מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1343 - 07/12/2021

המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן

 

כל מס 9.12

 
סוגיות בדיני עבודה
 
 
העסקת עובדת במהלך חופשת לידה

סעיף 6 לחוק עבודת נשים, התשי"ד- 1954 קובע, כי עובדת שקרובה ללדת יתן לה מעבידה חופשת לידה ולא יעבידנה בתוך חופשת הלידה. סעיף 8 לחוק קובע גם הוא מפורשות, "לא יעביד מעביד עובדת ביודעו שהיא בחופשת לידה".

להתייחסות מאת עו"ד מיטל דולב בלט – לחץ כאן
 
 
טבלאות
 
 
מחולל זכאות לחופשת לידה לבן הזוג של העובדת

מחולל זה מפרט את זכאותו של עובד שבת זוגו זכאית לחופשת לידה לחלוק איתה את חופשת הלידה ובתנאים מסוימים אף לשהות איתה בחופשה בחפיפה למשך שבוע.

למחולל זכאות לחופשת לידה לבן הזוג – לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
 
לידיעת המעסיקים, החל מינואר 2022 יתקבלו דיווחים באופן מקוון בלבד

ביום 28.11.21 פרסם המוסד לביטוח לאומי הודעה בעניין דיווחים מקוונים. בהתאם להודעה, החל מחודש ינואר 2022 הביטוח הלאומי לא ינפיק פנקסים, ולא יתאפשרו דיווחים באמצעות הדואר או באמצעות שליחת דוח לפקיד ביטוח לאומי. דיווחים אלו לא ייקלטו כלל במערכות הביטוח הלאומי.

לחוזר המוסד לביטוח לאומי במלואו – לחץ כאן
 
הקלות מס לעולים ותושבים חוזרים שישתלבו בענף ההיי טק

שר האוצר אביגדור ליברמן ביוזמה משותפת עם שרת המדע, החדשנות והטכנולוגיה, אורית פרקש הכהן מובילים תכנית הטבות מס לתושבים חוזרים כחלק מתכנית רחבה לפתירת בעיית כוח האדם בהייטק. הטבות המס יעברו בהוראת שעה לתקופה של כשנתיים, כדי לתת דחיפה משמעותית לשנים הקרובות.

לחוזר רשות המיסים במלואו - לחץ כאן
 
 
פסיקה
 
 
נפסק פיצוי לעובד על סך 20,000 ש"ח בגין פיטורים שלא כדין ללא מתן הזדמנות לתקן את דרכיו

העובד עבד אצל המעסיקה כעובד חניון. העובד זומן לשימוע ראשון לפיו הסיבה לזימון לשימוע היא "חוסר שביעות רצון מנהלים מתפקוד". המעסיקה ציינה כי שיחה זו התקיימה לאור תלונות ביחס להכנסת רכבים ללא תשלום, וכן כי העובד פועל שלא לפי הנהלים ומגיע למשמרת בצורה מרושלת ללא בגדים ייצוגיים של המעסיקה. לאחר מכן התקיים שימוע שני לעובד. בזימון לשימוע נכתב כי הסיבה לכך היא "אי עמידה בנהלי החברה". לאחר השימוע, נמסרה לעובד החלטה לפיה העסקתו מסתיימת לאחר שנשקלו טענותיו בשיחת השימוע. נקבע כי בנסיבות הללו, לא ניתן לומר כי ניתנה לעובד הזדמנות אמיתית לתקן את דרכיו ולשנות את התנהלותו וכי זכותו של המעסיק לסיים את העסקת העובד לאחר שהעובד אינו מקיים נהלים שהובהרו לו. יחד עם זאת הסכמת מנהלו הישיר להמשיך ולקבל דיווחים יומיומיים על המשך התנהלות לפי הנוהל הישן מביאה למסקנה כי לא הובהר לעובד באופן חד משמעי כי אי עמידה בנוהל אינה אפשרית ואף עשויה להביא לסיום העסקתו. משלא ניתנה לעובד הזדמנות אמיתית לתקן את דרכיו, שבפועל התאפשר לו לעבוד לפי הנוהל הישן, הרי שפיטוריו ללא מתן הזדמנות לתקן את דרכיו ביחס לנוהל נגועים בחוסר תום לב מצד המעסיקה ויש בהם להצביע על כך שהשימוע לא נערך בנפש חפצה. משמדובר בפגם מהותי, העובד זכאי לפיצוי בגינו. בית הדין שוכנע כי נגרמה לעובד עוגמת נפש בשל התנהלות המעסיקה ונמצא שהפיצוי הראוי בנסיבות הללו הוא פיצוי בסך 20,000 ₪ (סע"ש 17824-09-18, אריה זהר רם אל נ' אי.פי.אי ישראל חניה ובקרה (1999) בע"מ, מיום 05.07.21).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד מורן טימן גוגול – לחץ כאן
 
השבת עובדת לעבודה בבנק על רקע אפליה מחמת היותה אם

עובדת שהתקבלה לתקופת ניסיון בבנק מזרחי טפחות ולאחר סיום תקופת הניסיון מצאה עצמה בפני הליך פיטורים הנגוע בשיקולים זרים ובהפליה מחמת היותה אמא לילדים. לפיכך, פנתה העובדת לבית הדין לבקשת סעד של צו מניעה זמני האוסר על המעסיק לפטר אותה או למנוע ממנה מלהמשיך בעבודתה כטלרית בבנק. הבנק לא הצליח להוכיח כי העובדת לא היתה טובה וכי אין מדובר בשיקול זה ולכן נקבע כי במקרה זה יש הצדקה להורות על השבת העובדת לעבודתה בבנק עד להערכה בתביעה העיקרית. מדובר במקרה נדיר בו קיימת ראיה לכאורה לשיקולים זרים ולהפרה של חוק שוויון הזדמנויות בעבודה שהיא גם הפרה של זכות חוקתית (צ"ו 21974-06-21 ענת רבקה סבג נ' בנק מזרחי טפחות ירושלים סניף גבעת שמואל, מיום 28.07.2021).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד ג'ולייט אליהו – לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
מענקי קורונה, לא סוף סיפור.
רבים מכם או מהלקוחות שלכם לא קבלו מענקי הוצאות קבועות או שקבלו בחסר או נדרשים להחזיר את המענקים בימים אלו. אנו כאן כדי לעשות לכם סדר ולהדריך אתכם כיצד לסייע ללקוחות או לסייע לכם. השגה או ערר נכונים ישפיעו על המענק אותו תקבלו בסכומים של עשרות ומאות אלפי שקלים.
EXCEL מתקדם - בZOOM
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
הביטוח הפנסיוני - ההלכה והמעשה
קורס מיוחד בנושא ביטוח פנסיוני אשר יעשה לך סדר ויספק עבורך כלים מקצועיים להתנהלות נכונה ובטוחה בעקבות השינויים הרבים שחלים בעולם הפנסיוני.
סוגיות בביטוח הלאומי
יום עיון מקיף המוקדש לסוגיות מרכזיות בביטוח לאומי איתן מתמודד ציבור המייצגים, רואי חשבון, יועצי מס, מנהלי חשבונות ויתר העוסקים בתחום. סקירת העדכונים החשובים לבעלי שליטה בחברות: חברות משפחתיות, חברות ארנק, דמי אבטלה לבעלי שליטה וקרוביהם ועדכונים על תיקוני חקיקה ופסיקה
השתלמות הכנה לפרישה ופנסיה
פרישה לפנסיה היא נושא מורכב המחייב הכנה מקדמית והיערכות בהיבטים רבים ומגוונים - פנסיוניים, מיסויים, כלכליים, תעסוקתיים ופסיכולוגיים. מטרת ההשתלמות הינה להקנות לפורשים ולעוסקים בתחום, ידע בתחומים הללו על מנת לאפשר להם להיערך בהתאם.
מטבעות דיגיטליים ונכסים קריפטוגרפיים
לאורך תקופה ארוכה אנו עדים לגידול העצום בשווי השוק של מטבעות דיגיטליים ולהתפתחות של נכסים קריפטוגרפיים אחרים, דבר שמהווה הזדמנות עסקית ליזמים ואפיק השקעה אטרקטיבי למשקיעים. טובי המומחים בתחום ביום עיון ייעודי לציבור המשקיעים או מייצגיהם ירצו בהיבטי מיסוי, חקיקה, ביקורת, חשבונאות ופרקטיקה בהגשת דוחות.
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
קורס דיני עבודה ב-ZOOM (ערב)
זו השנה השישית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום. תינתן התייחסות לעבודה מהבית בהתאם למגבלות הקורונה.
 
 
למסמך בפורמט PDF לחץ כאן

למענה מיידי, כנסו לאינפוקליק - מחוללים בדיני עבודה

אישור
היסטורית חיפושים
חיפוש מורפולוגי
מורפולוגיה
מדויק
מורחב
נרדפות
תחיליות
חיפוש בכל מאגרי המידע
חקיקה
פסיקה
חוזרים
סוגיות בדיני עבודה
מאמרים
הסכמים קיבוציים
מחשבונים וטבלאות
טפסים
חוזים והסכמים
תקשיר
הודעות נש"מ
דברי הסבר


נא להזין לפחות שדה אחד!
קורס דיני עבודה - כל עובד
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית