מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1299 - 12/01/2021

המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן

 

כל עובד 12.1

 
מאמרים
 
 
התחסנות עובדים – חובות וזכויות

מבצע החיסונים נגד נגיף הקורונה מעורר שאלות רבות אצל מעסיקים בנוגע לעובדים שמסרבים להתחסן ועלולים להסב נזק לבריאות העובדים האחרים בחברה. מאמר זה מעלה שאלות ותשובות בנושא זה.

למאמר מאת עו"ד מירב אורן – לחץ כאן
 
 
טבלאות
 
 
מחולל שעות עבודה ומנוחה

מחולל זה מפרט את המגבלות וההיתרים החלים על שעות העבודה והמנוחה של כלל העובדים והמעסיקים.

למחולל שעות עבודה ומנוחה – לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
 
שינוי בתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות לשנת 2021

ביום 3.1.2021 פרסם המוסד לביטוח לאומי חוזר ובו כל השינויים והעדכונים לשנת 2021.

לחוזר המוסד לביטוח לאומי במלואו- לחץ כאן
 
הקלות בתנאי הזכאות למענק לחייל משוחרר העובד בעבודה מועדפת, בעקבות משבר הקורונה

ביום 6.1.2021 פרסם המוסד לביטוח לאומי הודעה לפיה בעקבות תיקון בחוק ובשל משבר הקורונה, חלו השינויים האלה בתנאי הזכאות למענק עבודה מועדפת לחיילים משוחררים.

לחוזר המוסד לביטוח לאומי במלואו – לחץ כאן
 
הבהרה למעסיקים: איסור העסקת עובדים בשעות נוספות, שלא בהתאם לחוק שעות עבודה ומנוחה

ביום 7.1.12021 פרסם משרד העבודה הודעה לפיה מעסיק הפועל בניגוד לקבוע בחוק שעות עבודה ומנוחה, עשוי להיות חשוף להליכי אכיפה מנהליים או פליליים. ככל ועולה הצורך בהעסקה בשעות נוספות, החורג מן ההיתר הכללי להעסקה בשעות נוספות, יש לפנות בבקשה לקבלת היתר מיוחד ממשרד העבודה והרווחה, בהתאם להנחיות המפורטות באתר המשרד.

לחוזר משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים במלואו – לחץ כאן
 
עדכון‏ סכומי ‏אגרות,‏ פיקדון, ‏ערובה,‏ ניכוי ‏בעד ‏מגורים‏ הולמים, ‏הוצאות ‏נלוות ‏וזיכוי‏ בעד‏ ביטוח‏ רפואי‏‏ לשנת 2021

‏ביום 3.1.2021 פרסמה רשות האוכלוסין וההגירה חוזר ובו מעודכנים בין היתר הסכומים אותם ניתן לנכות מעובדים זרים בעד מגורים הולמים, הוצאות נלוות וביטוח רפואי.

לחוזר רשות האוכלוסין וההגירה במלואו – לחץ כאן
 
הגבלת פעילות במקומות עבודה ובעסקים

ממשלת ישראל החליטה על סגר כללי במסגרתו הוטלו הגבלות שונות במשק כמענה להתמודדות עם נגיף הקורונה. ההגבלות הינן מכוח חוק סמכויות מיוחדות להתמודדות עם נגיף הקורונה החדש (הוראת שעה) (הגבלת פעילות והוראות נוספות), תש"ף-2020.

לחוזר משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים במלואו – לחץ כאן
 
 
פסיקה
 
 
בחירה הדדית שלא להנהיג משטר פיקוח על מסגרת שעות העבודה, אינה מוציאה את העובד מתחולת חוק שעות עבודה ומנוחה

העובד הועסק בעמותה במשך עשור כטבח ועובד כללי ולא ניהלו רישום שעות עבודתו. העובד תבע בבית הדין האזורי בין היתר בגין אי קבלת תשלום עבור שעות נוספות. בית הדין האזורי פסק כי חוק שעות עבודה ומנוחה, לא חל על העובד מאחר שהעובד הועסק כמנהל וכאחראי על המטבח. העמותה נתנה בו "אמון אישי" בביצוע עבודתו ולא פיקחה על שעות עבודתו. בית הדין הארצי קבע כי חוק שעות עבודה ומנוחה חל על העובד. בית הדין ציין כי על העובד היה לדאוג להכנת ארוחות, היה מופקד על ניקיון המטבח ובכלל זה ניקיון הציוד וכלי הבישול והאוכל וכן ניקיון חדר האוכל לאחר ארוחות הצהרים והערב. בית הדין הוסיף כי העובד אכן חב חובת אמון מקצועית לעמותה, אך בהתחשב בתפקידו קבע בית הדין כי חובת נאמנות זו אינה "מידה מיוחדת" של אמון. לעניין שכרו החודשי נקבע שאינו מצביע על "תפקיד הנהלה", המצדיק הוצאת העובד מתחולתו של החוק שעות עבודה ומנוחה. בית הדין קבע כי ניתן היה לפקח על שעות עבודתו של העובד אם המעסיקה היתה רוצה בכך. עוד הוסיף בית הדין כי אמנם הצדדים העדיפו שלא לפקח על שעות העבודה, ואולם בחירה זו אינה רלבנטית ליישומו של חוק שעות עבודה ומנוחה המוציא מתחולתו עובדים שלא ניתן לפקח על עבודתם (ע"ע 43343-02-20, מרדכי חן נ' עמותת מרכז תורני אלוני הבשן ואח', מיום 16.12.2019).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד רן בינות – לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
הליך סיום עבודה
מילוי נכון של טופס 161, 161 א'. יוצגו שיקולים לבקשת פטור בגין מענקי הפרישה וטיפול מיטבי במענקים החייבים במס.
סדנת להמריא עם אקסל
חברת מיקרוסופט שידרגה את גרסאות האקסל השונות, הוסיפה כלים חדשים ושיכללה את הישנים ובגרסאות 2016 ו- 2019, האקסל הפך לכלי עוצמתי יותר. אספנו עבורכם את הנושאים בהם חזרו שאלות במהלך קורסי האקסל השונים, הוספנו את הכלים החדשים.
דמי מחלה ודמי בידוד
חוק התכנית לסיוע כלכלי (נגיף הקורונה החדש)(הוראת שעה), התש"ף-2020
קרנות הפנסיה הוותיקות שבהסדר
קרנות הפנסיה הוותיקות שבהסדר - מאפייני הקרן, כיסויים ביטוחים, מיצוי זכויות וותר אחרי 35 שנה, הפסקות עבודה וחל"ת.
Excel ביניים ב- ZOOM
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
EXCEL מתקדם - בZOOM
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
סדנת גבייה וחייבים - סודות וטכניקות לגבייה יעילה - 3 מפגשים ב-ZOOM !
מטרתו של כל ארגון הינה ריווחיות ושגשוג, תוך גבייה יעילה של התשלומים. בחברות ובארגונים רבים, מערכת הגבייה מהווה את הבסיס האמיתי והמרכזי לתזרים המזומנים של החברה, המאפשר את קיומה והמשך פעילותה העסקית.
חסכונות, השקעות, וכל השאר
על האופציות לחסכון של כספים אישיים - נעשה סדר, נבחן את ההבדלים, נחדד את היתרונות והחסרונות בפיקדונות בנקאיים, קופות גמל להשקעה, פוליסה פיננסית , תיקון 190 , קרנות נאמנות וקרנות סל.
ניתוח דוחות כספיים
נלמד נושאים חשובים שיעניקו כלים להבנת הנתונים המתפרסמים בדוחות הכספיים ונבחן לעומק את השפעתם על תזרים המזומנים בעסק/בחברה בשילוב עם קבלת החלטות עסקיות נכונות ועוד.
קורס דיני עבודה ב-ZOOM
זו השנה השישית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום. תינתן התייחסות לעבודה מהבית בהתאם למגבלות הקורונה.
קורס חשבי שכר פרקטי
מדובר בקורס ממוקד המספק למשתתפים בו יכולת הבנה תוך היכרות עם כלל הנושאים המאפיינים את עולם חשבות השכר.
השתלמות הכנה לפרישה ופנסיה - 5 מפגשים! הדרכת ZOOM מקצועית ומעשית
פרישה לפנסיה היא נושא מורכב המחייב הכנה מקדמית והיערכות בהיבטים רבים ומגוונים - פנסיוניים, מיסויים, כלכליים, תעסוקתיים ופסיכולוגיים. מטרת ההשתלמות הינה להקנות לפורשים ולעוסקים בתחום, ידע בתחומים הללו על מנת לאפשר להם להיערך בהתאם.
קורס דיני עבודה - פרונטלי
זו השנה השישית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום, בעבודתכם היומיומית. תינתן התייחסות לעבודה מהבית (בהתאם למגבלות הקורונה)
 
 
למסמך בפורמט PDF לחץ כאן

למענה מיידי, כנסו לאינפוקליק - מחוללים בדיני עבודה

אישור
היסטורית חיפושים
חיפוש מורפולוגי
מורפולוגיה
מדויק
מורחב
נרדפות
תחיליות
חיפוש בכל מאגרי המידע
חקיקה
פסיקה
חוזרים
סוגיות בדיני עבודה
מאמרים
הסכמים קיבוציים
מחשבונים וטבלאות
טפסים
חוזים והסכמים
תקשיר
הודעות נש"מ
דברי הסבר


נא להזין לפחות שדה אחד!
הזמנה לוובינר - פינבוט - 20.1.21
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית
פינבוט באנר תחתון אתרים פיננסיים2