מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1290 - 10/11/2020

המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן

 

10.11.20

 
סוגיות בדיני עבודה
 
 
היעדרות עובד בחג הסיגד

בחוק חג הסיגד, התשס"ח-2008, הוכרז יום כט' בחשוון כחג מדינה, אשר ייקרא בשם "חג הסיגד". חג הסיגד (מלשון סגידה) נחגג בקרב הקהילה האתיופית חמישים ימים לאחר יום הכיפורים. חג הסיגד נקבע בחוק כיום בחירה - יום שהבחירה בידי העובד לצאת לחופשה או לעבוד. באם בחר העובד לצאת לחופשה ביום זה, ינוכה היום מיתרת ימי החופשה שלו.

להתייחסות מאת עו"ד עינב כהן – לחץ כאן
 
חישוב פיצויי פיטורים לעובד שעתי שעבד בשבת וחג

בפסיקה נקבע, כי חישוב פיצויי פיטורים של עובד בשכר שעתי, ייעשה בהתאם להיקף המשרה הממוצע של העובד בכל תקופת העסקתו כפול תעריף שעתי אחרון, כפול תקופת עבודתו.

להתייחסות מעת עו"ד הלית כהן רזניצקי – לחץ כאן
 
 
טבלאות
 
 
מחולל הודעה מוקדמת לפיטורים לאלתר לאחר שימוע

מחולל זה יוצר עבור המשתמש מסמך סיום העסקה במצב של פיטורי עובד לאלתר ללא ההודעה המוקדמת.

למחולל הודעה מוקדמת – לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
 
ההסתדרות הכריזה סכסוך עבודה כללי במשק

ביום 8.11.2020 פרסמה ההסתדרות הכללית הודעה לפיה מוסדות ההסתדרות אישרו הכרזה על סכסוך עבודה כללי במשק, לאחר שלא נמצא פתרון להסדרת התשלום לעובדים בבידוד.

לחוזר ההסתדרות הכללית במלואו – לחץ כאן
 
מענק שימור עובדים

המענק הינו מענק חד פעמי אשר יינתן בעבור החודשים ספטמבר - אוקטובר 2020. גובה המענק יעמוד על 5,000 שקלים לעובד ויקבע בהתאם לפגיעה של העסק בשילוב אחוז העובדים ששימר העסק במהלך התקופה, כלומר בהשוואה למצבת העובדים בחודשים ינואר - פברואר 2020.

לחוזר איגוד לשכת המסחר במלואו- לחץ כאן
 
 
פסיקה
 
 
עובד קיבל פיצוי בגובה 80,000 ש"ח בין היתר כי נצבט בישבן ע"י הממונה עליו

עובד עבד בחברה שלה היו מספר סניפים לממכר כאשר לאחר זמן מה ובמהלך העבודה התרחש בסניף "אירוע המיטה" בו היו מעורבים העובד והאחראי. באירוע זה דחף האחראי את העובד למיטה שהיתה בחנות, נשכב עליו ושפך על העובד מים. בנוסף לאירוע זה נחשף העובד לשורה של הטרדות מיניות מצד האחראי עד אשר נאלץ להתלונן במשטרה, להתפטר ולאבד את מקום עבודתו. העובד תבע את האחראי ואת המעסיקה בגין עילת ההטרדה ומינית. בית הדין קיבל את התביעה ופסק פיצוי כולל בסך כ- 80,000 ש"ח בין היתר בגין הטרדה מינית כלפי עובד ע"י הממונה עליו וכן אי טיפול בנושא בהתאם לחוק למניעת הטרדה מינית מצידה של המעסיקה (סע"ש 1398-06-18, פלוני נ' חברה פלונית ואלמוני, מיום 22.06.2020).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד ג'ולייט אליהו – לחץ כאן
 
בחינת אופי רכיבי המשכורת נעשית בהתאם למהותה של התוספת, ולא בהתאם לכינוי בה כונתה

העובדת תבעה את המעסיקה כי לטענתה עם קבלתה לעבודה, סוכם עמה כי תשתכר שכר חודשי מסוים. שכרה החודשי הועלה, ואולם המעסיקה מטעמיה, פיצלה את שכר העבודה באופן מלאכותי, באופן שבתלושי השכר צוין, שכר היסוד ואילו תוספת השכר הוגדרה "כבונוס". תופעה זו חזרה על עצמה גם בהמשך, כשהעובדת קיבלה תוספות שכר גדולות יותר. כתוצאה מכך, טענה העובדת כי המעסיקה נמנעה מלהפריש לה הכספים הנדרשים לביטוח פנסיוני מתוך השכר הקובע לאשורו, כי אם מהסכום המקורי בלבד. מנגד המעסיקה טענה, כי לא העלתה את שכר העובדת, כי אם נתנה לה כמוסכם בונוס, שהותנה בעמידה ביעדים והיה נתון לשיקול דעתה. לפיכך, מדובר ברכיב שכר שאינו מהווה חלק משכר היסוד לצורך הפרשות לגמל ולצורך חישוב פיצויי פיטורים. נקבע כי מדובר בבחינה מהותית של התשלום ולא השם הוא שקובע אם תוספת השכר מהווה חלק משכר היסוד לעניין פיצויי פיטורים. לא הובאה ראיה של ממש שתתמוך בטענת המעסיקה, לפיה מדובר בבונוס או בפרמיה. אשר על כן, ובהיעדר ראיה לסתור, בית הדין קבע כי אותם סכומים ששולמו לעובדת בנוסף לשכר היסוד הקבוע הנם חלק אינטגרלי משכר היסוד שלה, ובתור שכאלה, מזכים את העובדת בהפרשות לפנסיה ולהכללתם לצורך חישוב פיצויי הפיטורים ( דמ 29749-11-18, עינב ריימן נגד קריולן זהב ישראל בע"מ, מיום 20.05.20).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד מורן טימן גוגול – לחץ כאן
 
רופאה שעיקמה את רגלה לאחר כוננות לילה בביתה לא תהא זכאית לדמי פגיעה

העובדת הגישה תביעה כנגד החלטת המוסד לביטוח לאומי לדחות את תביעתה להכיר באירוע שארע לה כפגיעה בעבודה. העובדת רופאה במקצועה עבדה בביתה במסגרת כוננות לילה, למחרת בבוקר בזמן שהתכוונה לצאת מביתה לעבודתה בבית החולים, עיקמה את רגלה בעת שהלכה בתוך הבית על מנת לנעול נעליים. לטענת העובדת, יש לראות בפגיעה כ"תאונת עבודה" מהטעם שבזמן הפגיעה היא הייתה בכוננות בתשלום. לטענת המעסיקה, העובדת לא נפגעה במהלך התארגנות לקריאה במסגרת הכוננות, אלא במהלך התארגנות ליום עבודה חדש, ולפיכך לא ניתן לראות בה כמי שנפגעה תוך כדי ועקב עבודתה. בית הדין דחה את התביעה וקבע כי פגיעת העובדת לא אירעה "תוך כדי העבודה" ואף לא בדרך ממקום עבודה אחד למשנהו, ועל כן אינה בגדר "תאונת עבודה". זאת ועוד, אף לא הוכח שנסיבות הפגיעה עונות להגדרה של "תאונת עבודה" שכן נפילה או מעידה על רקע סיבה הטמונה בעובד עצמו מבלי שהיה מכשול בדרכו, אינה מוכרת כתאונת עבודה (ב"ל 25627-04-18, אירינה ספיווק נ' המוסד לביטוח לאומי, מיום 18.5.2020).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד מעיין קישלס -לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
הליך סיום עבודה
מילוי נכון של טופס 161, 161 א'. יוצגו שיקולים לבקשת פטור בגין מענקי הפרישה וטיפול מיטבי במענקים החייבים במס.
סדנת להמריא עם אקסל
חברת מיקרוסופט שידרגה את גרסאות האקסל השונות, הוסיפה כלים חדשים ושיכללה את הישנים ובגרסאות 2016 ו- 2019, האקסל הפך לכלי עוצמתי יותר. אספנו עבורכם את הנושאים בהם חזרו שאלות במהלך קורסי האקסל השונים, הוספנו את הכלים החדשים.
דמי מחלה ודמי בידוד
חוק התכנית לסיוע כלכלי (נגיף הקורונה החדש)(הוראת שעה), התש"ף-2020
קרנות הפנסיה הוותיקות שבהסדר
קרנות הפנסיה הוותיקות שבהסדר - מאפייני הקרן, כיסויים ביטוחים, מיצוי זכויות וותר אחרי 35 שנה, הפסקות עבודה וחל"ת.
Excel ביניים ב- ZOOM
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
EXCEL מתקדם - בZOOM
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
סדנת גבייה וחייבים - סודות וטכניקות לגבייה יעילה - 3 מפגשים ב-ZOOM !
מטרתו של כל ארגון הינה ריווחיות ושגשוג, תוך גבייה יעילה של התשלומים. בחברות ובארגונים רבים, מערכת הגבייה מהווה את הבסיס האמיתי והמרכזי לתזרים המזומנים של החברה, המאפשר את קיומה והמשך פעילותה העסקית.
חסכונות, השקעות, וכל השאר
על האופציות לחסכון של כספים אישיים - נעשה סדר, נבחן את ההבדלים, נחדד את היתרונות והחסרונות בפיקדונות בנקאיים, קופות גמל להשקעה, פוליסה פיננסית , תיקון 190 , קרנות נאמנות וקרנות סל.
ניתוח דוחות כספיים
נלמד נושאים חשובים שיעניקו כלים להבנת הנתונים המתפרסמים בדוחות הכספיים ונבחן לעומק את השפעתם על תזרים המזומנים בעסק/בחברה בשילוב עם קבלת החלטות עסקיות נכונות ועוד.
קורס דיני עבודה ב-ZOOM
זו השנה השישית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום. תינתן התייחסות לעבודה מהבית בהתאם למגבלות הקורונה.
קורס חשבי שכר פרקטי
מדובר בקורס ממוקד המספק למשתתפים בו יכולת הבנה תוך היכרות עם כלל הנושאים המאפיינים את עולם חשבות השכר.
השתלמות הכנה לפרישה ופנסיה - 5 מפגשים! הדרכת ZOOM מקצועית ומעשית
פרישה לפנסיה היא נושא מורכב המחייב הכנה מקדמית והיערכות בהיבטים רבים ומגוונים - פנסיוניים, מיסויים, כלכליים, תעסוקתיים ופסיכולוגיים. מטרת ההשתלמות הינה להקנות לפורשים ולעוסקים בתחום, ידע בתחומים הללו על מנת לאפשר להם להיערך בהתאם.
קורס דיני עבודה - פרונטלי
זו השנה השישית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום, בעבודתכם היומיומית. תינתן התייחסות לעבודה מהבית (בהתאם למגבלות הקורונה)
 
 
למסמך בפורמט PDF לחץ כאן

למענה מיידי, כנסו לאינפוקליק - מחוללים בדיני עבודה

אישור
היסטורית חיפושים
חיפוש מורפולוגי
מורפולוגיה
מדויק
מורחב
נרדפות
תחיליות
חיפוש בכל מאגרי המידע
חקיקה
פסיקה
חוזרים
סוגיות בדיני עבודה
מאמרים
הסכמים קיבוציים
מחשבונים וטבלאות
טפסים
חוזים והסכמים
תקשיר
הודעות נש"מ
דברי הסבר


נא להזין לפחות שדה אחד!
הזמנה לוובינר - פינבוט - 20.1.21
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית
פינבוט באנר תחתון אתרים פיננסיים2