מבזקים בנושא דיני עבודה : גיליון 1239 - כל עובד
סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1239 - 05/11/2019

המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן

 

kol oved

 
סוגיות בדיני עבודה
 
 
דמי פגיעה בעבודה לעובד שכיר מעל גיל 70

לעניין דמי פגיעה ונכות מעבודה אין מגבלת גיל. אם הפגיעה תוכר, השכיר יהיה זכאי לדמי פגיעה (אין משמעות להיותו מקבל קצבת נכות מעבודה). מדובר בפיצוי על אובדן שכר עקב הפגיעה.

לתשובה מאת מערכת כל מס – לחץ כאן
 
 
מאמרים
 
 
הזכות לבחור את מועד קבלת הקצבה

האם אפשר לבחור לקבל קצבה אגב המשך עבודה, וגם להמשיך להפקיד לאותה הקופה? התשובה לשתי השאלות חיובית. ננסה לענות עליהן במאמר זה.

למאמר מאת יועץ פנסיוני C.L.U איציק בן-ארויה - לחץ כאן
 
 
טבלאות
 
 
מחולל תשלום לעובד הנפגע בתאונת עבודה

עובד אשר נפגע בתאונת עבודה זכאי לתשלום דמי פגיעה מהמוסד לביטוח לאומי עבור ימי ההיעדרות מהעבודה וכן זכאי לתשלום הוצאות הטיפול הרפואי.

למחולל תשלום לעובד הנפגע בתאונת עבודה – לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
 
בעקבות פעילות של משרד העבודה והרווחה: קנס של יותר מחצי מיליון ש"ח לחברה ולמנהליה שלא שילמו שכר מינימום

בעקבות חקירה שערך האגף לאכיפה פלילית בזרוע העבודה במשרד העבודה והרווחה, בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב גזר על חברת יהלום תעשיות ניקוי בע"מ ועל שני מנהליה, אב ובנו, לשלם סכום כולל של 507,000₪ על הפרת זכויות עובדים והפרעה למפקח עבודה בביצוע עבודתו.

לחוזר משרד העבודה והרווחה במלואו – לחץ כאן
 
 
פסיקה
 
 
התראה ארוכת זמן ורציפה טרם הפיטורין אינה מייתרת שימוע

עובד אשר עבד שנתיים ושבעה חודשיים בחברה ופוטר ללא שימוע, בטענה שלאורך זמן המעסיקה העבירה לו מסרים באשר לחוסר התאמתו לתפקיד ובכך קיימה מעין שימוע. העובד תבע פיצוי בסך 35,000 ₪ בגין העדר שימוע הקבוע בדין. מנגד, המעסיקה טענה כי הודיעה לעובד מספר רב של פעמיים בגין התנהלות לא תקינה שלו, כמו כן, נערכו שיחות רבות של חוסר שביעות רצון מהעובד ויש לראות בכך שימוע . בית הדין קבע כי אין תוקף לשיחות חוסר שביעות רצון שקיימה המעסיקה ואין לראות בכך מעין שימוע. נקבע כי היה על המעסיקה לקיים שימוע על פי דין ומאחר ולא קוים שימוע כדין, על המעסיקה לשלם לעובד פיצוי מופחת בסך 10,000 ש"ח. בנסיבות העניין סבר בית הדין שנכון הוא להביא בחשבון לזכותה של המעסיקה את העובדה כי היא לא מיהרה לפטר את העובד, נתנה לו מספר הזדמנויות להשתפר לאחר תקלות משמעותיות שהתגלו בעבודתו, ואף הודיעה לו על התנהלותו הלא תקינה. בנוסף, חויבה המעסיקה בתשלום חלף הודעה מוקדמת בסך 11,780 ₪ (ס"עש 8210-05-17, אבנר גולן נ' ענבר מרחב ג'י פרסום ושיווק בע"מ, מיום 11.06.19).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד עידו סמולר – לחץ כאן
 
אושרה תביעה ייצוגית בגין דרך תשלום דמי חופשה על פי חלקיות משרה ולא לפי ימי עבודה

אושרה תביעה ייצוגית בגין דרך תשלום דמי חופשה על פי חלקיות משרה ולא לפי ימי עבודה
טקסט: העובד עבד בחברה במשרה חלקית. העובד ביקש לברר כיצד נצברים ימי החופשה אצל המעסיקה, על כן פנה אל חשבת השכר ותשובתה היתה "לפי וותק ומשרה יחסית". העובד טען כי חישוב פדיון חופשה לפי ותק והיקף משרתו הוא חישוב שגוי, וזאת מאחר והיקף המשרה אינו רלוונטי לצבירת ימי החופשה, על כן פנה לבית הדין והגיש תובענה ייצוגית על הפרת חוק חופשה שנתית. המעסיקה טענה כי אין היגיון בשיטת החישוב של ימי חופשה של העובד, והמחוקק לא התכוון לכך עת חקק את חוק חופשה שנתית. כמו כן, טענה כי חישוב ערכו של יום חופשה, אשר שולם לעובד בסוף תקופת עבודתו, עולה על החישוב הקבוע בדין. כך שלמעשה לא נגרם לו כל נזק. בית הדין החליט לאשר את פתיחת התובענה ולעניין חישוב החופשה נקבע כי השאלה שבמחלוקת קשורה לפרשנות של סעיף 3 לחוק חופשה שנתית, עת מדובר בעובד במשרה חלקית. הפרשנות המילולית הברורה של הסעיף היא כי מי שהשלים 240 ימי עבודה בשנת העבודה הראשונה יהיה זכאי ל-14 ימי חופשה, ואם עבד פחות מכך, יהיה זכאי לחלק היחסי. אין שוני בין ימי החופשה אשר צובר עובד במשרה מלאה לבין אלה של עובד במשרה חלקית. על כן, לא יכולה להיות מחלוקת כי בעת חישוב צבירת ימי החופשה של העובד ושל כלל העובדים, פעלה המעסיקה בניגוד להוראות סעיף 3 לחוק חופשה שנתית, עת לקחה בחשבון את אחוז המשרה. נפסק כי הוכח שהמעסיקה חישבה את הזכאות לחופשה של העובד ויתר עובדיה במשרה חלקית שלא בהתאם לסעיף 3 לחוק חופשה שנתית, אלא בהכפלה באחוז המשרה. בית הדין הוסיף כי הפגם היה נרפא אילו המעסיקה הייתה משלמת לפי ערך של יום חופשה מלא. בית הדין קבע כי קיים יסוד סביר כי התובענה הייצוגית תוכרע לטובת הקבוצה ואישר במסגרת התובענה הייצוגית סעד של פיצוי כספים (ת"צ 43356-01-18, דור בריגה ' נ' ריקושט 3000 בע"מ, מיום 28.05.19).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד רן בינות – לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
יום עיון טופס 161 והמגבלות על פיטורי עובדים
בשנים האחרונות אנו עדים לאינסוף שינויי חקיקה בתחום מיסוי הפרישה. מיסוי הפרישה מתחיל אצל חשב השכר שמוציא את טופס 161 בעת פרישת העובד. מילוי לא נכון של הטופס יכול לגרום לנזקים כספיים לעובד וגם למעביד. ביום עיון זה נלמד את הכללים למילוי נכון של ניירת הפרישה ונדבר על דרכי העבודה הנכונים בהתאם להנחיות מס הכנסה. כמו כן, נלמד מתי המעסיק לא יכול לפטר את עובדיו.
הביטוח הפנסיוני - ההלכה- והמעשה: קורס ייחודי לחשבים והיחידה ללימודי המשך, הקריה האקדמית אונו
העולם הפנסיוני סובל משינויים רבים ותכופים, היוצרים חוסר הבנה ומחבלים בקבלת ההחלטות של איש המקצוע. בעידן של שינוי חקיקה בו פוסקים בתחום הפנסיה, קורס "הביטוח הפנסיוני ההלכה - והמעשה" יעשה עבורכם סדר בנושא.
קורס דיני עבודה
זו השנה הרביעית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום, בעבודתכם היומיומית.
Excel ביניים
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום ( יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
ביטוח לאומי - השתלמות מקצועית ופרקטית
השתלמות מעשית ומקיפה המתייחסת כולה לשכירים ועצמאים בהיבטי חיוב דמי ביטוח לסוגי מבוטחים שונים,תיאום דמי ביטוח, גמלאות וקצבאות, צוו סיווג מבוטחים, מבוטחים השוהים בחו"ל ועוד.
תיקון 190 ומיסוי פנסיוני
תיקון 190 לפקודה הרחיב את מסגרת הטבות המס לסוגי חוסכים שונים בהפקדות לקופות הגמל. בשנת 2017 נכנס לתוקפו חוק פנסיה חובה לעצמאים, אשר מחייב עצמאים להפריש חלק מהכנסתם לחיסכון פנסיוני. מאז חקיקתם נושאים חשובים אלה מעוררים שאלות לגבי אופן ההפקדות, משיכות הכספים, הסנקציות על אי הפקדות ועוד. ביום עיון מרוכז נקדיש לנושאים אלה הסברים, דוגמאות ותשובות לשאלות.
ביטוח אובדן כושר עבודה
סביב ביטוח אובדן כושר עבודה קיימות סוגיות רבות בהיבטי המס, ניכוי דמי ביטוח לאומי, זכויות המבוטחים והכיסויים השונים בקרנות הפנסיה, בחברות ביטוח פרטיות ובמוסד לביטוח לאומי. מכללת חשבים עושה לכם סדר ביום עיון מיוחד שמוקדש כולו לסוגיות אלו.
מיסוי התא המשפחתי
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות נבחרות בתחום מיסוי התא המשפחתי לניצול מרבי של ניכויים וזיכויים, הסכמי ממון והשלכתם על הצהרות הון ופטורים במס שבח ומס רכישה, חלוקת הכנסות בין בני זוג בעסק משפחתי בהיבט הביטוח הלאומי ועוד.
קורס חשבי שכר
חשבי שכר הינם אנשי מפתח בכל ארגון וחברה. מתוקף תפקידם הם אחראים על אחד מהתקציבים הגדולים בארגון - השכר. חשבי השכר נדרשים למיומנות בתחומים רבים: מס הכנסה, דיני עבודה, ביטוח לאומי ועוד. לשכת רואי חשבון בישראל רואה בחיזוק תפקיד חשב השכר, הכרח מקצועי, והחליטה להסמיך מטעמה חשבי שכר בכירים, לאחר עמידה במבחני הלשכה.
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
סיום עבודה וטיפול במענקי פרישה
יום עיון המוקדם כולו לאירוע פיטורים, התפטרות ופרישה בהיבט חוקי העבודה, דיני המס החלים על מענקי פרישה ופריסתם, קיבוע זכויות בקרנות הפנסיה והיוון קצבאות
העסקת עובדים זרים ומסתננים בישראל- הלכה למעשה
ביום זה נעסוק בהיבטים החשובים ביותר שעליכם להכיר בנושא העסקת זרים, נושא חשוב ורגיש התופס תאוצה בשנים האחרונות.
היערכות לשינויים בענפי הפנסיה והביטוח
ביום עיון זה נעסוק בהיבטים מעשיים למעסיקים ולעובדים. נדון וננתח את התקנון החדש של קרנות הפנסיה, הכיסוי החדש לאובדן כושר עבודה, נסקר ונעמיק בדוחות השנתיים של ביטוחי המנהלים וקרנות הפנסיה.
השתלמות הכנה לפרישה ופנסיה
פרישה לפנסיה היא נושא מורכב המחייב הכנה מקדמית והיערכות בהיבטים רבים ומגוונים - פנסיוניים, מיסויים, כלכליים, תעסוקתיים ופסיכולוגיים. מטרת ההשתלמות הינה להקנות לפורשים ידע ראשוני בתחומים הללו על מנת לאפשר להם להיערך בהתאם.
Excel ביניים
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
קורס חשבי שכר פרקטי
מדובר בקורס ממוקד המספק למשתתפים בו יכולת הבנה תוך היכרות עם כלל הנושאים המאפיינים את עולם חשבות השכר.
EXCEL מתקדם
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
 
 
למסמך בפורמט PDF לחץ כאן
סגור חלון

למענה מיידי, כנסו לאינפוקליק - מחוללים בדיני עבודה
קורס ביטוח פנסיוני - פברואר 2020
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית