מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1324 - 13/07/2021

המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן

 

כל עובד 13.7

 
סוגיות בדיני עבודה
 
 
היעדרות עובד בתשעה באב

עובד שאין לו זכות ליום בחירה מכוח הסכם קיבוצי או צו הרחבה, רשאי לקחת יום חופשה, על חשבון החופשה השנתית לה הוא זכאי, בהודעה מראש למעסיק כקבוע בחוק חופשה שנתית.

להתייחסות מאת עו"ד דנה להב – לחץ כאן
 
 
מאמרים
 
 
חוק פיצויי פיטורים : חישוב תשלום פיצויים לעובד שפוטר מעבודתו

חוק פיצויי פיטורים קובע שעובד שפוטר לאחר שנת עבודה יהיה זכאי לפיצויי פיטורים. איך מחשבים את גובה הפיצויים לעובד שפוטר? האם יש לבצע השלמת פיצויים לעובד עם סעיף 14? איזה רכיבים מהשכר נחשבים כחלק מהשכר האחרון לפיצויים?

למאמר במלואו מאת נדב טסלר – לחץ כאן
 
 
טבלאות
 
 
מחולל זכאות לפיצויי פיטורים

מחולל זה מפרט את תנאי הזכאות לתשלום פיצויי פיטורים.

למחולל זכאות לפיצויי פיטורים – לחץ כאן
 
 
פסיקה
 
 
נדחתה תביעת עובדת להכרה כנפגעת תאונת עבודה, על אף שהועסקה מביתה בזמן משבר הקורונה

העובדת, מורה ורכזת שילוב בבית ספר, מועסקת בהיקף משרה של 36 שעות בין השעות 8:00 עד 13:30. העובדת נפגעה בביתה בשעות הערב המאוחרות, כשלטענתה התאונה התרחשה בזמן העבודה במסגרת הכנות לוועדות השילוב. העובדת טענה כי בנסיבות משבר הקורנה עברה לעבוד מהבית באופן קבוע. העובדת טענה כי מדובר במקרה ייחודי. מאחר והפגיעה אירעה בנסיבות בהן נאלצה ונדרשה כעובדת הוראה, לעבוד אך ורק מביתה, בשל נגיף הקורונה, יש לראות בנפילה שלה בשעות הערב בביתה בעת הכנת חומר מקצועי כפגיעה בעבודה. המוסד לביטוח לאומי טען כי העובדת לא הוכיחה כי אירעה לה תאונת עבודה, לא מסרה הודעה למעסיק. כמו כן, לא ניתן לומר שהסיכון לו נחשפה נבע מביצוע עבודה או מתנאים סביבתיים וממילא אין מדובר במקום עבודתה. בית הדין דחה את תביעת העובדת וקבע כי הפגיעה הנטענת אירעה במעונה הפרטי של העובדת. נקבע כי אין מקום להרחיב את הכיסוי הביטוחי מעבר לסביר ונקבע כי הסביר הוא שעות העבודה. בית הדין דחה את תביעת העובדת להכרה בפגיעתה בביתה כתאונת עבודה (ב"ל 2689-11-20, ורד הראל נ' המוסד לביטוח לאומי, מיום 09.06.21).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד רן בינות – לחץ כאן
 
מעסיק שהתרשל והפר את חוקי הבטיחות יפצה עובד שנפגע בעיניו במהלך עבודות בנייה

העובד נפגע בעת עבודתו בעבודות בניה בבית פרטי כאשר הותז סיד על פניו ופגע בעיניו השמאלית. לטענת העובד התאונה ארעה בשל רשלנותו של המעסיק והפרת חובות חקוקות, בכך שלא ניתנה לו הדרכה בדבר הצורך להרכיב משקפי מגן בעת עבודתו עם סיד. בנוסף טען כי המעסיק לא פיקח בדבר השימוש במשקפי המגן ולא הורה לו לעשות כן בהתאם לתקנות הבטיחות בעבודה. מנגד המעסיק טען כי אין לייחס לו כל אחריות לתאונה וכי דין התביעה להידחות או לחילופין להטיל על העובד אשם תורם בשיעור של 100%. כמו כן, טען כי התנהלות העובד היא זו שהובילה להתרחשות התאונה שכן היה עליו לפעול בהתאם לנהלי בטיחות ולבצע עבודתו בזהירות הנדרשת תוך שימוש באמצעי המיגון וכי העובד הודרך בתחילת העבודה ביחס לסיכונים וביחס לאמצעי המיגון במקום. בנסיבות אלה, לא די היה בכך שהמעסיק סיפק משקפי מגן, אלא היה עליו לאכוף באופן דווקני את השימוש במשקפי המגן בעת ביצוע העבודה. עוד נקבע כי על המעסיק היה לצפות את הסיכונים הכרוכים בעבודה עם סיד, וביניהם התזת חומר לעיניים. כמו כן, חובת הפיקוח וההשגחה על שימוש במשקפי מגן המוטלת על המעסיק מכח תקנות הבטיחות בעבודה הייתה צריכה ללמדו באשר לסיכונים ודרכי מניעתם. לפיכך יש לקבוע כי המעסיק התרשל שלא הקפיד כי העובד ירכיב משקפי מגן בעת ביצוע העבודה החושפת אותו לסיכון של חומר מסוכן העלול להינתז לעברו. לאור האמור לעיל בית הדין קבע כי באי הדרכה כנדרש ובאי אכיפת השימוש במשקפי מגן, המעסיק הפר את חובת הזהירות והתרשל במעשיו ובנוסף, הפר חובה חקוקה לפי תקנות הבטיחות בעבודה. לאחר שבית הדין שקל את נסיבות המקרה, ובשים לב לפסיקה הנוהגת, מצא כי יש לייחס לעובד אשם תורם בשיעור של 20% (ת"א 32001-06-18, פלוני נ' עזרא בסל ומגדל חברה לביטוח בע"מ, מיום 26.01.21).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד מורן טימן גוגול – לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
Excel ביניים ב- ZOOM
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
Excel ביניים ב- ZOOM - קורס בשעות אחה"צ
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
תלוש השכר
על כל מנהל בארגון שיש תחתי ועובדים, ולמעשה על כל מעסיק שהוא צד ליחסי עבודה, מוטלת האחריות לידיעת חוקי העבודה ולשמירה על קיומם, ולפיכך חובה שיהיו בידיו כלים להתמודדות היומיומית עם מצבים שונים מעולם זה. ביום זה נלמד על תלוש השכר וחוק הגנת השכר וכן נקבל כלים לקריאת תלוש השכר באופן הנכון.
עדכונים בשילוש הפיננסי - עבודה, מיסוי ופנסיה
יום עיון המוקדש לחשבי שכר, מנהלי חשבונות, אנשי משאבי אנוש, מעסיקי עובדים, עוסקים בכספים ושכר. יעמדו מיטב המומחים אשר יסייעו לכם להתמודד ולהתנהל ביעילות בסבך החוקים וההוראות. יום העיון יעסוק בשלושה תחומים חשובים: מיסוי | פנסיה | עבודה
תיקון 190 ופנסיה אופטימאלית חלופית
תיקון 190 לפקודה הרחיב את מסגרת הטבות המס לסוגי חוסכים שונים בהפקדות לקופות הגמל, מאיפה נכון לקבל קצבה? מסלולי קצבה? מתי להתחיל? יום העיון יעסוק בכל הקשור לתיקון 190 - נוסחת הקיזוז קצבה מזכה - קצבה מוכרת ועוד. וכן נעסוק במקדמי המרה לקצבה ובחירת חלופת הפנסיה האופטימאלית.
הליך סיום עבודה
מילוי נכון של טופס 161, 161 א'. יוצגו שיקולים לבקשת פטור בגין מענקי הפרישה וטיפול מיטבי במענקים החייבים במס.
יום עיון למנהל/ת לשכה ולבעלי תפקידים אדמניסטרטיביים
מנהלות לשכה הן ליבת הידע והגורם המקשר בין מנהלי החברה לבין העובדים, הספקים והלקוחות. הן פועלות כדי לבצע תיאומים ולוודא כי החלטות המנהלים אכן מבוצעות הלכה למעשה. ביום עיון זה ריכזנו עבורכן מספר ממוקד של תחומים אשר יסייעו לכן לבצע את עבודתכן המאתגרת באופן היעיל, הנכון, והמועיל ביותר.
קורס דיני עבודה - פרונטלי ובזום
זו השנה השישית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום, בעבודתכם היומיומית. תינתן התייחסות לעבודה מהבית (בהתאם למגבלות הקורונה)
Excel ביניים ב- ZOOM
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
קורס חשבי שכר פרקטי
מדובר בקורס ממוקד המספק למשתתפים בו יכולת הבנה תוך היכרות עם כלל הנושאים המאפיינים את עולם חשבות השכר.
קורס חשבי שכר
חשבי שכר הינם אנשי מפתח בכל ארגון וחברה. מתוקף תפקידם הם אחראים על אחד מהתקציבים הגדולים בארגון - השכר. חשבי השכר נדרשים למיומנות בתחומים רבים: מס הכנסה, דיני עבודה, ביטוח לאומי ועוד. לשכת רואי חשבון בישראל רואה בחיזוק תפקיד חשב השכר, הכרח מקצועי, והחליטה להסמיך מטעמה חשבי שכר בכירים, לאחר עמידה במבחני הלשכה.
קורס מנהלי כספים
קורס מקצועי של 6 מפגשים המוקדש כולו למנהלי כספים. מיטב אנשי מקצוע ומומחים בתחום הכספים מרכזים עבורכם את הנושאים הכי חשובים וחמים בתחום הכספים, המיסוי, משפטים וניהול.
הביטוח הפנסיוני - ההלכה- והמעשה: קורס ייחודי לחשבים והיחידה ללימודי המשך, הקריה האקדמית אונו
קורס ייחודי למכללת חשבים בשיתוף היחידה האקדמי ללימודי תעודה והמשך 'הקריה האקדמית אונו'. קורס מיוחד בנושא ביטוח פנסיוני אשר יעשה לך סדר ויספק עבורך כלים מקצועיים להתנהלות נכונה ובטוחה בעקבות השינויים הרבים שחלים בעולם הפנסיוני.
EXCEL מתקדם - בZOOM
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
השתלמות חשבי שכר בכירים מוסמכים - 2021
ההשתלמות השנתית של מכללת חשבים והיחידה ללימודי תעודה והמשך של הקריה האקדמית אונו, השילוב המוביל בישראל חשבי שכר, מזמינים אתכם להשתלמויות מקצועיות עם מיטב המרצים בתחום! לבחירתכם, בזום/פרונטלי בפריסה ארצית
 
 
למסמך בפורמט PDF לחץ כאן

למענה מיידי, כנסו לאינפוקליק - מחוללים בדיני עבודה

אישור
היסטורית חיפושים
חיפוש מורפולוגי
מורפולוגיה
מדויק
מורחב
נרדפות
תחיליות
חיפוש בכל מאגרי המידע
חקיקה
פסיקה
חוזרים
סוגיות בדיני עבודה
מאמרים
הסכמים קיבוציים
מחשבונים וטבלאות
טפסים
חוזים והסכמים
תקשיר
הודעות נש"מ
דברי הסבר


נא להזין לפחות שדה אחד!
מכר - אוגוסט + ספטמבר עלינו
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית
כל עתיד - סטריפ למטה