סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1239 - 05/11/2019

המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן

 

kol oved

 
סוגיות בדיני עבודה
 
 
דמי פגיעה בעבודה לעובד שכיר מעל גיל 70

לעניין דמי פגיעה ונכות מעבודה אין מגבלת גיל. אם הפגיעה תוכר, השכיר יהיה זכאי לדמי פגיעה (אין משמעות להיותו מקבל קצבת נכות מעבודה). מדובר בפיצוי על אובדן שכר עקב הפגיעה.

לתשובה מאת מערכת כל מס – לחץ כאן
 
 
מאמרים
 
 
הזכות לבחור את מועד קבלת הקצבה

האם אפשר לבחור לקבל קצבה אגב המשך עבודה, וגם להמשיך להפקיד לאותה הקופה? התשובה לשתי השאלות חיובית. ננסה לענות עליהן במאמר זה.

למאמר מאת יועץ פנסיוני C.L.U איציק בן-ארויה - לחץ כאן
 
 
טבלאות
 
 
מחולל תשלום לעובד הנפגע בתאונת עבודה

עובד אשר נפגע בתאונת עבודה זכאי לתשלום דמי פגיעה מהמוסד לביטוח לאומי עבור ימי ההיעדרות מהעבודה וכן זכאי לתשלום הוצאות הטיפול הרפואי.

למחולל תשלום לעובד הנפגע בתאונת עבודה – לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
 
בעקבות פעילות של משרד העבודה והרווחה: קנס של יותר מחצי מיליון ש"ח לחברה ולמנהליה שלא שילמו שכר מינימום

בעקבות חקירה שערך האגף לאכיפה פלילית בזרוע העבודה במשרד העבודה והרווחה, בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב גזר על חברת יהלום תעשיות ניקוי בע"מ ועל שני מנהליה, אב ובנו, לשלם סכום כולל של 507,000₪ על הפרת זכויות עובדים והפרעה למפקח עבודה בביצוע עבודתו.

לחוזר משרד העבודה והרווחה במלואו – לחץ כאן
 
 
פסיקה
 
 
התראה ארוכת זמן ורציפה טרם הפיטורין אינה מייתרת שימוע

עובד אשר עבד שנתיים ושבעה חודשיים בחברה ופוטר ללא שימוע, בטענה שלאורך זמן המעסיקה העבירה לו מסרים באשר לחוסר התאמתו לתפקיד ובכך קיימה מעין שימוע. העובד תבע פיצוי בסך 35,000 ₪ בגין העדר שימוע הקבוע בדין. מנגד, המעסיקה טענה כי הודיעה לעובד מספר רב של פעמיים בגין התנהלות לא תקינה שלו, כמו כן, נערכו שיחות רבות של חוסר שביעות רצון מהעובד ויש לראות בכך שימוע . בית הדין קבע כי אין תוקף לשיחות חוסר שביעות רצון שקיימה המעסיקה ואין לראות בכך מעין שימוע. נקבע כי היה על המעסיקה לקיים שימוע על פי דין ומאחר ולא קוים שימוע כדין, על המעסיקה לשלם לעובד פיצוי מופחת בסך 10,000 ש"ח. בנסיבות העניין סבר בית הדין שנכון הוא להביא בחשבון לזכותה של המעסיקה את העובדה כי היא לא מיהרה לפטר את העובד, נתנה לו מספר הזדמנויות להשתפר לאחר תקלות משמעותיות שהתגלו בעבודתו, ואף הודיעה לו על התנהלותו הלא תקינה. בנוסף, חויבה המעסיקה בתשלום חלף הודעה מוקדמת בסך 11,780 ₪ (ס"עש 8210-05-17, אבנר גולן נ' ענבר מרחב ג'י פרסום ושיווק בע"מ, מיום 11.06.19).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד עידו סמולר – לחץ כאן
 
אושרה תביעה ייצוגית בגין דרך תשלום דמי חופשה על פי חלקיות משרה ולא לפי ימי עבודה

אושרה תביעה ייצוגית בגין דרך תשלום דמי חופשה על פי חלקיות משרה ולא לפי ימי עבודה
טקסט: העובד עבד בחברה במשרה חלקית. העובד ביקש לברר כיצד נצברים ימי החופשה אצל המעסיקה, על כן פנה אל חשבת השכר ותשובתה היתה "לפי וותק ומשרה יחסית". העובד טען כי חישוב פדיון חופשה לפי ותק והיקף משרתו הוא חישוב שגוי, וזאת מאחר והיקף המשרה אינו רלוונטי לצבירת ימי החופשה, על כן פנה לבית הדין והגיש תובענה ייצוגית על הפרת חוק חופשה שנתית. המעסיקה טענה כי אין היגיון בשיטת החישוב של ימי חופשה של העובד, והמחוקק לא התכוון לכך עת חקק את חוק חופשה שנתית. כמו כן, טענה כי חישוב ערכו של יום חופשה, אשר שולם לעובד בסוף תקופת עבודתו, עולה על החישוב הקבוע בדין. כך שלמעשה לא נגרם לו כל נזק. בית הדין החליט לאשר את פתיחת התובענה ולעניין חישוב החופשה נקבע כי השאלה שבמחלוקת קשורה לפרשנות של סעיף 3 לחוק חופשה שנתית, עת מדובר בעובד במשרה חלקית. הפרשנות המילולית הברורה של הסעיף היא כי מי שהשלים 240 ימי עבודה בשנת העבודה הראשונה יהיה זכאי ל-14 ימי חופשה, ואם עבד פחות מכך, יהיה זכאי לחלק היחסי. אין שוני בין ימי החופשה אשר צובר עובד במשרה מלאה לבין אלה של עובד במשרה חלקית. על כן, לא יכולה להיות מחלוקת כי בעת חישוב צבירת ימי החופשה של העובד ושל כלל העובדים, פעלה המעסיקה בניגוד להוראות סעיף 3 לחוק חופשה שנתית, עת לקחה בחשבון את אחוז המשרה. נפסק כי הוכח שהמעסיקה חישבה את הזכאות לחופשה של העובד ויתר עובדיה במשרה חלקית שלא בהתאם לסעיף 3 לחוק חופשה שנתית, אלא בהכפלה באחוז המשרה. בית הדין הוסיף כי הפגם היה נרפא אילו המעסיקה הייתה משלמת לפי ערך של יום חופשה מלא. בית הדין קבע כי קיים יסוד סביר כי התובענה הייצוגית תוכרע לטובת הקבוצה ואישר במסגרת התובענה הייצוגית סעד של פיצוי כספים (ת"צ 43356-01-18, דור בריגה ' נ' ריקושט 3000 בע"מ, מיום 28.05.19).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד רן בינות – לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
Excel ביניים ב- ZOOM
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום ( יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
יום עיון מקיף במיסוי שכירים ב-ZOOM
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות נבחרות בתחום המסים והביטוח הלאומי בכל הקשור לעובדים שכירים ולאלה שבחל"ת; בדגש על תיאומי מס לחוזרים מחל"ת, דמי אבטלה לעובדים בחל"ת בתקופת משבר הקורונה ולאחריו. עדכונים וחקיקה לציבור חשבי השכר, מעסיקים, ומנהלי החשבונות . העברת חומר פרקטי הלכה למעשה.
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
השתלמות שע"מ בפשטות - 3 מפגשים ב-ZOOM!
השתלמות שע"מ פרקטית למייצגים מיועדת עבור קהל המייצגים המעוניינים ללמוד ולהרחיב את הידע לשימוש יעיל ופרקטי במערכת שע"מ, לקיצור זמני העבודה והבנת השאילתות השונות לעומקן. ההשתלמות מיועדת לרואי חשבון, יועצי מס וכל העוסקים במערכת שע"מ.
קורס דיני עבודה - פרונטלי או בזום
זו השנה החמישית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום, בעבודתכם היומיומית. תינתן התייחסות לעבודה מהבית (בהתאם למגבלות הקורונה)
Excel Basic
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה המוצעת כאן, מלמדת עד כמה, בעצם, זוהי תוכנה פשוטה לשימוש. התוכנת מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
קורס מנהלי כספים
קורס מקצועי של 6 מפגשים המוקדש כולו למנהלי כספים. מיטב אנשי מקצוע ומומחים בתחום הכספים מרכזים עבורכם את הנושאים הכי חשובים וחמים בתחום הכספים, המיסוי, משפטים וניהול.
EXCEL מתקדם - בZOOM
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
הביטוח הפנסיוני - ההלכה והמעשה
קורס מיוחד בנושא ביטוח פנסיוני אשר יעשה לך סדר ויספק עבורך כלים מקצועיים להתנהלות נכונה ובטוחה בעקבות השינויים הרבים שחלים בעולם הפנסיוני.
סדנת להמריא עם אקסל
חברת מיקרוסופט שידרגה את גרסאות האקסל השונות, הוסיפה כלים חדשים ושיכללה את הישנים ובגרסאות 2016 ו- 2019, האקסל הפך לכלי עוצמתי יותר. אספנו עבורכם את הנושאים בהם חזרו שאלות במהלך קורסי האקסל השונים, הוספנו את הכלים החדשים.
 
 
למסמך בפורמט PDF לחץ כאן
סגור חלון

למענה מיידי, כנסו לאינפוקליק - מחוללים בדיני עבודה
מיסוי שכירים- ספטמבר 2020
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית