מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1303 - 09/02/2021

המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן

 

כל עובד 9.2

 
סוגיות בדיני עבודה
 
 
דיווח עצמי על כניסה לבידוד

בהתאם לתיקון לחוק מעסיק אשר שילם לעובדו דמי בידוד, יהא זכאי לקבל החזר מהמדינה, בתנאים אשר פורטו בחוק. שימו לב ההחזר יתבצע רק עבור ימי בידוד אשר דווחו למשרד הבריאות.

להתייחסותה של עו"ד מעיין קישלס – לחץ כאן
 
 
טבלאות
 
 
מחולל סיום עבודה

מחולל רב שלבי המהווה כלי עזר בתהליכי סיום עבודה בהתאם ליוזם התהליך - המעסיק או העובד. כאשר המעסיק יוזם את סיום העסקתו של העובד, המחולל כולל את השלבים שהמעסיק צריך לעשות מהזימון לשימוע, דרך ההחלטה באם לסיים את העסקת העובד, מתן הודעה מוקדמת ואישור על תקופת העסקה, ועד למילוי טופס 161. כאשר העובד מתפטר המחולל כולל מכתב התפטרות, אישור על תקופת העסקה וטופס 161.

למחולל סיום עבודה – לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
 
הודעה למעסיקים: מועד הדיווח והתשלום עבור עובדים בחל"ת נדחה ל-15.3.21

ביום 2.2.2021 פרסם המוסד לביטוח לאומי הודעה לפיה מועד דיווח ותשלום דמי ביטוח עבור עובדים בחל"ת לחודשים אפריל 2020 עד ינואר 2021 נדחה ל- 15.3.21.

להודעת המוסד לביטוח לאומי במלואה – לחץ כאן
 
מעסיק של עובד זר או תושב שטחים- דמי בידוד

מי שמעסיקים עובדים זרים חוקיים או תושבי שטחים בעלי היתר עבודה, זכאים לתשלום עבור ימי הבידוד של העובדים בהתאם לתנאי הזכאות.

לחוזר המוסד לביטוח לאומי במלואו – לחץ כאן
 
פסק דין: הנהלת הצופים פעלה בדרכי תחבולה למנוע התאגדות

בפסק דין חריף קבע בית הדין האזורי לעבודה כי הנהלת תנועת הצופים והעומדים בראשה ביצעו הפרות בוטות שנועדו לחסל את התארגנות העובדים, תוך שימוש ב"קמפיין מתוחכם כדי להמאיס את ההתארגנות". יו"ר הסתדרות המעו"ף: "ניסיונות מעסיקים להסתיר פעולות באמצעות ניהול מו"מ פיקטיבי ובטענות מיתממות - ייחשפו וימוגרו על ידי ההסתדרות".

לחוזר ההסתדרות הכללית במלואו – לחץ כאן
 
עדכון בנושא תשלום דמי בידוד למעסיקים

אם העובד שלכם נכנס לבידוד? מגיע לכם תשלום עבור ימי הבידוד ששילמתם לו. כדי להגיש בקשה להחזר יש להיכנס לקישור במסמך.

לחוזר המוסד לביטוח לאומי במלואו – לחץ כאן
 
 
פסיקה
 
 
מזמין שירות לא חייב לערוך שימוע לעובד כח אדם כשמדובר בתקופת העסקה קצרה

עובדת שהועסקה דרך קבלן כ"א והוצבה לעבוד אצל מזמין השירות. עת הייתה בהריון, הופסקה עבודתה אצל מזמין השירות. העובדת הגישה תביעה לביה"ד האזורי וטענה כי פוטרה בניגוד לחוק עבודת נשים ושלא נערך לה שימוע בידי מזמין השירות. ביה"ד האזורי והארצי דחו את טענותיה ופסקו כי בנסיבות המקרה לא ניתן לקבוע שהעובדת פוטרה מעבודתה ולפיכך אין תחולה לחוק עבודת נשים. ביה"ד הארצי פסק כי הן על המשתמש והן על קבלן כוח האדם או קבלן השירות חובה לערוך שימוע לעובד הקבלן קודם לקבלת ההחלטה בעניינו, כשהיקף החובה נגזר מנסיבות המקרה, לרבות משך ההעסקה. במקרה שבפנינו לאור משך התקופה הקצרה של עובדת הקבלן כ"א אצל מזמין השירות שהייתה כ- 4 חודשים לא הטיל ביה"ד הארצי את חובת השימוע ולא פסק על מזמין השירות פיצויי בגין אי עריכת שימוע. ביה"ד הארצי פסק כי בכל מקרה, עובד קבלן כ"א זכאי לקבל הסבר להחלטת מזמין השירות להפסקת הצבתו ולהגיב לה (ע"ע 316-10-19, Zeit Tafari נגד אופוס שירותי כח אדם בע"מ והאופה מבגדד מאפים (2010) בע"מ, מיום 03.12.20).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד ראובן בבדז'נוב – לחץ כאן
 
חוק שעות עבודה ומנוחה חל על העסקתה של מטפלת אזרחית פיליפינית במשק בית

העובדת, אזרחית הפיליפינים, הועסקה אצל המעסיקים כעוזרת משק בית ומטפלת בילדי המעסיקים במתכונת של מגורים מלאים. על העובדת היה מוטל, בין היתר, לדאוג לניקיון הבית וסידורו, לכבס, לגהץ, ולהכין את ארוחת הצהריים בטרם ישובו הילדים מן המסגרות. כן נדרשה העובדת להכין את בנם הקטן בסוף היום לשינה. ליבת המחלוקת שנתגלעה בין הצדדים היא בשאלה האם חוק שעות עבודה ומנוחה חל על העסקתה של העובדת במתכונת של מגורים מלאים. בית הדין קבע כי נוכח הנימוקים המפורטים בבג"ץ גלוטן, ובשים לב לתכלית החוק, הרי שבנסיבות מתכונת העסקתה של העובדת בפנינו, יש להחיל את הוראות חוק שעות עבודה ומנוחה בענייננו. בית הדין חייב את המעסיקה לשלם לעובדת גמול שעות נוספות, פיצויי פיטורים שכן הוכח כי פוטרה מהעבודה, דמי הודעה מוקדמת וכיוצ"ב (סע"ש 25984-04-18, אדלה פילי נ' צביקי לנדאו, מיום 14.02.20).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד מורן טימן גוגול – לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
הליך סיום עבודה
מילוי נכון של טופס 161, 161 א'. יוצגו שיקולים לבקשת פטור בגין מענקי הפרישה וטיפול מיטבי במענקים החייבים במס.
מיסוי אופציות לעובדים
תוכניות לתגמול עובדים הן דרך מקובלת למשוך עובדים איכותיים לחברה ומהוות תמריץ להישאר בה לטווח ארוך. ההקצאה מהווה תחליף שכר ללא צורך בהוצאת מזומנים מהחברה. יתר על כן , בהקצאת אופציות שלצורך מימושן נדרשת תוספת מימוש מהעובדים, תיווצר במימוש הזרמת מזומנים נוספת לחברה. טעויות ותקלות אשר נגרמות מחוסר ידיעה או תשומת לב עלולה לגרור חבות מס גבוהה ועוגמת נפש לעובדים, אשר ניתן להימנע מהן בתכנון מוקדם.
השתלמות הכנה לפרישה ופנסיה - 5 מפגשים! הדרכת ZOOM מקצועית ומעשית
פרישה לפנסיה היא נושא מורכב המחייב הכנה מקדמית והיערכות בהיבטים רבים ומגוונים - פנסיוניים, מיסויים, כלכליים, תעסוקתיים ופסיכולוגיים. מטרת ההשתלמות הינה להקנות לפורשים ולעוסקים בתחום, ידע בתחומים הללו על מנת לאפשר להם להיערך בהתאם.
דמי מחלה ודמי בידוד
חוק התכנית לסיוע כלכלי (נגיף הקורונה החדש)(הוראת שעה), התש"ף-2020
WHAT IF - סדנת אקסל למתקדמים
הסדנה מיועדת למשתמשי אקסל ותיקים שצברו נסיון עם המוצר ורוצים לשפר את יכולות הביצוע שלהם ולהוציא מהאקסל הרבה יותר. כל הנושאים שיועברו בסדנה יובאו עם דוגמאות שימושיות ותרגול דוגמאות מהעבודה היומ-יומית השוטפת. הכלים שילמדו בסדנה זו מהווים כלי השלמה לחקירת נתונים, ואפשרות ל"משחקי" מה-יקרה-אם ושמירת התרחישים השונים שנוצרים בשלב "המשחקים".
הכשרה בנושא זום
בעידן הנוכחי, מערכת Zoom מהווה כלי עבודה ותקשורת מרכזי. בין אם מדובר בחברות או באנשים פרטיים, הזום הנו כלי שימושי והכרחי שילווה אותנו גם בעתיד שאחרי הקורונה. בהכשרה זאת נלמד את מערכת הזום באופן יסודי ומעמיק.
סוגיות ודוחות במיסוי אמריקאי
הבנה וקריאת דוח מס' NR1040; עקרונות והיבטי מיסוי בחברות LLC הן בדין האמריקאי והן בדין הפנימי בישראל, לרבות חוזרי מס הכנסה והחלטות מיסוי בנדון; אופן הדיווח על ההכנסות מחו"ל ומילוי טפסי הדיווח למס הכנסה, כולל טופס 150 - הצהרה על החזקה בחבר בני אדם תושב חוץ, טופס 1323 - נספח ד' לטופס הדוח השנתי לחברה, טופס 1324 - נספח ד' לדו"ח השנתי ליחיד - הכנסות מחו"ל ומס ששולם עליהן ועוד.
EXCEL מתקדם - בZOOM
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
קורס דיני עבודה ב-ZOOM
זו השנה השישית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום. תינתן התייחסות לעבודה מהבית בהתאם למגבלות הקורונה.
קורס חשבי שכר
חשבי שכר הינם אנשי מפתח בכל ארגון וחברה. מתוקף תפקידם הם אחראים על אחד מהתקציבים הגדולים בארגון - השכר. חשבי השכר נדרשים למיומנות בתחומים רבים: מס הכנסה, דיני עבודה, ביטוח לאומי ועוד. לשכת רואי חשבון בישראל רואה בחיזוק תפקיד חשב השכר, הכרח מקצועי, והחליטה להסמיך מטעמה חשבי שכר בכירים, לאחר עמידה במבחני הלשכה.
Excel ביניים ב- ZOOM
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
ביטוח לאומי למעסיקים ולשכירים
יום עיון מעשי ומקיף המוקדש כולו לעדכונים ושינויים בעיקר בשל נגיף הקורונה; שכירים בעלי שליטה בחברות; דמי אבטלה; תיאום דמי ביטוח; תאונות עבודה ועוד
תוסף POWER QUERY
Power Query הוא תוסף חינמי חדש מבית מיקרוסופט, שמיועד לייבוא נתונים ממגוון מסדי נתונים, ליצירה ולעיבוד של מידע, וכל זאת באמצעות ממשק משתמש אינטואיטיבי ונוח לתפעול. הכלי מהווה מקור עוצמתי ליצירת טבלאות ציר ממקורות שבמצבם הגולמי אינם טבלאיים. והוא משמש כמתווך אוטומטי בין המקורות לבין טבלאות ציר, אולם יכול לעמוד גם כתוצר בפני עצמו.
ביטקוין ומטבעות דיגיטליים
העליות החדות מאוד בערכו של הביטקוין הגיעו לשיא של כל הזמנים (כ-50,000 דולר) ועוררו לאחרונה עניין מחודש במטבע הדיגיטלי בקרב משקיעים פוטנציאליים והניעו את הרשות למסים לשלוח פניות למחזיקי המטבעות הדיגיטליים לחשיפת היקף נכסיהם והמס בהתאם, במיוחד בתקופת הקורונה, בה המדינה משוועת להכנסות ממסים למימון הגרעון הענק שנוצר.
ביטוח לאומי לעצמאים ובעלי הכנסות פסיביות
יום עיון מעשי ומקיף המוקדם כולו לעדכונים ולשינויים בתקופת נגיף הקורונה: חובת תשלום דמי ביטוח ומקמות לעצמאי, עצמאים שלא עונים להגדרה, עדכונים בצו סיווג מבוטחים, קיזוז הכנסות ממשלח יד מדמי אבטלה, מענקי קורונה ממס הכנסה, בני זוג בעסק משותף, קיזוז הפסדים לעצמאים ועוד
העסקת עובדים זרים ומסתננים בישראל - הלכה למעשה
ביום זה נעסוק בהיבטים החשובים ביותר שעליכם להכיר בנושא העסקת זרים, נושא חשוב ורגיש התופס תאוצה בשנים האחרונות.
הביטוח הפנסיוני - ההלכה והמעשה
קורס מיוחד בנושא ביטוח פנסיוני אשר יעשה לך סדר ויספק עבורך כלים מקצועיים להתנהלות נכונה ובטוחה בעקבות השינויים הרבים שחלים בעולם הפנסיוני.
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
הליך סיום עבודה
מילוי נכון של טופס 161, 161 א'. יוצגו שיקולים לבקשת פטור בגין מענקי הפרישה וטיפול מיטבי במענקים החייבים במס.
השתלמות שע"מ בפשטות - 3 מפגשים ב-ZOOM!
השתלמות שע"מ פרקטית למייצגים מיועדת עבור קהל המייצגים המעוניינים ללמוד ולהרחיב את הידע לשימוש יעיל ופרקטי במערכת שע"מ, לקיצור זמני העבודה והבנת השאילתות השונות לעומקן. ההשתלמות מיועדת לרואי חשבון, יועצי מס וכל העוסקים במערכת שע"מ.
קורס חשבי שכר פרקטי
מדובר בקורס ממוקד המספק למשתתפים בו יכולת הבנה תוך היכרות עם כלל הנושאים המאפיינים את עולם חשבות השכר.
השתלמות חשבי שכר בכירים מוסמכים - 2021
ההשתלמות השנתית של מכללת חשבים והיחידה ללימודי תעודה והמשך של הקריה האקדמית אונו, השילוב המוביל בישראל חשבי שכר, מזמינים אתכם להשתלמויות מקצועיות עם מיטב המרצים בתחום! לבחירתכם, בזום/פרונטלי בפריסה ארצית
 
 
למסמך בפורמט PDF לחץ כאן

למענה מיידי, כנסו לאינפוקליק - מחוללים בדיני עבודה

אישור
היסטורית חיפושים
חיפוש מורפולוגי
מורפולוגיה
מדויק
מורחב
נרדפות
תחיליות
חיפוש בכל מאגרי המידע
חקיקה
פסיקה
חוזרים
סוגיות בדיני עבודה
מאמרים
הסכמים קיבוציים
מחשבונים וטבלאות
טפסים
חוזים והסכמים
תקשיר
הודעות נש"מ
דברי הסבר


נא להזין לפחות שדה אחד!
יום עיון מיסוי אופציות לעובדים 16.3.21
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית
פינבוט - ראיון אישי משרד דיגיטלי ראשון