מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1378 - 16/08/2022

המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן

 

כל מס 2.8

 
סוגיות בדיני עבודה
 
 
הגבלת תשלום שכר במזומן

סעיף 2(א) לחוק הגנת השכר, התשי"ח - 1958, קובע כי: "שכר-עבודה ישולם במזומנים, אך מותר שישולם בשיק או בהמחאת-דואר, אם דרך תשלום זאת נקבעה בהסכם קיבוצי או בחוזה-עבודה או שהעובד הסכים לה בדרך אחרת, ובלבד שהעובד יכול לקבל מהנמשך פרעון השיק או המחאת-הדואר במועדים הקבועים". בהתאם להוראות חוק הגנת השכר ולעקרונות שנקבעו בחוק צמצום השימוש במזומן, לא ניתן לשלם לעובד את שכרו במזומן בסכום העולה על 6,000 ₪.

להתייחסותה של עו"ד ג'ולייט אליהו – לחץ כאן
 
תשלום תגמולי מילואים לעובד חדש

בחוק הביטוח הלאומי, התשנ"ה - 1995 קיימת אבחנה לעניין תשלום תגמולי המילואים בין עובד חודשי לעובד יומי (עובד שאינו מועסק על בסיס חודשי).

להתייחסות מאת עו"ד דנה להב – לחץ כאן
 
 
טבלאות
 
 
מחולל הגבלת פיטורים בטיפולי פוריות

מחולל זה מפרט את הזכויות המוענקות לעובדים המצויים בטיפולי פוריות להגנה מפני פיטורים.

למחולל הגבלת פיטורים בטיפולי פוריות – לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
 
מדיניות שרת הפנים המעודכנת, בעניין שהייתם של אזרחי אוקראינה בישראל

בהמשך למדיניות שרת הפנים, הגב' איילת שקד, ביחס לאזרחי אוקראינה השוהים בישראל, הוחלט כי מיום 1.8.2022 ועד ליום 31.8.2022, לא יבוצעו פעולות אכיפה כנגד מעסיקים בהתאם לחוק עובדים זרים, התשנ"א - 1991, בגין העסקתם וזאת בכפוף לעמידה בתנאים מסוימים.

לחוזר רשות האוכלוסין וההגירה במלואו – לחץ כאן
 
שר האוצר פרסם תקנות לפיצוי עסקים בדרום בגין אובדן ימי עבודה ב"עלות השחר"

ביום 12.8.2022 פרסם שר האוצר, אביגדור ליברמן, להערות הציבור תקנות המסדירות את מתן הפיצויים לעסקים בדרום בגין תשלום שכר לעובדים שנעדרו במהלך מבצע עלות השחר, בתקופה שמה-2 עד ה-8 באוגוסט.

לחוזר רשות המסים במלואו – לחץ כאן
 
 
פסיקה
 
 
מתי "פעילות נלווית לעבודה" תיחשב כתאונת עבודה?

העובדת השתתפה בהשתלמות במלון ושברה את רגלה. העובדת הגישה תביעה למוסד לביטוח לאומי לתשלום דמי פגיעה אשר נדחתה מן הטעם כי אין לראות באירוע התאונתי כפגיעה בעבודה. על קביעה זו ערערה העובדת לבית הדין האזורי לעבודה אשר קבע כי העובדת עמדה במבחני העזר אשר נקבעו בפסיקה כדי להכיר בהשתלמות שבמהלכה נפגעה כ"פעילות נלווית" והסתמך על כך שהממונה על העובדת סברה שהשתלמות יכולה לסייע לעובדת ולהעשיר את ידיעותיה. על כך הוגש ערעור לבית הדין הארצי לעבודה, אשר פסק: תאונת עבודה היא תאונה המתרחשת "תוך כדי עבודתו ועקב עבודתו" של העובד "אצל מעבידו או מטעמו". בפסיקה נקבע שגם תאונה המתרחשת במהלך "פעילות נלווית לעבודה" יכולה להיחשב כתאונת עבודה, הכל בהתאם למידת הזיקה בין העבודה לבין הפעילות שנעשתה בעת קרות התאונה. בגדרה של "פעילות נלווית לעבודה" תתכנה, בין היתר פעולות של נופש, לימודים ואף אירועים חברתיים. הכל יבחן בהתאם לנסיבות, מתוך הכרה באינטרס של המעסיק באותה פעילות נלוות ובשים לב למבחנים של סבירות. יש לבחון באיזו מידה קשורה ההשתלמות לעבודתו או למקצועו של העובד, העידוד שנותן המעסיק להשתלמות וכן מידת ה"ענין" שיש למעסיק באותה השתלמות. בית הדין הכריע כי במקרה זה כבר בשלב הראשון בו נדרשת הוכחת קשר ישיר בין ההשתלמות לבין העבודה גופה, לא עמדה העובדת בנטל ההוכחה, עוד נקבע כי למעסיק לא היה אינטרס מיוחד בהשתלמות. לכן נקבע כי יש לקבל את טענת המוסד כי ההשתלמות שבמהלכה נפגעה העובדת אינה נופלת בגדר פעולה נלווית לעבודה, וכפועל יוצא מכך האירוע התאונתי אינו בגדר פגיעה בעבודה (עב"ל 1694-09-21, המוסד לביטוח לאומי נ' תמרה בר, מיום 16.03.22).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד רן בינות – לחץ כאן
 
עובד שגנב ממעסיקה יממן את עלויות החקירות להוכחת גניבתו

במקרה זה עובד נתפס גונב ממעסיקתו מוצרים ומוכר אותם בחנות וירטואלית ב-eBay.. המעסיקה הפעילה חוקר שהנחה אותה כדי לתפוס את העובד במעשיו החמורים. בשיחה מול העובד שנתפס בגניבתו, הוא לא הודה בגניבות אך המעסיקה טענה שעקבה אחריו זמן מה ותיעדה את הגנבות. לפיכך פוטר העובד והמעסיקה הגישה תלונה במשטרה. בהמשך נתפס מחשבו הפרטי של העובד והחקירה התקדמה לכתב אישום אשר נסגר עקב מניעה מנהלית בחוק סדר דין פלילי. העובד תבע את המעסיקה לתשלום פיצויי פיטורים ופיטורים שלא כדין. תביעת העובד לתשלום פיצויי פיטורים ופיצוי על פיטורים שלא כדין נדחתה בשתי הערכאות הואיל ועובדתית הוכח כי העובד גנב מהמעסיקה. ערעור המעסיקה על הגדלת פיצוי בגין עלויות חקירה לגילוי גניבת העובד התקבלו בבי"ד ארצי כך שנפסק פיצוי על רכיב זה בסך 25,000 ש"ח תוספת לפסיקת הפיצוי שנפסק בית הדין האזורי (ע"ע 73201-06-20, ולדימיר בובילב נ' סטרטסיס בע"מ, מיום 1.06.2022).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד ג'ולייט אליהו – לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
קורס דיני עבודה
זו השנה השביעית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום, בעבודתכם היומיומית. תינתן התייחסות לעבודה מהבית (בהתאם למגבלות הקורונה)
סעיף 3 ט1 וחברות ארנק
יום העיון מוקדש כולו לטיפול בסוגיות פרקטיות הצפות ועולות עם יישומן של הוראות סעיף 3(ט 1) וסעיף 62 א לפקודה תוך סקירה נרחבת ומענה לשאלות הפתוחות בנושאים אלה; התמקדות במיסוי משיכות בעלים ומיסוי חברות ארנק בהיבט מס הכנסה וביטוח לאומי, וכן התייחסות לחברות משפחתיות בביטוח לאומי לאור פס"ד נחושתן.
PQ + Pivot Table
Power Query הוא תוסף חינמי חדש מבית מיקרוסופט, שמיועד לייבוא נתונים ממגוון מסדי נתונים, ליצירה ולעיבוד של מידע, וכל זאת באמצעות ממשק משתמש אינטואיטיבי ונוח לתפעול. הכלי מהווה מקור עוצמתי ליצירת טבלאות ציר ממקורות שבמצבם הגולמי אינם טבלאיים. והוא משמש כמתווך אוטומטי בין המקורות לבין טבלאות ציר, אולם יכול לעמוד גם כתוצר בפני עצמו.
Excel ביניים
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
Excel ביניים ב- ZOOM
קורס של 4 מפגשי בוקר ב-ZOOM - תחילת הקורס בפברואר / יוני / אוקטובר / דצמבר
ניכוי מס במקור
יום עיון מיוחד שמוקדש כולו לציבור המנכים על מנת לעמוד במטלות הכבדות ברמה הפרוצדוראלית ולפעול בהתאם להוראות הדין, תוך יישום דווקני ופרטני של שלל ההוראות הקיימות בנושא הניכוי במקור לרבות טיפול בקנסות פירוט הליקויים והתמודדות מול פקידי השומה.
מטבעות דיגיטליים ונכסים קריפטוגרפיים
לאורך תקופה ארוכה אנו עדים לגידול העצום בשווי השוק של מטבעות דיגיטליים ולהתפתחות של נכסים קריפטוגרפיים אחרים, דבר שמהווה הזדמנות עסקית ליזמים ואפיק השקעה אטרקטיבי למשקיעים. טובי המומחים בתחום ביום עיון ייעודי לציבור המשקיעים או מייצגיהם ירצו בהיבטי מיסוי, חקיקה, ביקורת, חשבונאות ופרקטיקה בהגשת דוחות.
קורס חשבי שכר
חשבי שכר הינם אנשי מפתח בכל ארגון וחברה. מתוקף תפקידם הם אחראים על אחד מהתקציבים הגדולים בארגון - השכר. חשבי השכר נדרשים למיומנות בתחומים רבים: מס הכנסה, דיני עבודה, ביטוח לאומי ועוד. לשכת רואי חשבון בישראל רואה בחיזוק תפקיד חשב השכר, הכרח מקצועי, והחליטה להסמיך מטעמה חשבי שכר בכירים, לאחר עמידה במבחני הלשכה.
יום עיון - חידושים ועדכונים במיסוי עובדים בפרישה
יום העיון מוקדש כולו לשינויים המהותיים על פי ההוראות החדשות של רשות המסים במיסוי פרישת עובדים בכל הנוגע לאפשרויות פריסת הכנסות המשתלמות בפרישה ובפטירה, סוגי הכנסות בפריסה לאחור ופריסה לפנים סקירת ההסדר החדש שגובש בין רשות המסים לבין ארגון גמלאי צה"ל, בנוגע לסוגיית שיטת היוון קצבאות פורשי צה"ל צו ההרחבה לביטוח פנסיוני מקיף במשק, סעיף 14 וסעיף 26 לחוק פיצויי פיטורים
EXCEL מתקדם - בZOOM
קורס של 3 מפגשי בוקר ב-ZOOM - תחילת הקורס ביוני / נובמבר
ניהול ספרים
תיעודי פנים חוץ, תעודות משלוח, חשבונית מס, חשבונית מס מרכזת, בקשות להקלה בניהול ספרים, ניהול ספרי חשבונות ממוחשבים ועוד. אי עמידה בהוראות ניהול ספרים מהווה עילה לפסילת ספרי החשבונות ועל כן חשוב מאד להתעדכן!
Excel Basic
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה המוצעת כאן, מלמדת עד כמה, בעצם, זוהי תוכנה פשוטה לשימוש. התוכנת מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
PQ + Pivot Table
Power Query הוא תוסף חינמי חדש מבית מיקרוסופט, שמיועד לייבוא נתונים ממגוון מסדי נתונים, ליצירה ולעיבוד של מידע, וכל זאת באמצעות ממשק משתמש אינטואיטיבי ונוח לתפעול. הכלי מהווה מקור עוצמתי ליצירת טבלאות ציר ממקורות שבמצבם הגולמי אינם טבלאיים. והוא משמש כמתווך אוטומטי בין המקורות לבין טבלאות ציר, אולם יכול לעמוד גם כתוצר בפני עצמו.
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
קורס בן שישה מפגשים בZOOM, תחילת הקורס במרץ / יוני / נובמבר
כנס המסים השנתי של חברת "חשבים מידע עסקי בע"מ"
כמדי שנה אנו מזמינים אתכם, לקוחות יקרים, לכנס המיסים השנתי, לסיכום ולהיערכות נכונה לקראת תום שנת המס. בכנס תשמעו הרצאות מקצועיות ממיטב המומחים הבכירים במשק בתחומי מס הכנסה וביטוח לאומי, תקבלו עדכונים וחידושים חשובים, עדכוני פסיקה תקדימית שניתנו השנה והשפעתה על ההיערכות הנכונה לסוף שנת המס, וטיפים לחיסכון במס. יפתח את הכנס אורח הכבוד שי באב"ד
Excel ביניים ב- ZOOM
קורס של 4 מפגשי בוקר ב-ZOOM - תחילת הקורס בפברואר / יוני / אוקטובר / דצמבר
EXCEL מתקדם
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
סדנת גבייה וחייבים - סודות וטכניקות לגבייה יעילה
מטרתו של כל ארגון הינה ריווחיות ושגשוג, תוך גבייה יעילה של התשלומים. בחברות ובארגונים רבים, מערכת הגבייה מהווה את הבסיס האמיתי והמרכזי לתזרים המזומנים של החברה, המאפשר את קיומה והמשך פעילותה העסקית. מטרת ההדרכה: הכשרה מקצועית והתנהגותית של אנשי הגבייה למקצוע חשוב זה, תוך הקניית מיומנות וכלים לגבייה. ההדרכה: הסדנה מועברת כהרצאה פרונטאלית בשילוב למידה התנסותית ובאמצעות ניתוח אירועים שיוצפו על ידי המשתתפים והמדריך.
יום עיון מנהלות לשכה
תפקידה של מנהלת הלשכה בישראל ובכל העולם - הוא קריטי להצלחת החברה. צומת קבלת החלטות, צומת סבוכה של ניסיונות להשפיע על יומן המנכ"ל ומנהלי החברה, רצונות הפוכים של מחלקות שונות ובקשות של ספקים ושל לקוחות. כל אלו הופכים את עבודתה של מנהלת הלשכה ומנהלת המשרד- למורכבת יותר ומסובכת יותר. בנוסף, ערוצי התקשורת הרבים שבהם היא פועלת, דורשים ממנה להיות אקרובטית, נערת גומי, איש ברזל ומאלף אריות - בכל רגע נתון במשרד. לרגל סיום שנת 2022 החלטנו לשפר את יכולות של פקידות בכירות, מזכירות ותיקות, מנהלות לשכה. רצינו לדבר איתן על מה שהיה בשנת 2022 ועל הצפוי בשנת 2023 - לחדש, לרענן, לגוון את הידע המקצועי ולשפר את היכולות הנדרשות לעבודתן. ואת זה נעשה ביום עיון מרוכז שמיועד כולו למטרה זאת.
קורס דיני עבודה ב-ZOOM
זו השנה השביעית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום. תינתן התייחסות לעבודה מהבית בהתאם למגבלות הקורונה.
יום עיון מע"מ
יום העיון מוקדש לסוגיות פרקטיות איתן מתמודד ציבור המייצגים מול רשויות מע"מ, עדכונים בפסיקה חדשה, בעמדות חייבות בדיווח ובהחלטות המיסוי שפרסמה רשות המסים והשלכותיהן על ציבור החייבים במס והמייצגים.
 
 
למסמך בפורמט PDF לחץ כאן

למענה מיידי, כנסו לאינפוקליק - מחוללים בדיני עבודה

אישור
היסטורית חיפושים
חיפוש מורפולוגי
מורפולוגיה
מדויק
מורחב
נרדפות
תחיליות
חיפוש בכל מאגרי המידע
חקיקה
פסיקה
חוזרים
סוגיות בדיני עבודה
מאמרים
הסכמים קיבוציים
מחשבונים וטבלאות
טפסים
חוזים והסכמים
תקשיר
הודעות נש"מ
דברי הסבר


נא להזין לפחות שדה אחד!
כנס המיסים השנתי
לקבלת מחיר אטרקטיבי
השאירו פרטים
הודעה אישית