מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1320 - 15/06/2021

המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן

 

כל עובד 15.6

 
טבלאות
 
 
מחולל זכאות עובד לחופשה עקב ימי שמחה

מחולל זה מפרט את זכאותו של עובד לחופשה עקב ימי שמחה כגון: חתונה, ברית, בר מצווה וכד'.

למחולל זכאות עובד לחופשה – לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
 
דמי הבראה לשנת 2021- מוסדות ההסתדרות

ביום 24.5.2021 פרסמה ההסתדרות הכללית חוזר בעניין עדכון דמי הבראה. בהתאם לחוקת העבודה לעובדי מוסדות ההסתדרות (פרק 10, סעיף 29) יש לשלם במשכורת חודש יוני 2021, דמי הבראה לשנת 2021 (מ-1 בינואר עד 31 בדצמבר 2021). מחיר ליום הבראה נקבע ל-432.00 ₪.

לחוזר ההסתדרות הכללית במלואו – לחץ כאן
 
השתתפות המעסיק בתשלום בגין ארוחות לעובדים - סכום מירבי

ביום 2.6.2021 פרסם הממונה על השכר והסכמי עבודה חוזר בעניין ארוחות לעובדים. בהתאם לחוזר, החל מיום 1.1.2021 הסכום המירבי להשתתפות המעסיק בתשלום בגין ארוחות הינו סך 566 ש"ח לחודש, הנובע מירידה במדד בשיעור של 0.7%.

לחוזר הממונה על השכר והסכמי עבודה במלואו – לחץ כאן
 
שורה של הישגים למען העסקים - ועדת הכספים אישרה את תקנות הפיצויים לנזק עקיף במבצע שומר חומות

ביום 9.6.2021 פרסמה הכנסת הודעה לפיה ועדת הכנסת אישרה את תקנות הפיצויים לנזק עקיף במבצע שומר החומות. בהתאם להודעה, הוגדל הסכום לדרישת חברי ועדת הכספים שביקשו לעדכנו וזה נקבע על 430 ₪ ליום עבודה לעובד. בנוסף נקבע לדרישת הוועדה כי מי שזכאי למסלול זה בטווח 40 עד 80 קילומטר, יהיה זכאי לקבל גם החזר בגין הוצאות קבועות במסגרת פיצויי הקורונה בגין החודשים מאי-יוני, במידה והוא זכאי לכך.

להודעה במלואה מאת הכנסת – לחץ כאן
 
 
פסיקה
 
 
שלילת פיצויי פיטורים מעובדת שגנבה ופיצוי למעסיק

עובדת שהועסקה במשך שלוש וחצי שנים כקופאית, פוטרה בגין גניבה מהמעסיקה. העובדת זומנה לשימוע ולא התייצבה, רק לאחר זימון נוסף העובדת התייצבה. המעסיקה פיטרה את העובדת באופן מידי תוך שלילת הפיצויים ודמי הודעה מוקדמת. העובדת לא קיבלה מכתב פיטורים כנדרש, לאור זאת הגישה העובדת תביעה במסגרתה טענה לאי קבלת פיצויי פיטורים ודמי הודעה, בנוסף תבעה העובדת רכיבים נוספים שלא שלומו לה כדין. העובדת הכחישה את המיוחס לה ע"י המעסיקה. המעסיקה הגישה כתב הגנה וכתב תביעה שכנגד, לטענת המעסיקה העובדת ביצעה מעשה גניבה שיטתיים ומעלה קשות באמון שניתן לה, בגין כך תבעה פיצוי בסך של 170,000 ₪. בנוסף תבעה המעסיקה פיצויי בגין עוגמת נפש ע"ס 50,000 ₪. בית הדין פסק כי, לאור הנסיבות והראיות שהצטברו המעסיקה זכאית לשלול את הפיצויים ודמי ההודעה מוקדמת. באשר לדרך הפיטורים נפסק כי, על המעסיקה לפצות את העובדת בשל פיטורים ללא מכתב פיטורים כנדרש בסך של 10,000 ₪. באשר לתביעה שכנגד בית הדין פסק כי, לאחר שנשללו מהעובדת פיצויי הפיטורים ודמי ההודעה על העובדת לפצות את המעסיקה בסך של 10,000 ₪ בגין פיצוי בשל נזק לא ממוני שנגרם למעסיקה (סע"ש 23383-02-16, אולגה ברויטמן נ' דיוטי פרי חנות מזון בע"מ, מיום 11.10.2020).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד עידו סמולר – לחץ כאן
 
יש לבטל את פיטוריו של העובד כשקיים מדרג ענישה המאפשר ענישה פחות חמורה מפיטורים

העובד הועסק אצל המעסיקה החל משנת 2005 ועד לפיטוריו בשנת 2020, על רקע עבירות משמעת. במהלך סיור שגרתי של אחראי משמרת מטעם חברת השמירה, הבחין כי אחת ממצלמות האבטחה במפעל נעקרה ממקומה. מצפייה בסרטוני האבטחה, העובד נראה בבירור, כשהוא לבדו, פונה לכיוון המקום בו מוצבת המצלמה החיצונית ועוקר אותה. כתוצאה מכך הוזמן העובד לבירור משמעתי ובאותו היום הוחלט לפתוח בהליך פיטוריו ולזמנו לשימוע. בסופו של דבר הוחלט על סיום העסקתו של העובד לאלתר. לאור זאת, העובד הגיש בקשה לצו עשה זמני שיורה למעסיקה לבטל את פיטוריו ולהחזירו לעבודה במשרה בה הועסק ערב הפיטורים, עד להכרעה בהליך העיקרי. נקבע כי בתקנון המשמעת קיים מדרג של ענישה המאפשר ענישה פחות חמורה מפיטורים ונקבע כי המעסיקה לא באמת שקלה את החלופות האחרות העומדות לרשותה. בענייננו בהתחשב בתקופת העבודה של העובד, שביעות הרצון המקצועית ממנו, גילו ושאלת כשרות השיקולים שהובילו לפתיחה בהליך המשמעתי קיים סיכוי לכאורה גם לסעד של החזרה לעבודה. מאזן הנוחות נוטה במובהק לטובת העובד. זאת לנוכח הפסד מקור פרנסתו והקושי במציאת מקום עבודה חלופי בהתחשב בגילו, במצב בריאותו, השכלתו ומצב המשק בתקופת הקורונה. יתר על כן, ביטול החלטת הפיטורים אינה מונעת מהמעסיקה לשקול חלופות ענישה פחות חמורות בהתאם להוראות תקנון המשמעת (סע"ש (החלטה) 66711-11-20, פרדי דיצי נ' טכנולוגית להבים בע"מ, מיום 22.12.20).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד מורן טימן גוגול – לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
Excel ביניים ב- ZOOM
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
Excel ביניים ב- ZOOM - קורס בשעות אחה"צ
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
תלוש השכר
על כל מנהל בארגון שיש תחתי ועובדים, ולמעשה על כל מעסיק שהוא צד ליחסי עבודה, מוטלת האחריות לידיעת חוקי העבודה ולשמירה על קיומם, ולפיכך חובה שיהיו בידיו כלים להתמודדות היומיומית עם מצבים שונים מעולם זה. ביום זה נלמד על תלוש השכר וחוק הגנת השכר וכן נקבל כלים לקריאת תלוש השכר באופן הנכון.
עדכונים בשילוש הפיננסי - עבודה, מיסוי ופנסיה
יום עיון המוקדש לחשבי שכר, מנהלי חשבונות, אנשי משאבי אנוש, מעסיקי עובדים, עוסקים בכספים ושכר. יעמדו מיטב המומחים אשר יסייעו לכם להתמודד ולהתנהל ביעילות בסבך החוקים וההוראות. יום העיון יעסוק בשלושה תחומים חשובים: מיסוי | פנסיה | עבודה
תיקון 190 ופנסיה אופטימאלית חלופית
תיקון 190 לפקודה הרחיב את מסגרת הטבות המס לסוגי חוסכים שונים בהפקדות לקופות הגמל, מאיפה נכון לקבל קצבה? מסלולי קצבה? מתי להתחיל? יום העיון יעסוק בכל הקשור לתיקון 190 - נוסחת הקיזוז קצבה מזכה - קצבה מוכרת ועוד. וכן נעסוק במקדמי המרה לקצבה ובחירת חלופת הפנסיה האופטימאלית.
הליך סיום עבודה
מילוי נכון של טופס 161, 161 א'. יוצגו שיקולים לבקשת פטור בגין מענקי הפרישה וטיפול מיטבי במענקים החייבים במס.
יום עיון למנהל/ת לשכה ולבעלי תפקידים אדמניסטרטיביים
מנהלות לשכה הן ליבת הידע והגורם המקשר בין מנהלי החברה לבין העובדים, הספקים והלקוחות. הן פועלות כדי לבצע תיאומים ולוודא כי החלטות המנהלים אכן מבוצעות הלכה למעשה. ביום עיון זה ריכזנו עבורכן מספר ממוקד של תחומים אשר יסייעו לכן לבצע את עבודתכן המאתגרת באופן היעיל, הנכון, והמועיל ביותר.
קורס דיני עבודה - פרונטלי ובזום
זו השנה השישית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום, בעבודתכם היומיומית. תינתן התייחסות לעבודה מהבית (בהתאם למגבלות הקורונה)
Excel ביניים ב- ZOOM
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
קורס חשבי שכר פרקטי
מדובר בקורס ממוקד המספק למשתתפים בו יכולת הבנה תוך היכרות עם כלל הנושאים המאפיינים את עולם חשבות השכר.
קורס חשבי שכר
חשבי שכר הינם אנשי מפתח בכל ארגון וחברה. מתוקף תפקידם הם אחראים על אחד מהתקציבים הגדולים בארגון - השכר. חשבי השכר נדרשים למיומנות בתחומים רבים: מס הכנסה, דיני עבודה, ביטוח לאומי ועוד. לשכת רואי חשבון בישראל רואה בחיזוק תפקיד חשב השכר, הכרח מקצועי, והחליטה להסמיך מטעמה חשבי שכר בכירים, לאחר עמידה במבחני הלשכה.
קורס מנהלי כספים
קורס מקצועי של 6 מפגשים המוקדש כולו למנהלי כספים. מיטב אנשי מקצוע ומומחים בתחום הכספים מרכזים עבורכם את הנושאים הכי חשובים וחמים בתחום הכספים, המיסוי, משפטים וניהול.
הביטוח הפנסיוני - ההלכה- והמעשה: קורס ייחודי לחשבים והיחידה ללימודי המשך, הקריה האקדמית אונו
קורס ייחודי למכללת חשבים בשיתוף היחידה האקדמי ללימודי תעודה והמשך 'הקריה האקדמית אונו'. קורס מיוחד בנושא ביטוח פנסיוני אשר יעשה לך סדר ויספק עבורך כלים מקצועיים להתנהלות נכונה ובטוחה בעקבות השינויים הרבים שחלים בעולם הפנסיוני.
EXCEL מתקדם - בZOOM
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
השתלמות חשבי שכר בכירים מוסמכים - 2021
ההשתלמות השנתית של מכללת חשבים והיחידה ללימודי תעודה והמשך של הקריה האקדמית אונו, השילוב המוביל בישראל חשבי שכר, מזמינים אתכם להשתלמויות מקצועיות עם מיטב המרצים בתחום! לבחירתכם, בזום/פרונטלי בפריסה ארצית
 
 
למסמך בפורמט PDF לחץ כאן

למענה מיידי, כנסו לאינפוקליק - מחוללים בדיני עבודה

אישור
היסטורית חיפושים
חיפוש מורפולוגי
מורפולוגיה
מדויק
מורחב
נרדפות
תחיליות
חיפוש בכל מאגרי המידע
חקיקה
פסיקה
חוזרים
סוגיות בדיני עבודה
מאמרים
הסכמים קיבוציים
מחשבונים וטבלאות
טפסים
חוזים והסכמים
תקשיר
הודעות נש"מ
דברי הסבר


נא להזין לפחות שדה אחד!
מכר - אוגוסט + ספטמבר עלינו
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית
כל עתיד - סטריפ למטה