סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1277 - 04/08/2020

המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן

 
 
דברי הסבר לחקיקה והצעות חוק
 
 
חוק התכנית לסיוע כלכלי (נגיף הקורונה החדש)(הוראת שעה), התש"ף-2020

ביום 29.7.2020 פורסם ברשומות חוק התכנית לסיוע כלכלי (נגיף הקורונה החדש) (הוראת שעה), התש"ף- 2020, אשר מתקן בצורה עקיפה מספר חוקים, בין היתר את חוק הביטוח הלאומי (נגיף הקורונה החדש - הוראת שעה - תיקון מס' 216) (הוראות מיוחדות לעניין ביטוח אבטלה), התש"ף- 2020 וכן את חוק מענק הסתגלות מיוחד לבני 67 ומעלה (הוראת שעה - נגיף הקורונה החדש),התש"ף- 2020.

לדברי הסבר מאת עו"ד מיטל דולב- בלט – לחץ כאן
 
 
סוגיות בדיני עבודה
 
 
היעדרות עובד בערב עיד אלאדחא (ערב חג הקורבן)

עובד רשאי להיעדר בערב עיד אלאדחא על חשבון ימי החופשה הצבורה העומדת לזכותו, בהודעה מראש למעסיק כמפורט לעיל. במידה וחל במקום העבודה הסכם קיבוצי/צו הרחבה/חוזה עבודה/נוהג, הקובע הוראה המיטיבה עם העובד, יחול כמובן ההסדר המיטיב.

להתייחסות מאת עו"ד עינב כהן – לחץ כאן
 
 
טבלאות
 
 
מחולל היעדרות עובד בשל מחלת ילד

מחולל זה מפרט את זכאותו של העובד להיעדר בשל מחלת ילדו ואת זכאותו לתשלום דמי מחלה עקב היעדרות זו.

למחולל היעדרות עובד בשל מחלת ילד – לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
 
עדכונים בנושא אבטלה מ-29.7.2020

ביום 29.7.2020 פרסם המוסד לביטוח לאומי הודעה ובה עדכונים שהתקבלו בנושא דמי אבטלה. בהתאם להודעה, ביטוח לאומי דאג שמי שעבודתו הופסקה בעקבות משבר הקורונה, יוכל להמשיך לקבל את דמי האבטלה.

לחוזר המוסד לביטוח לאומי במלואו – לחץ כאן
 
ההסתדרות: לא נאפשר פגיעה בעובדים בנושא ימי המחלה

ביום 27.7.2020 פרסמה ההסתדרות הודעה בעניין החלטת בג"צ. בהתאם להודעה, ההסתדרות שבה וקוראת למדינה להיכנס בהקדם למו"מ, יחד עם ארגוני המעסיקים, במטרה להחיל על ימי בידוד את ההסדר החל בעת מצב מיוחד בעורף.

להודעת הסתדרות העובדים הכללית במלואה – לחץ כאן
 
 
פסיקה
 
 
ביה"ד הארצי פסק כי יש להחיל את חובת השימוע גם על מזמין השירות וגם על קבלן כ"א

העובד הועסק באמצעות חברת כ"א בתחום הניקיון במשך 23 שנים עד שפוטר עת נחשד למעורבותו בסיוע לעובד אחר להחתים שלא כדין כרטיס נוכחות. מזמין השירות ביקש מקבלן כ"א להפסיק להציב את העובד בחצריה. העובד הגיש תביעה לביה"ד לעבודה בין היתר כי פוטר שלא כדין וללא עריכת שימוע מצד מזמין השירות. ביה"ד לעבודה חייב את קבלן כ"א ואת מזמין השירות בפיצוי על אי עריכת שימוע כדין. ביה"ד פסק כי במקרים שיש בהן כדי להטיל רבב בעובד יש לערוך שימוע במשותף. על קביעה זו הגיש קבלן הניקיון ערעור לביה"ד הארצי. ביה"ד הארצי פסק כי יש להטיל גם על מזמין שירות את החובה לערוך שימוע לעובד קבלן כ"א וזאת טרם קבלת החלטה שיש לה השלכה מהותית על זכויותיו על ידי מזמין השירות, ובמיוחד החלטה להפסיק את הצבת עובד הקבלן בחצר מזמין השירות. הדרך הנכונה היא שהשימוע ייערך במשותף על ידי מזמין השירות והקבלן כ"א (ע"ע 47271-06-18, התאמה השמה בע"מ נגד סמי הפותה וחברת החשמל, מיום 05.07.2020).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד ראובן בבדז'נוב –לחץ כאן
 
מאמנת בחדר כושר בהסכם של "קבלן שירותים עצמאי" הוכרה כעובדת שכירה על ידי בית הדין הארצי לעבודה

חברה המפעילה "חדר כושר" ומספקת "שרותי אימון אישיים" ללקוחות העסיקה מאמנת כושר אצלה. הן החברה והן העובדת ראו את יחסי העבודה ביניהם כיחסים של מזמין שירותים ו"קבלן עצמאי", וחתמו על הסכם מתן שירותים כקבלן עצמאי. בנוסף העובדת הנפיקה חשבוניות כנגד התמורה ששולמה לה. לאחר סיום ההתקשרות הגישה העובדת תביעה להכיר בקיומם של יחסי עובד מעסיק ולתשלום כל הזכויות הנובעות מכך. בית הדין האזורי בחן את הסוגיה וקבע כי במקרה דנן, מערכת היחסים שבה נהגו הצדדים במשך תקופה ממושכת, הייתה כזו שבין מזמין שירות ל"קבלן עצמאי". בית הדין הארצי הכריע כי דין הערעור בשאלת קיום יחסי עובד ומעסיק בין העובדת לבין מזמין השירות להתקבל וקבע כי יש לראות ביחסים שבין העובדת למזמין השירות כיחסי עובד ומעסיק והוסיף כי אין בעובדה כי התשלום היה כנגד חשבוניות כדי לשנות את מעמדה זה. עוד קבע בית הדין הארצי כי אין ספק כי העובדת הוכיחה כי היא עומדת בתנאי המבחן המעורב על כל היבטיו. בית הדין הארצי החזיר את התביעה לבית הדין האזורי לצורך חישוב זכויותיה של העובדת (קארין לוי נ' יריב והדר אימון אישי בקבוצה בע"מ, מיום 02.06.20).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד רן בינות – לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
Excel ביניים ב- ZOOM
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום ( יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
יום עיון מקיף במיסוי שכירים ב-ZOOM
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות נבחרות בתחום המסים והביטוח הלאומי בכל הקשור לעובדים שכירים ולאלה שבחל"ת; בדגש על תיאומי מס לחוזרים מחל"ת, דמי אבטלה לעובדים בחל"ת בתקופת משבר הקורונה ולאחריו. עדכונים וחקיקה לציבור חשבי השכר, מעסיקים, ומנהלי החשבונות . העברת חומר פרקטי הלכה למעשה.
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
השתלמות שע"מ בפשטות - 3 מפגשים ב-ZOOM!
השתלמות שע"מ פרקטית למייצגים מיועדת עבור קהל המייצגים המעוניינים ללמוד ולהרחיב את הידע לשימוש יעיל ופרקטי במערכת שע"מ, לקיצור זמני העבודה והבנת השאילתות השונות לעומקן. ההשתלמות מיועדת לרואי חשבון, יועצי מס וכל העוסקים במערכת שע"מ.
קורס דיני עבודה - פרונטלי או בזום
זו השנה החמישית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום, בעבודתכם היומיומית. תינתן התייחסות לעבודה מהבית (בהתאם למגבלות הקורונה)
Excel Basic
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה המוצעת כאן, מלמדת עד כמה, בעצם, זוהי תוכנה פשוטה לשימוש. התוכנת מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
קורס מנהלי כספים
קורס מקצועי של 6 מפגשים המוקדש כולו למנהלי כספים. מיטב אנשי מקצוע ומומחים בתחום הכספים מרכזים עבורכם את הנושאים הכי חשובים וחמים בתחום הכספים, המיסוי, משפטים וניהול.
EXCEL מתקדם - בZOOM
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
הביטוח הפנסיוני - ההלכה והמעשה
קורס מיוחד בנושא ביטוח פנסיוני אשר יעשה לך סדר ויספק עבורך כלים מקצועיים להתנהלות נכונה ובטוחה בעקבות השינויים הרבים שחלים בעולם הפנסיוני.
סדנת להמריא עם אקסל
חברת מיקרוסופט שידרגה את גרסאות האקסל השונות, הוסיפה כלים חדשים ושיכללה את הישנים ובגרסאות 2016 ו- 2019, האקסל הפך לכלי עוצמתי יותר. אספנו עבורכם את הנושאים בהם חזרו שאלות במהלך קורסי האקסל השונים, הוספנו את הכלים החדשים.
 
 
למסמך בפורמט PDF לחץ כאן
סגור חלון

למענה מיידי, כנסו לאינפוקליק - מחוללים בדיני עבודה
מיסוי שכירים- ספטמבר 2020
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית