מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1325 - 20/07/2021

המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן

 

כל עובד 20.7

 
דברי הסבר לחקיקה והצעות חוק
 
 
חוק עבודת נשים (תיקון מס' 62), התשפ"א -2021

ביום 4.7.2021 פורסם ברשומות חוק הביטוח הלאומי (תיקון מספר 225 והוראת שעה), התשפ"א - 2021 אשר במסגרתו תוקן חוק עבודת נשים (תיקון מס' 62), התשפ"א - 2021 אשר עניינו הגבלת פיטורים של עובד/ת אשר מוגנים מפני פיטורים.

לדברי הסבר מאת עו"ד מיטל דולב בלט – לחץ כאן
 
 
מאמרים
 
 
דיווח לביטוח לאומי על עובדים בחל"ת בעד חודש יולי ואילך, כולל תיקון קבוע בחוק

החל מהדיווח על המשכורות בעד חודש יולי 2021, המעסיק משלם את דמי הביטוח בעבור עובד בחודשיים הראשונים המלאים של החל"ת, בסכום קבוע של 348 ש"ח לחודש, למעט בעבור עובדים שהמשכורת שלהם ברוטו נמוכה מסכום של 5,300 ש"ח לחודש.

להתייחסות מאת רו"ח אורנה צח גלרט – לחץ כאן
 
 
טבלאות
 
 
מחולל החובה לתת הפסקה במקום העבודה 

מחולל זה מפרט את התנאים למתן הפסקות לעובדים במהלך עבודתם.

למחולל החובה לתת הפסקה – לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
 
עדכון בדבר חתימה על הסכם קיבוצי כללי מיום 18.7.21 בעניין קצבת הבראה

הרינו לעדכנכם כי ביום 18.7.21 חתמה נשיאות המגזר העסקי בשם חבריה על הסכם קיבוצי כללי המעדכן את קצובת ההבראה. על פי ההסכם, גובה השתתפות המעסיק בהוצאות ההבראה והנופש של עובדיו לכל יום הבראה יעמוד בשנת 2021 על 382 ש"ח.

לחוזר נשיאות המגזר העסקי בישראל במלואו – לחץ כאן
 
הוראת ביצוע מס' 2021/2 רשות המיסים בישראל בהתאם לתקנות מס רכוש וקרן פיצויים (תשלום פיצויים) (נזק מלחמה ונזק עקיף) (הוראת שעה), התשפ"א -2021

ביום 20.7.2021 פרסמה רשות המיסים חוזר ובו הוראת הביצוע בהתאם לתקנות מס רכוש וקרן פיצויים (תשלום פיצויים) (נזק מלחמה ונזק עקיף) (הוראת שעה), התשפ"א- -2021. מטרת התקנות לקבוע את אופן הפיצוי בגין נזק עקיף שנגרם בשל מבצע "שומר החומות" בתקופה המתחילה ביום 10.5.2021 עד ליום 21.5.2021.
ב"אזור המיוחד", כהגדרתו בתקנות הוראת השעה.

לחוזר רשות המיסים בישראל במלואו – לחץ כאן
 
 
פסיקה
 
 
הזכות להתארגנות בתנועת הצופים

במקרה זה בית הדין נדרש לבחון את נושא התארגנות עובדים. הסתדרות העובדים הכריזה על סכסוך עבודה בין מנהלי ועובדי תנועת הצופים ובהמשך פנתה ההסתדרות לבית הדין לקבלת סעד. נקבע כי תנועת הצופים פעלה בדרכים שונות המנוגדות לדין לסיכול התארגנות עובדיה, תוך שהיא מנהלת במשך שנתיים ימים בחוסר תום לב מוחלט משא ומתן ללא כל כוונה אמיתית לכונן מערכת יחסי עבודה קיבוצית בתנועה, ותוך שהיא מנסה בדרכי תחבולה להסוות את התנגדותה הנחרצת להתארגנות. יחד עם זאת, נקבע שאין לפסוק כעת סעד כספי לטובת ההסתדרות, והנכון הוא לזמן את הצדדים לדיון תזכורת כדי לנסות ולהביא את הצדדים להבנות בעניין, וככל שלא יצלח הדבר, לאפשר להם להביא ראיות משלימות ולטעון טיעונים משלימים בטרם יינתן להסתדרות סעד זה או אחר (ס"ק 63655-07-18, הסתדרות העובדים נ' תנועת הצופים, מיום 21.02.2021).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד ג'ולייט אליהו – לחץ כאן
 
מעסיק אינו יכול לכפות על עובדים להתחסן

מפעל הפיס בעלת הזיכיון לעריכת הגרלות ומשחקי מזל בישראל מעסיקה את העובדת. בשל רמת התחלואה בנגיף הקורונה וכאשר נפתחה האפשרות לציבור בישראל להתחסן. פרסמה המעסיקה הודעה מיום 16.2.21 בה הודיע המנכ"ל לעובדים כי החל מיום 15.3.21 עם החזרה לשגרת עבודה מלאה, לא תותר "בשלב זה" כניסה למשרדי המעסיקה של גורמים חיצוניים לרבות עובדים ללא תעודת מתחסן או מחלים. העובדת סירבה להתחסן אך הסכימה להיבדק כל 72 שעות או לחילופין לשבת במקום מבודד עם מסכה, המעסיקה סירבה והוציאה את העובדת לחופשה כפויה ולאחר מכן לחל"ת ללא הגבלת זמן. בשל כך הגישה העובדת בקשה זו לקבלת סעד מבית הדין בטענה כי, החלטת המעסיקה המחייבת להתחסן פוגעת בזכויות יסוד, לכבוד, לעיסוק, לשיווין ולמניעת אפליה וכל זאת ללא סמכות בחוק. לעומת זאת המעסיקה טענה כי, זכויות היסוד של העובדת הן יחסיות ואינן מוחלטות, אל מול הזכות של העובדת לכבוד ולחופש העיסוק עומדות זכויותיהם של שאר העובדים הלקוחות והספקים לחיים ובריאות. ביה"ד פסק כי, החלטת המעסיקה אינה סבירה ואינה מידתית אשר אינה בנויה ממדרג של חלופות על מנת לאפשר את המשך העבודה של העובדת עם יתר העובדים המחוסנים, ההחלטה מונעת מעובדים המסרבים להתחסן הגם שהם מעוניינים לחלופה אחרת להמשך לעבוד ועל כן בית הדין פסק כי על המעסיקה להשיב את העובדת לעבודה לאלתר (סע"ש 15897-06-21, רבקה אהרוני נ' מפעל הפיס, מיום 6.06.2021).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד עידו סמולר – לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
Excel ביניים ב- ZOOM
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
Excel ביניים ב- ZOOM - קורס בשעות אחה"צ
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
תלוש השכר
על כל מנהל בארגון שיש תחתי ועובדים, ולמעשה על כל מעסיק שהוא צד ליחסי עבודה, מוטלת האחריות לידיעת חוקי העבודה ולשמירה על קיומם, ולפיכך חובה שיהיו בידיו כלים להתמודדות היומיומית עם מצבים שונים מעולם זה. ביום זה נלמד על תלוש השכר וחוק הגנת השכר וכן נקבל כלים לקריאת תלוש השכר באופן הנכון.
עדכונים בשילוש הפיננסי - עבודה, מיסוי ופנסיה
יום עיון המוקדש לחשבי שכר, מנהלי חשבונות, אנשי משאבי אנוש, מעסיקי עובדים, עוסקים בכספים ושכר. יעמדו מיטב המומחים אשר יסייעו לכם להתמודד ולהתנהל ביעילות בסבך החוקים וההוראות. יום העיון יעסוק בשלושה תחומים חשובים: מיסוי | פנסיה | עבודה
תיקון 190 ופנסיה אופטימאלית חלופית
תיקון 190 לפקודה הרחיב את מסגרת הטבות המס לסוגי חוסכים שונים בהפקדות לקופות הגמל, מאיפה נכון לקבל קצבה? מסלולי קצבה? מתי להתחיל? יום העיון יעסוק בכל הקשור לתיקון 190 - נוסחת הקיזוז קצבה מזכה - קצבה מוכרת ועוד. וכן נעסוק במקדמי המרה לקצבה ובחירת חלופת הפנסיה האופטימאלית.
הליך סיום עבודה
מילוי נכון של טופס 161, 161 א'. יוצגו שיקולים לבקשת פטור בגין מענקי הפרישה וטיפול מיטבי במענקים החייבים במס.
יום עיון למנהל/ת לשכה ולבעלי תפקידים אדמניסטרטיביים
מנהלות לשכה הן ליבת הידע והגורם המקשר בין מנהלי החברה לבין העובדים, הספקים והלקוחות. הן פועלות כדי לבצע תיאומים ולוודא כי החלטות המנהלים אכן מבוצעות הלכה למעשה. ביום עיון זה ריכזנו עבורכן מספר ממוקד של תחומים אשר יסייעו לכן לבצע את עבודתכן המאתגרת באופן היעיל, הנכון, והמועיל ביותר.
קורס דיני עבודה - פרונטלי ובזום
זו השנה השישית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום, בעבודתכם היומיומית. תינתן התייחסות לעבודה מהבית (בהתאם למגבלות הקורונה)
Excel ביניים ב- ZOOM
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
קורס חשבי שכר פרקטי
מדובר בקורס ממוקד המספק למשתתפים בו יכולת הבנה תוך היכרות עם כלל הנושאים המאפיינים את עולם חשבות השכר.
קורס חשבי שכר
חשבי שכר הינם אנשי מפתח בכל ארגון וחברה. מתוקף תפקידם הם אחראים על אחד מהתקציבים הגדולים בארגון - השכר. חשבי השכר נדרשים למיומנות בתחומים רבים: מס הכנסה, דיני עבודה, ביטוח לאומי ועוד. לשכת רואי חשבון בישראל רואה בחיזוק תפקיד חשב השכר, הכרח מקצועי, והחליטה להסמיך מטעמה חשבי שכר בכירים, לאחר עמידה במבחני הלשכה.
קורס מנהלי כספים
קורס מקצועי של 6 מפגשים המוקדש כולו למנהלי כספים. מיטב אנשי מקצוע ומומחים בתחום הכספים מרכזים עבורכם את הנושאים הכי חשובים וחמים בתחום הכספים, המיסוי, משפטים וניהול.
הביטוח הפנסיוני - ההלכה- והמעשה: קורס ייחודי לחשבים והיחידה ללימודי המשך, הקריה האקדמית אונו
קורס ייחודי למכללת חשבים בשיתוף היחידה האקדמי ללימודי תעודה והמשך 'הקריה האקדמית אונו'. קורס מיוחד בנושא ביטוח פנסיוני אשר יעשה לך סדר ויספק עבורך כלים מקצועיים להתנהלות נכונה ובטוחה בעקבות השינויים הרבים שחלים בעולם הפנסיוני.
EXCEL מתקדם - בZOOM
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
השתלמות חשבי שכר בכירים מוסמכים - 2021
ההשתלמות השנתית של מכללת חשבים והיחידה ללימודי תעודה והמשך של הקריה האקדמית אונו, השילוב המוביל בישראל חשבי שכר, מזמינים אתכם להשתלמויות מקצועיות עם מיטב המרצים בתחום! לבחירתכם, בזום/פרונטלי בפריסה ארצית
 
 
למסמך בפורמט PDF לחץ כאן

למענה מיידי, כנסו לאינפוקליק - מחוללים בדיני עבודה

אישור
היסטורית חיפושים
חיפוש מורפולוגי
מורפולוגיה
מדויק
מורחב
נרדפות
תחיליות
חיפוש בכל מאגרי המידע
חקיקה
פסיקה
חוזרים
סוגיות בדיני עבודה
מאמרים
הסכמים קיבוציים
מחשבונים וטבלאות
טפסים
חוזים והסכמים
תקשיר
הודעות נש"מ
דברי הסבר


נא להזין לפחות שדה אחד!
מכר - אוגוסט + ספטמבר עלינו
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית
כל עתיד - סטריפ למטה