מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1390 - 15/11/2022

המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן

 

כל עתיד 13.11

 
סוגיות בדיני עבודה
 
 
היעדרות עובד בחג הסיגד

חג הסיגד נקבע בחוק כיום בחירה - יום שהבחירה בידי העובד לצאת לחופשה או לעבוד. באם בחר העובד לצאת לחופשה ביום זה, ינוכה היום מיתרת ימי החופשה שלו. במידה וחל במקום העבודה הסכם קיבוצי/צו הרחבה/חוזה עבודה/נוהג, הקובע הוראה המיטיבה עם העובד, יחול ההסדר המיטיב.

להתייחסותה של עו"ד מיטל דולב בלט – לחץ כאן
 
תשלום החזר נסיעות לחיילים

ההסכם הקיבוצי הכללי בדבר החזר הוצאות נסיעה, אשר הורחב בצו הרחבה (*) וחל על כלל המעסיקים במשק קובע, כי כל עובד הזקוק לתחבורה כדי להגיע למקום עבודתו, זכאי לקבל ממעסיקו השתתפות עד לתקרה של 22.60 ש"ח ליום (החל מפברואר 2016), בהוצאות נסיעה לעבודה וממנה, בעד כל יום עבודה בפועל בו השתמש בתחבורה, כדי להגיע למקום עבודתו. במידה וחיילים וחיילות פטורים מתשלום נסיעה בתחבורה ציבורית, לא תקום חובה על המעסיק לשלם עבורם החזר הוצאות נסיעה.

להתייחסותה של עו"ד מיטל דולב בלט – לחץ כאן
 
 
טבלאות
 
 
מחולל חוזה עבודה

מחולל זה יוצר עבור המשתמש הסכם עבודה בין עובד למעסיק, בהתאם לנתונים המוזנים לתוכו.

למחולל חוזה עבודה – לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
 
נחתם הסכם תשלום שכר לעובדים שנעדרו במבצע "עלות השחר"

ביום 7.11.2022 פרסמה ההסתדרות הודעה לפיה ההסתדרות ונשיאות המגזר העסקי חתמו על הסכם שכר לעובדות ולעובדים שמתגוררים עד 40 ק"מ מרצועת עזב ונעדרו מעבודתם במבצע "עלות השחר" שנערך באוגוסט.

לחוזר ההסתדרות הכללית במלואו – לחץ כאן
 
הקלות בחובת מילוי טופס 101 או 101ג למשלמי ומקבלי קצבאות - תוספת להנחיה

ביום 8.11.2022 פרסמה רשות המיסים הודעה על שיפור השירות למקבלי קצבאות. בהתאם להודעה, גמלאי אשר מלאו לו 70 שנה בשנת המס שלגביה נדרש למלא טופס 101, יהיה פטור ממילוי טופס 101 מכאן ואילך.

לחוזר רשות המיסים במלואו – לחץ כאן
 
חדש: אישורי סיום העסקה יוצגו באזור האישי של רשות המיסים

ביום 9.11.2022 פרסמה רשות המיסים הודעה בעניין אישורי העסקה. בהתאם להודעה, רשות המיסים החלה להציג לציבור באזור האישי של הרשות תחת הקטגוריה "אישורים ותעודות" את אישורי סיום העסקה בגין פרישה מעבודה, אשר דווחו לרשות. כך, ניתן יהיה לצפות באישורים, להדפיס העתקים וכן לעקוב אחר הדיווחים לרשות.

להודעת רשות המיסים במלואה – לחץ כאן
 
 
פסיקה
 
 
בית הדין קבע כי אירוע ירי של אדם בדרכו לעבודה יוכר כתאונת עבודה

מדובר בתביעה לקבלת גמלת תלויים בנפגעי עבודה בגין אירוע בו נורה עובד וכתוצאה מזה נפטר. המוסד לביטוח לאומי דחה את התביעה מהטעם שלא הוכח שארע לעובד אירוע תאונתי תוך כדי ועקב עבודתו. לטענת משפחת העובד, העובד לא היה עבריין וחי חיים נורמטיביים, כאשר גם היום בחלוף כשבע שנים מהאירוע לא ידוע מה המניע לרצח, דבר המחזק את הטענה כי לא מדובר ברצח על רקע אישי. המוסד לביטוח לאומי טען מנגד, כי אירוע הירי היה אירוע פלילי בשל סכסוך אישי וללא קשר לעבודתו. בית הדין קיבל את התביעה וקבע כי מסתבר יותר שהירי בעובד היה ירי אקראי או בשל טעות בזיהוי מאשר ירי שכוון אליו באופן אישי. לאור האמור, אשת העובד המנוח זכאית לקבל גמלת תלויים בנפגע עבודה בגין האירוע בו נורה העובד וכתוצאה מכך נפטר (ב"ל 31943-08-18, קטרין פיומי נ' המוסד לביטוח לאומי, מיום 3.8.2022).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד מעיין קישלס – לחץ כאן
 
ביה"ד הארצי פסק כי תשלום רכיב שעות נוספות גלובאלי היה מוסווה לשכר רגיל שעה שרכיב זה משמש כבסיס להשלמה לשכר מינימום

ביה"ד הארצי פסק כי תשלום רכיב שעות נוספות גלובאלי היה מוסווה לשכר רגיל שעה שרכיב זה משמש כבסיס להשלמה לשכר מינימום
טקסט: ערעור על פסק הדין של ביה"ד האזורי לעבודה בעניינו של עובד שהועסק במסעדה בבעלות המעסיקה במשך כ 6 שנים, תחילה בתפקיד שוטף כלים ובהמשך כטבח. עקב סגירת המסעדה הוצע לעובד לעבוד במסעדה אחרת סמוכה בבעלות חברה אחרת. ביה"ד האזורי קבע כי לעובד הוצע לעבוד בחברה האחרת באותם תנאי השכר תוך שמירת הזכויות והרציפות וכי העובד סרב להצעה ולכן מדוב בהתפטרות. ביה"ד לעובדה קבע כי רכיב שעות הנוספות שתבע העובד אינו פיקטיבי אך חייב את המעסיק לשלם הפרשי שעות נוספות וכן סכומים שונים בגין תקופת עבודתו. העובד הגיש ערעור וחזר על טענותיו כי פוטר וכי שעות הנוספות היו בגדר רכיב פיקטיבי. ביה"ד הארצי לעבודה פסק כי בנסיבות מקרה זה רכיב השעות הנוספות הגלובלי ששולם לעובד לא נראה כתשלום עבור שעות נוספות, ומסתברת יותר המסקנה כי רכיב זה לא היה תשלום בחסר בעד שעות נוספות, אלא תשלום שכר רגיל תוך הסוואתו בשם אחר. לפיכך העובד זכאי לגמול שעות נוספות בסכום גבוה יותר מכפי שנפסק לו. כמו כן פסק ביה"ד הארצי כי במקרה זה אין מדובר בחילופי מעסיקים באותו מקום עבודה או בחילופי מקום עבודה אצל אותו מעסיק, אלא בסיום עבודת העובד אצל המעסיק, כאשר לא הייתה חובה עליו להסכים להצעה לעבור לעבוד בחברה אחרת, והוא זכאי לפיצויי פיטורים (ע"ע 8531-08-20, נמר אחמד נגד רחמו- מעדני נחלת שבעה בע"מ, מיום 28.04.22).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד ראובן בבדז'נוב – לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
Excel למתחילים
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה המוצעת כאן, מלמדת עד כמה, בעצם, זוהי תוכנה פשוטה לשימוש. התוכנת מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
כנס המסים השנתי של חברת "חשבים מידע עסקי בע"מ"
כמדי שנה אנו מזמינים אתכם, לקוחות יקרים, לכנס המיסים השנתי, לסיכום ולהיערכות נכונה לקראת תום שנת המס. בכנס תשמעו הרצאות מקצועיות ממיטב המומחים הבכירים במשק בתחומי מס הכנסה וביטוח לאומי, תקבלו עדכונים וחידושים חשובים, עדכוני פסיקה תקדימית שניתנו השנה והשפעתה על ההיערכות הנכונה לסוף שנת המס, וטיפים לחיסכון במס. יפתח את הכנס אורח הכבוד שי באב"ד
Excel ביניים ב- ZOOM
קורס של 4 מפגשי בוקר ב-ZOOM - תחילת הקורס בפברואר / יוני / אוקטובר / דצמבר
EXCEL מתקדם
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
סדנת גבייה וחייבים - סודות וטכניקות לגבייה יעילה
מטרתו של כל ארגון הינה ריווחיות ושגשוג, תוך גבייה יעילה של התשלומים. בחברות ובארגונים רבים, מערכת הגבייה מהווה את הבסיס האמיתי והמרכזי לתזרים המזומנים של החברה, המאפשר את קיומה והמשך פעילותה העסקית. מטרת ההדרכה: הכשרה מקצועית והתנהגותית של אנשי הגבייה למקצוע חשוב זה, תוך הקניית מיומנות וכלים לגבייה. ההדרכה: הסדנה מועברת כהרצאה פרונטאלית בשילוב למידה התנסותית ובאמצעות ניתוח אירועים שיוצפו על ידי המשתתפים והמדריך.
יום עיון מנהלות לשכה
תפקידה של מנהלת הלשכה בישראל ובכל העולם - הוא קריטי להצלחת החברה. צומת קבלת החלטות, צומת סבוכה של ניסיונות להשפיע על יומן המנכ"ל ומנהלי החברה, רצונות הפוכים של מחלקות שונות ובקשות של ספקים ושל לקוחות. כל אלו הופכים את עבודתה של מנהלת הלשכה ומנהלת המשרד- למורכבת יותר ומסובכת יותר. בנוסף, ערוצי התקשורת הרבים שבהם היא פועלת, דורשים ממנה להיות אקרובטית, נערת גומי, איש ברזל ומאלף אריות - בכל רגע נתון במשרד. לרגל סיום שנת 2022 החלטנו לשפר את יכולות של פקידות בכירות, מזכירות ותיקות, מנהלות לשכה. רצינו לדבר איתן על מה שהיה בשנת 2022 ועל הצפוי בשנת 2023 - לחדש, לרענן, לגוון את הידע המקצועי ולשפר את היכולות הנדרשות לעבודתן. ואת זה נעשה ביום עיון מרוכז שמיועד כולו למטרה זאת.
מטבעות דיגיטליים ונכסים קריפטוגרפיים
לאורך תקופה ארוכה אנו עדים לגידול העצום בשווי השוק של מטבעות דיגיטליים ולהתפתחות של נכסים קריפטוגרפיים אחרים, דבר שמהווה הזדמנות עסקית ליזמים ואפיק השקעה אטרקטיבי למשקיעים. טובי המומחים בתחום ביום עיון ייעודי לציבור המשקיעים או מייצגיהם ירצו בהיבטי מיסוי, חקיקה, ביקורת, חשבונאות ופרקטיקה בהגשת דוחות.
קורס דיני עבודה ב-ZOOM
זו השנה השביעית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום. תינתן התייחסות לעבודה מהבית בהתאם למגבלות הקורונה.
השתלמות הליכי שומה
השתלמות ייחודית בת 2 מפגשים בהשתתפות סמנכ"ל שומה ופקידי שומה לשעבר ברשות המיסים שתעניק ידע מקצועי בהתנהלות מול רשויות המס בכלל ודיוני שומות מע"מ וניכויים.
יום עיון מע"מ
יום העיון מוקדש לסוגיות פרקטיות איתן מתמודד ציבור המייצגים מול רשויות מע"מ, עדכונים בפסיקה חדשה, בעמדות חייבות בדיווח ובהחלטות המיסוי שפרסמה רשות המסים והשלכותיהן על ציבור החייבים במס והמייצגים.
השתלמות חשבי שכר בכירים מוסמכים - 2022
ההשתלמות השנתית של מכללת חשבים והיחידה ללימודי תעודה והמשך של הקריה האקדמית אונו, השילוב המוביל בישראל חשבי שכר, מזמינים אתכם להשתלמויות מקצועיות עם מיטב המרצים בתחום! לבחירתכם, בזום/פרונטלי בפריסה ארצית
מיסוי אופציות לעובדים
תוכניות לתגמול עובדים הן דרך מקובלת למשוך עובדים איכותיים לחברה ומהוות תמריץ להישאר בה לטווח ארוך. ההקצאה מהווה תחליף שכר ללא צורך בהוצאת מזומנים מהחברה. יתר על כן , בהקצאת אופציות שלצורך מימושן נדרשת תוספת מימוש מהעובדים, תיווצר במימוש הזרמת מזומנים נוספת לחברה. טעויות ותקלות אשר נגרמות מחוסר ידיעה או תשומת לב עלולה לגרור חבות מס גבוהה ועוגמת נפש לעובדים, אשר ניתן להימנע מהן בתכנון מוקדם.
ניכוי מס במקור
יום עיון מיוחד שמוקדש כולו לציבור המנכים על מנת לעמוד במטלות הכבדות ברמה הפרוצדוראלית ולפעול בהתאם להוראות הדין, תוך יישום דווקני ופרטני של שלל ההוראות הקיימות בנושא הניכוי במקור לרבות טיפול בקנסות פירוט הליקויים והתמודדות מול פקידי השומה.
 
 
למסמך בפורמט PDF לחץ כאן

למענה מיידי, כנסו לאינפוקליק - מחוללים בדיני עבודה

אישור
היסטורית חיפושים
חיפוש מורפולוגי
מורפולוגיה
מדויק
מורחב
נרדפות
תחיליות
חיפוש בכל מאגרי המידע
חקיקה
פסיקה
חוזרים
סוגיות בדיני עבודה
מאמרים
הסכמים קיבוציים
מחשבונים וטבלאות
טפסים
חוזים והסכמים
תקשיר
הודעות נש"מ
דברי הסבר


נא להזין לפחות שדה אחד!
כנס המיסים השנתי
לקבלת מחיר אטרקטיבי
השאירו פרטים
הודעה אישית