מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1291 - 17/11/2020

המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן

 

10.11.20

 
דברי הסבר לחקיקה והצעות חוק
 
 
צו בריאות העם (נגיף הקורונה החדש) (בידוד בית והוראות שונות) (הוראת שעה) (תיקון מס' 8), התשפ"א – 2020

ביום 11.11.2020 פורסם ברשומות צו בריאות העם (נגיף הקורונה החדש) (בידוד בית והוראות שונות) (הוראת שעה)(תיקון מס' 8), התשפ"א - 2020 אשר מפחית את משך ימי הבידוד.

לדברי הסבר מאת עו"ד מיטל דולב בלט – לחץ כאן
 
 
טבלאות
 
 
מחולל חופשה ביוזמת המעסיק [חופשה מאולצת]

מחולל זה מפרט מתי מעסיק יכול להוציא עובדים לחופשה שנתית בכפוף למגבלות מסוימות

למחולל חופשה שנתית – לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
 
מינוי ממונה הגנה על הפרטיות בארגונים, תפקידיו ותחומי אחריותו

הרשות להגנת הפרטיות מפרסמת מסמך, ראשון מסוגו, המכיל המלצות לארגונים וחברות מכלל מגזרי המשק בנוגע למינויים של ממוני הגנה על הפרטיות בארגונים וביחס לדרישות התפקיד. המסמך מספק לארגונים ולמשק סט כלים וקווים מנחים בכל הנוגע לתחומי האחריות של ממונה על הגנת הפרטיות בארגון, תחומי הידע וההכשרה הנדרשים ממי שמכהן בתפקיד זה וכן מתייחס למעמדו המיוחד בארגון.

לחוזר הרשות להגנת הפרטית במלואו- לחץ כאן
 
כתבי אישום הוגשו נגד 11 חברות שהזמינו שירותים מחברות ללא רישיון

בעקבות חקירות שערך האגף לאכיפה פלילית בזרוע העבודה, הוגשו כתבי אישום כנגד 5 מעסיקים שפעלו כקבלני כח אדם או כקבלני שירותי שמירה וניקיון ללא רישיון ממשרד העבודה, בניגוד לחוק, ובנוסף הפרו זכויות עובדים.

לחוזר משרד העבודה והרווחה במלואו – לחץ כאן
 
מענק אבטלה ממושכת

ביום 15.11.2020 פרסם המוסד לביטוח לאומי הודעה בעניין מענק אבטלה ממושך. בהתאם להודעה, בעקבות משבר הקורונה וכדי להקל על המובטלים בתקופה זו, הביטוח הלאומי משלם מענק חד-פעמי למובטלים שקיבלו דמי אבטלה לתקופה של 100 ימים לפחות, ושכרם הממוצע היה נמוך מ-10,551 ₪, וכן למי שקיבלו מענק הסתגלות.

 

לחוזר המוסד לביטוח לאומי במלואו – לחץ כאן
 
עובדים יישאו בעלות יום אחד בלבד וינוכו להם עד 4 ימי מחלה; המדינה תשפה את המעסיק עבור 75% מעלות הבידוד למעסיקים עד 20 עובדים, וב-50% מהעלות ליתר

ביום 15.11.2020 פרסמה הכנסת הודעה לעניין תשלום עבור ימי הבידוד לעובדים. בהתאם להודעה, ועדת העבודה, הרווחה והבריאות בראשות ח"כ חיים כץ אישרה לקריאה שניה ושלישית את הצעת החוק להסדרת האחריות על ימי בידוד לעובדים. ההסדר אושר לאחר שהושגו הסכמות מול שר האוצר ישראל כץ, בהתבסס על המתווה שהציע יו"ר הוועדה. על פי הנוסח שאושר, ההסדר הנוכחי יהיה תקף עד חודש מרץ.

להודעת הכנסת במלואה- לחץ כאן
 
 
פסיקה
 
 
עובד שהוא בעל מניות ללא סמכויות ניהול ולא במשרת אמון, זכאי לגמול שעות נוספות

העובד עבד אצל מעסיקה שעיסוקה ניהול מוסכים ומתן שירותים שונים למשאיות ואוטובוסים. העובד הוא בעל מניות במעסיקה (25%) משנת 2009. לטענת העובד, לא שולם לו גמול של שעות נוספות וזכויות נוספות. המעסיקים טענו כי משרתו של העובד הייתה משרת אמון מעצם מעמדו כבעל מניות. העובד לא היה בתפקיד ניהולי בכיר. העובדה כי היה בעל מניות אין לה כל נפקות כי למעשה העובד היה שכיר לכל דבר ועניין. מסקנתו של בית הדין היא שלצורך קביעה האם זכאי העובד לגמול שעות נוספות, יהיה זה לא נכון להחשיב את העובד כבעל מניות קובע ומשפיע אצל המעסיקה. לפני שקיבל העובד את המניות ואחרי שקיבל העובד את המניות, עשה העובד את אותה עבודה ולא קיבל כל פריבילגיה בשל היותו בעל מניות ואף כאשר ביקשו לפטר את העובד סילקו המעסיקים את העובד ממקום העבודה. לכן, נקבע כי העובד לא היה במשרת אמון, הלכה למעשה גם אם היה בעל מניות במעסיקה. לא זו אף זו, העובד היה בעל מניות למעשה ללא כל סמכויות ושימש כמנהל עבודה או כמחסנאי, אולם לא הוכח כי נטל חלק כלשהו בהחלטות הניהוליות של החברה. אף אם זכה העובד לאמון מצידם של המעסיקים ולא היה פיקוח על שעות עבודתו, אין בכך כדי לשלול על פי הפסיקה כי לעובד מגיע גמול עבודה עבור שעות נוספות. משכך נקבע כי העובד זכאי לגמול שעות נוספות, חלף הודעה מוקדמת, דמי חופשה ודמי הבראה (סע"ש 57691-09-17, יואל אופיר נ' ברוך גאן ואח', מיום 14.01.20).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד מורן טימן גוגול – לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
הליך סיום עבודה
מילוי נכון של טופס 161, 161 א'. יוצגו שיקולים לבקשת פטור בגין מענקי הפרישה וטיפול מיטבי במענקים החייבים במס.
סדנת להמריא עם אקסל
חברת מיקרוסופט שידרגה את גרסאות האקסל השונות, הוסיפה כלים חדשים ושיכללה את הישנים ובגרסאות 2016 ו- 2019, האקסל הפך לכלי עוצמתי יותר. אספנו עבורכם את הנושאים בהם חזרו שאלות במהלך קורסי האקסל השונים, הוספנו את הכלים החדשים.
דמי מחלה ודמי בידוד
חוק התכנית לסיוע כלכלי (נגיף הקורונה החדש)(הוראת שעה), התש"ף-2020
קרנות הפנסיה הוותיקות שבהסדר
קרנות הפנסיה הוותיקות שבהסדר - מאפייני הקרן, כיסויים ביטוחים, מיצוי זכויות וותר אחרי 35 שנה, הפסקות עבודה וחל"ת.
Excel ביניים ב- ZOOM
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
EXCEL מתקדם - בZOOM
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
סדנת גבייה וחייבים - סודות וטכניקות לגבייה יעילה - 3 מפגשים ב-ZOOM !
מטרתו של כל ארגון הינה ריווחיות ושגשוג, תוך גבייה יעילה של התשלומים. בחברות ובארגונים רבים, מערכת הגבייה מהווה את הבסיס האמיתי והמרכזי לתזרים המזומנים של החברה, המאפשר את קיומה והמשך פעילותה העסקית.
חסכונות, השקעות, וכל השאר
על האופציות לחסכון של כספים אישיים - נעשה סדר, נבחן את ההבדלים, נחדד את היתרונות והחסרונות בפיקדונות בנקאיים, קופות גמל להשקעה, פוליסה פיננסית , תיקון 190 , קרנות נאמנות וקרנות סל.
ניתוח דוחות כספיים
נלמד נושאים חשובים שיעניקו כלים להבנת הנתונים המתפרסמים בדוחות הכספיים ונבחן לעומק את השפעתם על תזרים המזומנים בעסק/בחברה בשילוב עם קבלת החלטות עסקיות נכונות ועוד.
קורס דיני עבודה ב-ZOOM
זו השנה השישית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום. תינתן התייחסות לעבודה מהבית בהתאם למגבלות הקורונה.
קורס חשבי שכר פרקטי
מדובר בקורס ממוקד המספק למשתתפים בו יכולת הבנה תוך היכרות עם כלל הנושאים המאפיינים את עולם חשבות השכר.
השתלמות הכנה לפרישה ופנסיה - 5 מפגשים! הדרכת ZOOM מקצועית ומעשית
פרישה לפנסיה היא נושא מורכב המחייב הכנה מקדמית והיערכות בהיבטים רבים ומגוונים - פנסיוניים, מיסויים, כלכליים, תעסוקתיים ופסיכולוגיים. מטרת ההשתלמות הינה להקנות לפורשים ולעוסקים בתחום, ידע בתחומים הללו על מנת לאפשר להם להיערך בהתאם.
קורס דיני עבודה - פרונטלי
זו השנה השישית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום, בעבודתכם היומיומית. תינתן התייחסות לעבודה מהבית (בהתאם למגבלות הקורונה)
 
 
למסמך בפורמט PDF לחץ כאן

למענה מיידי, כנסו לאינפוקליק - מחוללים בדיני עבודה

אישור
היסטורית חיפושים
חיפוש מורפולוגי
מורפולוגיה
מדויק
מורחב
נרדפות
תחיליות
חיפוש בכל מאגרי המידע
חקיקה
פסיקה
חוזרים
סוגיות בדיני עבודה
מאמרים
הסכמים קיבוציים
מחשבונים וטבלאות
טפסים
חוזים והסכמים
תקשיר
הודעות נש"מ
דברי הסבר


נא להזין לפחות שדה אחד!
הזמנה לוובינר - פינבוט - 20.1.21
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית
פינבוט באנר תחתון אתרים פיננסיים2