סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1247 - 31/12/2019

המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן

 

kol oved

 
טבלאות
 
 
מחולל הפקדה לגמל לעובדים שהגיעו לגיל פרישה

מחולל זה מתאר את תנאי ההפקדה לגמל לעובד בגיל פרישה.

למחולל הפקדה לגמל לעובדים שהגיעו לגיל פרישה – לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
 
הבחירות לכנסת העשרים ושתיים שיתקיימו במרץ 2020

רשות המיסים מפרסמת שוב הוראות והנחיות לקראת הבחירות השלישיות שייערכו לכנסת ה- 23 במרץ 2020.

לחוזר רשות המיסים במלואו – לחץ כאן
 
הודעה בדבר הפקת טופס 101 אלקטרוני לשנת 2020

בשנת 2020 יחולו הכללים וההוראות להפקת טופס 101 אלקטרוני והנספח הנלווה לכללים כפי שפורסמו לשנת 2019. להלן רשימת בתי תוכנה שקיבלו אישור לשיווק מערכת ממוחשבת למילוי טופס 101 אלקטרוני לשנת 2020.

לחוזר רשות המסים במלואו – לחץ כאן
 
יו"ר ההסתדרות בכנס המנהיגים: "אוביל מהלך להעלאת שכר המינימום"

ביום 25.12.2019 פרסמה הסתדרות העובדים הכללית הודעה לפיה יו"ר ההסתדרות מתכוון לפעול בשנת 2020 להעלאת שכר המינימום בשלבים ל- 6,000 שח

להודעת ההסתדרות הכללית במלואה – לחץ כאן
 
 
פסיקה
 
 
אין מניעה לקבוע עם העובד שכר בערכי "נטו" ובלבד שרכיבי השכר לא יבואו במקום זכויותיו הקוגנטיות

עובד אזרח אריטריאה שהועסק כפועל ניקיון במסעדה במשך כשנתיים וחצי ועד לחודש מאי 2016. בהסכם העבודה שנחתם עם העובד בשפה שמובנת לו נכתב כי שכרו השעתי יהיה שכר כולל בערכי "נטו" ויעמוד על 26 ₪ לפי הפירוט הבא 23.13 שכר בסיס (שכר מינימום באותה עת) גמול בגין שעות נוספות בסך 1.88 לשעה ודמי נסיעות 1 ₪ לשעה. העובד טען כי יש לראות בשכר השעתי ששולם כשכר בסיס. ביה"ד לעבודה פסק כי אין למנוע מצדדים להסכם עבודה להסכים ביניהם על תשלום שכר בערכי "נטו", ואף להסכים ביניהם אילו רכיבי שכר יכללו בשכר המוסכם, ועם זאת יש להקפיד על כך שלא יהיה בהסכמים מהסוג האמור כדי לחתור תחת הוראות הדין ובכלל זה ההוראות הקבועות בחוק הגנת השכר, ובחוק שעות עבודה ומנוחה. כמו כן קבע ביה"ד לעבודה כי בשים לב לחובה החלה על הצדדים להסכם עבודה לנהוג זה כלפי זה בתום לב, כשם שאין לתת תוקף להסכמה שיש בה כדי לגרוע מזכויותיו הקוגנטיות של העובד, כך אין ליתן תוקף לניסיון של העובד להתנער מההסכמה לעניין השכר השעתי מחד והתשלומים שיהיו על חשבון זכויות סוציאליות קונקרטיות מאידך, ולטעון כי יש לראות את השכר "נטו" כולו כשכר בסיס, ועליו להוסיף את כל הזכויות הקוגנטיות (סע"ש 42836-09-16, Yaqub mesgena heile נגד הרנט חופים הרצליה בע"מ, בלו הראל ואח', מיום 28.06.2019).

לתקציר פסק הדין מאת ראובן בבדז'נוב – לחץ כאן
 
האם מחלת ריאות לאדם מעשן תוכר כתאונת עבודה?

עצמאי אשר עבד בתחום הבניה והשיפוצים כ- 40 שנה חלה במחלה ריאות, הגיש תביעה למוסד לביטוח לאומי להכרה במצבו הרפואי אולם נדחה. העצמאי פנה לבית הדין וטען כי עבודתו בוצעה במקומות סגורים אשר אינם מאווררים ללא אמצעי מיגון, היה חשוף לחומרים מזיקים במהלך כל שעות היום אשר כללו אבק מזיק בעת שיוף ,שבירה ,קדיחה, ועוד. כמו כן, המומחה הרפואי מטעמו, קבע מפורשות כי מחלת הריאות ממנה סובל הינה בלתי הפיכה והעריך נכותו בשיעור של 100%. מנגד, המל"ל טען כי העצמאי לא הניח תשתית עובדתית להוכחת פגיעותיו על פי תורת המיקרוטראומה שעה שלא נפגע פגיעות זעירות חוזרות ונשנות בריאותיו. מחקירת העצמאי עלה כי ביצע עבודה מגוונת משתנה מדי יום בהתאם לצרכי העבודה ואף חשיפתו לחומרים הנטענים לא הייתה קבועה אלא משתנה בהתאם לסוג העבודה שביצע. עוד נטען כי מהתיעוד הרפואי עולה כי העצמאי עישן עד כ - 2.5 קופסאות סיגריות במשך 43 שנה. בית הדין קבע על בסיס מכלול הנסיבות ועדות העצמאי כי במהלך 40 שנות עבודתו כקבלן שיפוצים ביצע עבודות שונות ומגוונות. עם זאת, היה חשוף במהלך כל שעות עבודתו למגוון של חומרים מזיקים כמפורט בגרסתו ולא במקרים בודדים אלא באופן יום יומי ושוטף. בנסיבות אלה ובשם לב לתקופת עבודתו הממושכת, נקבע כי העצמאי הניח תשתית עובדתית לבחינת תביעתו על פי תורת המיקרוטאומה. לפיכך התקבלה תביעת העצמאי וימונה מומחה רפואי לבחינת שאלת הקשר הסיבתי בין מחלת הריאות ממנה סובל העצמאי ובין תנאי עבודתו (סע"ש 23-01-17, מריה מחאמיד נ' ניו שן קליניק בע"מ, מיום 8.09.19)

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד ג'ולייט אליהו – לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
השתלמות מקצועית מס ערך מוסף
עקב שינויים משמעותיים בחוק מע"מ ותקנותיו, פסיקה תקדימית, החלטות מיסוי ועמדות חייבות בדיווח; המשליכים על התנהלות אנשי המסים והתמצאותם בעדכונים החדשים, בחרנו בשני ימי השתלמות מקצועית שמטרתם לרדת "מהפילוסופיה" ל"פרקטיקה" ולהתייחס ביומיים מרוכזים להוראות החוק ויישומיהם במהלך העבודה השוטפת, תוך למידה בסיסית של עיקרי ההוראות בחוק וריענון הידע הקיים. כמו כן נלמד את אופני הדיוח והוצאות חשבוניות לאור התפתחות המסחר האינטרנטי בשנים האחרונות
מיסוי בינלאומי
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות במיסוי בינלאומי LLC כגון: דיווח על הכנסות מחו"ל, מיסוי חברות מילוי טפסי הדיווח למס הכנסה, הבנה וקריאת דוח מס NR1040 ודוחות מס אחרים מחו"ל ודגשים למייצגים. העברת חומר פרקטי הלכה למעשה.
סעיף 3 ט1 וחברות ארנק
יום העיון מוקדש כולו לטיפול בסוגיות פרקטיות הצפות ועולות עם יישומן של הוראות סעיף 3(ט 1) וסעיף 62 א לפקודה תוך סקירה נרחבת ומענה לשאלות הפתוחות בנושאים אלה; התמקדות במיסוי משיכות בעלים ומיסוי חברות ארנק בהיבט מס הכנסה וביטוח לאומי, וכן התייחסות לחברות משפחתיות בביטוח לאומי לאור פס"ד נחושתן.
קורס דיני עבודה - פרונטלי או בזום
זו השנה החמישית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום, בעבודתכם היומיומית. תינתן התייחסות לעבודה מהבית (בהתאם למגבלות הקורונה)
 
 
למסמך בפורמט PDF לחץ כאן
סגור חלון

למענה מיידי, כנסו לאינפוקליק - מחוללים בדיני עבודה
השתלמות מע"מ בזום
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית