מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1307 - 09/03/2021

המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן

 

כל עובד 9.3

 
מאמרים
 
 
השלכותיו של יום הבחירות לכנסת על דיני העבודה

מאמר זה מרכז סוגיות שונות הקשורות לעובדים ביום הבחירות, לקראת יום הבחירות לכנסת שיחול ביום 23.3.2021.

למאמר במלואו מאת עו"ד אנדראה קאופמן חייקין – לחץ כאן
 
 
טבלאות
 
 
מחולל זכאות עובדים לתשלום יום הבחירות לכנסת

מחולל זה מפרט האם עובד זכאי לתשלום בגין יום הבחירות לכנסת.

למחולל זכאות עובדים לתשלום יום הבחירות לכנסת – לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
 
הודעה למעסיקים: מועד הדיווח והתשלום עבור עובדים בחל"ת נדחה ל-16.4.21

ביום 2.3.2021 פרסם המוסד לביטוח לאומי הודעה לפיה מועד דיווח ותשלום דמי ביטוח עבור עובדים בחל"ת לחודשים אפריל 2020 עד פברואר 2021 נדחה ל-16.4.21.

להודעת המוסד לביטוח לאומי במלואה – לחץ כאן
 
יו"ר ההסתדרות: "לפעול מול המעסיקים ליישום המלצות ההתחסנות נגד קורונה"

ביום 3.3.21 ההסתדרות הכללית פרסמה הודעה לפיה יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד קרא היום לראשי הוועדים והאיגודים המקצועיים לפעול בשיתוף פעולה עם המעסיקים ליישום ההמלצות, שגובשו בשבוע שעבר יחד עם נשיאות המגזר העסקי, בכל הקשור להתחסנות עובדים ועובדות נגד נגיף הקורונה.

לחוזר ההסתדרות הכללית במלואו – לחץ כאן
 
 
פסיקה
 
 
בית הדין פסק פיצוי בסך 75,000 ש"ח לעובדת הסובלת ממוגבלות אשר פוטרה שלא כדין

עובדת בעלת מוגבלות אשר הועסקה למעלה משש שנים כאורזת מוצרים בקופה, ברשת מרכולים, הגישה תביעה במסגרתה עתרה לתשלום פיצויי פיטורים שלא כדין ועוגמת נפש, פיצוי בגין נזק שאינו ממוני והפסד השתכרות. העובדת טענה, כי נפלו פגמים צורניים ומהותיים במהלך השימוע. המעסיקה טענה מנגד, כי בזימון לשימוע וכן בפתח השימוע ציינה, כי העובדת רשאית לצרף מלווה מטעמה לשיחת השימוע, העובדת לא ביקשה לדחות את השיחה או לצרף נציג והתייצבה לבד. בית הדין קיבל את התביעה בחלקה וקבע כי נפל פגם בהליך פיטורי העובדת משהשימוע נערך ללא נוכחות נציג מטעמה בשים לב למוגבלותה והן משסיבת הפיטורים הנטענת על ידי המעסיקה, כלל איננה נזכרת בזימון לשימוע. זאת ועוד, המעסיקה לא הוכיחה, כי היה בהתנהגות העובדת להוביל לפיטוריה, המעסיקה לא הוכיחה ולא הבהירה מדוע פוטרה דווקא העובדת. המעסיקה לא הוכיחה כי הוצעה לעובדת עבודה חלופית אחרת, המעסיקה לא הכחישה כי אלמלא מוגבלות העובדת, קרי חוסר יכולתה לעבוד במשמרות ערב, לא הייתה מפוטרת. לסיכום תביעת העובדת התקבלה בחלקה והמעסיקה חויבה בתשלום פיצוי בגין פיטורים שלא כדין סך של 30,000 ₪ ובגין פיטורים בניגוד להוראות חוק השוויון סך של 45,000 ₪ (סע"ש 50537-05-17 פלורה שרה מוראדי נ' כל בו חצי חינם בע"מ, מיום 10.5.2020).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד מעיין קישלס – לחץ כאן
 
במצב שיש אי בהירות עובדתית בנוגע לביצוע עבודה בעת שהיית העובד בחצרי המעסיק בלילה יהיה העובד זכאי ל 60 שעות נוספות חודשיות, בהיקש מן החזקה הקבועה בחוק הגנת השכר

עובד שהועסק כשומר בחברה המעניקה שירותי גרר, תבע את המעסיק בין היתר לתשלום גמול בגין עבודה בשעות נוספות. עבודתו של העובד כללה עבודה במשמרת לילה וכן במנוחה השבועית. המעסיקה טענה כי עבודתו של העובד הופסקה בשעה 01:00 בלילה וכי החל משעה זו הוא לא עבד אלא שהה בחצרי המעסיק והיה רשאי לעשות ככל העולה על רוחו. ביה"ד האזורי קיבל תביעתו של העובד וקבע כי מכיוון שקיימת עמימות עובדתית בנוגע לעבודתו של העובד בשעות הלילה ולכן חייב את המעסיק בתשלום כל שעות השהיה של העובד בחצרי המעסיק. בערעור שהגישה המעסיקה קיבל ביה"ד הארצי בחלקו את הערעור ופסק במקרה זה כי בהיעדר אפשרות להבחין בין שעות השינה לבין שעות הפעילות שבמסגרת שעות שהיה בהן נדרש העובד להישאר במקום העבודה ולעמוד לרשות העבודה, יש להקיש מהחזקה שקבועה מסעיף 26ב לחוק הגנת השכר אם המעסיק לא הרים את נטל ההוכחה בין שעות שהיה לבין שעות עבודה יש לחייבו בתשלום של 60 שעות נוספות חודשיות כקבוע בחוק הגנת השכר (ע"ע 38154-03-20, גרר שי כהן בע"מ נ' סעדי דוויק, מיום 31.08.20).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד ראובן בבדז'נוב – לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
קורס חשבי שכר
חשבי שכר הינם אנשי מפתח בכל ארגון וחברה. מתוקף תפקידם הם אחראים על אחד מהתקציבים הגדולים בארגון - השכר. חשבי השכר נדרשים למיומנות בתחומים רבים: מס הכנסה, דיני עבודה, ביטוח לאומי ועוד. לשכת רואי חשבון בישראל רואה בחיזוק תפקיד חשב השכר, הכרח מקצועי, והחליטה להסמיך מטעמה חשבי שכר בכירים, לאחר עמידה במבחני הלשכה.
Excel ביניים ב- ZOOM
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
ביטוח לאומי למעסיקים ולשכירים
יום עיון מעשי ומקיף המוקדש כולו לעדכונים ושינויים בעיקר בשל נגיף הקורונה; שכירים בעלי שליטה בחברות; דמי אבטלה; תיאום דמי ביטוח; תאונות עבודה ועוד
סוגיות ודוחות במיסוי אמריקאי
הבנה וקריאת דוח מס' NR1040; עקרונות והיבטי מיסוי בחברות LLC הן בדין האמריקאי והן בדין הפנימי בישראל, לרבות חוזרי מס הכנסה והחלטות מיסוי בנדון; אופן הדיווח על ההכנסות מחו"ל ומילוי טפסי הדיווח למס הכנסה, כולל טופס 150 - הצהרה על החזקה בחבר בני אדם תושב חוץ, טופס 1323 - נספח ד' לטופס הדוח השנתי לחברה, טופס 1324 - נספח ד' לדו"ח השנתי ליחיד - הכנסות מחו"ל ומס ששולם עליהן ועוד.
תוסף POWER QUERY
Power Query הוא תוסף חינמי חדש מבית מיקרוסופט, שמיועד לייבוא נתונים ממגוון מסדי נתונים, ליצירה ולעיבוד של מידע, וכל זאת באמצעות ממשק משתמש אינטואיטיבי ונוח לתפעול. הכלי מהווה מקור עוצמתי ליצירת טבלאות ציר ממקורות שבמצבם הגולמי אינם טבלאיים. והוא משמש כמתווך אוטומטי בין המקורות לבין טבלאות ציר, אולם יכול לעמוד גם כתוצר בפני עצמו.
ביטקוין ומטבעות דיגיטליים
העליות החדות מאוד בערכו של הביטקוין הגיעו לשיא של כל הזמנים (כ-50,000 דולר) ועוררו לאחרונה עניין מחודש במטבע הדיגיטלי בקרב משקיעים פוטנציאליים והניעו את הרשות למסים לשלוח פניות למחזיקי המטבעות הדיגיטליים לחשיפת היקף נכסיהם והמס בהתאם, במיוחד בתקופת הקורונה, בה המדינה משוועת להכנסות ממסים למימון הגרעון הענק שנוצר.
ביטוח לאומי לעצמאים ובעלי הכנסות פסיביות
יום עיון מעשי ומקיף המוקדם כולו לעדכונים ולשינויים בתקופת נגיף הקורונה: חובת תשלום דמי ביטוח ומקמות לעצמאי, עצמאים שלא עונים להגדרה, עדכונים בצו סיווג מבוטחים, קיזוז הכנסות ממשלח יד מדמי אבטלה, מענקי קורונה ממס הכנסה, בני זוג בעסק משותף, קיזוז הפסדים לעצמאים ועוד
הכשרה בנושא זום
בעידן הנוכחי, מערכת Zoom מהווה כלי עבודה ותקשורת מרכזי. בין אם מדובר בחברות או באנשים פרטיים, הזום הנו כלי שימושי והכרחי שילווה אותנו גם בעתיד שאחרי הקורונה. בהכשרה זאת נלמד את מערכת הזום באופן יסודי ומעמיק.
העסקת עובדים זרים ומסתננים בישראל - הלכה למעשה
ביום זה נעסוק בהיבטים החשובים ביותר שעליכם להכיר בנושא העסקת זרים, נושא חשוב ורגיש התופס תאוצה בשנים האחרונות.
הביטוח הפנסיוני - ההלכה והמעשה
קורס מיוחד בנושא ביטוח פנסיוני אשר יעשה לך סדר ויספק עבורך כלים מקצועיים להתנהלות נכונה ובטוחה בעקבות השינויים הרבים שחלים בעולם הפנסיוני.
Excel ביניים ב- ZOOM - קורס בשעות אחה"צ
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
הליך סיום עבודה
מילוי נכון של טופס 161, 161 א'. יוצגו שיקולים לבקשת פטור בגין מענקי הפרישה וטיפול מיטבי במענקים החייבים במס.
נפרדנו כך - תהליך סיום העסקה
ביום עיון זה נרענן את מכלול החובות החלות בחוקי העבודה השונים על מעסיק בעת סיום יחסי עבודה, נסקור את הליך הפיטורים על שלביו השונים ונתמקד בזכאות לפיצויי פיטורים ואופן חישובם.
ניכוי מס במקור
יום עיון מיוחד שמוקדש כולו לציבור המנכים על מנת לעמוד במטלות הכבדות ברמה הפרוצדוראלית ולפעול בהתאם להוראות הדין, תוך יישום דווקני ופרטני של שלל ההוראות הקיימות בנושא הניכוי במקור לרבות טיפול בקנסות פירוט הליקויים והתמודדות מול פקידי השומה.
פסילת ספרים
יום עיון בזום המוקדש להתנהלות נכונה מול פקיד השומה בפסילת ספרים ואי רישום תקבולים; סנקציות ודרכי ערעור; זכויות וחובות בעת ביקורת ניהול ספרי חשבונות גם כשהעסק מנוהל מהבית; הודעות זיכוי וחיוב בביטול עסקאות; חובות אבודים ותיעודם.
השתלמות שע"מ בפשטות - 3 מפגשים ב-ZOOM!
השתלמות שע"מ פרקטית למייצגים מיועדת עבור קהל המייצגים המעוניינים ללמוד ולהרחיב את הידע לשימוש יעיל ופרקטי במערכת שע"מ, לקיצור זמני העבודה והבנת השאילתות השונות לעומקן. ההשתלמות מיועדת לרואי חשבון, יועצי מס וכל העוסקים במערכת שע"מ.
מיסוי פרישה
בין היתר נדבר על סיום עבודה, כולל הטפסים הנלווים, מיסוי כספי פיצויים ומענקי פרישה, נוסחת האיזון, היוון כספים לקצבה, כללי מיסוי במשיכת תגמולים, משיכה מקרן השתלמות ועוד סוגיות ושאלות חשובות בנושא.
WHAT IF - סדנת אקסל למתקדמים
הסדנה מיועדת למשתמשי אקסל ותיקים שצברו נסיון עם המוצר ורוצים לשפר את יכולות הביצוע שלהם ולהוציא מהאקסל הרבה יותר. כל הנושאים שיועברו בסדנה יובאו עם דוגמאות שימושיות ותרגול דוגמאות מהעבודה היומ-יומית השוטפת. הכלים שילמדו בסדנה זו מהווים כלי השלמה לחקירת נתונים, ואפשרות ל"משחקי" מה-יקרה-אם ושמירת התרחישים השונים שנוצרים בשלב "המשחקים".
קורס חשבי שכר פרקטי
מדובר בקורס ממוקד המספק למשתתפים בו יכולת הבנה תוך היכרות עם כלל הנושאים המאפיינים את עולם חשבות השכר.
EXCEL מתקדם - בZOOM
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
יום עיון מע"מ
יום העיון מוקדש לסוגיות פרקטיות איתן מתמודד ציבור המייצגים מול רשויות מע"מ, עדכונים בפסיקה חדשה, בעמדות חייבות בדיווח ובהחלטות המיסוי שפרסמה רשות המסים והשלכותיהן על ציבור החייבים במס והמייצגים.
יום עיון המגזר השלישי - מלכ"רים, עמותות ומוסדות ציבור
יום עיון המוקדש לעדכונים ולהתמודדות עם השינויים שנעשו בחוק העמותות ואשר ישפיעו על קבלת אישור ניהול תקין לשנה הקרובה; תקינה חשבונאית חדשה; שווי עבודת מתנדבים; ביקורות בעמותה - תפקידי הוועד המנהל, חובות הדיווח המקוון; מיסוי פעילות באמצעות חברות בנות.
השתלמות חשבי שכר בכירים מוסמכים - 2021
ההשתלמות השנתית של מכללת חשבים והיחידה ללימודי תעודה והמשך של הקריה האקדמית אונו, השילוב המוביל בישראל חשבי שכר, מזמינים אתכם להשתלמויות מקצועיות עם מיטב המרצים בתחום! לבחירתכם, בזום/פרונטלי בפריסה ארצית
 
 
למסמך בפורמט PDF לחץ כאן

למענה מיידי, כנסו לאינפוקליק - מחוללים בדיני עבודה

אישור
היסטורית חיפושים
חיפוש מורפולוגי
מורפולוגיה
מדויק
מורחב
נרדפות
תחיליות
חיפוש בכל מאגרי המידע
חקיקה
פסיקה
חוזרים
סוגיות בדיני עבודה
מאמרים
הסכמים קיבוציים
מחשבונים וטבלאות
טפסים
חוזים והסכמים
תקשיר
הודעות נש"מ
דברי הסבר


נא להזין לפחות שדה אחד!
סדנת זום מרץ 2021
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית
פינבוט- טעויות בהנהלת חשבונות