מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1298 - 05/01/2021

המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן

 

כל מס 4.1

 
דברי הסבר לחקיקה והצעות חוק
 
 
חוק המידע הפלילי ותקנת השבים, התשע"ט-2019

ביום 16.1.2019 פורסם ברשומות חוק המידע הפלילי ותקנת השבים, התשע"ט- 2019 אשר ביטל את חוק המרשם הפלילי ותקנת השבים, התשמ"א- 1981 ועוסק בהיבטים השונים של המידע הפלילי.

לדברי הסבר מאת עו"ד מיטל דולב בלט – לחץ כאן
 
 
מאמרים
 
 
האם מותר למעסיק לקיים חקירה אפידמיולוגית במקום העבודה ?

נוכח התפשטות מגפת הקורונה בישראל ובעולם, החל מחודש מרץ 2020, פרסמה הרשות להגנת הפרטיות חוזר המכיל דגשים לגבי ביצוע החקירות האפידמיולוגיות. להלן עיקרי החוזר אשר שופכים אור במתן מענה לסוגיה האם מותר למעסיק לקיים חקירה אפידמיולוגית.

למאמר מאת עו"ד ג'ולייט אליהו – לחץ כאן
 
 
טבלאות
 
 
מחולל היעדרות עובד בשל מחלת הורה

מחולל זה מפרט את זכאותו של העובד להיעדר בשל מחלת הורה ואת זכאותו לתשלום דמי מחלה עקב היעדרות זו..

למחולל היעדרות עובד בשל מחלת הורה – לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
 
מתן הטבת מס בגין תושבות ביישוב מוטב

סעיף 11 לפקודת מס הכנסה מקנה הטבות מס לתושבים שמרכז חייהם ביישובים מוטבים כמפורט בסעיף. לצורך מימוש ההטבה על התושב למלא טופס 1312, לצרף מסמכים מאמתים ולהגישם לרשות המקומית. לאחר קבלת האישור החתום מהרשות המקומית, על התושב לחתום על ההצהרה בדבר תושבות בטופס 1312א׳ ולהגישו למעסיק למימוש ההטבה.

לחוזר רשות המיסים במלואו – לחץ כאן
 
עדכון בנוגע לדמי לידה לנשים בהריון שהוצאו לחל״ת בעקבות משבר הקורונה

ביום 4.1.2021 פרסם המוסד לביטוח לאומי הודעה לפיה בעקבות פנייה של הביטוח הלאומי, נשים בהריון יקבלו דמי לידה למרות שלא עבדו במשך 10 חודשים!

לחוזר המוסד לביטוח לאומי במלואו- לחץ כאן
 
 
פסיקה
 
 
הזכות לפיצויי פיטורים הקיימת למי שהעתיק את מגוריו ל"רגל נישואיו" חלה גם על ידועים בציבור

העובדת ביקשה להתפטר בדין מפוטרת ממקום עבודתה עקב העתקת מקום מגורים מרוחק "לרגל נישואין" למרות שנימנע ממנה להינשא באופן רשמי כיוון שהייתה בהליכי גירושין מבעלה הקודם. המעסיקה טענה כי נסיבות סיום העסקתה אינן נמנות עם הנסיבות המוזכרות בחוק פיצויי הפיטורים, משום שהיא לא נישאה לבן זוגה אלא היא ידועה בציבור. ביה"ד האזורי קיבל את תביעת העובדת וחייב את המעסיק לשלם את השלמת פיצויי הפיטורים לעובדת ועל קיבעה זו הגישה המעסיקה ערעור לביה"ד הארצי. ביה"ד הארצי פסק כי הקמת משק בית משותף בדרך שאינה מקובלת על פי הדין הדתי, היא תופעה שהולכת ורווחת בקרב הציבור. הפתרון הראוי הוא להכיר בבני זוג שאחד מהם עובר למקום מגוריו של השני לצורך הקמת תא משפחתי, ככזה המעיד על הפיכתם לידועים בציבור, וכזכאי לפיצויי פיטורים. קיימת אפשרות למעסיק במקרה שכזה לדרוש מידי העובד תצהיר לכך שסיבת התפטרותו היא לצורך הקמת תא משפחתי במקום מרוחק (ע"ע 48000-01-17, אינדקס הגליל תקשורת ועיתונות בע"מ נגד סילביה מזאווי ואח', מיום 08.12.20)

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד ראובן בבדז'נוב – לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
הליך סיום עבודה
מילוי נכון של טופס 161, 161 א'. יוצגו שיקולים לבקשת פטור בגין מענקי הפרישה וטיפול מיטבי במענקים החייבים במס.
סדנת להמריא עם אקסל
חברת מיקרוסופט שידרגה את גרסאות האקסל השונות, הוסיפה כלים חדשים ושיכללה את הישנים ובגרסאות 2016 ו- 2019, האקסל הפך לכלי עוצמתי יותר. אספנו עבורכם את הנושאים בהם חזרו שאלות במהלך קורסי האקסל השונים, הוספנו את הכלים החדשים.
דמי מחלה ודמי בידוד
חוק התכנית לסיוע כלכלי (נגיף הקורונה החדש)(הוראת שעה), התש"ף-2020
קרנות הפנסיה הוותיקות שבהסדר
קרנות הפנסיה הוותיקות שבהסדר - מאפייני הקרן, כיסויים ביטוחים, מיצוי זכויות וותר אחרי 35 שנה, הפסקות עבודה וחל"ת.
Excel ביניים ב- ZOOM
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
EXCEL מתקדם - בZOOM
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
סדנת גבייה וחייבים - סודות וטכניקות לגבייה יעילה - 3 מפגשים ב-ZOOM !
מטרתו של כל ארגון הינה ריווחיות ושגשוג, תוך גבייה יעילה של התשלומים. בחברות ובארגונים רבים, מערכת הגבייה מהווה את הבסיס האמיתי והמרכזי לתזרים המזומנים של החברה, המאפשר את קיומה והמשך פעילותה העסקית.
חסכונות, השקעות, וכל השאר
על האופציות לחסכון של כספים אישיים - נעשה סדר, נבחן את ההבדלים, נחדד את היתרונות והחסרונות בפיקדונות בנקאיים, קופות גמל להשקעה, פוליסה פיננסית , תיקון 190 , קרנות נאמנות וקרנות סל.
ניתוח דוחות כספיים
נלמד נושאים חשובים שיעניקו כלים להבנת הנתונים המתפרסמים בדוחות הכספיים ונבחן לעומק את השפעתם על תזרים המזומנים בעסק/בחברה בשילוב עם קבלת החלטות עסקיות נכונות ועוד.
קורס דיני עבודה ב-ZOOM
זו השנה השישית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום. תינתן התייחסות לעבודה מהבית בהתאם למגבלות הקורונה.
קורס חשבי שכר פרקטי
מדובר בקורס ממוקד המספק למשתתפים בו יכולת הבנה תוך היכרות עם כלל הנושאים המאפיינים את עולם חשבות השכר.
השתלמות הכנה לפרישה ופנסיה - 5 מפגשים! הדרכת ZOOM מקצועית ומעשית
פרישה לפנסיה היא נושא מורכב המחייב הכנה מקדמית והיערכות בהיבטים רבים ומגוונים - פנסיוניים, מיסויים, כלכליים, תעסוקתיים ופסיכולוגיים. מטרת ההשתלמות הינה להקנות לפורשים ולעוסקים בתחום, ידע בתחומים הללו על מנת לאפשר להם להיערך בהתאם.
קורס דיני עבודה - פרונטלי
זו השנה השישית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום, בעבודתכם היומיומית. תינתן התייחסות לעבודה מהבית (בהתאם למגבלות הקורונה)
 
 
למסמך בפורמט PDF לחץ כאן

למענה מיידי, כנסו לאינפוקליק - מחוללים בדיני עבודה

אישור
היסטורית חיפושים
חיפוש מורפולוגי
מורפולוגיה
מדויק
מורחב
נרדפות
תחיליות
חיפוש בכל מאגרי המידע
חקיקה
פסיקה
חוזרים
סוגיות בדיני עבודה
מאמרים
הסכמים קיבוציים
מחשבונים וטבלאות
טפסים
חוזים והסכמים
תקשיר
הודעות נש"מ
דברי הסבר


נא להזין לפחות שדה אחד!
יום עיון דמי מחלה ובידוד דצמבר 2021
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית
פינבוט באנר תחתון אתרים פיננסיים2