מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1321 - 22/06/2021

המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן

 
 
דברי הסבר לחקיקה והצעות חוק
 
 
תקנות מס רכוש וקרן פיצויים (תשלום פיצויים) (נזק מלחמה ונזק עקיף) (הוראת שעה), התשפ"א-2021

ביום 15.6.2021 פורסמו ברשומות תקנות מס רכוש וקרן פיצויים (תשלום פיצויים) (נזק מלחמה ונזק עקיף) (הוראת שעה), התשפ"א-2021. הוראת השעה מסדירה מתן פיצוי למעסיקים לאור המצב הביטחוני בתקופת מבצע "שומר החומות", מיום 10.5.2021 ועד ליום 21.5.2021.

לדברי הסבר מאת עו"ד מיטל דולב בלט – לחץ כאן
 
 
טבלאות
 
 
מחולל פיצויי פיטורים בעקבות חזרה לעבודה

מחולל זה מפרט את דינם של פיצויי פיטורים בעקבות חזרה לעבודה בטרם חלפו 6 חודשים.

למחולל פיצויי פיטורים – לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
 
בסיס השכר של נהגי ההובלה לחישוב הפנסיה יעלה ב-10%

בסיס השכר של נהגי ההובלה לחישוב הפנסיה יעלה ב-10%
טקסט: הטבה לנהגים בענף ההובלה: איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות והתאחדות בעלי מפעלי ההובלה חתמו על תיקון להסכם השכר בענף, ולפיו בסיס השכר שלפיו תחושב הפנסיה של הנהגים יעלה ב-10%. השינוי חל ממועד חתימת ההסכם.

לחוזר ההסתדרות הכללית במלואו – לחץ כאן
 
 
פסיקה
 
 
התקבל ערעור עובדת שהוטרדה מינית ע"י מנהלה להגדלת גובה הפיצוי לו זכאית

התקבל ערעור של עובדת בחברה העירונית רחובות כלפי מנהל שהיה ממונה עליה ונקבע בבית הדין האזורי כי הוא הטריד אותה מינית. העובדת ערערה בין יתר רכיבי הערעור על סכום הפיצוי שנפסק לטובתה וטענה כי סכום ה פיצוי נמוך בהרבה ממתחם הסבירות לפיצוי במקרים כמו שלה. בנוסף טענה כי המעסיקה כשלה באופן בירור התלונה וסיכנה אותה ואת העובדות איתה. בית הדין הארצי קיבל את הערעור בשני נושאים אלו ונפסק פיצוי ע"ס 75,000 ש"ח במקום 25,000 ש"ח לחיוב המנהל וכן נפסק 25,000 ש"ח לחיוב המעסיקה אשר השתהתה במתן טיפול בתלונת העובדת (ע"ע 3198-08-20, פלונית נ' יפתח נוטמן והחברה העירונית רחובות לתרבות, ספורט ונופש בע"מ, מיום 5.05.2021).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד ג'ולייט אליהו – לחץ כאן
 
במצב בו עילת הפיטורים אינה קשורה להיריון, למעסיק יש זכות להקדים את הפיטורים כדי למנוע מהעובדת השלמת שישה חודשי העסקה

העובדת נקלטה לעבודה כפקידה במכון הקוסמטיקה של המעסיקה. כאשר העובדת החליפה בתפקידה עובדת קבועה אשר נאלצה לעזוב בשל מצב רפואי. העובדת הגישה תביעה בטענה לפיטורים שלא כדין בקשר להריונה. המעסיקה טענה מנגד, כי לא הייתה מרוצה מעבודתה של העובדת. בית הדין קיבל את התביעה בחלקה ופסק כי העובדת לא פוטרה בשל הריונה תוך שציין, כי במצב בו עילת הפיטורים אינה קשורה להריון, למעסיק יש זכות להקדים את הפיטורים רק בשל העובדה שעומד לחלוף הזמן בו ניתן לפטר עובדת ללא צורך בפרוצדורה המורכבת הקבועה בחוק עבודה נשים. לעובדת נפסק סך של 19,925 ₪ בין השאר בשל הפרת חובת השימוע, פיצוי כללי בשל נזק לא ממוני, אי קיום החוזה בתום לב ובגין אי מתן הודעה על תנאי העסקה (סע"ש 40137-12-19 אבישג נחמני נ' סיגלית בן דוד, מיום 15.2.2021).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד מעיין קישלס – לחץ כאן
 
נפסק פיצוי על סך 89,157 ₪ לעובדת שפוטרה שלא כדין במהלך טיפולי פוריות כאשר לא נעדרה מעבודתה במהלך הטיפולים

נפסק פיצוי על סך 89,157 ₪ לעובדת שפוטרה שלא כדין במהלך טיפולי פוריות כאשר לא נעדרה מעבודתה במהלך הטיפולים
טקסט: כחודשיים לאחר תחילת עבודתה של העובדת, החלה העובדת בטיפולי פוריות ולא נעדרה מעבודתה לצורך הטיפולים. כעבור כמה חודשים זומנה לשיחה אצל מנהל החברה ובה הודיע לה כי אינו מרוצה מתפקודה בעבודה ושוקל לסיים את העסקתה. יום למחרת הודיעה העובדת למנהל כי היא עוברת טיפולי פוריות, ובהמשך שלחה אליו בדוא"ל מידע אודות הטיפולים, בצירוף מסמכים רפואיים. חרף האמור, זומנה העובדת לשימוע לפני סיום העסקה. בתום השימוע הוחלט כי המעסיקה תעשה פעולות לסיום העסקתה בכפוף להוראות הדין ולחובות החלות. בעקבות האמור, פנתה המעסיקה לממונה על עבודת נשים במשרד הכלכלה וביקשה לקבל היתר לפיטורי העובדת בטענה של חוסר שביעות רצון מתפקודה בעבודה וחוסר אמינות. הממונה סירבה להתיר את הפיטורים תוך שציינה כי על אף ששוכנעה כי טיפולי הפוריות לא היוו גורם בהחלטת הפיטורים - המעסיק לא הרים את נטל ההוכחה לכלל הטיעונים שהציג בפנייה. לעניין החלטת הממונה בדבר איסור הפיטורים והחלטת המעסיקה שלא להשיב העובדת לעבודה בפועל פעלה המעסיקה בניגוד לדין, כאשר המעסיקה הפעילה שיקול דעת שגוי על דעת עצמה בלבד. לאור האמור, תפצה המעסיקה את העובדת בסך כולל של 89,157 ₪ (סע"ש 45742-03-17 א' ק' נ' X בע"מ, מיום 20.07.20).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד מורן טימן גוגול – לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
Excel ביניים ב- ZOOM
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
Excel ביניים ב- ZOOM - קורס בשעות אחה"צ
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
תלוש השכר
על כל מנהל בארגון שיש תחתי ועובדים, ולמעשה על כל מעסיק שהוא צד ליחסי עבודה, מוטלת האחריות לידיעת חוקי העבודה ולשמירה על קיומם, ולפיכך חובה שיהיו בידיו כלים להתמודדות היומיומית עם מצבים שונים מעולם זה. ביום זה נלמד על תלוש השכר וחוק הגנת השכר וכן נקבל כלים לקריאת תלוש השכר באופן הנכון.
עדכונים בשילוש הפיננסי - עבודה, מיסוי ופנסיה
יום עיון המוקדש לחשבי שכר, מנהלי חשבונות, אנשי משאבי אנוש, מעסיקי עובדים, עוסקים בכספים ושכר. יעמדו מיטב המומחים אשר יסייעו לכם להתמודד ולהתנהל ביעילות בסבך החוקים וההוראות. יום העיון יעסוק בשלושה תחומים חשובים: מיסוי | פנסיה | עבודה
תיקון 190 ופנסיה אופטימאלית חלופית
תיקון 190 לפקודה הרחיב את מסגרת הטבות המס לסוגי חוסכים שונים בהפקדות לקופות הגמל, מאיפה נכון לקבל קצבה? מסלולי קצבה? מתי להתחיל? יום העיון יעסוק בכל הקשור לתיקון 190 - נוסחת הקיזוז קצבה מזכה - קצבה מוכרת ועוד. וכן נעסוק במקדמי המרה לקצבה ובחירת חלופת הפנסיה האופטימאלית.
הליך סיום עבודה
מילוי נכון של טופס 161, 161 א'. יוצגו שיקולים לבקשת פטור בגין מענקי הפרישה וטיפול מיטבי במענקים החייבים במס.
יום עיון למנהל/ת לשכה ולבעלי תפקידים אדמניסטרטיביים
מנהלות לשכה הן ליבת הידע והגורם המקשר בין מנהלי החברה לבין העובדים, הספקים והלקוחות. הן פועלות כדי לבצע תיאומים ולוודא כי החלטות המנהלים אכן מבוצעות הלכה למעשה. ביום עיון זה ריכזנו עבורכן מספר ממוקד של תחומים אשר יסייעו לכן לבצע את עבודתכן המאתגרת באופן היעיל, הנכון, והמועיל ביותר.
קורס דיני עבודה - פרונטלי ובזום
זו השנה השישית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום, בעבודתכם היומיומית. תינתן התייחסות לעבודה מהבית (בהתאם למגבלות הקורונה)
Excel ביניים ב- ZOOM
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
קורס חשבי שכר פרקטי
מדובר בקורס ממוקד המספק למשתתפים בו יכולת הבנה תוך היכרות עם כלל הנושאים המאפיינים את עולם חשבות השכר.
קורס חשבי שכר
חשבי שכר הינם אנשי מפתח בכל ארגון וחברה. מתוקף תפקידם הם אחראים על אחד מהתקציבים הגדולים בארגון - השכר. חשבי השכר נדרשים למיומנות בתחומים רבים: מס הכנסה, דיני עבודה, ביטוח לאומי ועוד. לשכת רואי חשבון בישראל רואה בחיזוק תפקיד חשב השכר, הכרח מקצועי, והחליטה להסמיך מטעמה חשבי שכר בכירים, לאחר עמידה במבחני הלשכה.
קורס מנהלי כספים
קורס מקצועי של 6 מפגשים המוקדש כולו למנהלי כספים. מיטב אנשי מקצוע ומומחים בתחום הכספים מרכזים עבורכם את הנושאים הכי חשובים וחמים בתחום הכספים, המיסוי, משפטים וניהול.
הביטוח הפנסיוני - ההלכה- והמעשה: קורס ייחודי לחשבים והיחידה ללימודי המשך, הקריה האקדמית אונו
קורס ייחודי למכללת חשבים בשיתוף היחידה האקדמי ללימודי תעודה והמשך 'הקריה האקדמית אונו'. קורס מיוחד בנושא ביטוח פנסיוני אשר יעשה לך סדר ויספק עבורך כלים מקצועיים להתנהלות נכונה ובטוחה בעקבות השינויים הרבים שחלים בעולם הפנסיוני.
EXCEL מתקדם - בZOOM
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
השתלמות חשבי שכר בכירים מוסמכים - 2021
ההשתלמות השנתית של מכללת חשבים והיחידה ללימודי תעודה והמשך של הקריה האקדמית אונו, השילוב המוביל בישראל חשבי שכר, מזמינים אתכם להשתלמויות מקצועיות עם מיטב המרצים בתחום! לבחירתכם, בזום/פרונטלי בפריסה ארצית
 
 
למסמך בפורמט PDF לחץ כאן

למענה מיידי, כנסו לאינפוקליק - מחוללים בדיני עבודה

אישור
היסטורית חיפושים
חיפוש מורפולוגי
מורפולוגיה
מדויק
מורחב
נרדפות
תחיליות
חיפוש בכל מאגרי המידע
חקיקה
פסיקה
חוזרים
סוגיות בדיני עבודה
מאמרים
הסכמים קיבוציים
מחשבונים וטבלאות
טפסים
חוזים והסכמים
תקשיר
הודעות נש"מ
דברי הסבר


נא להזין לפחות שדה אחד!
מכר - אוגוסט + ספטמבר עלינו
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית
כל עתיד - סטריפ למטה