מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1391 - 22/11/2022

המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן

 

כל עתיד 23.10

 
סוגיות בדיני עבודה
 
 
משכורת קובעת לחישוב פיצויי פיטורים לעובד שאינו עובד חודשי

על פי חוק פיצויי פיטורים, התשכ"ג-1963, פיצויי פיטורים מחושבים על פי משכורתו האחרונה של העובד X שנות הוותק שלו. עם זאת, בחוק, בתקנות פיצויי פיטורים ובפסיקה, נקבעו הוראות שונות לקביעת המשכורת לעניין חישוב הפיצויים, כאשר ישנם שינויים בשכר בנסיבות שונות.

להתייחסותה של עו"ד הלית כהן רזניצקי – לחץ כאן
 
דמי אבטלה ישולמו לאישה בגיל פרישה עד מלאת לה 67 שנים

אישה בת 62 בגיל פרישה עדיין זכאית לדמי אבטלה. רק לאחר גיל 67 לא ניתן לקבל דמי אבטלה. יציאה לפנסיה בגיל הפרישה אינה פוגעת בזכות לקבל דמי אבטלה באופן מידי, משום שאת היציאה לפנסיה בגיל פרישה רואים כפיטורים.

לתשובה מאת רו"ח יהושע מיניביצקי - לחץ כאן
 
הודעת התפטרות או פיטורים חייבת להיות בכתב

בהתאם לסעיף 2 לחוק הודעה מוקדמת לפיטורים ולהתפטרות, התשס"א-2001, מעסיק המבקש לפטר עובד, ועובד המבקש להתפטר מעבודתו ייתנו הודעה מוקדמת בהתאם לאמור בחוק.

להתייחסותה של עו"ד מיטל דולב בלט – לחץ כאן
 
 
טבלאות
 
 
מחולל הודעה מוקדמת לפיטורים לאלתר לאחר שימוע

מחולל זה יוצר עבור המשתמש מסמך סיום העסקה במצב של פיטורי עובד לאלתר ללא ההודעה המוקדמת.

למחולל הודעה מוקדמת – לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
 
מקבלי קצבת גמלאות מעל גיל 70 לא ידרשו למלא טופס 101 מידי שנה

במסגרת שיפור השירות ללקוחותיה, מרחיבה רשות המיסים את אוכלוסיית הגמלאים שיהיו פטורים מחובת הגשת טופס 101 מידי שנה למשלם הקצבה. בהתאם לעדכון להנחיה שפורסם היום, הגיל שממנו יהיו פטורים גמלאים ממילוי טופס 101 ירד מ-80 ל-70 שנה. הקלה זו תיטיב עם למעלה מ-200 אלף גמלאים נוספים.

לחוזר רשות המיסים במלואו – לחץ כאן
 
 
פסיקה
 
 
בית הדין הארצי דחה תביעת מתלוננת וביטל חבות מעסיק ע"ס 100,000 ש"ח בגין אי קיום חובת מעסיק לטיפול בתלונות על הטרדה מינית

נדחתה תביעת עובדת לפסיקת פיצוי כנגד מעסיקה בטענה לאי קיום חובותיה על פי החוק למניעת הטרדה מינית ותקנותיו. הואיל ובית הדין הארצי התרשם כי המעסיקה אכן קיימה את חובותיה על פי המפורט בחוק ובתקנות למניעת הטרדה מינית, יתרה מכך הממונה על הטרדה מינית אצל המעסיקה, ליוותה וביקשה לסייעה לעובדת לאורך כל הליך בירור התלונה. אשר על כן, בוטל חיוב המעסיקה לפצות את העובדת בגין אי קיום חובותיה (ע"ע 30591-03-21, מאיה פירסט נ' אוניברסיטת ת"א, מיום 5.07.22).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד ג'ולייט אליהו – לחץ כאן
 
פיצויים לעובדת שהתפטרה לאחר לידה עקב הרעת תנאים ובניגוד לחוק שיווין הזדמנויות בעבודה

פיצויים לעובדת שהתפטרה לאחר לידה עקב הרעת תנאים ובניגוד לחוק שיווין הזדמנויות בעבודה
טקסט: עובדת הועסקה בתפקיד של תכנון פיקוח וייצור, העובדת התפטרה לאחר הלידה עקב שינוי לרעה בתפקידה לאחר שהוצב במקומה עובד מחליף ונגרעו ממנה רוב סמכויותיה, העובדת תבעה בגין הפרת חוק עבודת נשים וחוק שוויון הזדמנויות בעבודה. בנוסף תבעה העובדת בגין רכיבי שכר נוספים שלא שולמו לה כדין. המעסיקה טענה מנגד כי, העובד לא הוצב במקומה וכי לא נגרעו סמכויותיה העובדת היא זו שבחרה להתפטר, המעסיקה הייתה מעוניינת בהמשך העסקתה. נפסק בבית הדין כי, המעסיקה פעלה בניגוד לחוק שיווין הזדמנויות בעבודה ופסק לעובדת פיצויים בגין נזק לא ממוני. באשר לחוק עבודת נשים נפסק כי, המעסיקה פעלה בהתאם לחוק. בית הדין דחה את שאר רכיבי התביעה וחייב את המעסיקה בגין רכיבים אלו, הפרת חוק שיווין הזדמנויות בסך של 50,000 ₪ ופיצויי בשל הפרשי שכר בגין חודש 3/2018 בסך של 3,044 ₪. בנוסף המעסיקה תישא בהוצאות משפט בסך של 10,000 ₪ (סע"ש 23305-05-18, שרית ברומנד שוורץ אלמוג בע"מ, מיום 03.08.2022).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד עידו סמולר – לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
Excel למתחילים
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה המוצעת כאן, מלמדת עד כמה, בעצם, זוהי תוכנה פשוטה לשימוש. התוכנת מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
כנס המסים השנתי של חברת "חשבים מידע עסקי בע"מ"
כמדי שנה אנו מזמינים אתכם, לקוחות יקרים, לכנס המיסים השנתי, לסיכום ולהיערכות נכונה לקראת תום שנת המס. בכנס תשמעו הרצאות מקצועיות ממיטב המומחים הבכירים במשק בתחומי מס הכנסה וביטוח לאומי, תקבלו עדכונים וחידושים חשובים, עדכוני פסיקה תקדימית שניתנו השנה והשפעתה על ההיערכות הנכונה לסוף שנת המס, וטיפים לחיסכון במס. יפתח את הכנס אורח הכבוד שי באב"ד
Excel ביניים ב- ZOOM
קורס של 4 מפגשי בוקר ב-ZOOM - תחילת הקורס בפברואר / יוני / אוקטובר / דצמבר
EXCEL מתקדם
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
סדנת גבייה וחייבים - סודות וטכניקות לגבייה יעילה
מטרתו של כל ארגון הינה ריווחיות ושגשוג, תוך גבייה יעילה של התשלומים. בחברות ובארגונים רבים, מערכת הגבייה מהווה את הבסיס האמיתי והמרכזי לתזרים המזומנים של החברה, המאפשר את קיומה והמשך פעילותה העסקית. מטרת ההדרכה: הכשרה מקצועית והתנהגותית של אנשי הגבייה למקצוע חשוב זה, תוך הקניית מיומנות וכלים לגבייה. ההדרכה: הסדנה מועברת כהרצאה פרונטאלית בשילוב למידה התנסותית ובאמצעות ניתוח אירועים שיוצפו על ידי המשתתפים והמדריך.
יום עיון מנהלות לשכה
תפקידה של מנהלת הלשכה בישראל ובכל העולם - הוא קריטי להצלחת החברה. צומת קבלת החלטות, צומת סבוכה של ניסיונות להשפיע על יומן המנכ"ל ומנהלי החברה, רצונות הפוכים של מחלקות שונות ובקשות של ספקים ושל לקוחות. כל אלו הופכים את עבודתה של מנהלת הלשכה ומנהלת המשרד- למורכבת יותר ומסובכת יותר. בנוסף, ערוצי התקשורת הרבים שבהם היא פועלת, דורשים ממנה להיות אקרובטית, נערת גומי, איש ברזל ומאלף אריות - בכל רגע נתון במשרד. לרגל סיום שנת 2022 החלטנו לשפר את יכולות של פקידות בכירות, מזכירות ותיקות, מנהלות לשכה. רצינו לדבר איתן על מה שהיה בשנת 2022 ועל הצפוי בשנת 2023 - לחדש, לרענן, לגוון את הידע המקצועי ולשפר את היכולות הנדרשות לעבודתן. ואת זה נעשה ביום עיון מרוכז שמיועד כולו למטרה זאת.
מטבעות דיגיטליים ונכסים קריפטוגרפיים
לאורך תקופה ארוכה אנו עדים לגידול העצום בשווי השוק של מטבעות דיגיטליים ולהתפתחות של נכסים קריפטוגרפיים אחרים, דבר שמהווה הזדמנות עסקית ליזמים ואפיק השקעה אטרקטיבי למשקיעים. טובי המומחים בתחום ביום עיון ייעודי לציבור המשקיעים או מייצגיהם ירצו בהיבטי מיסוי, חקיקה, ביקורת, חשבונאות ופרקטיקה בהגשת דוחות.
קורס דיני עבודה ב-ZOOM
זו השנה השביעית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום. תינתן התייחסות לעבודה מהבית בהתאם למגבלות הקורונה.
השתלמות הליכי שומה
השתלמות ייחודית בת 2 מפגשים בהשתתפות סמנכ"ל שומה ופקידי שומה לשעבר ברשות המיסים שתעניק ידע מקצועי בהתנהלות מול רשויות המס בכלל ודיוני שומות מע"מ וניכויים.
יום עיון מע"מ
יום העיון מוקדש לסוגיות פרקטיות איתן מתמודד ציבור המייצגים מול רשויות מע"מ, עדכונים בפסיקה חדשה, בעמדות חייבות בדיווח ובהחלטות המיסוי שפרסמה רשות המסים והשלכותיהן על ציבור החייבים במס והמייצגים.
השתלמות חשבי שכר בכירים מוסמכים - 2022
ההשתלמות השנתית של מכללת חשבים והיחידה ללימודי תעודה והמשך של הקריה האקדמית אונו, השילוב המוביל בישראל חשבי שכר, מזמינים אתכם להשתלמויות מקצועיות עם מיטב המרצים בתחום! לבחירתכם, בזום/פרונטלי בפריסה ארצית
מיסוי אופציות לעובדים
תוכניות לתגמול עובדים הן דרך מקובלת למשוך עובדים איכותיים לחברה ומהוות תמריץ להישאר בה לטווח ארוך. ההקצאה מהווה תחליף שכר ללא צורך בהוצאת מזומנים מהחברה. יתר על כן , בהקצאת אופציות שלצורך מימושן נדרשת תוספת מימוש מהעובדים, תיווצר במימוש הזרמת מזומנים נוספת לחברה. טעויות ותקלות אשר נגרמות מחוסר ידיעה או תשומת לב עלולה לגרור חבות מס גבוהה ועוגמת נפש לעובדים, אשר ניתן להימנע מהן בתכנון מוקדם.
ניכוי מס במקור
יום עיון מיוחד שמוקדש כולו לציבור המנכים על מנת לעמוד במטלות הכבדות ברמה הפרוצדוראלית ולפעול בהתאם להוראות הדין, תוך יישום דווקני ופרטני של שלל ההוראות הקיימות בנושא הניכוי במקור לרבות טיפול בקנסות פירוט הליקויים והתמודדות מול פקידי השומה.
 
 
למסמך בפורמט PDF לחץ כאן

למענה מיידי, כנסו לאינפוקליק - מחוללים בדיני עבודה

אישור
היסטורית חיפושים
חיפוש מורפולוגי
מורפולוגיה
מדויק
מורחב
נרדפות
תחיליות
חיפוש בכל מאגרי המידע
חקיקה
פסיקה
חוזרים
סוגיות בדיני עבודה
מאמרים
הסכמים קיבוציים
מחשבונים וטבלאות
טפסים
חוזים והסכמים
תקשיר
הודעות נש"מ
דברי הסבר


נא להזין לפחות שדה אחד!
כנס המיסים השנתי
לקבלת מחיר אטרקטיבי
השאירו פרטים
הודעה אישית