סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1230 - 27/08/2019

המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן

 

27.8

 
סוגיות בדיני עבודה
 
 
היעדרות עובד ב- 1 בספטמבר

ככלל, החוק אינו מקנה זכות להיעדר בתשלום ב- 1 בספטמבר. עם זאת, בהסכמים קיבוציים ובצווי הרחבה שונים נקבע, כי עובדים יהיו זכאים להיעדר מעבודתם בתשלום (ימי בחירה) בלי שיום זה ינוכה מימי החופשה העומדים לרשותם. חלק מן ההסכמים מפרטים, אילו ימים ייחשבו כימי בחירה, וחלקם מציינים, כי העובד יהיה זכאי ליום בחירה, בלי לפרט, אילו ימים ייחשבו כיום בחירה.

להתייחסותה של עו"ד נטע סלע – לחץ כאן
 
 
טבלאות
 
 
מחולל זכאות עובדים לתשלום יום הבחירות לכנסת

מחולל זה מפרט האם עובד זכאי לתשלום בגין יום הבחירות לכנסת.

למחולל במלואו – לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
 
הודעה בדבר שבתון ביום הבחירות

החלטת ועדת הבחירות המרכזית בעניין סוגי השירותים הציבוריים אשר יפעלו כסדרם ביום הבחירות לפי סעיף 10 לחוק-יסוד: הכנסת וסעיף 71א לחוק הבחירות לכנסת [נוסח משולב], התשכ"ט-1969.

לחוזר ועדת הבחירות המרכזית לכנסת במלואו – לחץ כאן
 
60% מהגופים הציבוריים עומדים ביעד להעסקת אנשים עם מוגבלות, נכון לשנת 2018

נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות במשרד המשפטים פרסמה נתונים חדשים ומעודכנים אודות ייצוג הולם של אנשים עם מוגבלות בגופים ציבוריים גדולים. מהנתונים עולה כי מבין 316 גופים ציבוריים גדולים שנבדקו - 60% עומדים ביעד ההעסקה של 5% ומעלה, 22% עומדים ברמה בינונית (3.5% -5%), 15% עומדים ברמה נמוכה (2-3.5%), ו- 3% אינם עומדים כלל ביעד.

לחוזר נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות במלואו – לחץ כאן
 
 
פסיקה
 
 
מעסיק מחויב לשלם לעובד פיצויי פיטורים ללא קשר לגילו וכן חייב להפריש כספים לקרן פנסיה בהתקיים תנאים מסוימים

העובד, יליד 1934, הועסק כמכונאי אצל המעסיק במשך שתי תקופות. העובד החל להיות מועסק בגיל 72 ופוטר בגיל 82. לטענת העובד, הוא הפסיק את עבודתו בתקופה הראשונה בשל מצב בריאותו והיה בחופשת מחלה בת שנתיים ועתר לפיצויי פיטורים בגין התקופה הראשונה. כמו כן, טען העובד כי בתקופה השנייה פוטר ולכן זכאי לפיצויי פיטורים. בנוסף טען כי לא הופרשו לו כספים לפנסיה. מנגד המעסיקה טענה כי עם תחילת העסקתו של העובד בשנת 2006 העובד היה בן 72 שנה והוא החל לעבוד לאחר גיל הפרישה ולכן איננו זכאי להפרשות לפנסיה או לפיצויי פיטורים. לעניין הזכאות לפיצויי פיטורים, צוין כי בתקופה השנייה לעבודתו, העובד פוטר וניתן לו מכתב פיטורים. על פי חוק פיצויי פיטורים, התשכ"ג-1963היה על המעסיק לשלם לעובד פיצויי פיטורים, ללא קשר לגיל העובד. בעבר נפסק כי עובד שהחל לעבוד לאחר הפרישה והתפטר בדין מפוטר זכאי לפיצויי פיטורים וכך גם אם העובד מפוטר, ללא קשר לגילו, אלא אם התפטרותו נובעת מהתפטרות בשל גילו שאז לא יהיה זכאי לפיצויי פיטורים. נקבע משהעובד פוטר, הוא זכאי לפיצויי פיטורים ולכן נקבע כי זכאי ל43,500 ש"ח בגין פיצויי פיטורים. לעניין הזכאות להפרשות לפנסיה, המעסיק היה מחויב להפריש כספים לפנסיה על אף שהעובד עבר את גיל הפרישה, אלא אם קיבל קצבה אחרת ולא מהמוסד לביטוח לאומי, כפי שנקבע בצו ההרחבה לפנסיה חובה. כמו כן, לא הוכח על ידי המעסיק כי העובד מקבל או קיבל בתקופה הנדונה "קצבה". בנוסף המעסיק אף לא טרח לבדוק עם העובד אם הוא מקבל קצבה והעובד לא היה אמור לפנות אל המעסיק ולבקש ממנו שיפריש לו לפנסיה, אלא זו מחובתו של המעסיק. משכך העובד זכאי לפיצוי בגין אי הפרשות כספים לקרן פנסיה (סע"ש 10553-10-16, פנחס מזרחי נגד אייל בלחסן, מיום 17.2.2019).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד מורן טימן גוגול – לחץ כאן
 
שימוע שני לא בהכרח יוכל לתקן פגם מהותי שנעשה בשימוע ראשון

עובדת עבדה שנתיים וששה חודשים בחברת יזמות והשקעות ופוטרה בטענה לצמצומים והתייעלות. העובדת פוטרה בשימוע טלפוני ללא קיום שימוע על פי הדין. לאחר מכן העובדת הוצאה ממצבת העובדים בחברה ושילמו לה ימי הודעה מוקדמת ונעשה עמה סגירת חשבון. לאחר כל זאת ב"כ העובדת התערב ואחרי חלופת מכתבים נזכרה המעסיקה לבצע שימוע שני ונוסף שבמסגרתו קיוותה למצוא ריפוי לחובת מתן השימוע הראשון. העובדת תבעה פיצוי בסך של 80,000 ₪ בגין הפסדי שכר עבודתה, פגיעה בשמה ופגם חמור בהליך השימוע. בית הדין קבע כי סיבת פיטורי העובדת לא הוכיחה כי המעסיקה פיטרה אותה שלא בגין צמצומים והתייעלות במקום העבודה על כן לא נפסק לעובדת פיצוי בגין כך. באשר לחובת השימוע קבע בית הדין כי נפל פגם חמור בהליך השימוע ואין בכוחו של שימוע נוסף וכדין להתגבר על הפגם שבשימוע ראשון שאינו כדין ועל המעסיקה לפצות את העובדת בסך של 30,000 ₪ בתוספת ריבית והצמדה כחוק מיום 31.12.2014 (סע"ש 34260-05-17, נילי שם טוב נ' חברת מ.ל.א הנגב יזמות והשקעות בע"מ, מיום 10.02.19).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד עידו סמולר – לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
קורס חשבי שכר פרקטי
מדובר בקורס ממוקד המספק למשתתפים בו יכולת הבנה תוך היכרות עם כלל הנושאים המאפיינים את עולם חשבות השכר.
סדנה בנושא הוראות ניהול ספרים
סדנה אשר מוקדשת כולה להתנהלות נכונה בסבך ההוראות לניהול ספרים ומסמכים ממוחשבים, עמידה בביקורות ספרי העסק, הליכים מול פקיד השומה בפסילת ספרים ואי רישום תקבול.
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
EXCEL מתקדם
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
ניכוי מס במקור
יום עיון מיוחד שמוקדש כולו לציבור המנכים על מנת לעמוד במטלות הכבדות ברמה הפרוצדוראלית ולפעול בהתאם להוראות הדין, תוך יישום דווקני ופרטני של שלל ההוראות הקיימות בנושא הניכוי במקור, לרבות טיפול בקנסות, פירוט הליקויים והתמודדות מול פקידי השומה.
יום עיון טופס 161 והמגבלות על פיטורי עובדים
בשנים האחרונות אנו עדים לאינסוף שינויי חקיקה בתחום מיסוי הפרישה. מיסוי הפרישה מתחיל אצל חשב השכר שמוציא את טופס 161 בעת פרישת העובד. מילוי לא נכון של הטופס יכול לגרום לנזקים כספיים לעובד וגם למעביד. ביום עיון זה נלמד את הכללים למילוי נכון של ניירת הפרישה ונדבר על דרכי העבודה הנכונים בהתאם להנחיות מס הכנסה. כמו כן, נלמד מתי המעסיק לא יכול לפטר את עובדיו.
איך לקרוא את תלוש השכר?
על כל מנהל בארגון שיש תחתיו עובדים, ולמעשה על כל מעסיק שהוא צד ליחסי עבודה, מוטלת האחריות לידיעת חוקי העבודה ולשמירה על קיומם, ולפיכך חובה שיהיו בידיו כלים להתמודדות היומיומית עם מצבים שונים מעולם זה. ביום זה נלמד על תלוש השכר וחוק הגנת השכר וכן נקבל כלים לקריאת תלוש השכר באופן הנכון.
השתלמות הכנה לפרישה ופנסיה
פרישה לפנסיה היא נושא מורכב המחייב הכנה מקדמית והיערכות בהיבטים רבים ומגוונים - פנסיוניים, מיסויים, כלכליים, תעסוקתיים ופסיכולוגיים. מטרת ההשתלמות הינה להקנות לפורשים ולעוסקים בתחום, ידע בתחומים הללו על מנת לאפשר להם להיערך בהתאם.
חובות מעסיקים בעת סיום העסקה
ביום עיון זה נרענן את מכלול החובות החלות בחוקי העבודה השונים על מעסיק בעת סיום יחסי עבודה, נסקור את הליך הפיטורים על שלביו השונים ונתמקד בזכאות לפיצויי פיטורים ואופן חישובם.
השתלמות מקצועית מס ערך מוסף
עקב שינויים משמעותיים בחוק מע"מ ותקנותיו, פסיקה תקדימית, החלטות מיסוי ועמדות חייבות בדיווח; המשליכים על התנהלות אנשי המסים והתמצאותם בעדכונים החדשים, בחרנו בשני ימי השתלמות מקצועית שמטרתם לרדת "מהפילוסופיה" ל"פרקטיקה" ולהתייחס ביומיים מרוכזים להוראות החוק ויישומיהם במהלך העבודה השוטפת, תוך למידה בסיסית של עיקרי ההוראות בחוק וריענון הידע הקיים. כמו כן נלמד את אופני הדיוח והוצאות חשבוניות לאור התפתחות המסחר האינטרנטי בשנים האחרונות
מיסוי בינלאומי
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות במיסוי בינלאומי LLC כגון: דיווח על הכנסות מחו"ל, מיסוי חברות מילוי טפסי הדיווח למס הכנסה, הבנה וקריאת דוח מס NR1040 ודוחות מס אחרים מחו"ל ודגשים למייצגים. העברת חומר פרקטי הלכה למעשה.
 
 
למסמך בפורמט PDF לחץ כאן
סגור חלון

למענה מיידי, כנסו לאינפוקליק - מחוללים בדיני עבודה
יום עיון טופס 161 יוני 2020
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית