אישור
דף הבית > מבזקים

מבזקים

גיליון 1206 - 12/03/2019

המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן

 

12.3

 
סוגיות בדיני עבודה
 
 
זכאות עובד לתשלום בהיעדרות בחג פורים

התחפושות ואוזני ההמן כבר בחנויות אך עובד שאין לו זכות ליום בחירה מכוח הסכם קיבוצי או צו הרחבה יהיה רשאי לקחת יום חופשה בפורים, על חשבון החופשה השנתית לה הוא זכאי, בהודעה מראש למעביד.

להתייחסותה של עו"ד הלית כהן-רזניצקי- לחץ כאן
 
 
מאמרים
 
 
הזכות לפרטיות במקום העבודה

עידן אוטוסטראדת המידע הוא גן עדן למעסיקים שרוצים לעקוב אחר העובדים שלהם. האם הזכות שלנו לפרטיות גוברת על האינטרס של המעסיק להבטיח את תפוקת עובדיו? האם מותר לבוס להתקין מצלמה במשרד שלך בלי לעדכן אותך? ומה עם לקרוא את תיבת הדואר האלקטרוני שלך?

למאמר מאת עו"ד יחיאל שמיר, היועץ המשפטי להסתדרות – לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
 
הבהרה למעסיקים בנושא חובת תשלום פיקדון לעובד זר שהינו מסתנן

בהמשך לפרסומי הרשות בדבר חובת תשלום פיקדון לעובדים זרים שהם מסתננים, מודיעה רשות האוכלוסין וההגירה כי מעסיק שלא הפקיד פיקדון במועד הקבוע בחוק, מחודש 07/17 ועד לחודש 09/18 בעבור חודשים יוני 2017 ועד לאוגוסט 2018, יוכל לשלם את מלוא הפיקדון בעבור תקופה זו ולהימנע מהטלת קנס או הגשת כתב אישום נגדו.

לחוזר רשות האוכלוסין במלואו – לחץ כאן
 
 
פסיקה
 
 
בית הדין הארצי פסק לא כל הפסקה הקצרה מ 30 דקות ייחשב כזמן עבודה

עובדים שהועסקו בתפקיד נציגי שירות בעבודת משמרות והיו זכאים להפסקות זמניות להחלפת "כוח ואוויר" והפסקות מתוכננות המובנות ביום העבודה מראש שנעו בין 10 ל 20 דק'. העובדים הגישו תביעה ייצוגית כנגד המעסיקה להפחית משעות העבודה שלהם את זמן ההפסקה כיוון שאינן עולות על 30 דק'. ביה"ד האזורי לעבודה קיבל את בקשתם של העובדים וקבע כי במקרה של ספק אם ההפסקה היא לצורך החלפת "כוח ואוויר" יש לפרש את המונח בצורה רחבה לטובת העובד ונימק החלטתו בעובדה כי עבודת המוקד רצופה, ומצופה מהעובדים לספק זמינות מקסימלית וריכוז גבוה וכמו כן יש לסווג את ההפסקות כהפסקות התרעננות להחלפת "כח ואוויר", שהן חלק בלתי נפרד מזמן העבודה. על קביעה זו הגישה המעסיקה ערעור לביה"ד הארצי לעבודה, שפסק כי אין מקום להנחה גורפת כי זמן הפסקה הקצר מ- 30 דקות לעולם אינו זמן הפסקה ממשי ואפקטיבי והתשובה לשאלה זו תלויה בדפוסי העבודה במקום העבודה. שאלת סיווג ההפסקה צריכה להיבחן בראש ובראשונה על פי ניתוח ממשות ההפסקה ורצוניותה. לא ניתן לקבוע כללים או להסיק מסקנות גורפות, אלא יש צורך בעיצוב המסגרת הכללית החולשת על הפסקות אלה באופן שתאפשר התאמת הדין החל עליהן לנסיבותיו המיוחדות של כל מקרה ומקרה. ביה"ד הארצי לעבודה קיבל את ערעור המעסיקה וביטל את ההחלטה של ביה"ד האזורי לעבודה לנהל את התביעה כתביעה ייצוגית כנגד המעסיקה (בר"ע 48239-01-18, ביפר תקשורת ישראל בע"מ נגד רז צחי, מיום 6.2.18).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד ראובן בבדז'נוב – לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
בין קו הזינוק לקו הסיום
ניהול ההון הפנסיוני; שינויים רגולטוריים בעולם הפנסיוני; לכבוש את ההר הפרטי שלך
EXCEL מתקדם
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
מיסוי מלכ"רים, עמותות ומוסדות ציבור
מיסוי "המגזר השלישי" - המלכ"רים, העמותות ומוסדות הציבור, תופס חלק חשוב מעבודתם של אנשי המסים. מגזר זה משלם מסים שונים ובהיקף מהותי. מס הכנסה על פעילות עסקית, מס שכר, מע"מ בסוגי עסקאות שונים, ניכוי הוצאות, ניהול ספרים, קיזוז תשומות ועוד. חבויות המס מותנות, במקרים רבים באופי המלכ"ר, פעילויותיו, המנהלים והעובדים בו. יום העיון מוקדש להקלה בהתמודדות עם מיסוי "המגזר השלישי" בהיבט מס הכנסה ומס ערך מוסף.
יום עיון מיוחד בנושא יום הבחירות, ובנושאים נוספים: שעות עבודה ומנוחה, חופשה, מחלה וחגים
על כל מנהל בארגון שיש תחתיו עובדים, ולמעשה על כל מעסיק שהוא צד ליחסי עבודה, מוטלת האחריות לידיעת חוקי עבודה ולשמירה על קיומם, ולפיכך חובה שיהיו בידיו כלים להתמודדות היומיומית עם מצבים שונים מעולם זה. ביום זה נסקור את הנושאים הבוערים, בגדר "מורה נבוכים" למעסיק, וזאת במטרה להעניק ידע וכלים לעוסקים בתחום.
Excel ביניים
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום ( יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
חברות ארנק, משיכות בעלים ויתרות חובה של בעלי שליטה - טיפול בדוחות חברות ודוחות אישיים
ההוראות החדשות לחברות ארנק ויתרות חובה של בעלי שליטה חלות החל מדוחות שנת המס 2017 שזה עתה מוגשים על ידי המייצגים השונים. מטרת יום העיון לסייע ביישום החקיקה החדשה תוך סקירת הוראות החוק והחוזרים, טפסים חדשים שיש להגיש בהתאם לשינויי החקיקה, הן בהיבט מס הכנסה והן בהיבט ביטוח לאומי. הנכם מוזמנים לשלוח אלינו שאלות מראש על מנת שנוכל להתייחס אליהן ביום העיון
איך לקרוא את תלוש השכר?
על כל מנהל בארגון שיש תחתיו עובדים, ולמעשה על כל מעסיק שהוא צד ליחסי עבודה, מוטלת האחריות לידיעת חוקי העבודה ולשמירה על קיומם, ולפיכך חובה שיהיו בידיו כלים להתמודדות היומיומית עם מצבים שונים מעולם זה. ביום זה נלמד על תלוש השכר וחוק הגנת השכר וכן נקבל כלים לקריאת תלוש השכר באופן הנכון.
סדנת אקסל טבלאי לאנשי כספים
הכרת השימוש ב-Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. דגש הקורס הוא על עבודה מול מסדי נתונים ומיועד בעיקר לכלכלנים ואנשי כספים, העובדים באופן שוטף עם התוכנה.
Excel Basic
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה המוצעת כאן, מלמדת עד כמה, בעצם, זוהי תוכנה פשוטה לשימוש. התוכנת מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
 
 
למסמך בפורמט PDF לחץ כאן
יום עיון דיני עבודה בחירות 27.3
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית