מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1306 - 02/03/2021

המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן

 

2.3.2021

 
סוגיות בדיני עבודה
 
 
זכאות עובדת לתשלום בגין היעדרות ביום האישה הבינלאומי

ב- 8 במרץ חל יום האישה הבינלאומי, שמטרתו לציין את הישגי נשים בעולם בתחומים שונים ואת מאבקן של נשים לשוויון. ככלל, יום האישה הבינלאומי אינו נחשב כיום חג על פי החוק. עם זאת יצוין כי על פי סעיף 6(ב) לחוק חופשה שנתית, התשי"א-1951, רשאי עובד לקחת יום אחד מתוך ימי החופשה השנתית לה הוא זכאי באחד מהימים המנויים בתוספת, ובלבד שהודיע על כך למעסיקו 30 ימים מראש לפחות. בין הימים המנויים בסעיף 7 לתוספת מצוי גם יום האישה הבינלאומי.

להתייחסות מאת עו"ד הלית כהן רזניצקי – לחץ כאן
 
 
טבלאות
 
 
מחולל הודעה מוקדמת לפיטורים לאחר שימוע ללא עבודה בפועל

מחולל זה יוצר עבור המשתמש מסמך סיום העסקה במצב של פיטורי עובד ללא עבודה בפועל בתקופת ההודעה המוקד

למחולל הודעה מוקדמת לפיטורים לאחר שימוע – לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
 
התחסנות עובדות ועובדים מקבלי קהל ובמגע עם אוכלוסיות בסיכון כנגד נגיף הקורונה

ביום 23.2.2021 פרסמה ההסתדרות הכללית הודעה בעניין התחסנות עובדים במקום העבודה. בתקופה זו מתמודדת מדינת ישראל עם משבר קשה וחסר תקדים בשל נגיף הקורונה המתפשט, שגובה קורבנות רבים בגוף ובנפש, גורם למשבר כלכלי חמור ופגיעה קשה במקומות עבודה ולצמצום הפעילות העסקית במשק. משבר זה פוגע פגיעה אנושה במעסיקים ובעובדים כאחד. נשיאות המגזר העסקי והסתדרות העובדים הכללית החדשה, מתוך ערבות הדדית ואינטרס משותף, רואים חשיבות עליונה בהתחסנות נגד נגיף הקורונה, למען השמירה על בריאות הציבור, להתגברות על המגיפה ולהבראת המשק.

לחוזר ההסתדרות הכללית במלואו – לחץ כאן
 
הקלה להורים לילדים עם צרכים מיוחדים

שיתוף פעולה של רשות המיסים עם משרד החינוך הביא להקלה משמעותית בהליך אישור הזכאות להטבות במס של הורים לילדים עם צרכים מיוחדים שוועדת זכאות ואפיון קבעה להם זכאות לחינוך מיוחד בסל אישי. הודות להעברת מידע באופן מקוון, לא יידרשו עוד ההורים לצרף את החלטת הוועדה כדי לקבל שתי נקודות זיכוי לפי סעיף45(א) לפקודת מס הכנסה.

לחוזר רשות המיסים במלואו – לחץ כאן
 
 
פסיקה
 
 
התנגדות מעורפלת להפחתת שכר תחשב כהסכמה בהתנהגות להפחתה

ובד אשר שימש כמרצה במכללה הגיש ערעור אודות דחיית תביעתו להפרשי שכר, בגין שכר עבודה שהופחת בשלושה מועדים שונים כתוצאה מקיצוצים, ואודות שני שבתונים: שלילת זכויות השבתון בשנת תשע"ז והשלמת שכר של 4 שעות שבועיות בגין השבתון של שנת תשע"ח. בית הדין הארצי דחה את תביעת העובד וקבע כי, בעניין הפחתת השכר - מצופה היה מהעובד להביע התנגדותו בצורה ברורה וחד משמעית ולא בצורה של הסכמה מעורפלת המאפשרת בחלוף הזמן ובשים לב למכלול הנסיבות, להגיע למסקנה כי אכן העובד השלים עם ההפחתה בשכר. בנוסף נקבע, כי לא נפל פגם בעמדת המכללה לפיה תשלום השבתון בגין שנת תשע"ז מוגבל לשכר בגין משרה מלאה בלבד ולפיכך לא קמה לעובד זכאות לתשלום בגין הפרה כלשהי. ביחס לשבתון שנת תשע"ח, נקבע, כי אין בעמדת המכללה שלא לאפשר למרצה ללמד אצלה בשבתון משום חוסר תום לב. לפיכך בוטל תשלום הפיצוי שהושת על המכללה. ערעור המכללה התקבל וערעור העובד נדחה (ע"ע 48932-05-20, יעקב פיקאר נ' המכללה האקדמית נתניה, מיום 25.11.2020).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד מעיין קישלס – לחץ כאן
 
השכר הקובע לתשלום פיצויי פיטורים והפרשות לפנסיה לא כולל רכיב כוננות קבוע

המחלוקת היא סביב השאלה מהו השכר הקובע לתשלום פיצויי פיטורים ולהפרשות לפנסיה. לעניין השעות הנוספות נקבע כי העובדה ששולם תגמול נוסף על עבודה נוספת, מחזקת את המסקנה כי בהיעדר הסכם ברור לגבי מהות רכיב "שעות נוספות" בתלוש, הרי שמדובר בחלק מהשכר הרגיל. לאור זאת, נקבע כי יש לקחת רכיב שעות נוספות כחלק מהשכר הרגיל. אשר לרכיב כוננות אף אם מדובר בתוספת קבועה, אין בכך לשלול כי מדובר בתוספת אמיתית בגין כוננות בפועל. על פי הפסיקה, תשלום בעד כוננות שאינו פיקטיבי, היינו שולם בעבור הדרישה להיות בכוננות והנכונות לבצע עבודה מחוץ לשעות הרגילות, הוא רכיב שאינו מובא בחשבון בתחשיב פיצויי הפיטורים. אמנם רכיב כוננות שולם מדי חודש, אך הוכח ששולם בעד ביצוע כוננות בפועל. על כן, מדובר ברכיב אמיתי, שאין הצדקה לראות אותו חלק משכר היסוד הקובע לתשלום פיצויים והפרשות פנסיוניות ( ד"מ 7659-12-18, אפי קוסטיוקבסקי נ' שמאור-מוקד הבטחון הישראלי בע", מיום 05.04.20).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד מורן טימן גוגול – לחץ כאן
 
מסעדה תשלם 52,638 ₪ לעובד בגין אי תשלום זכויותיו

העובד עבד אצל המעסיקה בין השנים 2011 ועד סוף שנת 2017. במהלך השנתיים הראשונות להעסקתו עבד כשוטף כלים ולאחר מכן הועבר לתפקיד טבח. חוזה השכירות של מקום העבודה הסתיים בסוף שנת 2017, ועל כן המסעדה נסגרה. המעסיקה דרשה מהעובד להמשיך לעבוד בסניף אחר בבעלותה, העובד סירב ודרש פיצויים. עוד תבע העובד בגין רכיבים נוספים. לטענת המעסיקה, מדובר במעבר למקום עבודה סמוך למקום העבודה הקודם ללא שינוי בתנאים של העובד. בית הדין פסק כי אין מדובר בחילופי מעסיקים המזכים את העובד בפיצויים, העובד לא פוטר אלא התפטר ועל כן אינו זכאי לפיצוי בגין שימוע והודעה מוקדמת. ביה"ד דחה את תביעת העובד בגין הפסקות, מתן הודעה לעובד ע"פ חוק ותשלום דמי הבראה. בית הדין חייב את המעסיקה בגין תשלום הפרש שעות נוספות, תשלום הפרשות פנסיוניות ועוד. לאור זאת ביה"ד פסק לעובד פיצוי על סך של 52,638 ₪ (סע"ש 30728-12-17, נמר אחמד נ' מעדני נחלת שבעה בע"מ, מיום 29.06.2020).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד עידו סמולר – לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
קורס חשבי שכר
חשבי שכר הינם אנשי מפתח בכל ארגון וחברה. מתוקף תפקידם הם אחראים על אחד מהתקציבים הגדולים בארגון - השכר. חשבי השכר נדרשים למיומנות בתחומים רבים: מס הכנסה, דיני עבודה, ביטוח לאומי ועוד. לשכת רואי חשבון בישראל רואה בחיזוק תפקיד חשב השכר, הכרח מקצועי, והחליטה להסמיך מטעמה חשבי שכר בכירים, לאחר עמידה במבחני הלשכה.
Excel ביניים ב- ZOOM
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
ביטוח לאומי למעסיקים ולשכירים
יום עיון מעשי ומקיף המוקדש כולו לעדכונים ושינויים בעיקר בשל נגיף הקורונה; שכירים בעלי שליטה בחברות; דמי אבטלה; תיאום דמי ביטוח; תאונות עבודה ועוד
סוגיות ודוחות במיסוי אמריקאי
הבנה וקריאת דוח מס' NR1040; עקרונות והיבטי מיסוי בחברות LLC הן בדין האמריקאי והן בדין הפנימי בישראל, לרבות חוזרי מס הכנסה והחלטות מיסוי בנדון; אופן הדיווח על ההכנסות מחו"ל ומילוי טפסי הדיווח למס הכנסה, כולל טופס 150 - הצהרה על החזקה בחבר בני אדם תושב חוץ, טופס 1323 - נספח ד' לטופס הדוח השנתי לחברה, טופס 1324 - נספח ד' לדו"ח השנתי ליחיד - הכנסות מחו"ל ומס ששולם עליהן ועוד.
תוסף POWER QUERY
Power Query הוא תוסף חינמי חדש מבית מיקרוסופט, שמיועד לייבוא נתונים ממגוון מסדי נתונים, ליצירה ולעיבוד של מידע, וכל זאת באמצעות ממשק משתמש אינטואיטיבי ונוח לתפעול. הכלי מהווה מקור עוצמתי ליצירת טבלאות ציר ממקורות שבמצבם הגולמי אינם טבלאיים. והוא משמש כמתווך אוטומטי בין המקורות לבין טבלאות ציר, אולם יכול לעמוד גם כתוצר בפני עצמו.
ביטקוין ומטבעות דיגיטליים
העליות החדות מאוד בערכו של הביטקוין הגיעו לשיא של כל הזמנים (כ-50,000 דולר) ועוררו לאחרונה עניין מחודש במטבע הדיגיטלי בקרב משקיעים פוטנציאליים והניעו את הרשות למסים לשלוח פניות למחזיקי המטבעות הדיגיטליים לחשיפת היקף נכסיהם והמס בהתאם, במיוחד בתקופת הקורונה, בה המדינה משוועת להכנסות ממסים למימון הגרעון הענק שנוצר.
ביטוח לאומי לעצמאים ובעלי הכנסות פסיביות
יום עיון מעשי ומקיף המוקדם כולו לעדכונים ולשינויים בתקופת נגיף הקורונה: חובת תשלום דמי ביטוח ומקמות לעצמאי, עצמאים שלא עונים להגדרה, עדכונים בצו סיווג מבוטחים, קיזוז הכנסות ממשלח יד מדמי אבטלה, מענקי קורונה ממס הכנסה, בני זוג בעסק משותף, קיזוז הפסדים לעצמאים ועוד
הכשרה בנושא זום
בעידן הנוכחי, מערכת Zoom מהווה כלי עבודה ותקשורת מרכזי. בין אם מדובר בחברות או באנשים פרטיים, הזום הנו כלי שימושי והכרחי שילווה אותנו גם בעתיד שאחרי הקורונה. בהכשרה זאת נלמד את מערכת הזום באופן יסודי ומעמיק.
העסקת עובדים זרים ומסתננים בישראל - הלכה למעשה
ביום זה נעסוק בהיבטים החשובים ביותר שעליכם להכיר בנושא העסקת זרים, נושא חשוב ורגיש התופס תאוצה בשנים האחרונות.
הביטוח הפנסיוני - ההלכה והמעשה
קורס מיוחד בנושא ביטוח פנסיוני אשר יעשה לך סדר ויספק עבורך כלים מקצועיים להתנהלות נכונה ובטוחה בעקבות השינויים הרבים שחלים בעולם הפנסיוני.
Excel ביניים ב- ZOOM - קורס בשעות אחה"צ
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
הליך סיום עבודה
מילוי נכון של טופס 161, 161 א'. יוצגו שיקולים לבקשת פטור בגין מענקי הפרישה וטיפול מיטבי במענקים החייבים במס.
נפרדנו כך - תהליך סיום העסקה
ביום עיון זה נרענן את מכלול החובות החלות בחוקי העבודה השונים על מעסיק בעת סיום יחסי עבודה, נסקור את הליך הפיטורים על שלביו השונים ונתמקד בזכאות לפיצויי פיטורים ואופן חישובם.
ניכוי מס במקור
יום עיון מיוחד שמוקדש כולו לציבור המנכים על מנת לעמוד במטלות הכבדות ברמה הפרוצדוראלית ולפעול בהתאם להוראות הדין, תוך יישום דווקני ופרטני של שלל ההוראות הקיימות בנושא הניכוי במקור לרבות טיפול בקנסות פירוט הליקויים והתמודדות מול פקידי השומה.
פסילת ספרים
יום עיון בזום המוקדש להתנהלות נכונה מול פקיד השומה בפסילת ספרים ואי רישום תקבולים; סנקציות ודרכי ערעור; זכויות וחובות בעת ביקורת ניהול ספרי חשבונות גם כשהעסק מנוהל מהבית; הודעות זיכוי וחיוב בביטול עסקאות; חובות אבודים ותיעודם.
השתלמות שע"מ בפשטות - 3 מפגשים ב-ZOOM!
השתלמות שע"מ פרקטית למייצגים מיועדת עבור קהל המייצגים המעוניינים ללמוד ולהרחיב את הידע לשימוש יעיל ופרקטי במערכת שע"מ, לקיצור זמני העבודה והבנת השאילתות השונות לעומקן. ההשתלמות מיועדת לרואי חשבון, יועצי מס וכל העוסקים במערכת שע"מ.
מיסוי פרישה
בין היתר נדבר על סיום עבודה, כולל הטפסים הנלווים, מיסוי כספי פיצויים ומענקי פרישה, נוסחת האיזון, היוון כספים לקצבה, כללי מיסוי במשיכת תגמולים, משיכה מקרן השתלמות ועוד סוגיות ושאלות חשובות בנושא.
WHAT IF - סדנת אקסל למתקדמים
הסדנה מיועדת למשתמשי אקסל ותיקים שצברו נסיון עם המוצר ורוצים לשפר את יכולות הביצוע שלהם ולהוציא מהאקסל הרבה יותר. כל הנושאים שיועברו בסדנה יובאו עם דוגמאות שימושיות ותרגול דוגמאות מהעבודה היומ-יומית השוטפת. הכלים שילמדו בסדנה זו מהווים כלי השלמה לחקירת נתונים, ואפשרות ל"משחקי" מה-יקרה-אם ושמירת התרחישים השונים שנוצרים בשלב "המשחקים".
קורס חשבי שכר פרקטי
מדובר בקורס ממוקד המספק למשתתפים בו יכולת הבנה תוך היכרות עם כלל הנושאים המאפיינים את עולם חשבות השכר.
EXCEL מתקדם - בZOOM
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
יום עיון מע"מ
יום העיון מוקדש לסוגיות פרקטיות איתן מתמודד ציבור המייצגים מול רשויות מע"מ, עדכונים בפסיקה חדשה, בעמדות חייבות בדיווח ובהחלטות המיסוי שפרסמה רשות המסים והשלכותיהן על ציבור החייבים במס והמייצגים.
יום עיון המגזר השלישי - מלכ"רים, עמותות ומוסדות ציבור
יום עיון המוקדש לעדכונים ולהתמודדות עם השינויים שנעשו בחוק העמותות ואשר ישפיעו על קבלת אישור ניהול תקין לשנה הקרובה; תקינה חשבונאית חדשה; שווי עבודת מתנדבים; ביקורות בעמותה - תפקידי הוועד המנהל, חובות הדיווח המקוון; מיסוי פעילות באמצעות חברות בנות.
השתלמות חשבי שכר בכירים מוסמכים - 2021
ההשתלמות השנתית של מכללת חשבים והיחידה ללימודי תעודה והמשך של הקריה האקדמית אונו, השילוב המוביל בישראל חשבי שכר, מזמינים אתכם להשתלמויות מקצועיות עם מיטב המרצים בתחום! לבחירתכם, בזום/פרונטלי בפריסה ארצית
 
 
למסמך בפורמט PDF לחץ כאן

למענה מיידי, כנסו לאינפוקליק - מחוללים בדיני עבודה

אישור
היסטורית חיפושים
חיפוש מורפולוגי
מורפולוגיה
מדויק
מורחב
נרדפות
תחיליות
חיפוש בכל מאגרי המידע
חקיקה
פסיקה
חוזרים
סוגיות בדיני עבודה
מאמרים
הסכמים קיבוציים
מחשבונים וטבלאות
טפסים
חוזים והסכמים
תקשיר
הודעות נש"מ
דברי הסבר


נא להזין לפחות שדה אחד!
סדנת זום מרץ 2021
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית
פינבוט- טעויות בהנהלת חשבונות