מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1364 - 10/05/2022

המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן

 

כל מס 9.5

 
סוגיות בדיני עבודה
 
 
היעדרות עובד בל"ג בעומר

עובד שאין לו זכות ליום בחירה בל"ג בעומר מכוח הסכם קיבוצי או צו הרחבה רשאי לקחת יום חופשה בתשלום, על חשבון החופשה השנתית לה הוא זכאי, בהודעה מראש למעביד.

להתייחסותה של עו"ד הלית כהן רזניצקי – לחץ כאן
 
 
מאמרים
 
 
תשלומים שונים לעובדים לאחר ניתוק יחסי עבודה

ביום 13.3.2022 פרסם הביטוח הלאומי חוזר מעסיקים בנושא תשלומים ששולמו לאחר פרישה מעבודה, כאשר הזכאות לתשלומים אלה נוצרה לאחר הפרישה מהעבודה לפי הסכם. להלן סקירה קצרה של סוגי התשלומים שמשולמים לאחר ניתוק יחסי עבודה לעניין החבות בדמי הביטוח. המאמר מבוסס על המידע הידוע לכותבת ביום כתיבתו.

למאמר במלואו מאת רו"ח אורנה צח-גלרט – לחץ כאן
 
 
טבלאות
 
 
מחולל הפקדה לגמל לעובדים שהגיעו לגיל פרישה

מחולל זה מתאר את תנאי ההפקדה לגמל לעובד בגיל פרישה.

למחולל הפקדה לגמל – לחץ כאן
 
 
פסיקה
 
 
עובדת נפלה בדרך לאסוף טלפון נייד מהקניון מטעם העבודה והוכרה כנפגעת עבודה

עובדת אשר עבדה כמרכזת בבית הדין האזורי לעבודה כאשר במסגרת עבודתה זכאית הייתה לקבל מכשיר טלפון סלולרי. על כלל העובדים היה לגשת לנקודות מכירה הקרובה לביתם שנקבעו ע"י הספק לצורך איסוף הטלפון, בשל כך אישרה המעסיקה לכל העובדים להיעדר לצורך כך שעתיים על חשבון העבודה עד סיום העבודה בשעה 16:00. בתאריך 12.7.2018 הגיעה העובדת לעבודתה בשעה 7:48 בשעה 13:29 יצאה העובדת מעבודתה תוך כדי שהחתימה יציאה בתפקיד. העובדת נסעה לביתה שם שהתה עד סביבות השעה 15:45 עת יצאה מביתה לצורך איסוף הטלפון. העובדת יצאה מביתה אל רכבה תוך כדי ההליכה לרכב נתקלה בשקע שהיה על שפת המדרכה מעדה ונפלה, כתוצאה מכך נפגעה. העובדת הגישה תביעה למוסד לביטוח לאומי ופקיד התביעה דחה את התביעה. לטענתו, האירוע המתואר לא אירע כשהוא "תוך כדי" ו"עקב" עבודתה. על כך עתרה העובדת לבית הדין האזורי ותביעתה נדחתה. וע"ז העובדת ערערה לבית הדין הארצי, הערעור התקבל והעובדת הוכרה כנפגעת בעבודה (עב"ל 12610-10-21, מזל חבקוק נ' המוסד לביטוח לאומי, מיום 09.01.14).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד עידו סמולר – לחץ כאן
 
עובדת חויבה בפיצוי בגין לשון הרע לאחר שהמליצה ללקוח "לעשות את המוות למעסיק" ועודדה אותו להגיש תביעה

עובדת אשר הועסקה כסוכנת מכירות, בסוכנות נסיעות מקוונת הגישה תביעה לתשלום זכויות שונות. בניהם תבעה פיצוי בגין פיטורין שלא כדין ללא עריכת שימוע. המעסיקה טענה, כי העובדת פוטרה בשל הפרת משמעת חמורה תוך הפרת חובת נאמנות מקצועית כלפיה. זאת ועוד, טענה המעסיקה כי העובדת עודדה לקוח להגיש תביעה כנגדה בשל תקלה בהזמנת חופשה שבוצעה על ידי העובדת והעובדת היא זו שהמליצה ללקוח "לעשות להם את המוות". הדיון אף נסב בין היתר על השאלה האם העובדת שעבדה בשבתות מהבית זכאית לשכר שעתי מעבר לעמלות שקיבלה והאם חל על העובדת צו ההרחבה בענפי היבוא, הייצוא, המסחר והשירותים. המעסיקה הגישה הודעת קיזוז בגין לשון הרע ותשלום ביתר של פיצויי הפיטורים. בית הדין קיבל את התביעה בחלקה, קיבל בעיקרה את הודעת הקיזוז של המעסיקה וקבע כי על המעסיקה לשלם לעובדת את הרכיבים הבאים: פיצוי בגין אי תשלום מלוא הפנסיה, דמי מחלה, דמי הבראה, חופשה שנתית, בקיזוז סך של 10,449 ₪ (פיצוי בגין לשון הרע ותשלום ביתר של פיצויי הפיטורים). על המעסיקה לשלם לעובדת סך של 9,542 ₪. נוכח דחיית רוב התביעה, המעסיקה חויבה בשכ"ט עו"ד בסך 5,000 ₪ והוצאות משפט בסך 500 ₪. בגין לשון הרע נפסק למעסיקה פיצוי בגובה של 2,000 ש"ח, על דרך הקיזוז (סע"ש 20538-08-18, אליונה אביב נ' הדקה התשעים בע"מ, מיום 24.1.2022).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד מעיין קישלס – לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
הליך סיום עבודה
מילוי נכון של טופס 161, 161 א'. יוצגו שיקולים לבקשת פטור בגין מענקי הפרישה וטיפול מיטבי במענקים החייבים במס.
PQ + Pivot Table
Power Query הוא תוסף חינמי חדש מבית מיקרוסופט, שמיועד לייבוא נתונים ממגוון מסדי נתונים, ליצירה ולעיבוד של מידע, וכל זאת באמצעות ממשק משתמש אינטואיטיבי ונוח לתפעול. הכלי מהווה מקור עוצמתי ליצירת טבלאות ציר ממקורות שבמצבם הגולמי אינם טבלאיים. והוא משמש כמתווך אוטומטי בין המקורות לבין טבלאות ציר, אולם יכול לעמוד גם כתוצר בפני עצמו.
EXCEL מתקדם - בZOOM
קורס של 3 מפגשי בוקר ב-ZOOM - תחילת הקורס ביוני / נובמבר
Excel ביניים ב- ZOOM
קורס של 4 מפגשי בוקר ב-ZOOM - תחילת הקורס בפברואר / יוני / אוקטובר / דצמבר
סדנת ניהול ספרים
סדנה אשר מוקדשת כולה להתנהלות נכונה בסבך ההוראות לניהול ספרים ומסמכים ממוחשבים, עמידה בביקורות ספרי העסק, הליכים מול פקיד השומה בפסילת ספרים ואי רישום תקבול.
Excel ביניים
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
קורס בן שישה מפגשים בZOOM, תחילת הקורס במרץ / יוני / נובמבר
קורס דיני עבודה ב-ZOOM
זו השנה השביעית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום. תינתן התייחסות לעבודה מהבית בהתאם למגבלות הקורונה.
PQ + Pivot Table
Power Query הוא תוסף חינמי חדש מבית מיקרוסופט, שמיועד לייבוא נתונים ממגוון מסדי נתונים, ליצירה ולעיבוד של מידע, וכל זאת באמצעות ממשק משתמש אינטואיטיבי ונוח לתפעול. הכלי מהווה מקור עוצמתי ליצירת טבלאות ציר ממקורות שבמצבם הגולמי אינם טבלאיים. והוא משמש כמתווך אוטומטי בין המקורות לבין טבלאות ציר, אולם יכול לעמוד גם כתוצר בפני עצמו.
השתלמות מע"מ
עקב שינויים משמעותיים בחוק מע"מ ותקנותיו, פסיקה תקדימית, החלטות מיסוי ועמדות חייבות בדיווח; המשליכים על התנהלות אנשי המסים והתמצאותם בעדכונים החדשים, בחרנו בשני ימי השתלמות מקצועית שמטרתם לרדת "מהפילוסופיה" ל"פרקטיקה" ולהתייחס ביומיים מרוכזים להוראות החוק ויישומיהם במהלך העבודה השוטפת, תוך למידה בסיסית של עיקרי ההוראות בחוק וריענון הידע הקיים. כמו כן נלמד את אופני הדיווח והוצאות חשבוניות לאור התפתחות המסחר האינטרנטי בשנים האחרונות
סדרת הרצאות לפורום העשרה פנסיונית
קרן פנסיה מול ביטוח מנהלים, קרנות הפנסיה הוותיקות שבהסדר, חסכונות והשקעות בתקופה של העלאות ריבית וחוסר וודאות, ניהול ההון האישי - כיצד גם בזמנים קשים אנשים מתעשרים?
מלכ"רים, עמותות ומוסדות ציבור
"המגזר השלישי" - המלכ"רים, העמותות ומוסדות הציבור תופס חלק חשוב מעבודתם של אנשי המסים מנהלי כספים ומנהלים בעמותות ומלכ"רים. מגזר זה משלם מסים שונים ובהיקף מהותי. מס הכנסה על פעילות עסקית, מס שכר, מע"מ בסוגי עסקאות שונים, וכן חלה עליו חובת דיווח מקוון ואישורים. יום העיון מוקדש להקלה בהתמודדות עם ההוראות החלות על "המגזר השלישי" בהיבט המיסויי, חובות הדיווח המקוון ומתן אישור לניהול תקין.
Excel ביניים אחה"צ ב-ZOOM
קורס של 4 מפגשי אחה"צ ב-ZOOM - תחילת הקורס במרץ / ספטמבר
Excel ביניים ב- ZOOM
קורס של 4 מפגשי בוקר ב-ZOOM - תחילת הקורס בפברואר / יוני / אוקטובר / דצמבר
מטבעות דיגיטליים ונכסים קריפטוגרפיים
לאורך תקופה ארוכה אנו עדים לגידול העצום בשווי השוק של מטבעות דיגיטליים ולהתפתחות של נכסים קריפטוגרפיים אחרים, דבר שמהווה הזדמנות עסקית ליזמים ואפיק השקעה אטרקטיבי למשקיעים. טובי המומחים בתחום ביום עיון ייעודי לציבור המשקיעים או מייצגיהם ירצו בהיבטי מיסוי, חקיקה, ביקורת, חשבונאות ופרקטיקה בהגשת דוחות.
EXCEL מתקדם - בZOOM
קורס של 3 מפגשי בוקר ב-ZOOM - תחילת הקורס ביוני / נובמבר
ניהול ספרים
תיעודי פנים חוץ, תעודות משלוח, חשבונית מס, חשבונית מס מרכזת, בקשות להקלה בניהול ספרים, ניהול ספרי חשבונות ממוחשבים ועוד. אי עמידה בהוראות ניהול ספרים מהווה עילה לפסילת ספרי החשבונות ועל כן חשוב מאד להתעדכן!
Excel Basic
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה המוצעת כאן, מלמדת עד כמה, בעצם, זוהי תוכנה פשוטה לשימוש. התוכנת מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
קורס בן שישה מפגשים בZOOM, תחילת הקורס במרץ / יוני / נובמבר
Excel ביניים ב- ZOOM
קורס של 4 מפגשי בוקר ב-ZOOM - תחילת הקורס בפברואר / יוני / אוקטובר / דצמבר
 
 
למסמך בפורמט PDF לחץ כאן

למענה מיידי, כנסו לאינפוקליק - מחוללים בדיני עבודה

אישור
היסטורית חיפושים
חיפוש מורפולוגי
מורפולוגיה
מדויק
מורחב
נרדפות
תחיליות
חיפוש בכל מאגרי המידע
חקיקה
פסיקה
חוזרים
סוגיות בדיני עבודה
מאמרים
הסכמים קיבוציים
מחשבונים וטבלאות
טפסים
חוזים והסכמים
תקשיר
הודעות נש"מ
דברי הסבר


נא להזין לפחות שדה אחד!
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית