מבזקים בנושא דיני עבודה : גיליון 1254 - כל עובד
סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1254 - 18/02/2020

המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן

 

18.2.2020

 
מאמרים
 
 
מחלת הקורונה והשלכותיה במקום העבודה

עולמנו כיום הינו כפר גלובאלי קטן לטוב ולרע! אמירה זו אקטואלית ומתחזקת לאור פריצת מחלת "הקורונה" אשר נודעה לנו באמצעי התקשורת כבר בתחילת השנה החדשה שנת 2020. החשש הגדול מהידבקות במחלה אשר התגלתה בסין הרחוקה הוביל את המחוקק הישראלי להזדרז ולחוקק חקיקה מסודרת בנושא וכן משרד הבריאות נרתם והוציא הנחיות מסודרות בעניין.

למאמר מאת עו"ד ג'ולייט אליהו – לחץ כאן
 
 
טבלאות
 
 
מחולל התפטרות עובדת לצורך טיפול בילד

מחולל זה מפרט את נושא זכאות עובדת לפיצויים בגין התפטרות לאחר לידה לצורך טיפול בילד.

למחולל התפטרות עובדת לצורך טיפול בילד – לחץ כאן
 
 
פסיקה
 
 
חובת מעסיק לבצע בירור ממצה ומעמיק לאחר תלונת עובדת על התנכלות מצד עמיתיה לעבודה

העובדת הועסקה בחברה בתפקיד פקידת גביה במשך כחודש וחצי. העובדת טענה כי נתקלה ביחס גזעני או משפיל על רקע מוצאה והשתייכותה לעדה האתיופית. העובדת חוותה מספר אירועים בהם לטענתה התנכלו לה עובדי החברה והתלוננה על כך למעסיקה ולטענתה הובטח לה כי הנושא יבורר. המעסיקה החליטה לזמן את העובדת לשימוע לפני פיטורים עקב ליקויים מקצועיים והתנהגות אגרסיבית מצד העובדת. על כך עתרה העובדת לבית הדין. בית הדין קבע כי שעה שמופנית למנהליה של חברה תלונה על התנכלות מצד עובדיה כנגד עובד אחר, עליה לערוך בירור ממצה של התלונה ולהביא בפני העובד המתלונן את ממצאי הבדיקה, חובה זו נובעת מחובה החוזית לקיים חוזה בתום לב, ולהבטיח לעובד סביבת עבודה בטוחה. כחלק מהחובה לנהוג בתום לב במסגרת יחסי העבודה. בית הדין פסק פיצוי בסך 10,000 ש"ח כנגד החברה על הפרת חובה זו (סע"ש 54262-06-18, שרה לגסה נ' קבוצת העתקות (2015) בע"מ, מיום 25.10.19).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד רן בינות - לחץ כאן
 
בית הדין פסק כי עקרון השוויון בין המינים מחייב שכר שווה לאשה ולגבר

עובדת עבדה כשלוש וחצי שנים אצל המעסיקים ופוטרה בטענה לחוסר שביעות רצון וחוסר אמון. העובדת תבעה את המעסיקים בגין הפלייתה לרעה על רקע היותה אישה, ובגין כך שולם לה שכר הנופל מזה ששולם לרוקח גבר באותו תפקיד, כל זאת בניגוד לחוק שכר שווה לעובד ועובדת, תשנ"ו -1996. בנוסף תבעה העובדת גם מכוח חוק שוויון הזדמנויות בעבודה, תשמ"ו -1998. בית הדין קבע כי עבודתה של העובדת היא שוות ערך לעבודתו של הרוקח ועל המעסיקים מוטל הנטל להוכיח כי הפערים הינם עניינים. במקרה דנן, לא הוכיח המעסיק טעמים עניינים לפערי השכר המצדיקים את חוסר השוויון בשכר. באשר לתביעה בגין חוק שיוון הזדמנות בעבודה, סבר בית הדין, כי לא ניתן לקבל את תביעתה של העובדת, וכי לא די בהוכחתה של התשתית העובדתית לעניין חוק שכר שווה על מנת לבסס בהכרח גם סעדים הקבועים בחוק שוויון הזדמנויות. מאחר והעובדת לא הוכיחה כי קביעת תנאי השכר הייתה קשורה למגדר של ממלאי התפקיד, ומנגד המעסיקים טענו כי לא הייתה מדיניות של אפליה במקום העבודה לא מצא בית הדין לחייב את המעסיקים בגין פגיעה בשיווין. לאור האמור לעיל פסק בית הדין כי העובדת זכאית לפיצוי על פי סעיף 4 לחוק שכר שווה בסך של 10.000 ₪ (סע"ש 44269-11-15, אלינה וינוקור נ' ציון עמר ומאיר עמר, מיום 03.06.2019).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד עידו סמולר – לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
השתלמות שע"מ למייצגים
השתלמות שע"מ פרקטית למייצגים בשת"פ עם אלי אסדו יוע"מ, מומחה למערכות מס ממוחשבות (שע"מ) מיועדת עבור קהל המייצגים המעוניינים ללמוד ולהרחיב את הידע לשימוש יעיל ופרקטי במערכת שע"מ, לקיצור זמני העבודה והבנת השאילתות השונות לעומקן. ההשתלמות מיועדת לרואי חשבון, יועצי מס וכל העוסקים במערכת שע"מ.
קורס חשבי שכר
חשבי שכר הינם אנשי מפתח בכל ארגון וחברה. מתוקף תפקידם הם אחראים על אחד מהתקציבים הגדולים בארגון - השכר. חשבי השכר נדרשים למיומנות בתחומים רבים: מס הכנסה, דיני עבודה, ביטוח לאומי ועוד. לשכת רואי חשבון בישראל רואה בחיזוק תפקיד חשב השכר, הכרח מקצועי, והחליטה להסמיך מטעמה חשבי שכר בכירים, לאחר עמידה במבחני הלשכה.
טיפול בשארים
יום העיון יוקדש כולו לסוגיות העולות לגבי כללי מיסוי הכספים, המענקים, הקצבאות ויתר אותן ההכנסות שזכאים לקבל היורשים, המוטבים או השארים וכל הזכויות שעוברות אליהם מקופות הגמל לקצבה או קרנות הפנסיה, כמו גם לשארים של עובדים שזכאים לפיצויים ולמענקי פרישה לאחר פטירת העובד.
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
סיום עבודה וטיפול במענקי פרישה
יום עיון המוקדם כולו לאירוע פיטורים, התפטרות ופרישה בהיבט חוקי העבודה, דיני המס החלים על מענקי פרישה ופריסתם, קיבוע זכויות בקרנות הפנסיה והיוון קצבאות
העסקת עובדים זרים ומסתננים בישראל- הלכה למעשה
ביום זה נעסוק בהיבטים החשובים ביותר שעליכם להכיר בנושא העסקת זרים, נושא חשוב ורגיש התופס תאוצה בשנים האחרונות.
Excel Basic
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה המוצעת כאן, מלמדת עד כמה, בעצם, זוהי תוכנה פשוטה לשימוש. התוכנת מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
נשים בעולם העבודה
נושא העסקתן של נשים בשוק העבודה הוא אחד הנושאים העיקריים העומדים בבסיסם של דיני העבודה בישראל. יום עיון זה יעסוק בזכויות המיוחדות המוענקות לנשים בהריון ולאחר לידה בעבודה, וכן יעסוק בשיקול הדעת של הממונה על חוק עבודת נשים בקבלת החלטה למתן היתר לפיטורי עובדת בהריון ומניעת הטרדה מינית בתוך סביבת העבודה.
השתלמות הכנה לפרישה ופנסיה
פרישה לפנסיה היא נושא מורכב המחייב הכנה מקדמית והיערכות בהיבטים רבים ומגוונים - פנסיוניים, מיסויים, כלכליים, תעסוקתיים ופסיכולוגיים. מטרת ההשתלמות הינה להקנות לפורשים ידע ראשוני בתחומים הללו על מנת לאפשר להם להיערך בהתאם.
Excel ביניים
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
חובות מעסיקים בעת סיום העסקה
ביום עיון זה נרענן את מכלול החובות החלות בחוקי העבודה השונים על מעסיק בעת סיום יחסי עבודה, נסקור את הליך הפיטורים על שלביו השונים ונתמקד בזכאות לפיצויי פיטורים ואופן חישובם.
מיסוי בינלאומי
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות במיסוי בינלאומי LLC כגון: דיווח על הכנסות מחו"ל, מיסוי חברות מילוי טפסי הדיווח למס הכנסה, הבנה וקריאת דוח מס NR1040 ודוחות מס אחרים מחו"ל ודגשים למייצגים. העברת חומר פרקטי הלכה למעשה.
קורס חשבי שכר פרקטי
מדובר בקורס ממוקד המספק למשתתפים בו יכולת הבנה תוך היכרות עם כלל הנושאים המאפיינים את עולם חשבות השכר.
סדנה בנושא הוראות ניהול ספרים
סדנה אשר מוקדשת כולה להתנהלות נכונה בסבך ההוראות לניהול ספרים ומסמכים ממוחשבים, עמידה בביקורות ספרי העסק, הליכים מול פקיד השומה בפסילת ספרים ואי רישום תקבול.
EXCEL מתקדם
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
 
 
למסמך בפורמט PDF לחץ כאן
סגור חלון

למענה מיידי, כנסו לאינפוקליק - מחוללים בדיני עבודה
השתלמות שע"מ - פברואר 2020
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית