מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1344 - 14/12/2021

המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן

 

כל עובד 14.12

 
מאמרים
 
 
האם ניתן למשוך את קרן הפנסיה ללא מס?

משיכת כספי החיסכון הפנסיוני צריכה להיות המוצא האחרון והיא פוגעת בגובה הכיסויים הביטוחים, גובה קצבת הזקנה ובפטור העתידי על קצבת הזקנה - אבל לעיתים אין ברירה אלא להשתמש בהם. כיצד לעשות זאת נכון?

למאמר מאת נדב טסלר - לחץ כאן
 
 
טבלאות
 
 
מחולל מועדי תחילת הפקדות לגמל

מחולל זה מסביר את מועדי ההפקדות לגמל המתבססים על מגדר, וותק וגיל העובד. הגדרות החוק קובעות הבחנה מגדרית בקביעת מועדי ההפקדות הסוציאליות. משכך, המחולל נבנה על בסיס מינו של העובד.

למחולל מועדי תחילת הפקדות לגמל – לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
 
אוניברסיטת תל אביב פגעה בהתאגדות עובדיה ותשלם 150 אלף שקל

בית הדין האזורי לעבודה קבע כי אוניברסיטת תל אביב הפרה את זכות ההתארגנות, פיטרה שלא כדין את חברי הוועד וחויבה בפיצוי של כ-150,000 שקל. יו"ר הסתדרות המעו"ף גיל בר-טל: אני שמח שבית הדין קיבל את עמדתנו ומקווה שהאוניברסיטה תתעשת ותזכה את עובדיה בזכויות המגיעות להם.

לחוזר ההסתדרות הכללית במלואו – לחץ כאן
 
ימי מועד, ימי בחירה וימי עבודה מקוצרים לשנת 2022

: מצ"ב רשימת התאריכים החלים בימי מועד, שבהם משוחררים העובדים מהעבודה, ימי בחירה וימי עבודה מקוצרים, בתקופה שמיום כ"ח בטבת התשפ"ב (1.1.2022) ועד יום ז'
בטבת התשפ"ג (31.12.2022).

לחוזר נציבות שירות המדינה במלואו – לחץ כאן
 
 
פסיקה
 
 
קיום יחסי עובד- מעסיק בין אדם בעל לקות תפקודית למפעל מוגן

חיים זר עבד כ- 12 שנים ב"מפעל מוגן" אליו הופנה ע"י משרד הבריאות. בשלב מסוים הסתיימה התקשורת בין הצדדים הואיל והעובד ביקש העלאה בשכר ולא נשמע להוראות המדריכה האחראית. העובד תבע את קיומם של יחסי עובד מעסיק וזכויות סוציאליות ובית הדין האזורי דחה את התביעה. העובד ערער על ההחלטה לבית הדין הארצי, שם נתקבל הערעור ונקבע כי התקיימו יחסי עובד- מעסיק בין הצדדים, הגם שמדובר במפעל מוגן שנותן מענה שיקומי לאנשים המשובצים בו (ע"ע 13950-11-18 ו- 41469-05-19, חיים זר נ' מת"ש ומדינת ישראל, מיום 1.08.2021).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד ג'ולייט אליהו – לחץ כאן
 
מעסיק חויב בפיצוי עובד בעל מוגבלות בגין אי ביצוע התאמות והפרת חוק שוויון לאנשים עם מוגבלויות

העובד אובחן כחולה במחלת הקרוהן, בעקבותיה אושפז ונעדר ממקום עבודתו. המעסיקה הפעילה מערך היסעים לעבודה וחזרה. העובד ביקש אישור חריג למימון הוצאות הנסיעה, עקב מגבלה רפואית בגינה הוא זקוק בדחיפות לחדר נוחיות. במסגרת בקשה זו ציין העובד כי נסיעה ברכב פרטי תאפשר לו להתפנות במהלך הדרך. בקשת העובד נדחתה והובהר לו כי יוכל לבקש מנהג ההסעות לעצור בכל רגע נתון ובכל מקום בהתאם לרצונו וצרכיו. בעקבות בקשה זו שסורבה, יחסי העבודה בין הצדדים הסתיימו. העובד טען כי פוטר שלא כדין, ללא עריכת שימוע, ללא קבלת זימון לשימוע וללא מכתב פיטורים. בנוסף טען כי המעסיקה הפלתה אותו והפרה את חוק שיוון זכויות לאנשים עם מוגבלות. לטענת המעסיקה העובד פנה בדרישה למימון הוצאות נסיעה ברכב פרטי למקום העבודה באצטלה של מגבלה רפואית. לטענת המעסיקה היענות לבקשת העובד תהווה הפליה כלפי יתר העובדים. בית הדין קבע כי בקשת העובד להתאמה נוכח מצבו הרפואי, בדמות תשלום הוצאות רכב היא בקשה להתאמה סבירה, אשר יש לה הצדקה רפואית מובהקת. עוד קבע בית הדין כי ההתאמה לא הטילה על המעסיקה נטל בלתי סביר. בית הדין קבע כי המעסיקה אכן הפלתה את העובד ופסק כי תפצה את העובד בסך של 35,000 ₪ בגין הפרת חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות (סע"ש 10806-03-19, פלוני נ' מפעלי כתר פלסטיק בע"מ, מיום 29.09.21).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד רן בינות – לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
מענקי קורונה, לא סוף סיפור.
רבים מכם או מהלקוחות שלכם לא קבלו מענקי הוצאות קבועות או שקבלו בחסר או נדרשים להחזיר את המענקים בימים אלו. אנו כאן כדי לעשות לכם סדר ולהדריך אתכם כיצד לסייע ללקוחות או לסייע לכם. השגה או ערר נכונים ישפיעו על המענק אותו תקבלו בסכומים של עשרות ומאות אלפי שקלים.
EXCEL מתקדם - בZOOM
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
הביטוח הפנסיוני - ההלכה והמעשה
קורס מיוחד בנושא ביטוח פנסיוני אשר יעשה לך סדר ויספק עבורך כלים מקצועיים להתנהלות נכונה ובטוחה בעקבות השינויים הרבים שחלים בעולם הפנסיוני.
סוגיות בביטוח הלאומי
יום עיון מקיף המוקדש לסוגיות מרכזיות בביטוח לאומי איתן מתמודד ציבור המייצגים, רואי חשבון, יועצי מס, מנהלי חשבונות ויתר העוסקים בתחום. סקירת העדכונים החשובים לבעלי שליטה בחברות: חברות משפחתיות, חברות ארנק, דמי אבטלה לבעלי שליטה וקרוביהם ועדכונים על תיקוני חקיקה ופסיקה
השתלמות הכנה לפרישה ופנסיה
פרישה לפנסיה היא נושא מורכב המחייב הכנה מקדמית והיערכות בהיבטים רבים ומגוונים - פנסיוניים, מיסויים, כלכליים, תעסוקתיים ופסיכולוגיים. מטרת ההשתלמות הינה להקנות לפורשים ולעוסקים בתחום, ידע בתחומים הללו על מנת לאפשר להם להיערך בהתאם.
מטבעות דיגיטליים ונכסים קריפטוגרפיים
לאורך תקופה ארוכה אנו עדים לגידול העצום בשווי השוק של מטבעות דיגיטליים ולהתפתחות של נכסים קריפטוגרפיים אחרים, דבר שמהווה הזדמנות עסקית ליזמים ואפיק השקעה אטרקטיבי למשקיעים. טובי המומחים בתחום ביום עיון ייעודי לציבור המשקיעים או מייצגיהם ירצו בהיבטי מיסוי, חקיקה, ביקורת, חשבונאות ופרקטיקה בהגשת דוחות.
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
קורס דיני עבודה ב-ZOOM (ערב)
זו השנה השישית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום. תינתן התייחסות לעבודה מהבית בהתאם למגבלות הקורונה.
 
 
למסמך בפורמט PDF לחץ כאן

למענה מיידי, כנסו לאינפוקליק - מחוללים בדיני עבודה

אישור
היסטורית חיפושים
חיפוש מורפולוגי
מורפולוגיה
מדויק
מורחב
נרדפות
תחיליות
חיפוש בכל מאגרי המידע
חקיקה
פסיקה
חוזרים
סוגיות בדיני עבודה
מאמרים
הסכמים קיבוציים
מחשבונים וטבלאות
טפסים
חוזים והסכמים
תקשיר
הודעות נש"מ
דברי הסבר


נא להזין לפחות שדה אחד!
קורס דיני עבודה - כל עובד
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית