סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1266 - 19/05/2020

המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן

 

כל עובד 19.5

 
סוגיות בדיני עבודה
 
 
תושב חוץ אינו זכאי לדמי אבטלה

תושבי חוץ אינם מבוטחים, על פי חוק, בביטוח בריאות ממלכתי, והמעסיק חייב בתשלום דמי ביטוח לאומי בעבור עובד תושב חוץ ל-3 ענפי ביטוח: ביטוח נפגעי עבודה, ביטוח זכויות עובדים בפשיטת רגל ובפרוק תאגיד וביטוח אימהות. לאור האמור, עובד שהינו תושב חוץ לא יהיה מבוטח בביטוח דמי אבטלה.

להתייחסותה של עו"ד ג'ולייט אליהו – לחץ כאן
 
 
טבלאות
 
 
מחולל הודעה מוקדמת לפיטורים לאלתר לאחר שימוע

מחולל זה יוצר עבור המשתמש מסמך סיום העסקה במצב של פיטורי עובד לאלתר ללא ההודעה המוקדמת.

למחולל הודעה מוקדמת לפיטורים לאלתר לאחר שימוע במלואו – לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
 
הנחיות למעסיקים לניכוי מס משכר עבודה של עובדים שחזרו לעבודה לאחר שהוצאו לחל"ת בעקבות נגיף הקורונה

עם התפשטות נגיף הקורונה עובדים רבים הוצאו על ידי המעסיקים לחופשה ללא תשלום והיו זכאים לדמי אבטלה מהמוסד לביטוח לאומי בגין תקופה זו. דמי האבטלה מהווים תחליף לשכר עבודה ומהווים הכנסה לפי סעיף 2(2) לפקודת מס הכנסה.
עם חזרת המשק לשגרה, ושובם של העובדים למקום עבודתם, מתבקשים המעסיקים להתחשב בהכנסות מדמי האבטלה שקיבלו עובדיהם ומהמס שנוכה מהם, זאת לצורך חישוב ניכוי המס הנדרש מההכנסה ממשכורת. מטרת הנחיה זו הינה להסדיר את ניכוי המס על ידי המעסיק בעת תשלום שכר עבודה לעובד שחזר מחל"ת.

לחוזר רשות המיסים במלואו – לחץ כאן
 
הנחיות והבהרות למעסיקים ולעובדים המוגנים מתוקף חוק עבודת נשים, לצורך הוצאה לחל"ת, בעקבות נגיף הקורונה

מעסיקים רבים שפעילות עסקם הוגבלה או צומצמה, בעקבות נגיף הקורונה, נאלצו להוציא עובדים לחופשה ללא תשלום (חל"ת) וביניהם עובדים/ות המוגנים מתוקף חוק עבודת נשים. החל מתאריך 17.4.2020, כלל המעסיקים המעוניינים להוציא לחל"ת, עובד/ת המוגן/ת עפ"י חוק עבודת נשים או להאריך היתר שתוקפו הסתיים, החל ממועד זה, מחויבים בהגשת בקשה להיתר / בקשה להארכת תוקף היתר.

לחוזר משרד העבודה והרווחה במלואו – לחץ כאן
 
בדיקת זכאות למענק הסתגלות לבני 67+ עבור חודש מאי

ביום 14.5.2020 פרסם המוסד לביטוח לאומי הודעה בעניין מענק הסתגלות. בהתאם להודעה, מי שמילא בטופס הבקשה למענק הסתגלות תאריך חזרה לעבודה בחודש מאי, ועדיין לא חזר לעבודה - מתבקש למלא שוב בקשה למענק, כדי שנוכל לבדוק את זכאותו עבור חודש מאי.

להודעת המוסד לביטוח לאומי במלואה – לחץ כאן
 
 
פסיקה
 
 
עובד יהיה זכאי לדמי חגים גם אם עבודתו נדחתה בשל החג ליום אחר

העובדת הועסקה כמרצה בקורס חשבי שכר בכירים משנת 2004 במרכז החרדי להכשרה מקצועית. בשנת 2018 הסתיימו יחסי עובד ומעביד בין הצדדים והעובדת תבעה את המעסיק לתשלום זכויות הסוציאליות בין היתר לתשלום דמי החגים ודמי מחלה. בית הדין האזורי דחה את תביעת העובדת לתשלום דמי מחלה ודמי החגים כיוון שהעובדת לא הועסקה בתקופות של חגים והשלימה את ההרצאות אותם הפסידה בימים אחרים. ביה"ד הארצי לעבודה קיבל את ערעורה של העובדת ופסק כי הזכאות לדמי חג אינה מותנת בעבודה בחג. נהפוך הוא, העובד מקבל רכיב של דמי חגים בגלל שהוא לא עבד בחג. כמו כן פסק ביה"ד הארצי כי משימי החג חלו ביום בשבוע בו היתה העובדת אמורה ללמד והיא לא לימדה בשל החג, הרי שהיא היתה זכאית לתשלום דמי חגים. העובדה כי הרצאה שאמורה היתה להתקיים ביום חג נדחתה למועד מאוחר אינה שוללת את זכאותה לדמי חג (ע"ע 47880-03-19, טליה שטראוס נגד המרכז החרדי להכשרה מקצועית, מיום 13.1.2020).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד ראובן בבדז'נוב – לחץ כאן
 
ניתן לזמן עובדת לשימוע בתקופה המוגנת אך לא ניתן לתת מכתב פיטורים גם כאשר מועד הפיטורים נקבע לאחר התקופה האסורה לפיטורים

עובדת אשר הועסקה כמורה בתחום הפרה רפואי בעמותה אשר מפעילה בתי ספר לחינוך מיוחד בכל הארץ, הגישה תביעה לתשלום פיצוי מכוח חוק עבודת נשים או מכוח חוק שיווין הזדמנויות בעבודה או פיצוי פיטורים שלא כדין בהעדר שימוע. הסוגיה שעמדה בפני בית הדין הייתה האם ניתן להודיע לעובדת על פיטוריה בתקופה המוגנת לפיטורין כאשר מועד סיום היחסים נקבע לאחר התקופה האסורה על פי הדין. העובדת טענה, כי לא ניתן היה למסור לה הודעת פיטורים בתקופה המוגנת. מנגד טענה המעסיקה, כי ניתן למסור הודעת פיטורים בתקופה המוגנת ובלבד שמועד הפיטורים יהא לאחר אותה התקופה, כפי שעשתה בפועל. הפיטורים בוצעו כחלק מפיטורי עובדי הוראה בתקופת ניסיון. בית הדין קבע כי המעסיקה פעלה בניגוד לחוק עבודת נשים משמסרה לעובדת הודעת פיטורים בתקופה המוגנת מבלי שקיבלה היתר כדין. בית הדין חייב את המעסיקה לשלם לעובדת פיצוי של 20,000 ₪ בגין פיטוריה שלא כדין בתקופה המוגנת (כפיצוי בגין הפרת חוק עבודת נשים) וכן חייב את המעסיקה בהוצאות משפט ושכר טרחת עורך דין בסך 8,000 ₪ (סע"ש 148-03-18, אסאלה גאליה נ' עמותת דיאלה בע"מ, מיום 1.8.2019).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד מעיין קישלס – לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
Excel ביניים ב- ZOOM
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום ( יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
יום עיון מקיף במיסוי שכירים ב-ZOOM
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות נבחרות בתחום המסים והביטוח הלאומי בכל הקשור לעובדים שכירים ולאלה שבחל"ת; בדגש על תיאומי מס לחוזרים מחל"ת, דמי אבטלה לעובדים בחל"ת בתקופת משבר הקורונה ולאחריו. עדכונים וחקיקה לציבור חשבי השכר, מעסיקים, ומנהלי החשבונות . העברת חומר פרקטי הלכה למעשה.
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
השתלמות שע"מ בפשטות - 3 מפגשים ב-ZOOM!
השתלמות שע"מ פרקטית למייצגים מיועדת עבור קהל המייצגים המעוניינים ללמוד ולהרחיב את הידע לשימוש יעיל ופרקטי במערכת שע"מ, לקיצור זמני העבודה והבנת השאילתות השונות לעומקן. ההשתלמות מיועדת לרואי חשבון, יועצי מס וכל העוסקים במערכת שע"מ.
קורס דיני עבודה - פרונטלי או בזום
זו השנה החמישית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום, בעבודתכם היומיומית. תינתן התייחסות לעבודה מהבית (בהתאם למגבלות הקורונה)
Excel Basic
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה המוצעת כאן, מלמדת עד כמה, בעצם, זוהי תוכנה פשוטה לשימוש. התוכנת מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
קורס מנהלי כספים
קורס מקצועי של 6 מפגשים המוקדש כולו למנהלי כספים. מיטב אנשי מקצוע ומומחים בתחום הכספים מרכזים עבורכם את הנושאים הכי חשובים וחמים בתחום הכספים, המיסוי, משפטים וניהול.
EXCEL מתקדם - בZOOM
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
הביטוח הפנסיוני - ההלכה והמעשה
קורס מיוחד בנושא ביטוח פנסיוני אשר יעשה לך סדר ויספק עבורך כלים מקצועיים להתנהלות נכונה ובטוחה בעקבות השינויים הרבים שחלים בעולם הפנסיוני.
סדנת להמריא עם אקסל
חברת מיקרוסופט שידרגה את גרסאות האקסל השונות, הוסיפה כלים חדשים ושיכללה את הישנים ובגרסאות 2016 ו- 2019, האקסל הפך לכלי עוצמתי יותר. אספנו עבורכם את הנושאים בהם חזרו שאלות במהלך קורסי האקסל השונים, הוספנו את הכלים החדשים.
 
 
למסמך בפורמט PDF לחץ כאן
סגור חלון

למענה מיידי, כנסו לאינפוקליק - מחוללים בדיני עבודה
מיסוי שכירים- ספטמבר 2020
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית