מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1296 - 22/12/2020

המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן

 

כל עובד 21.12

 
סוגיות בדיני עבודה
 
 
איסור קבלת ביטחונות מעובד

סעיף 2 לחוק איסור קבלת ביטחונות מעובד, התשע"ב- 2012 קובע כי: "לא יקבל מעסיק, במישרין או בעקיפין, בטוחות מעובד ולא יממשן." החוק בא למנוע ניסיון מצד מעסיקים לקבל בטוחות מהעובדים כתנאי להישארות העובד בעבודה או כתנאי מקדים לקבלת העובדה לעבודה.

להתייחסות מאת עו"ד ג'ולייט אליהו – לחץ כאן
 
איסור צבירת חופשה שנתית

אחד התיקונים המשמעותיים בחקיקת העבודה בשנים האחרונות היה תיקון מספר 24 לחוק הגנת השכר, התשי"ח - 1958 אשר הרחיב והסדיר את חובות המעסיק ביחס לתלוש השכר. עיקר התיקון מתייחס לפרטים אותם יש לכלול בתלוש השכר, ובכלל זה החובה לציין בתלוש את יתרת ימי החופשה בתשלום להם זכאי העובד. פריט זה, מחדד את הצורך בהבנת הוראותיו של חוק חופשה שנתית, התשי"א 1951 בכל הנוגע לצבירת החופשה השנתית וניצולה.

להתייחסות מאת עו"ד עמוס הלפרין – לחץ כאן
 
 
טבלאות
 
 
מחולל חופשה ביוזמת המעסיק [חופשה מאולצת]

מחולל זה מפרט מתי מעסיק יכול להוציא עובדים לחופשה שנתית בכפוף למגבלות מסוימות.

למחולל חופשה ביוזמת המעסיק – לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
 
עדכון לתיאום המס לשנת 2020 של תושבים ביישובים הזכאים להטבות במס

רשות המיסים מעדכנת בימים אלה את אישורי תיאום המס לשנת 2020 של תושבי היישובים הזכאים להטבות מס, זאת בעקבות תיקון החקיקה שאושר לאחרונה בוועדת הכספים בדבר הארכת תוקף להטבות המס ליישובים. כל האישורים שכבר עודכנו זמינים באזור האישי באתר רשות המיסים.

לחוזר רשות המיסים במלואו - לחץ כאן
 
 
פסיקה
 
 
משיכת כספי פיצויים מקופת פנסיה ע"י מעסיק אפשרית במקרה של גניבה ממעסיק

עובד ותיק אשר עבד כסבל ובהמשך בתפקיד של קניין בחברת תרופות, נמצא גונב ממעסיקה פסולת מתכתית, מוכר אותה ומשלשל את הכסף לכיסו. העובד הודה בכך בישיבת בירור שביצעה המעסיקה. המעסיקה בנתה הסכם עם העובד לפיו הוא יחזיר לה חוב של למעלה ממיליון ש"ח בתשלומים ולא יקבל פיצויי פיטורים או הודעה מוקדמת, ויחסי העבודה יסתיימו לאלתר. לעניין כספי הפיצויים שבקופת הפנסיה, יוכל העובד לפנים משורת הדין למשוך את כספי הפיצויים שהצטברו. בהמשך, העובד הפר את ההסכם ולא שילם את התשלום הראשון ואף ניסה לשכנע את המעסיקה לוותר לו על החוב. בתגובה המעסיקה תבעה את העובד בבית הדין האזורי. בית הדין קבע כי עובד שגנב ממעסיקתו אינו זכאי לתשלום פיצויי פיטורים, הודעה מוקדמת ואף מאפשר למעסיקה הטלת עיקולים לצורך תשולם החוב של העובד גם בקופה הפנסיונית בה נמצאים כספי הפיצויים. בית הדין הארצי חיזק את מרבית הנימוקים של בית הדין האזורי אך הפחית את החוב שחויב העובד ובכך קיבל חלקית את ערעור העובד (ע"ע 42257-07-19, שמעון שוקרון נ' דקסל בע"מ ומבטחים מוסד לביטוח סוציאלי של העובדים בע"מ, מיום 16.04.2020).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד ג'ולייט אליהו – לחץ כאן
 
נקבע פיצוי לעובד שפוטר טלפונית ללא שימוע

המעסיקה סיימה את העסקת העובד בטענה לאי התאמה, זלזול בעבודה ובלקוחות. לטענת המעסיקה העובד לא פוטר אלא נטש את מקום העבודה ובשל כך לא מגיע לו פיצויים, לטענת העובד המעסיקה פיטרה אותו בשיחת טלפון לאלתר וללא שימוע, העובד אולץ לצאת לחופשה כפויה, המעסיקה מסרה לו כי, אין לה תפקיד עבורו ודרשה ממנו להחזיר את מפתחות החנות באופן מידי ובכך לטענתו פוטר לאלתר, בעקבות כך תבע העובד, פיצוי בגין פיטורים שלא כדין, הודעה מוקדמת, פיצויי פיטורים, פדיון ימי חופשה, דמי הבראה, הפרשות פנסיוניות והפרשי שכר עבודה, דמי חגים, מענק ודמי ביגוד ע"פ צו הרחבה בענף הדפוס. בית הדין פסק כי, צו ההרחבה בענף הדפוס לא חל במקרה דנן ועל כן אין העובד זכאי להטבות בגין צו זה, עוד נקבע כי העובד פוטר לאלתר בשיחת טלפון שלא כדין, ללא שימוע, הודעה מוקדמת ופיצויים, כן לא שולם לעובד דמי הבראה והפרשות פנסיונית כנדרש. בשל כך, חייב בית הדין את המעסיקה לשלם לעובד סך כולל של 43,543 ₪ (סע"ש 54413-12-17, איתן אלדד דפוס שיכפולית בע"מ, מיום 08.04.2020).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד עידו סמולר- לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
הליך סיום עבודה
מילוי נכון של טופס 161, 161 א'. יוצגו שיקולים לבקשת פטור בגין מענקי הפרישה וטיפול מיטבי במענקים החייבים במס.
סדנת להמריא עם אקסל
חברת מיקרוסופט שידרגה את גרסאות האקסל השונות, הוסיפה כלים חדשים ושיכללה את הישנים ובגרסאות 2016 ו- 2019, האקסל הפך לכלי עוצמתי יותר. אספנו עבורכם את הנושאים בהם חזרו שאלות במהלך קורסי האקסל השונים, הוספנו את הכלים החדשים.
דמי מחלה ודמי בידוד
חוק התכנית לסיוע כלכלי (נגיף הקורונה החדש)(הוראת שעה), התש"ף-2020
קרנות הפנסיה הוותיקות שבהסדר
קרנות הפנסיה הוותיקות שבהסדר - מאפייני הקרן, כיסויים ביטוחים, מיצוי זכויות וותר אחרי 35 שנה, הפסקות עבודה וחל"ת.
Excel ביניים ב- ZOOM
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
EXCEL מתקדם - בZOOM
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
סדנת גבייה וחייבים - סודות וטכניקות לגבייה יעילה - 3 מפגשים ב-ZOOM !
מטרתו של כל ארגון הינה ריווחיות ושגשוג, תוך גבייה יעילה של התשלומים. בחברות ובארגונים רבים, מערכת הגבייה מהווה את הבסיס האמיתי והמרכזי לתזרים המזומנים של החברה, המאפשר את קיומה והמשך פעילותה העסקית.
חסכונות, השקעות, וכל השאר
על האופציות לחסכון של כספים אישיים - נעשה סדר, נבחן את ההבדלים, נחדד את היתרונות והחסרונות בפיקדונות בנקאיים, קופות גמל להשקעה, פוליסה פיננסית , תיקון 190 , קרנות נאמנות וקרנות סל.
ניתוח דוחות כספיים
נלמד נושאים חשובים שיעניקו כלים להבנת הנתונים המתפרסמים בדוחות הכספיים ונבחן לעומק את השפעתם על תזרים המזומנים בעסק/בחברה בשילוב עם קבלת החלטות עסקיות נכונות ועוד.
קורס דיני עבודה ב-ZOOM
זו השנה השישית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום. תינתן התייחסות לעבודה מהבית בהתאם למגבלות הקורונה.
קורס חשבי שכר פרקטי
מדובר בקורס ממוקד המספק למשתתפים בו יכולת הבנה תוך היכרות עם כלל הנושאים המאפיינים את עולם חשבות השכר.
השתלמות הכנה לפרישה ופנסיה - 5 מפגשים! הדרכת ZOOM מקצועית ומעשית
פרישה לפנסיה היא נושא מורכב המחייב הכנה מקדמית והיערכות בהיבטים רבים ומגוונים - פנסיוניים, מיסויים, כלכליים, תעסוקתיים ופסיכולוגיים. מטרת ההשתלמות הינה להקנות לפורשים ולעוסקים בתחום, ידע בתחומים הללו על מנת לאפשר להם להיערך בהתאם.
קורס דיני עבודה - פרונטלי
זו השנה השישית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום, בעבודתכם היומיומית. תינתן התייחסות לעבודה מהבית (בהתאם למגבלות הקורונה)
 
 
למסמך בפורמט PDF לחץ כאן

למענה מיידי, כנסו לאינפוקליק - מחוללים בדיני עבודה

אישור
היסטורית חיפושים
חיפוש מורפולוגי
מורפולוגיה
מדויק
מורחב
נרדפות
תחיליות
חיפוש בכל מאגרי המידע
חקיקה
פסיקה
חוזרים
סוגיות בדיני עבודה
מאמרים
הסכמים קיבוציים
מחשבונים וטבלאות
טפסים
חוזים והסכמים
תקשיר
הודעות נש"מ
דברי הסבר


נא להזין לפחות שדה אחד!
הזמנה לוובינר - פינבוט - 20.1.21
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית
פינבוט באנר תחתון אתרים פיננסיים2