מבזקים בנושא דיני עבודה : גיליון 1236 - כל עובד
סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1236 - 10/10/2019

המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן

 

koloved

 
מאמרים
 
 
חובת עריכת שימוע טרם פיטורי עובד במגזר הפרטי ואופן קיומה

חוקי העבודה עד עצם היום הזה אינם מעגנים את זכותו של עובד לשימוע בטרם פיטוריו. עם זאת, בהלכות שנקבעו על ידי בית הדין הארצי לעבודה ובשורה של פסקי דין של בתי הדין האזוריים, הורחבה זכות השימוע, כך שתחול גם במגזר הפרטי.

למאמר מאת עו"ד הלית כהן רזניצקי – לחץ כאן
 
 
טבלאות
 
 
מחולל הודעה מוקדמת לפיטורים לאחר שימוע ללא עבודה בפועל

מחולל זה יוצר עבור המשתמש מסמך סיום העסקה במצב של פיטורי עובד ללא עבודה בפועל בתקופת ההודעה המוקדמת.

למחולל במלואו – לחץ כאן
 
 
פסיקה
 
 
לצורך העברת נטל השכנוע על כתפי המעסיק שלא ערך רישום נוכחות, על העובד להציג תחילה גרסה עובדתית מהימנה הנתמכת בעדות ובתצהיר

העובד התחייב לעבוד בהיקף משרה מלאה ללא הגדרת שעות ככל שיידרש. לאחר שהתפטר הגיש תביעה כנגד המעסיק בגין שעות נוספות ורכיבים סוציאליים נוספים. בית הדין האזורי דחה את תביעתו של העובד ופסק כי לא הונחה גרסה עובדתית ממנה ניתן ללמוד כי העובד הועסק בשעות נוספות. על החלטה זו הגיש העובד ערעור לביה"ד הארצי. ביה"ד הארצי לעבודה פסק כי מקום בו המעסיק לא מציג את רישומי הנוכחות, עליו הנטל לשכנע את ביה"ד כי העובד לא עמד לרשות העבודה בשעות השנויות במחלוקת. אך על מנת ששאלת השעות הנוספות תהיה "שנויה במחלוקת" נדרש כי תהיה גרסה עובדתית של העובד הנתמכת בעדות (לרבות תצהיר) שתעמוד לפני ביה"ד, וכי העובד יוכל להיחקר עליה. במישור של העברת נטל השכנוע על כתפי המעסיק לעניין העסקה בשעות נוספות כמתחייב מסעיף 26 לחוק שעות עבודה ומנוחה ביה"ד הארצי הבחין בין ארבעה מצבים אפשריים ביחס למידת הוודאות בהתקיימות התנאי של עבודה בשעות נוספות. בית הדין דחה את ערעור העובד מאחר ולא הציג גרסה עובדתית מהימנה להעסקה בשעות הנוספות (ע"ע 47715-09-14, עוזי ריעני נגד אליאסי שיווק בע"מ ואח', מיום 29.3.17).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד ראובן בבדז'נוב – לחץ כאן
 
עובד זכאי לפיצויי פיטורים כשמדובר בפיטורים מוסכמים

העובד עבד במשך כ-4 שנים אצל המעסיקה, חברה העוסקת בהכנת אוכל ואספקתו, בעיקר למוסדות חינוך. העובד טען כי כחודש וחצי לפני סיום העסקתו, הוא סירב לדרישת מנהלו לשנות את שעות עבודתו ולטענתו הוא הסכים לעבוד בשעות עבודתו הרגילות בעמדה אחרת במטבח, אולם המעסיקה סירבה להציבו במקום עבודה אחר ומסרה לו מכתב פיטורים בשל סירוב זה. מנגד המעסיקה טענה כי העובד התפטר. בענייננו נקבע כי העובד זכאי לתשלום פיצויי פיטורים, גם מהטעם שמדובר בפיטורים מוסכמים, ולכן העובד מצוי במעגל הזכאים לקבלת מלוא פיצויי הפיטורים וגם אם היה נקבע כי מדובר בהתפטרות מוסכמת הרי שבנסיבות העניין, חל שינוי במתכונת שעות העבודה של העובד והעובד התריע בפני המעסיקה כי השינוי האמור מהווה הרעה בתנאי עבודתו ומקשה עליו, ונתן לה הזדמנות לחזור בה מהחלטתה, והיא לא נאותה לשנות את החלטתה. לאור האמור, גם בסיטואציה זו העובד זכאי לפיצויי פיטורים בשל הרעה בתנאי עבודתו (סע"ש 60484-06-16, בקלה גטהון נגד א.א. דרך האכול (חיפה) בע"מ, מיום 13.5.2019).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד מורן טימן גוגול- לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
Excel ביניים
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום ( יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
איך לקרוא את תלוש השכר?
על כל מנהל בארגון שיש תחתיו עובדים, ולמעשה על כל מעסיק שהוא צד ליחסי עבודה, מוטלת האחריות לידיעת חוקי העבודה ולשמירה על קיומם, ולפיכך חובה שיהיו בידיו כלים להתמודדות היומיומית עם מצבים שונים מעולם זה. ביום זה נלמד על תלוש השכר וחוק הגנת השכר וכן נקבל כלים לקריאת תלוש השכר באופן הנכון.
ניכוי מס במקור
יום עיון מיוחד שמוקדש כולו לציבור המנכים על מנת לעמוד במטלות הכבדות ברמה הפרוצדוראלית ולפעול בהתאם להוראות הדין, תוך יישום דווקני ופרטני של שלל ההוראות הקיימות בנושא הניכוי במקור, לרבות טיפול בקנסות, פירוט הליקויים והתמודדות מול פקידי השומה.
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
תיקון 190 ומיסוי פנסיוני
תיקון 190 לפקודה הרחיב את מסגרת הטבות המס לסוגי חוסכים שונים בהפקדות לקופות הגמל – ועדיין רב הנסתר על הגלוי. יום העיון מוקדש להכרה ולמידת מכלול הטבות המס באפיקי החיסכון הפנסיוני השונים, משיכות כספים והפקדות כספים פנויים לקופות הגמל לקצבה.
Excel Basic - פונקציות מובילות
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה הנ"ל מלמדת שאקסל היא תוכנה ידידותית למשתמש. התוכנה מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
מיסוי התא המשפחתי
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות נבחרות בתחום מיסוי התא המשפחתי לניצול מרבי של ניכויים וזיכויים, הסכמי ממון והשלכתם על הצהרות הון ופטורים במס שבח ומס רכישה, חלוקת הכנסות בין בני זוג בעסק משפחתי בהיבט הביטוח הלאומי ועוד.
יום עיון - משולש הזהב
יום עיון המוקדש לחשבי שכר, מנהלי חשבונות, אנשי משאבי אנוש, מעסיקי עובדים, עוסקים בכספים ושכר. יעמדו מיטב המומחים אשר יסייעו לכם להתמודד ולהתנהל ביעילות בסבך החוקים וההוראות. יום העיון יעסוק בשלושה תחומים חשובים: מיסוי | פנסיה | עבודה
יום עיון מע"מ
יום עיון מקיף ומקצועי שבו נתמקד במגוון סוגיות בנושא מע"מ, ננתח באופן מעמיק ומעשי את עיקרי ההוראות ונרענן את הידע הקיים.
 
 
למסמך בפורמט PDF לחץ כאן
סגור חלון

למענה מיידי, כנסו לאינפוקליק - מחוללים בדיני עבודה
יום עיון משולש הזהב
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית