מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1315 - 11/05/2021

המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן

 

כל עובד 11.5

 
סוגיות בדיני עבודה
 
 
חג השבועות – שעות העבודה בערב החג ותשלום עבור יום החג

סעיף 18א(א) לפקודת סדרי השלטון והמשפט, תש"ח-1948 קובע, כי ימי המנוחה הקבועים במדינת ישראל (מועדי ישראל) הינם שני ימי ראש השנה, יום הכיפורים, ראשון ושמיני עצרת של סוכות, ראשון ושביעי של פסח וחג השבועות. לקראת חג השבועות, להלן תזכורת באשר לעיקר זכויות העובדים בחג.

להתייחסותה של עו"ד הלית כהן-רזניצקי – לחץ כאן
 
 
טבלאות
 
 
מחולל חילופי מעסיקים

מחולל זה מפרט את חובותיו של מעסיק כלפי עובדים ופירוט זכויותיהם במצב של חילופי מעסיקים.

למחולל חילופי מעסיקים – לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
 
עדכון למובטלים בנוגע להפחתת דמי האבטלה

ביום 5.5.2021 פרסם המוסד לביטוח לאומי הודעה לפיה בשל ירידת שיעור האבטלה בחודש אפריל 2021 מתחת ל-10%, דמי האבטלה יופחתו ב-10% מ-26.5.21.

להודעת המוסד לביטוח לאומי במלואה – לחץ כאן
 
 
פסיקה
 
 
בית הדין אישר קיזוז שכר לעובדים אשר חלו בזמן שביתה

מדובר בסכסוך עבודה בין מדינת ישראל ובין עובדים ברשות האוכלוסין וההגירה. העובדים הגישו אישורי מחלה בגין תקופות מחלה שאירעו במהלך השביתה. האישורים הרפואיים צורפו לדו"חות הנוכחות ואושרו בתחילה על ידי מחלקת משאבי אנוש בלשכה. לאחר בירור התברר כי 45 מתוך 50 עובדי הלשכה היו חולים בזמן השביתה. מסקנת נציבות שירות המדינה היתה כי זו התחלות המונית פיקטיבית ועל כן נקבע כי אין לשלם לעובדים בגין ימי המחלה בזמן השביתה. העובדים טענו כי יש לשלם להם התשלום בגין ימי המחלה, אף שחלו בזמן השביתה, מאחר והגישו אישורים רפואיים כנדרש וכי ניכוי הסכומים משכרם אינו כדין. המדינה טענה כי העובדים לא העבירו אישורים כנדרש בהתאם להוראות התקשי"ר. כי פעלה כדין ובסבירות כאשר החליטה לנכות את שכר העובדים שלטענתם חלו במהלך השביתה. בית הדין פסק כי כעיקרון בשביתה, בניגוד למצב העבודה הרגיל, הכלל הוא כי לא ישולם שכר. בית הדין קבע כי למעסיק הזכות לבחון את שאלת קיום המחלה או המחלות בזמן אמת. בית הדין דחה את טענות העובדים וקבע כי העובדים לא הודיע בזמן אמת על מחלתם, לכן דינם כדין מי ששבתו ובדין נוכה השכר בגין ימי השביתה (סע"ש 65624-06-16, ענבר אברהם ואחרים נ' מדינת ישראל, מיום 17/12/2020)

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד רן בינות – לחץ כאן
 
בית הדין פסק פיצויים על סך 7,357 ש"ח למטפלת שעבודתה הופסקה

העובדת טענה כי סוכם בינה לבין המעסיקים כי היא תועסק על ידם כמטפלת לבתם הפעוטה החל מיום 1.9.2017, בימים א-ה, מהשעה 07:00-16:00 תמורת שכר נטו של 8,000 ₪. לטענת העובדת, המעסיקים לא מסרו לה הודעה בכתב אודות תנאי עבודתה והמעסיקים שילמו לה שכר כמוסכם עד יום 31.8.2018. עוד טענה העובדת כי החל מחודש ספטמבר 2018 שינו המעסיקים את תנאי עבודתה לרעה באופן חד צדדי ומבלי לקבל הסכמתה בדרך של שינוי מעמדה מעובדת חודשית לעובדת שעתית ובהתאם לכך שילמו לה שכר עבור חודש זה בסך 3,600 ₪. בנסיבות אלה הודיעה העובדת למעסיקים על התפטרותה מהעבודה. מנגד המעסיקים טענו כי הסיכום עם העובדת היה שהיא תעבוד כמטפלת לבתם לתקופת העסקה קצובה מספטמבר 2017 ועד לאוגוסט 2018 וכי שכר יעמוד על סך של 8,000 ₪ ברוטו. בנוסף טענו כי לאחר שהסתיימה תקופת העסקתה מאחר שהיו מרוצים מעבודתה של העובדת ומהקשר שהיה לה עם בתם, הם הציעו לה להמשיך לטפל בבתם בחודש ספטמבר 2018 למשך מספר שעות תמורת שכר שעתי של 50 ש"ח ברוטו לכל שעת עבודה. בית הדין קבע כי העובדת הייתה מודעת לכך שתנאי עבודתה ישתנו עם כניסת הפעוטה לגן. יחד עם זאת המעסיקים חויבו בפיצוי בגין אי מתן הודעה לעובד, פיצויי פיטורים ועוד ואילו העובדת חויבה בפיצוי חלף דמי הודעה מוקדמת למעסיקים (ד"מ 27304-03-19, אורלי שגיא נ' רגב לנדאו ומורן רבי לנדאו, מיום 02.09.20).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד מורן טימן גוגול – לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
יום עיון מע"מ
יום העיון מוקדש לסוגיות פרקטיות איתן מתמודד ציבור המייצגים מול רשויות מע"מ, עדכונים בפסיקה חדשה, בעמדות חייבות בדיווח ובהחלטות המיסוי שפרסמה רשות המסים והשלכותיהן על ציבור החייבים במס והמייצגים.
יום עיון המגזר השלישי - מלכ"רים, עמותות ומוסדות ציבור
יום עיון המוקדש לעדכונים ולהתמודדות עם השינויים שנעשו בחוק העמותות ואשר ישפיעו על קבלת אישור ניהול תקין לשנה הקרובה; תקינה חשבונאית חדשה; שווי עבודת מתנדבים; ביקורות בעמותה - תפקידי הוועד המנהל, חובות הדיווח המקוון; מיסוי פעילות באמצעות חברות בנות.
תלוש השכר
על כל מנהל בארגון שיש תחתי ועובדים, ולמעשה על כל מעסיק שהוא צד ליחסי עבודה, מוטלת האחריות לידיעת חוקי העבודה ולשמירה על קיומם, ולפיכך חובה שיהיו בידיו כלים להתמודדות היומיומית עם מצבים שונים מעולם זה. ביום זה נלמד על תלוש השכר וחוק הגנת השכר וכן נקבל כלים לקריאת תלוש השכר באופן הנכון.
נפרדנו כך - תהליך סיום העסקה
ביום עיון זה נרענן את מכלול החובות החלות בחוקי העבודה השונים על מעסיק בעת סיום יחסי עבודה, נסקור את הליך הפיטורים על שלביו השונים ונתמקד בזכאות לפיצויי פיטורים ואופן חישובם.
Excel ביניים ב- ZOOM
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
קורס דיני עבודה - פרונטלי ובזום
זו השנה השישית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום, בעבודתכם היומיומית. תינתן התייחסות לעבודה מהבית (בהתאם למגבלות הקורונה)
העסקת עובדים זרים ומסתננים בישראל - הלכה למעשה
ביום זה נעסוק בהיבטים החשובים ביותר שעליכם להכיר בנושא העסקת זרים, נושא חשוב ורגיש התופס תאוצה בשנים האחרונות.
יום עיון לבעלי תפקידים אדמניסטרטיביים
גם בארגונים קטנים וגם בחברות ובתאגידים בין-לאומיים, המשמעות של ניהול לשכת מנכ"ל או ניהול משרד היא להיות בו זמנית מנהלת ,מנהיגה, יוזמת דרך, מגשרת ומפשרת, ובעצם לנצח על תזמורת ענקית. ביום עיון זה נציג לכם רעיונות, טכניקות, כלים ושיטות מהמתקדמות ביותר המותאמות לשנת 2021 וקדימה.
מיסוי אופציות לעובדים
תוכניות לתגמול עובדים הן דרך מקובלת למשוך עובדים איכותיים לחברה ומהוות תמריץ להישאר בה לטווח ארוך. ההקצאה מהווה תחליף שכר ללא צורך בהוצאת מזומנים מהחברה. יתר על כן , בהקצאת אופציות שלצורך מימושן נדרשת תוספת מימוש מהעובדים, תיווצר במימוש הזרמת מזומנים נוספת לחברה. טעויות ותקלות אשר נגרמות מחוסר ידיעה או תשומת לב עלולה לגרור חבות מס גבוהה ועוגמת נפש לעובדים, אשר ניתן להימנע מהן בתכנון מוקדם.
ניהול ספרים
תיעודי פנים חוץ, תעודות משלוח, חשבונית מס, חשבונית מס מרכזת, בקשות להקלה בניהול ספרים, ניהול ספרי חשבונות ממוחשבים ועוד. אי עמידה בהוראות ניהול ספרים מהווה עילה לפסילת ספרי החשבונות ועל כן חשוב מאד להתעדכן!
EXCEL מתקדם - בZOOM
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
קורס דיני עבודה - פרונטלי ובזום
זו השנה השישית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום, בעבודתכם היומיומית. תינתן התייחסות לעבודה מהבית (בהתאם למגבלות הקורונה)
ביטוח לאומי לעצמאים ובעלי הכנסות פסיביות - בשעות אחר הצהריים
יום עיון מעשי ומקיף המוקדם כולו לעדכונים ולשינויים בתקופת נגיף הקורונה: חובת תשלום דמי ביטוח ומקמות לעצמאי, עצמאים שלא עונים להגדרה, עדכונים בצו סיווג מבוטחים, קיזוז הכנסות ממשלח יד מדמי אבטלה, מענקי קורונה ממס הכנסה, בני זוג בעסק משותף, קיזוז הפסדים לעצמאים ועוד
טיפים וחידושים ב-Office 365
הצטרפו אלינו להשתלמות מיוחדת בה נעמיק באפשרויות החדשות והשיפורים של ממשק העבודה ותוכנות ה-Office לגרסאות 365 ו-2019: Powerpoint, Outlook, Word, Excel
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
פסילת ספרים
יום עיון בזום המוקדש להתנהלות נכונה מול פקיד השומה בפסילת ספרים ואי רישום תקבולים; סנקציות ודרכי ערעור; זכויות וחובות בעת ביקורת ניהול ספרי חשבונות גם כשהעסק מנוהל מהבית; הודעות זיכוי וחיוב בביטול עסקאות; חובות אבודים ותיעודם.
הליך סיום עבודה
מילוי נכון של טופס 161, 161 א'. יוצגו שיקולים לבקשת פטור בגין מענקי הפרישה וטיפול מיטבי במענקים החייבים במס.
Excel Basic
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה המוצעת כאן, מלמדת עד כמה, בעצם, זוהי תוכנה פשוטה לשימוש. התוכנת מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
יום עיון - משולש הזהב
יום עיון המוקדש לחשבי שכר, מנהלי חשבונות, אנשי משאבי אנוש, מעסיקי עובדים, עוסקים בכספים ושכר. יעמדו מיטב המומחים אשר יסייעו לכם להתמודד ולהתנהל ביעילות בסבך החוקים וההוראות. יום העיון יעסוק בשלושה תחומים חשובים: מיסוי | פנסיה | עבודה
תיקון 190 ופנסיה אופטימאלית חלופית
תיקון 190 לפקודה הרחיב את מסגרת הטבות המס לסוגי חוסכים שונים בהפקדות לקופות הגמל, מאיפה נכון לקבל קצבה? מסלולי קצבה? מתי להתחיל? יום העיון יעסוק בכל הקשור לתיקון 190 - נוסחת הקיזוז קצבה מזכה - קצבה מוכרת ועוד. וכן נעסוק במקדמי המרה לקצבה ובחירת חלופת הפנסיה האופטימאלית.
הליך סיום עבודה
מילוי נכון של טופס 161, 161 א'. יוצגו שיקולים לבקשת פטור בגין מענקי הפרישה וטיפול מיטבי במענקים החייבים במס.
השתלמות חשבי שכר בכירים מוסמכים - 2021
ההשתלמות השנתית של מכללת חשבים והיחידה ללימודי תעודה והמשך של הקריה האקדמית אונו, השילוב המוביל בישראל חשבי שכר, מזמינים אתכם להשתלמויות מקצועיות עם מיטב המרצים בתחום! לבחירתכם, בזום/פרונטלי בפריסה ארצית
 
 
למסמך בפורמט PDF לחץ כאן

למענה מיידי, כנסו לאינפוקליק - מחוללים בדיני עבודה

אישור
היסטורית חיפושים
חיפוש מורפולוגי
מורפולוגיה
מדויק
מורחב
נרדפות
תחיליות
חיפוש בכל מאגרי המידע
חקיקה
פסיקה
חוזרים
סוגיות בדיני עבודה
מאמרים
הסכמים קיבוציים
מחשבונים וטבלאות
טפסים
חוזים והסכמים
תקשיר
הודעות נש"מ
דברי הסבר


נא להזין לפחות שדה אחד!
יום עיון תהליך סיום העסקה - מאי 21
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית
פינבוט- טעויות בהנהלת חשבונות