סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1244 - 10/12/2019

המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן

 

koloved

 
דברי הסבר לחקיקה והצעות חוק
 
 
צו הרחבה בעניין תשלום שכר לעובדים אשר נעדרו מעבודתם בשל המצב הביטחוני - דברי הסבר

ביום 5.12.2019 פורסם ברשומות צו הרחבה בעניין תשלום שכר לעובדים אשר נעדרו מעבודתם בשל המצב הביטחוני בתקופה שמיום 1.5.2018 ועד ה- 31.12.2019 עקב השבתת מערכת החינוך או שמקום עבודתם נמצא בטווח של עד 40 ק"מ מרצועת עזה. הימים המזכים לתשלום שכר, בהתאם לתנאי הסכם זה ולתקופתו יהיו ימים בהם ניתנה או תינתן החלטה של פיקוד העורף, בנוגע לתקופה שמיום 1.5.2018 ועד ליום 31.12.2019. צו ההרחבה קובע כי מעסיק ישלם לעובד שכר לרבות תנאים סוציאליים, בשל היעדרות העובד מעבודתו בתקופת ההסכם, בגין הימים המזכים ובטווח של עד 40 ק"מ מקו הגבול עם רצועת עזה, ובלבד שמתקיימים לגבי העובד אחד מהתנאים המופיעים בצו ההרחבה.

לדברי הסבר מאת עו"ד מיטל דולב בלט – לחץ כאן
 
 
טבלאות
 
 
מחולל הגבלות על פיטורי עובדת בהריון

מחולל זה מפרט את ההגנות המוענקות לעובדת בהריון מפני פיטוריה

למחולל הגבלות על פיטורי עובדת בהיריון – לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
 
נחתם צו ההרחבה שמסדיר את תשלום השכר לעובדים שנעדרו מעבודתם בשל המצב הביטחוני

ביום 3.12.2019 פרסמה ההסתדרות הכללית הודעה בעניין צו ההרחבה שנחתם בעניין תשלום שכר לעובדים שנעדרו מעבודתם בשל המצב הביטחוני. בהתאם להודעה, על פי ההסכם הקיבוצי והוראות צו ההרחבה, עובד אשר נעדר מעבודתו בשל החלטה של פיקוד העורף יהיה זכאי לתשלום שכר העבודה היומי בתוספת הפרשות סוציאליות. ההסכם יחול על כל התקופה שבין מאי 2018 ועד סוף שנת 2019, ובכלל זה גם האירועים הביטחוניים האחרונים שהתרחשו בתאריכים 12-14 בנובמבר.

לחוזר ההסתדרות הכללית במלואו – לחץ כאן
 
הנחיות לאור המצב הבטחוני ליום 12.11.2019 - מגזר ציבורי

: לאור המצב הביטחוני שהיה ביום 12.11.2019 הממונה על השכר והסכמי עבודה במשרד האוצר פרסם הנחיות כיצד יש לפעול בהתאם להנחיות פיקוד העורף.

לחוזר הממונה על השכר והסכמי עבודה במשרד האוצר במלואו – לחץ כאן
 
 
פסיקה
 
 
פיטורי עובדת בהריון שלא הציגה אישור רפואי על הריונה אינם מצריכים את אישור הממונה על עבודת נשים

עובדת הועסקה כברמנית במשך מספר שנים במלון, העובדת זומנה לשימוע לפני פיטורים, בוצע לעובדת שימוע ולאחר מכן הוחלט כי העובדת תפוטר. במועד מתן מכתב הפיטורים הודיעה העובדת למעסיקה כי היא נמצאת בחודש השני להריונה. המעסיקה ביקשה אישור רפואי בדבר ההיריון, אולם העובדת לא מסרה את האישור ופוטרה. בין המעסיקה לעובדת התגלעה מחלוקת בדבר פגמים בהליך פיטורי העובדת. העובדת טענה כי נפל פגם בשימוע, פרוטוקול השימוע סולף, כי פוטרה משיקולים לא עניינים ופוטרה בניגוד לחוק עבודת נשים. המעסיקה מנגד טענה כי הפיטורים היו כדין מאחר ולא התקבל אישור בדבר הריונה וכי לא נפל כל פגם בפיטורי העובדת. בית הדין פסק כי לא נפל פגם בהליך השימוע, כמו כן נקבע כי מאחר והעובדת לא הציגה למעסיקה אישור המעיד על ההיריון על אף שנדרשה לעשות זאת מספר פעמים, המעסיקה אינה מחויבת בפניה לממונה על עבודת נשים לקבלת היתר לפיטורי העובדת. בית הדין דחה את תביעת העובדת ופסק הוצאות משפט בסך 7,000 ₪ לעובדת (סע"ש 22521-04-17, לירון מזרחי נ' קלאב הוטל טבריה בע"מ, מיום 05.02.19).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד רן בינות – לחץ כאן
 
שיקול פסול באי קבלת עובדת חזרה לעבודתה סייע בקבלת פיצויי פיטורים חרף הקביעה כי התפטרה

עובדת בחנות לממכר חליפות בת"א, עבדה אצל מעסיק במשך כ- 3 שנים. שכר העובדת עלה לאורך זמן בתוספת בונוסים אשר הושפעו ממכירות חודשיות בחנות. במהלך שנת 2017 פנתה העובדת לבקש העלאה אך לא היתה שבעת רצון מהתשובה שקיבלה. בשלב זה לשיטת המעסיק העובדת טענה כי היא רוצה להפסיק לעבוד בתנאים אלו שכן היא שווה הרבה יותר וכן היא מבקשת לקבל את כל זכויותיה והיא מעדיפה שהמעסיק יפטר אותה. נוכח סירוב המעסיק לפטרה, נטען כי העובדת איימה עליו שהיא כבר תוציא ממנו את כל הפיצויים. משכך, אמר לה המעסיק כי אין טעם שתגיע לעבודה וכי ישולם לה כל זכויותיה לרבות חודש הודעה מוקדמת. לטענת המעסיק הוא חשש כי העובדת תעליל עליו עלילות שווא בהקשר של הטרדה מינית או תקיפה ותגרום לו נזקים כדי לקבל את מבוקשה ולכן העדיף שלא תגיע לחנות ואף לקח את המפתח לחנות, שהיה אצלה. נקבע כי העובדת אכן התפטרה ב"עידנא דריתחא" אך בקישה לשוב לעבודה אולם החלטת המעסיק לסרב לקבלה עקב חשש לטענות שווא בגין הטרדה מינית או תקיפה מהווה שיקול פסול אשר מוביל לפסיקת פיצויי פיטורים לטובת העובדת (סע" ש 34156-11-17, מריה קרסיוב נ' אלון פינטו, מיום 23.06.2019).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד ג'ולייט אליהו – לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
השתלמות מקצועית מס ערך מוסף
עקב שינויים משמעותיים בחוק מע"מ ותקנותיו, פסיקה תקדימית, החלטות מיסוי ועמדות חייבות בדיווח; המשליכים על התנהלות אנשי המסים והתמצאותם בעדכונים החדשים, בחרנו בשני ימי השתלמות מקצועית שמטרתם לרדת "מהפילוסופיה" ל"פרקטיקה" ולהתייחס ביומיים מרוכזים להוראות החוק ויישומיהם במהלך העבודה השוטפת, תוך למידה בסיסית של עיקרי ההוראות בחוק וריענון הידע הקיים. כמו כן נלמד את אופני הדיוח והוצאות חשבוניות לאור התפתחות המסחר האינטרנטי בשנים האחרונות
מיסוי בינלאומי
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות במיסוי בינלאומי LLC כגון: דיווח על הכנסות מחו"ל, מיסוי חברות מילוי טפסי הדיווח למס הכנסה, הבנה וקריאת דוח מס NR1040 ודוחות מס אחרים מחו"ל ודגשים למייצגים. העברת חומר פרקטי הלכה למעשה.
סעיף 3 ט1 וחברות ארנק
יום העיון מוקדש כולו לטיפול בסוגיות פרקטיות הצפות ועולות עם יישומן של הוראות סעיף 3(ט 1) וסעיף 62 א לפקודה תוך סקירה נרחבת ומענה לשאלות הפתוחות בנושאים אלה; התמקדות במיסוי משיכות בעלים ומיסוי חברות ארנק בהיבט מס הכנסה וביטוח לאומי, וכן התייחסות לחברות משפחתיות בביטוח לאומי לאור פס"ד נחושתן.
קורס דיני עבודה - פרונטלי או בזום
זו השנה החמישית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום, בעבודתכם היומיומית. תינתן התייחסות לעבודה מהבית (בהתאם למגבלות הקורונה)
 
 
למסמך בפורמט PDF לחץ כאן
סגור חלון

למענה מיידי, כנסו לאינפוקליק - מחוללים בדיני עבודה
השתלמות מע"מ בזום
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית