סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1218 - 04/06/2019

המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן

 

4.6

 
דברי הסבר לחקיקה והצעות חוק
 
 
תקנות מס רכוש וקרן פיצויים (תשלום פיצויים) (נזק מלחמה ונזק עקיף) (הוראת שעה) (תיקון), התשע"ט-2019

ביום 30.5.2019 פורסמו ברשומות תקנות מס רכוש וקרן פיצויים (תשלום פיצויים) (נזק מלחמה ונזק עקיף) (הוראת שעה) (תיקון), התשע"ט-2019. התיקון להוראת השעה מאריך את הסדר מתן הפיצוי למעסיקים לאור המצב הביטחוני במקום עד ה- 30.4.2019 עד ליום 31.12.2019.

לדברי הסבר מאת עו"ד מיטל דולב בלט – לחץ כאן
 
 
סוגיות בדיני עבודה
 
 
חג השבועות – שעות העבודה בערב החג ותשלום עבור יום החג

סעיף 18א(א) לפקודת סדרי השלטון והמשפט, תש"ח-1948 קובע, כי ימי המנוחה הקבועים במדינת ישראל (מועדי ישראל) הינם שני ימי ראש השנה, יום הכיפורים, ראשון ושמיני עצרת של סוכות, ראשון ושביעי של פסח וחג השבועות. לקראת חג השבועות, להלן תזכורת באשר לעיקר זכויות העובדים בחג.

להתייחסותה של עו"ד הלית כהן-רזניצקי – לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
 
ארכה להגשת תביעות לפיצויים במסלול שכר לימי היעדרות בשנת 2018

ביום 28.5.2019 רשות המסים פרסמה הודעה על מתן ארכה להגשת תביעות לפיצויים במסלול שכר בגין ימי היעדרות בשנת 2018 עד ליום 30.6.2019.

לחוזר רשות המיסים במלואו – לחץ כאן
 
קצובת הבראה במגזר הציבורי– עדכון 2019

ביום 9.5.2019 פרסם משרד האוצר חוזר בעניין תעריף דמי הבראה לפיו החל מיום 1.6.2019 התשלום ליום הבראה יעודכן לסכום של 432 ש"ח ליום.

לחוזר הממונה על השכר במשרד האוצר במלואו – לחץ כאן
 
 
פסיקה
 
 
אין לבצע שימוע לפני פיטורין ביום הזימון לשימוע

העובדת הועסקה במשך כתשע שנים בחברת סטודיו קרמיקה בע"מ. העובדת תבעה בגין רכיבים לגמל ולפיצויים שלא שולמו לה, בגין שעות נוספות גלובליות ובונוס פרויקטים. כמו כן תבעה בגין ליקויים בהליך השימוע שנערך לה. העובדת זומנה לשימוע ביום בו היא פוטרה, לא ניתנה לעובדת שהות להתכונן לשימוע, בזימון העובדת לשימוע לא פורטו הסיבות העיקריות לפיטוריה. כמו כן לא נערך פרוטוקול שימוע כדין. בית הדין פסק כי רכיב השעות הנוספות הגלובליות מהווה תוספת אמיתית ואינו רכיב לגמל. לעניין רכיב "בונוס פרויקטים" נקבע כי מדובר בתוספת אמיתית אך היא חלק מהרכיבים לגמל על פי תקנה 9 לחוק פיצויי פיטורים. לעניין השימוע, בית הדין קבע כי השימוע נועד להשיג שתי מטרות עיקריות: האחת - לאפשר לעובדת להתגונן בפני טענות כנגדה ובפני הכוונה לפטרה והשנייה - לפעול בתום לב, תוך שמירה על כבוד העובדת בהליך הפיטורים. שתי המטרות לא התקיימו במקרה הנדון, על כן נפסק לעובדת פיצוי בסך 30,000 ₪ (סע"ש 10512-12-16, זיוה גורן נ' סטודיו קרמיקה ואח', מיום 19.11.18).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד רן בינות – לחץ כאן
 
עובד שפוטר כי התעקש לקבל הסבר על ניכוי תשלום יתר משכר, פוטר שלא כדין ויזכה לפיצוי בגובה 2 משכורות

העובד עבד כסוכן נסיעות בחברת תיירות. בעקבות מחלוקת לעניין ניכוי תשלום יתר מעמלות שקיבל העובד והתנהלות שגרמה נזקים למעסיקה, פוטר העובד. העובד תבע פיצוי בגין פיטורים שלא כדין וכן תבע בגין ניכויים שנעשו מפיצויי הפיטורים אשר נעשו שלא כדין לטענתו. בית הדין קיבל את התביעה בחלקה וקבע לעניין פיטורים שלא כדין כי היתה זכות לגיטימית לעובד לקבל ייעוץ בטרם יחזיר שכר שהוא קיבל עקב טעות לה טענה המעסיקה. נקבע כי המעסיקה פירשה את התעקשות העובד לברר את הקיזוז משכרו כ"חוסר שיתוף פעולה" ובכך נפל פגם בהליך הפיטורים, פגם אשר מצדיק חיוב המעסיקה בפיצוי בגובה שתי משכורות. לעניין ניכוי כספים מפיצויי הפיטורים בגין טעות בתשלום לעובד, נדחתה טענת העובד הואיל והעובד הבין כי שולמו לו עמלות ביתר אך לא השתכנע לגבי נכונות הסכום. בית הדין קבע כי מדובר בסכומים ששולמו לעובד ביתר עקב טעות והעובד לא הביא חישובים נגדיים ומשלא עשה כן הרי שסכום אותו ניכתה המעסיקה שיקף נכונה את ששולם ביתר (סע"ש 19565-09-16, עידן זוסמן נ' איסתא ישראל בע"מ, מיום 5.11.18).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד ג'ולייט אליהו – לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
יום עיון - משולש הזהב
היום אתם נדרשים לשלוט בשלושת העולמות היוצרים את משולש הזהב: מסים, דיני עבודה ופנסיה אתם אחראים לשמור על זכויות העובדים בדיני עבודה * עליכם לנהל, להפריש ולדווח לקופות הפנסיה והגמל * מחובתכם לנכות מס הכנסה וביטוח לאומי כחוק מומחים משלושת עולמות המידע שלעיל, יעמדו לרשותכם ביום עיון מיוחד, יעסקו בנושאים שאתם נתקלים בהם בעבודתכם היומיומית, ויסייעו לכם להתמודד עם ההון האנושי, לפעול במקצועיות ולהתנהל ביעילות בסבך החוקים וההוראות
יום עיון מקיף במיסוי שכירים
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות נבחרות בתחום המסים בכל הקשור לעובדים שכירים תוך הבאת סקירות מקיפות של הטבות המס, הזיכויים והניכויים, תיאומי מס , מיסוי עובדים שנשלחים לחו"ל והוצאות מוכרות לשכירים המגישים דוחות. הנגשת סעיפי הפקודה והוראותיה לציבור חשבי השכר, מעסיקים, ומנהלי החשבונות . העברת חומר פרקטי הלכה למעשה.
סדנת הפונקציות של אקסל
הסדנה מיועדת לעובדים עם נוסחאות באקסל, הזקוקים לחיזוק יכולת העבודה והכרת הפונקציות הנפוצות לעומקן.
סדנת גבייה מלקוחות חייבים וסודות וטכניקות לגבייה יעילה
מטרתו של כל ארגון הינה ריווחיות ושגשוג, תוך גבייה יעילה של התשלומים. בחברות ובארגונים רבים, מערכת הגבייה מהווה את הבסיס האמיתי והמרכזי לתזרים המזומנים של החברה, המאפשר את קיומה והמשך פעילותה העסקית. מטרת ההדרכה: הכשרה מקצועית והתנהגותית של אנשי הגבייה למקצוע חשוב זה, תוך הקניית מיומנות וכלים לגבייה. מיועדת ל: מנהלי גבייה, מנהלי שירות לקוחות, מנהלי מכירות, אנשי מכירות, אנשי שירות וגבייה. צורת העברת ההדרכה: הסדנה מועברת כהרצאה פרונטאלית בשילוב למידה התנסותית ובאמצעות ניתוח אירועים שיוצפו על ידי המשתתפים והמדריך.
יום עיון מנהלות לשכה
גם בארגונים קטנים וגם בחברות ובתאגידים בין-לאומיים , המשמעות של ניהול לשכת מנכ"ל או ניהול משרד היא להיות בו זמנית מנהלת ,מנהיגה, יוזמת דרך, מגשרת ומפשרת – ובעצם לנצח על תזמורת ענקית. להצלחה של מנהלת הלשכה יש חיבור ישיר לעמידה ביעדים, בנהלים ובדרישות הדירקטוריון ובוודאי להצלחת הארגון. ביום עיון זה נציג לכם רעיונות, טכניקות, כלים ושיטות – מהמתקדמים ביותר הקיימים כיום: נלמד כיצד לנהל את היום ולנהל קונפליקטים, נדון במגמות חדשות בניהול, בשפת הגוף, ובכל מה שנדרש בפועל כדי לנהל בצורה יעילה, מועילה ואפקטיבית.
Excel ביניים
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום ( יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
השתלמות הכנה לפרישה ופנסיה
הנושאים בהם ניגע בהשתלמות: תכנון פרישה, תוכניות פנסיוניות, התנהלות כללית שקולה, מיסוי פרישה והיבטי ביטוח לאומי, הטבות לאזרחים ותיקים ונושאים אחרים, היבטים תעסוקתיים ופסיכולוגיים
יום עיון מקצועי במע"מ
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות פרקטיות איתן מתמודד ציבור המייצגים מול רשויות מע"מ, עדכונים בפסיקה חדשה, בעמדות חייבות בדיווח ובהחלטות המיסוי שפרסמה רשות המסים והשלכותיהן על ציבור החייבים במס והמייצגים.
עבודה עם מסדי נתונים באקסל
הסדנה מיועדת לאלו העוסקים בניתוח ועיבוד נתונים וטבלאות גדולות, ממסדי נתונים חיצוניים (כמו: מערכות ERP) ומבקשים ללמוד כלים מתקדמים לניתוח הנתונים.
יום עיון - מנהלי משאבי אנוש
ביום עיון זה ניגע בנושאים: סיום העסקה - עשה ואל תעשה, השגת מועמדים איכותיים, שימור עובדים מדור ה-Y, משלבים ידיים - ניהול ממשקים פנים ארגוניים, בשנת 2020 המנהלים יהיו מאמנים, סגנונות תקשורת בין אישית
Excel Basic
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה המוצעת כאן, מלמדת עד כמה, בעצם, זוהי תוכנה פשוטה לשימוש. התוכנת מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
 
 
למסמך בפורמט PDF לחץ כאן
סגור חלון
דיוור מכר- שנה חינם - 29.4.19
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית