיעור של 5% על השיעור הקיים ובנוסף תגדל תקרת ההכנסה הקיימת ב- 36,000 ₪. כל זאת, בכפוף למגבלה ששיעור הזיכוי לא יעלה על 12% מהכנסתו החייבת של התושב הזכאי מיגיעה אישית וזאת עד לתקרה של 168,000 ₪.

לחוזר רשות המיסים במלואו – לחץ כאן
 
תשלום למעסיקים עבור ימי בידוד ששולמו לעובדים

המוסד לביטוח לאומי פרסם חוזר בעניין שיפוי למעסיקים עבור תשלום ימי בידוד לעובדים. בהתאם לחוזר, כדי להקל על המעסיקים ולסייע להם כלכלית בתקופת משבר הקורונה, ביטוח לאומי יפצה מעסיקים ששילמו שכר ימי מחלה לעובדים שלהם ששהו בבידוד, וישלם להם עבור ימי הבידוד של העובדים, במהלך התקופה מ- 1.10.20 עד 31.3.21

לחוזר המוסד לביטוח לאומי במלואו – לחץ כאן
 
 
פסיקה
 
 
נטל ההוכחה בגין מתן הפסקה העולה על הקבוע בחוק הוא על המעסיק ומחייב הסדרה, בין היתר בהודעה לעובד

העובד עבד אצל המעסיקה בעבודות בניה עד לפיטוריו. העובד תבע את המעסיקה בין היתר על כך שהמעסיקה ניכתה משעות עבודתו שעה אחת בכל יום, במקום 30 דקות זמן ההפסקה. המעסיקה טענה כי סך כל זמן ההפסקות שקיבל העובד הגיעו לכדי שעה כי מעבר להפסקה הראשית קיבל העובד הפסקות נוספות וכן הפסקה משלימה להפסקה הראשית. ביה"ד האזורי קיבל את תביעתו של העובד וקבע כי המעסיקה לא הוכיחה כי נתנה לעובד הפסקה מעבר לחצי שעה. ביה"ד הארצי קיבל את ערעור המעסיקה בעניין ההפסקות וקבע כי המעסיקה הוכיחה שניתנה לעובד הפסקה לפי סעיף 20 לחוק שעות עבודה ומנוחה, דהיינו הפסקה ראשית בת חצי שעה והפסקה משלימה בת רבע שעה, שביחד הצטברו ל-45 דקות. אשר לרבע השעה הנוספת של הפסקה שלא הוסדרה בחוק, בית הדין הארצי קבע כי מהותה לא הוכחה על ידי המעסיקה ולכן אין לנכות משעות העבודה זמן ההפסקה הנטענת שמעבר לזמן ההפסקה על פי דין (ע"ע 18335-12-18, אכרם שראונה בע"מ נגד אשכול פרוייקטים בע"מ, מיום 20.01.20).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד ראובן בבדז'נוב – לחץ כאן
 
עובדים שהתפטרו, התחרו וגנבו סוד מסחרי ממעסיק חויבו בסך של כ- 220,000 ש"ח

עובד בעל מניות, עבד בחברה פרטית שנים עד אשר הסתכסך עם אחד השותפים ואז התפטר. העובד הקים חברה מתחרה, במקביל הצליח לשכנע עוד 2 עובדות להתפטר ולעבור עמו לחברה החדשה שהקים. בנוסף, העובד והעובדות שהתפטרו הצליחו לקחת 2 לקוחות שהיו שייכים למעסיקה. המעסיקה תבעה פיצוי בגין נזק ממוני ולא ממוני שנגרם לה כתוצאה מגניבת הלקוחות, התנהלות בחוסר תום לב, פגיעה באמון וגניבת סוד מסחרי שלה. בית הדין קיבל את התביעה ופסק לטובת החברה הן פיצוי ממוני והן פיצוי בגין נזק לא ממוני בהתאם למידת תרומתם של כל אחד מהעובדים על ביצוע העוולה שגרמה פגיעה לחברה (סע"ש 14888-09-18, אליעם קול סנטר בע"מ נ' מיכאל שמלה ואח', מיום 31.07.2020).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד ג'ולייט אליהו – לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
הליך סיום עבודה
מילוי נכון של טופס 161, 161 א'. יוצגו שיקולים לבקשת פטור בגין מענקי הפרישה וטיפול מיטבי במענקים החייבים במס.
סדנת להמריא עם אקסל
חברת מיקרוסופט שידרגה את גרסאות האקסל השונות, הוסיפה כלים חדשים ושיכללה את הישנים ובגרסאות 2016 ו- 2019, האקסל הפך לכלי עוצמתי יותר. אספנו עבורכם את הנושאים בהם חזרו שאלות במהלך קורסי האקסל השונים, הוספנו את הכלים החדשים.
דמי מחלה ודמי בידוד
חוק התכנית לסיוע כלכלי (נגיף הקורונה החדש)(הוראת שעה), התש"ף-2020
קרנות הפנסיה הוותיקות שבהסדר
קרנות הפנסיה הוותיקות שבהסדר - מאפייני הקרן, כיסויים ביטוחים, מיצוי זכויות וותר אחרי 35 שנה, הפסקות עבודה וחל"ת.
Excel ביניים ב- ZOOM
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
EXCEL מתקדם - בZOOM
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
סדנת גבייה וחייבים - סודות וטכניקות לגבייה יעילה - 3 מפגשים ב-ZOOM !
מטרתו של כל ארגון הינה ריווחיות ושגשוג, תוך גבייה יעילה של התשלומים. בחברות ובארגונים רבים, מערכת הגבייה מהווה את הבסיס האמיתי והמרכזי לתזרים המזומנים של החברה, המאפשר את קיומה והמשך פעילותה העסקית.
חסכונות, השקעות, וכל השאר
על האופציות לחסכון של כספים אישיים - נעשה סדר, נבחן את ההבדלים, נחדד את היתרונות והחסרונות בפיקדונות בנקאיים, קופות גמל להשקעה, פוליסה פיננסית , תיקון 190 , קרנות נאמנות וקרנות סל.
ניתוח דוחות כספיים
נלמד נושאים חשובים שיעניקו כלים להבנת הנתונים המתפרסמים בדוחות הכספיים ונבחן לעומק את השפעתם על תזרים המזומנים בעסק/בחברה בשילוב עם קבלת החלטות עסקיות נכונות ועוד.
קורס דיני עבודה ב-ZOOM
זו השנה השישית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום. תינתן התייחסות לעבודה מהבית בהתאם למגבלות הקורונה.
קורס חשבי שכר פרקטי
מדובר בקורס ממוקד המספק למשתתפים בו יכולת הבנה תוך היכרות עם כלל הנושאים המאפיינים את עולם חשבות השכר.
השתלמות הכנה לפרישה ופנסיה - 5 מפגשים! הדרכת ZOOM מקצועית ומעשית
פרישה לפנסיה היא נושא מורכב המחייב הכנה מקדמית והיערכות בהיבטים רבים ומגוונים - פנסיוניים, מיסויים, כלכליים, תעסוקתיים ופסיכולוגיים. מטרת ההשתלמות הינה להקנות לפורשים ולעוסקים בתחום, ידע בתחומים הללו על מנת לאפשר להם להיערך בהתאם.
קורס דיני עבודה - פרונטלי
זו השנה השישית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום, בעבודתכם היומיומית. תינתן התייחסות לעבודה מהבית (בהתאם למגבלות הקורונה)
 
 
למסמך בפורמט PDF לחץ כאן

למענה מיידי, כנסו לאינפוקליק - מחוללים בדיני עבודה

אישור
היסטורית חיפושים
חיפוש מורפולוגי
מורפולוגיה
מדויק
מורחב
נרדפות
תחיליות
חיפוש בכל מאגרי המידע
חקיקה
פסיקה
חוזרים
סוגיות בדיני עבודה
מאמרים
הסכמים קיבוציים
מחשבונים וטבלאות
טפסים
חוזים והסכמים
תקשיר
הודעות נש"מ
דברי הסבר


נא להזין לפחות שדה אחד!
הזמנה לוובינר - פינבוט - 20.1.21
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית
פינבוט באנר תחתון אתרים פיננסיים2