מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1289 - 03/11/2020

המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן

 

3.11.2020

 
סוגיות בדיני עבודה
 
 
זכאות עובד לשכר בהיעדרותו בתקופת ההודעה מוקדמת

בפרק הזמן שבין מתן ההודעה המוקדמת, לבין היום הנקוב בהודעה לגמר העבודה, נמשכים יחסי עובד מעביד, על כל המתחייב בכך, לזכות או לחובה. מעמדו של העובד הוא כשל כל עובד אחר לעניין חובותיו וזכויותיו. ככל עובד אחר, עובד כאמור אשר אינו מופיע לעבודה, אינו זכאי לשכר בגין הימים בהם נעדר (אלא אם כן מדובר בהיעדרות המזכה בשכר כגון מחלה).

להתייחסות מאת עו"ד אילנית מילוא – לחץ כאן
 
דינם של פיצויי פיטורים בעקבות חזרה לעבודה בטרם חלפו 6 חודשים

סעיף 2(9) לחוק פיצויי פיטורים, התשכ"ג- 1963 קובע, כי יראו רציפות בעבודה לעניין פיצויי פיטורים, אפילו חלה בה הפסקה ארעית ללא ניתוק יחסי עובד ומעסיק או הפסקה תוך ניתוק יחסי עובד ומעסיק שאינה עולה על שישה חודשים. המדובר בהוראת חוק ייחודית המקנה לעובד רצף של זכות בתקופות של נתק ביחסי עובד מעסיק, אשר אין לה מקבילה, לעניין זכויות אחרות מכוח חוקי המגן (כגון חופשה, הבראה, מחלה וכיו"ב) ולהבדיל מעיקרון רצף הזכויות החל בעת חילופי מעסיקים על כל זכויות העובד.

להתייחסות מאת עו"ד עמוס הלפרין – לחץ כאן
 
 
טבלאות
 
 
מחולל פיצויי פיטורים בעקבות חזרה לעבודה

מחולל זה מפרט את דינם של פיצויי פיטורים בעקבות חזרה לעבודה בטרם חלפו 6 חודשים.

למחולל פיצויי פיטורים – לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
 
עדכון בנוגע למענק למובטלים

ביום 29.10.2020 המוסד לביטוח לאומי פרסם הודעה לפיה בימים האחרונים אנחנו מקבלים פניות רבות בנוגע למענק למובטלים. נכון להיום מדובר בהצעות חוק שעדיין לא אושרו בכנסת.

להודעה מאת המוסד לביטוח לאומי- לחץ כאן
 
יו"ר ההסתדרות לרה"מ ולשר האוצר: למצוא פתרון שיסדיר תשלום ימי הבידוד של העובדים

ביום 1.11.2020 פרסמה ההסתדרות הודעה לפיה יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד, העביר לפני זמן קצר מכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו ולשר האוצר ישראל כץ, בדרישה למצוא פתרון מיידי בתוך שבעה ימים, להסדרת התשלום לעובדים שנדרשו להיכנס לבידוד, בשל מגיפת הקורונה, ובכך להיעדר ממקום עבודתם.

להודעת ההסתדרות במלואה – לחץ כאן
 
 
פסיקה
 
 
ערעור עובד הוביל לביטול פיצוי כספי בגין עילת הטרדה מינית כלפי עובדת

עובדת, נהגת בחברת אוטובוסים תבעה בגין הטרדות מיניות עובד בחברה שעבד כסדרן רציפים. העובדת קיימה מערכת יחסים עם העובד במשך שנתיים על אף שהיה נשוי וגדול ממנה ב- 13 שנה. העובדת טענה כי הדבר נעשה עקב קיום יחסי מרות בינה לבין העובד, הוא דרש ממנה להגיע לביתו כשאשתו לא בבית והיא התייצבה כנדרש. לאחר שנתיים ובהתערבות הוריי העובדת, נפרדה העובדת מהעובד אך הוא המשיך לרדוף אותה עד אשר התלוננה כנגדו במשטרה והוא קיבל צו הרחקה ממנה. בית הדין האזורי קבע שהוכח כי התקיימו יחסי מרות בראיה סובייקטיבית של העובדת, מערכת היחסים היתה ניצול מיני ולא יחסים בהסכמה ומרצון. כתוצאה מכך, נפסקו פיצויים לטובת העובדת. העובד ערער הן על הקביעה כי היתה הטרדה מינית והן על הפיצוי שנפסק לחייבו. בית הדין הארצי קיבל את הערעור לאחר שקבע כי לא היו הטרדות מיניות אלא מערכת יחסים בין צדדים שנבעה מתוך בחירה ורצון. עוד נקבע כי לא התקיימו יחסי מרות בין הצדדים שהרי העובד לא היה בתפקיד בעל סמכות לשפר או לקדם את תנאי העסקה של העובדת. לפיכך בוטל פסק הדין של בית הדין האזורי ועמו החיובים הכספיים כלפי העובד (ע"ע 42257-07-19, אלמוני נ'פלונית, מיום 10.08.2020)

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד ג'ולייט אליהו – לחץ כאן
 
בית הדין התיר גילוי מסמכים ספציפי של תלושי השכר של עובדי החברה לשם הוכחת טענתו של אחד העובדים כי זכאי לשכר דומה

העובד עבד במשך 18 שנים אצל המעסיקה. העובד הגיש בקשה לגילוי מסמכים ספציפיים, ריכוזי השכר לשנים 2016-2017 של 15 עובדי המעסיקה תוך השחרת השמות והפרטים האישיים וזאת לצורך קביעת מעמדו של העובד ולצורך ביצוע השוואת שכר. המעסיקה התנגדה לבקשה בטענה כי הגילוי יפגע בפרטיות העובדים מאחר שהעובד מכיר את העובדים האמורים והוא ידע לשייך את השכר לעובד הספציפי, גם אם יושחרו השמות והפרטיים האישיים. בית הדין ציין את תקנה 46 לתקנות בית הדין לעבודה (סדרי דין), התשנ"ב ב-1991 בעניין גילוי מסמכים וקבע כי יש לאפשר לעובד להוכיח טענתו לפיה הוא זכאי לשכר דומה של אותם עובדים ולכן התיר גילוי תלושי השכר של העובדים תוך השחרת הפרטים האישיים של העובדים על מנת למנוע פגיעה בפרטיותם מעבר לנדרש (סע"ש 21555-09-19, משה שאלתיאל נ' רפאל מערכות לחימה מתקדמות בע"מ, מיום 02.07.2020).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד מורן טימן גוגול – לחץ כאן
 
על מעסיק להיזהר מלשון הרע על עובד

עובד עבד כשנתיים בחברה והתעורר חשד אצל המעסיקה לחוסר במלאי המוצרים. העובד שנחשד בגניבה נשלח לבדיקת פוליגרף, בבדיקה יצא שהעובד אינו דובר אמת והעובד הושהה. לטענת העובד פוטר מעבודתו ללא עריכת שימוע, ללא תשלום הודעה מוקדמת ופיצויים כנדרש. העובד עתר לסעדים נוספים כנגד המעסיקה בגין פרסום לשון הרע מאחר והמעסיקה פרסמה במקום העבודה שהעובד גנב ובשל כך פגעה בתדמית העובד. בית הדין פסק כי בדיקות הפוליגרף אינם משקפות את האמת, המעסיקה לא הוכיחה באופן ודאי כי העובד הוא זה שגנב, המעסיקה לא פיטרה את העובד אלא העובד הוא זה שנטש, אשר על כן אין העובד זכאי לשימוע, הודעה מוקדמת וכספי פיצויים. באשר לתביעה בגין לשון הרע, נקבע כי, המעסיקה הפיצה בקרב העובדים והלקוחות כי העובד גנב סחורה בשווי מאות אלפי שקלים ולכן הוציאה דיבתו של העובד לרעה. המעסיקה חויבה בסך של 20,000 ₪ בגין עוולה זו (סע"ש 39758-02-17, קובי מלכה גלוב סקרין בע"מ, מיום 16.08.20).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד עידו סמולר – לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
הליך סיום עבודה
מילוי נכון של טופס 161, 161 א'. יוצגו שיקולים לבקשת פטור בגין מענקי הפרישה וטיפול מיטבי במענקים החייבים במס.
Excel ביניים ב- ZOOM - קורס בשעות אחה"צ
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
נפרדנו כך - תהליך סיום העסקה
ביום עיון זה נרענן את מכלול החובות החלות בחוקי העבודה השונים על מעסיק בעת סיום יחסי עבודה, נסקור את הליך הפיטורים על שלביו השונים ונתמקד בזכאות לפיצויי פיטורים ואופן חישובם.
ניכוי מס במקור
יום עיון מיוחד שמוקדש כולו לציבור המנכים על מנת לעמוד במטלות הכבדות ברמה הפרוצדוראלית ולפעול בהתאם להוראות הדין, תוך יישום דווקני ופרטני של שלל ההוראות הקיימות בנושא הניכוי במקור לרבות טיפול בקנסות פירוט הליקויים והתמודדות מול פקידי השומה.
פסילת ספרים
יום עיון בזום המוקדש להתנהלות נכונה מול פקיד השומה בפסילת ספרים ואי רישום תקבולים; סנקציות ודרכי ערעור; זכויות וחובות בעת ביקורת ניהול ספרי חשבונות גם כשהעסק מנוהל מהבית; הודעות זיכוי וחיוב בביטול עסקאות; חובות אבודים ותיעודם.
השתלמות שע"מ בפשטות - 3 מפגשים ב-ZOOM!
השתלמות שע"מ פרקטית למייצגים מיועדת עבור קהל המייצגים המעוניינים ללמוד ולהרחיב את הידע לשימוש יעיל ופרקטי במערכת שע"מ, לקיצור זמני העבודה והבנת השאילתות השונות לעומקן. ההשתלמות מיועדת לרואי חשבון, יועצי מס וכל העוסקים במערכת שע"מ.
מיסוי פרישה
בין היתר נדבר על סיום עבודה, כולל הטפסים הנלווים, מיסוי כספי פיצויים ומענקי פרישה, נוסחת האיזון, היוון כספים לקצבה, כללי מיסוי במשיכת תגמולים, משיכה מקרן השתלמות ועוד סוגיות ושאלות חשובות בנושא.
WHAT IF - סדנת אקסל למתקדמים
הסדנה מיועדת למשתמשי אקסל ותיקים שצברו נסיון עם המוצר ורוצים לשפר את יכולות הביצוע שלהם ולהוציא מהאקסל הרבה יותר. כל הנושאים שיועברו בסדנה יובאו עם דוגמאות שימושיות ותרגול דוגמאות מהעבודה היומ-יומית השוטפת. הכלים שילמדו בסדנה זו מהווים כלי השלמה לחקירת נתונים, ואפשרות ל"משחקי" מה-יקרה-אם ושמירת התרחישים השונים שנוצרים בשלב "המשחקים".
קורס חשבי שכר פרקטי
מדובר בקורס ממוקד המספק למשתתפים בו יכולת הבנה תוך היכרות עם כלל הנושאים המאפיינים את עולם חשבות השכר.
Excel ביניים ב- ZOOM
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
העסקת עובדים זרים ומסתננים בישראל - הלכה למעשה
ביום זה נעסוק בהיבטים החשובים ביותר שעליכם להכיר בנושא העסקת זרים, נושא חשוב ורגיש התופס תאוצה בשנים האחרונות.
EXCEL מתקדם - בZOOM
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
יום עיון מע"מ
יום העיון מוקדש לסוגיות פרקטיות איתן מתמודד ציבור המייצגים מול רשויות מע"מ, עדכונים בפסיקה חדשה, בעמדות חייבות בדיווח ובהחלטות המיסוי שפרסמה רשות המסים והשלכותיהן על ציבור החייבים במס והמייצגים.
יום עיון המגזר השלישי - מלכ"רים, עמותות ומוסדות ציבור
יום עיון המוקדש לעדכונים ולהתמודדות עם השינויים שנעשו בחוק העמותות ואשר ישפיעו על קבלת אישור ניהול תקין לשנה הקרובה; תקינה חשבונאית חדשה; שווי עבודת מתנדבים; ביקורות בעמותה - תפקידי הוועד המנהל, חובות הדיווח המקוון; מיסוי פעילות באמצעות חברות בנות.
קורס דיני עבודה - פרונטלי ובזום
זו השנה השישית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום, בעבודתכם היומיומית. תינתן התייחסות לעבודה מהבית (בהתאם למגבלות הקורונה)
יום עיון לבעלי תפקידים אדמניסטרטיביים
גם בארגונים קטנים וגם בחברות ובתאגידים בין-לאומיים, המשמעות של ניהול לשכת מנכ"ל או ניהול משרד היא להיות בו זמנית מנהלת ,מנהיגה, יוזמת דרך, מגשרת ומפשרת, ובעצם לנצח על תזמורת ענקית. ביום עיון זה נציג לכם רעיונות, טכניקות, כלים ושיטות מהמתקדמות ביותר המותאמות לשנת 2021 וקדימה.
מיסוי אופציות לעובדים
תוכניות לתגמול עובדים הן דרך מקובלת למשוך עובדים איכותיים לחברה ומהוות תמריץ להישאר בה לטווח ארוך. ההקצאה מהווה תחליף שכר ללא צורך בהוצאת מזומנים מהחברה. יתר על כן , בהקצאת אופציות שלצורך מימושן נדרשת תוספת מימוש מהעובדים, תיווצר במימוש הזרמת מזומנים נוספת לחברה. טעויות ותקלות אשר נגרמות מחוסר ידיעה או תשומת לב עלולה לגרור חבות מס גבוהה ועוגמת נפש לעובדים, אשר ניתן להימנע מהן בתכנון מוקדם.
ניהול ספרים
תיעודי פנים חוץ, תעודות משלוח, חשבונית מס, חשבונית מס מרכזת, בקשות להקלה בניהול ספרים, ניהול ספרי חשבונות ממוחשבים ועוד. אי עמידה בהוראות ניהול ספרים מהווה עילה לפסילת ספרי החשבונות ועל כן חשוב מאד להתעדכן!
קורס דיני עבודה - פרונטלי ובזום
זו השנה השישית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום, בעבודתכם היומיומית. תינתן התייחסות לעבודה מהבית (בהתאם למגבלות הקורונה)
ביטוח לאומי לעצמאים ובעלי הכנסות פסיביות - בשעות אחר הצהריים
יום עיון מעשי ומקיף המוקדם כולו לעדכונים ולשינויים בתקופת נגיף הקורונה: חובת תשלום דמי ביטוח ומקמות לעצמאי, עצמאים שלא עונים להגדרה, עדכונים בצו סיווג מבוטחים, קיזוז הכנסות ממשלח יד מדמי אבטלה, מענקי קורונה ממס הכנסה, בני זוג בעסק משותף, קיזוז הפסדים לעצמאים ועוד
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
תיקון 190 ופנסיה אופטימאלית חלופית
תיקון 190 לפקודה הרחיב את מסגרת הטבות המס לסוגי חוסכים שונים בהפקדות לקופות הגמל, מאיפה נכון לקבל קצבה? מסלולי קצבה? מתי להתחיל? יום העיון יעסוק בכל הקשור לתיקון 190 - נוסחת הקיזוז קצבה מזכה - קצבה מוכרת ועוד. וכן נעסוק במקדמי המרה לקצבה ובחירת חלופת הפנסיה האופטימאלית.
השתלמות חשבי שכר בכירים מוסמכים - 2021
ההשתלמות השנתית של מכללת חשבים והיחידה ללימודי תעודה והמשך של הקריה האקדמית אונו, השילוב המוביל בישראל חשבי שכר, מזמינים אתכם להשתלמויות מקצועיות עם מיטב המרצים בתחום! לבחירתכם, בזום/פרונטלי בפריסה ארצית
 
 
למסמך בפורמט PDF לחץ כאן

למענה מיידי, כנסו לאינפוקליק - מחוללים בדיני עבודה

אישור
היסטורית חיפושים
חיפוש מורפולוגי
מורפולוגיה
מדויק
מורחב
נרדפות
תחיליות
חיפוש בכל מאגרי המידע
חקיקה
פסיקה
חוזרים
סוגיות בדיני עבודה
מאמרים
הסכמים קיבוציים
מחשבונים וטבלאות
טפסים
חוזים והסכמים
תקשיר
הודעות נש"מ
דברי הסבר


נא להזין לפחות שדה אחד!
יום עיון תהליך סיום העסקה - מאי 21
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית
פינבוט- טעויות בהנהלת חשבונות