מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1345 - 21/12/2021

המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן

 

כל עובד 21.12

 
סוגיות בדיני עבודה
 
 
אין חובה גורפת בדין לתשלום שכרו של עובד שנעדר מעבודתו עקב תנאי מזג האוויר

בחוקי העבודה אין התייחסות למקרים של הפסקות בעבודה או של היעדרות מעבודה, כתוצאה ממזג האוויר, כגון: שלג, או כתוצאה ממצבים אחרים שמוגדרים כ"כוח עליון". הדין הוא, כי עובד שנעדר מעבודתו אינו זכאי לשכר עבודה, אלא אם כן היעדרות זו והתשלום בעדה מוסדרים בחוק (כגון: מחלה, חופשה וכו'), בהסכמים קיבוציים, בצווי הרחבה או בחוזה אישי.

להתייחסות מאת עו"ד עמוס הלפרין – לחץ כאן
 
חובת המעסיק להפקדה לגמל כאשר העובד מבוטח בביטוח פנסיוני כלשהו ותקופת עבודתו פחותה מ-3 חודשים

החל מינואר 2008 חלה חובה על כל מעסיק להפקיד לגמל עבור עובדיו. מועד תחילת ההפקדות לגמל החל על מעסיק, המפקיד בהתאם להוראות צו ההרחבה לביטוח פנסיוני מקיף במשק (להלן: "צו ההרחבה"), משתנה בין עובד שמבוטח בביטוח פנסיוני כלשהו לבין עובד שאינו מבוטח בביטוח פנסיוני כלשהו.

להתייחסות מאת עו"ד מעיין קישלס – לחץ כאן
 
 
טבלאות
 
 
מחולל מועדי תחילת הפקדות לגמל

מחולל זה מסביר את מועדי ההפקדות לגמל המתבססים על מגדר, וותק וגיל העובד
* הגדרות החוק קובעות הבחנה מגדרית בקביעת מועדי ההפקדות הסוציאליות. משכך, המחולל נבנה על בסיס מינו של העובד

למחולל מועדי תחילת הפקדות לגמל – לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
 
345 אלף שכירים קיבלו הודעה על הארכת תוקף של תיאום המס לשנת 2022

כחלק משיפור השירות של רשות המסים בנושא תאומי המס, נשלחו לכ-345 אלף שכירים הארכות תוקף לאישורים לתיאום מס, כך שיהיו תקפים גם לשנת 2022. בנוסף, נשלחו הארכות תוקף ל-11 אלף הורים לילדים עם מוגבלויות.

לחוזר רשות המיסים - לחץ כאן
 
 
פסיקה
 
 
התקבלה תביעתו של עובד שלקה בליבו להכרה באירוע כפגיעה בעבודה

עובד אשר הועסק כטכנאי מזגנים הגיש למוסד לביטוח לאומי תביעה לתשלום דמי פגיעה בגין אירוע לבבי עמו התמודד ושלטענתו אירע עקב אירוע חריג שהתרחש בעבודתו. המל"ל דחה את התביעה וכנגד החלטה זו הוגשה התביעה. העובד טען, כי אירוע הלב אירע כתוצאה מריב אשר התפתח במקום העבודה עם מעסיקו. המוסד לביטוח לאומי טען מנגד, כי העובד לא הוכיח בראיות אובייקטיביות שאירע לו אירוע חריג בעבודה וטען כי האירוע נגרם בעקבות יחסי מין שקיים העובד עם אשתו. בית הדין קיבל את תביעתו של העובד וקבע, כי אומנם נכון שבתשתית העובדתית נקבעו שלושה אירועים ראויים לציון שאירעו לעובד ביום האירוע (האחד, הריב עם המעסיק. השני, התקר בגלגל הרכב של בנו והשלישי, יחסי המין שקיים העובד עם אשתו בסמוך לבוא האוטם). עם זאת, רק לגבי אחד מהם נקבע, כי הוא עונה לקריטריון של אירוע חריג - היינו, כזה שגרם לעובד לדחק נפשי שהוא אינו מורגל בו. לאור זאת, נקבע כי העובד נפגע בעבודה ביוני 2017 והליקוי שאובחן בלבו קשור בקשר סיבתי לאירוע חריג שאירע בעבודתו. על כן, תביעתו של העובד התקבלה (ב"ל 49806-03-18, ירון בלומשטיין נ' המוסד לביטוח לאומי, מיום 27.6.2021).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד מעיין קישלס – לחץ כאן
 
תשלום ימי מחלה עקב ניתוח לשינוי מין

גננת שעבדה כשנה בגן ילדים ביצעה ניתוח לשינוי מין וביקשה לקבל דמי מחלה בגין ימי היעדרותה. העובדת לא חזרה לעבודתה לאחר ביצוע הניתוח עקב הבנתה כי פיטרו אותה. בית הדין קבע כי היא התפטרה אך זאת מחמת הפרת חוזה ואי עליה בשכר כפי שהובטח לה. עוד נקבע כי העובדת זכאית לתשלום בגין ימי המחלה עבור הניתוח שעברה ואין המדובר בחופשה מתוכננת כפי שטענו המעסיקים (סע"ש 33911-12-18, ליאור אביגייל זקילו פלינט נ' גן חמד, משה אילוז וגלית אילוז, מיום 9.9.2021).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד ג'ולייט אליהו – לחץ כאן
 
פיצויי לעובדת זרה שפוטרה בתקופה המוגנת מכוח חוק עבודת נשים

עובדת זרה אשר הועסקה בעבודות ניקיון בחברת כח אדם פוטרה למרות היותה בהריון בניגוד לחוק עבודת נשים וחוק שיווין הזדמנויות בעבודה. העובדת תבעה בגין הפיטורים שלא כדין ובגין רכיבים נוספים שלא שולמו לה כדין. בנוסף העובדת דרשה לחייב גם את המעסיקה מזמינת השרות בגין הפרות החוק שבוצעו אצלה ושהיה עליה למונען בהתאם להוראות החוק להגברת האכיפה של דיני העבודה, תשע"ב - 2012. לטענת המעסיקה מזמינת השרות, העובדת מועסקת ע"י חברת כח אדם, המעסיקה העסיקה בודק שכר כחוק, לא היא קיבלה את החלטת הפיטורין בניגוד לחוק. המעסיקה בפועל טענה כי, העובדת לא פוטרה, אלא שהיא לא שבה מחופשת הלידה ולא יצרה קשר עימה. בית הדין פסק כי העובדת פוטרה בניגוד לחוק עבודת נשים והורה למעסיקות יחד לפצות את העובדת בסך של 76.299 ₪ (סע"ש 2179-04-16 FANUS TEAME אלבר ציי רכב בע"מ נ' דן תפעול ושירותים לוגיסטיים בע"מ, מיום 30.10.21).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד עידו סמולר – לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
מענקי קורונה, לא סוף סיפור.
רבים מכם או מהלקוחות שלכם לא קבלו מענקי הוצאות קבועות או שקבלו בחסר או נדרשים להחזיר את המענקים בימים אלו. אנו כאן כדי לעשות לכם סדר ולהדריך אתכם כיצד לסייע ללקוחות או לסייע לכם. השגה או ערר נכונים ישפיעו על המענק אותו תקבלו בסכומים של עשרות ומאות אלפי שקלים.
EXCEL מתקדם - בZOOM
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
הביטוח הפנסיוני - ההלכה והמעשה
קורס מיוחד בנושא ביטוח פנסיוני אשר יעשה לך סדר ויספק עבורך כלים מקצועיים להתנהלות נכונה ובטוחה בעקבות השינויים הרבים שחלים בעולם הפנסיוני.
סוגיות בביטוח הלאומי
יום עיון מקיף המוקדש לסוגיות מרכזיות בביטוח לאומי איתן מתמודד ציבור המייצגים, רואי חשבון, יועצי מס, מנהלי חשבונות ויתר העוסקים בתחום. סקירת העדכונים החשובים לבעלי שליטה בחברות: חברות משפחתיות, חברות ארנק, דמי אבטלה לבעלי שליטה וקרוביהם ועדכונים על תיקוני חקיקה ופסיקה
השתלמות הכנה לפרישה ופנסיה
פרישה לפנסיה היא נושא מורכב המחייב הכנה מקדמית והיערכות בהיבטים רבים ומגוונים - פנסיוניים, מיסויים, כלכליים, תעסוקתיים ופסיכולוגיים. מטרת ההשתלמות הינה להקנות לפורשים ולעוסקים בתחום, ידע בתחומים הללו על מנת לאפשר להם להיערך בהתאם.
מטבעות דיגיטליים ונכסים קריפטוגרפיים
לאורך תקופה ארוכה אנו עדים לגידול העצום בשווי השוק של מטבעות דיגיטליים ולהתפתחות של נכסים קריפטוגרפיים אחרים, דבר שמהווה הזדמנות עסקית ליזמים ואפיק השקעה אטרקטיבי למשקיעים. טובי המומחים בתחום ביום עיון ייעודי לציבור המשקיעים או מייצגיהם ירצו בהיבטי מיסוי, חקיקה, ביקורת, חשבונאות ופרקטיקה בהגשת דוחות.
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
קורס דיני עבודה ב-ZOOM (ערב)
זו השנה השישית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום. תינתן התייחסות לעבודה מהבית בהתאם למגבלות הקורונה.
 
 
למסמך בפורמט PDF לחץ כאן

למענה מיידי, כנסו לאינפוקליק - מחוללים בדיני עבודה

אישור
היסטורית חיפושים
חיפוש מורפולוגי
מורפולוגיה
מדויק
מורחב
נרדפות
תחיליות
חיפוש בכל מאגרי המידע
חקיקה
פסיקה
חוזרים
סוגיות בדיני עבודה
מאמרים
הסכמים קיבוציים
מחשבונים וטבלאות
טפסים
חוזים והסכמים
תקשיר
הודעות נש"מ
דברי הסבר


נא להזין לפחות שדה אחד!
קורס דיני עבודה - כל עובד
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית