מבזקים בנושא דיני עבודה : גיליון 1238 - כל עובד
סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1238 - 29/10/2019

המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן

 

kol oved

 
דברי הסבר לחקיקה והצעות חוק
 
 
הודעה על כוונה למתן צו הרחבה

ביום 23.10.2019 פורסמה בילקוט הפרסומים הודעה על כוונה לתת צו הרחבה בעניין תשלום שכר לעובדים שנעדרו וייעדרו מעבודתם עקב המצב הביטחוני מיום ט"ז באייר התשע"ח (1 במאי 2018) עד יום ג' בטבת התש"ף (3 בדצמבר 2019).

לדברי הסבר מאת עו"ד ג'ולייט אליהו - לחץ כאן
 
 
טבלאות
 
 
מחולל הגבלת פיטורי עובד במחלה

מחולל זה מפרט את ההגנות המוענקות לעובד במחלה מפני פיטוריו.

למחולל הגבלת פיטורי עובד במחלה – לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
 
דחיית עליית גרסה 10 של ממשק הניוד במסלקה הפנסיונית

מטרת הדחייה הינה לאפשר לכלל הגופים המוסדיים ובדגש לאלו שלא העבירו אישור מעבר סופי מהמסלקה הפנסיונית או הצהרת מנכ"ל בדבר מוכנותם, לסיים באופן מיטבי את ההיערכות להעלאת ממשק הניוד. על הגופים המוסדיים להעביר אישורי מעבר סופי על עמידה בדרישות המוכנות התפעולית והטכנית לצורך יישום ממשק הניוד עד ליום 12 בפברואר 2020 .

לחוזר אגף שוק ההון - לחץ כאן
 
תיקון נוהל הטיפול במבקשי מקלט

ביום 24.10.2019 פרסמה רשות האוכלוסין וההגירה חוזר בעניין תיקון נוהל הטיפול במבקשי מקלט. בהתאם לאמור בתיקון לנוהל, החל מיום 27.10.19 יינקטו פעולות אכיפה כלפי מעסיקים שיעסיקו מבקשי מקלט בפרק הזמן בו יהיה ברשותם רישיון לישיבת ביקור זמני מכח סעיף 2(א)(5) לחוק הכניסה שאינו כולל סעיף של "אי אכיפה".

לחוזר רשות האוכלוסין וההגירה במלואו – לחץ כאן
 
 
פסיקה
 
 
פיצוי לרופאת שיניים שלא התקבלה לעבודה מחמת עטיית חיג'אב (כיסוי ראש)

העובדת הינה רופאת שיניים ובמסגרת ניסיונותיה למצוא עבודה במקצועה, נענתה למודעה שפרסמה המעסיקה שהינה חברה פרטית המעניקה שירותים בתחום רפואת השיניים ומעסיקה יהודים וערבים. המעסיקה ערכה לעובדת ראיון עבודה. העובדת הגיעה לראיון כשהיא עוטה כיסוי ראש ("חיג'אב"), כמקובל בדת המוסלמית אצל אישה דתייה. העובדת נשאלה האם תסכים להסיר את החיג'אב בעבודתה ולאחר שהשיבה בשלילה, נמסר לה כי לא תתקבל לעבודה. נציבות שוויון הזדמנויות בעבודה שהצטרפה להליך כידידת בית המשפט, פנתה בכתב למעסיקה בהתראה לפני הגשת תביעה מחמת אפליה על רקע דת בקבלה לעבודה ולכן הודיעה המעסיקה כי היא חוזרת בה וכי העובדת מוזמנת להתחיל ולעבוד אצלה. בשלב זה העובדת לא נעתרה להצעה ומכאן התביעה. נקבע כי דחיית מועמדתה של העובדת מחמת עטיית החיג'אב, בשל דעה קדומה של לקוחות או של המעסיקה ומי מעובדיה, עולה כדי הפליה המנוגדת לחוק שוויון הזדמנויות בעבודה, התשמ"ח-1988. בית הדין הגיע למסקנה כי החלטתה זו של המעסיקה עולה כדי אפליה על רקע דת, שאין בינה בין התפקיד הנדון ולא דבר, לכן הינה פסולה ואסורה. בנסיבות העניין נקבע כי המעסיקה תשלם לעובדת פיצוי בסך 40,000 ₪ (סע"ש 23-01-17, מריה מחאמיד נגד ניו שן קליני בע"מ, מיום 8.9.2019).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד מורן טימן גוגול – לחץ כאן
 
מה דינם של ימי המחלה לעובדת שנסעה בתקופת המחלה לבית מלון, טיילה ואף קפצה בנג'י

העובדת תבעה תשלום פיצוי בגין זכויות שונות (שימוע שלא כדין, סעד כספי על פי חוק איסור לשון הרע ופגיעה חמורה באוטונומיה). המעסיקה הגישה תביעה שכנגד בגין קבלת שכר עבודה על ידי העובדת לפי תקן של 7.5 שעות ביום במקום 8 שעות. כמו כן, טענה המעסיקה, כי במהלך שנות עבודתה של העובדת איכות עבודתה ירדה והיא אף הרבתה להיעדר לצורך עניינים פרטיים. זאת ועוד, המעסיקה פרשה תמונה קשה בנוגע להתנהלות העובדת בכל הנוגע לימי המחלה שניתנו לה, לעובדת ניתנו ימי מחלה בטענה שהיא סובלת מוורטיגו, דבר שלא מנע ממנה לבלות עם משפחתה במלונות בחוף הים ובפעילות אקסטרים (בנג'י). התביעה נדחתה והתביעה שכנגד התקבלה, נקבע, כי העובדת תשיב סכום של 8,360 ₪ בגין דיווחי שעות שאינם אמת וכן תשלם למעסיקה שכ"ט עו"ד 20,000 ₪ (סע"ש 3710-03-17, נעמה רבהייב נ' החברה הכלכלית לפיתוח כפר יונה בע"מ, מיום 1.9.2019).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד מעיין קישלס – לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
יום עיון טופס 161 והמגבלות על פיטורי עובדים
בשנים האחרונות אנו עדים לאינסוף שינויי חקיקה בתחום מיסוי הפרישה. מיסוי הפרישה מתחיל אצל חשב השכר שמוציא את טופס 161 בעת פרישת העובד. מילוי לא נכון של הטופס יכול לגרום לנזקים כספיים לעובד וגם למעביד. ביום עיון זה נלמד את הכללים למילוי נכון של ניירת הפרישה ונדבר על דרכי העבודה הנכונים בהתאם להנחיות מס הכנסה. כמו כן, נלמד מתי המעסיק לא יכול לפטר את עובדיו.
הביטוח הפנסיוני - ההלכה- והמעשה: קורס ייחודי לחשבים והיחידה ללימודי המשך, הקריה האקדמית אונו
העולם הפנסיוני סובל משינויים רבים ותכופים, היוצרים חוסר הבנה ומחבלים בקבלת ההחלטות של איש המקצוע. בעידן של שינוי חקיקה בו פוסקים בתחום הפנסיה, קורס "הביטוח הפנסיוני ההלכה - והמעשה" יעשה עבורכם סדר בנושא.
קורס דיני עבודה
זו השנה הרביעית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום, בעבודתכם היומיומית.
Excel ביניים
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום ( יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
ביטוח לאומי - השתלמות מקצועית ופרקטית
השתלמות מעשית ומקיפה המתייחסת כולה לשכירים ועצמאים בהיבטי חיוב דמי ביטוח לסוגי מבוטחים שונים,תיאום דמי ביטוח, גמלאות וקצבאות, צוו סיווג מבוטחים, מבוטחים השוהים בחו"ל ועוד.
תיקון 190 ומיסוי פנסיוני
תיקון 190 לפקודה הרחיב את מסגרת הטבות המס לסוגי חוסכים שונים בהפקדות לקופות הגמל. בשנת 2017 נכנס לתוקפו חוק פנסיה חובה לעצמאים, אשר מחייב עצמאים להפריש חלק מהכנסתם לחיסכון פנסיוני. מאז חקיקתם נושאים חשובים אלה מעוררים שאלות לגבי אופן ההפקדות, משיכות הכספים, הסנקציות על אי הפקדות ועוד. ביום עיון מרוכז נקדיש לנושאים אלה הסברים, דוגמאות ותשובות לשאלות.
ביטוח אובדן כושר עבודה
סביב ביטוח אובדן כושר עבודה קיימות סוגיות רבות בהיבטי המס, ניכוי דמי ביטוח לאומי, זכויות המבוטחים והכיסויים השונים בקרנות הפנסיה, בחברות ביטוח פרטיות ובמוסד לביטוח לאומי. מכללת חשבים עושה לכם סדר ביום עיון מיוחד שמוקדש כולו לסוגיות אלו.
מיסוי התא המשפחתי
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות נבחרות בתחום מיסוי התא המשפחתי לניצול מרבי של ניכויים וזיכויים, הסכמי ממון והשלכתם על הצהרות הון ופטורים במס שבח ומס רכישה, חלוקת הכנסות בין בני זוג בעסק משפחתי בהיבט הביטוח הלאומי ועוד.
קורס חשבי שכר
חשבי שכר הינם אנשי מפתח בכל ארגון וחברה. מתוקף תפקידם הם אחראים על אחד מהתקציבים הגדולים בארגון - השכר. חשבי השכר נדרשים למיומנות בתחומים רבים: מס הכנסה, דיני עבודה, ביטוח לאומי ועוד. לשכת רואי חשבון בישראל רואה בחיזוק תפקיד חשב השכר, הכרח מקצועי, והחליטה להסמיך מטעמה חשבי שכר בכירים, לאחר עמידה במבחני הלשכה.
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
סיום עבודה וטיפול במענקי פרישה
יום עיון המוקדם כולו לאירוע פיטורים, התפטרות ופרישה בהיבט חוקי העבודה, דיני המס החלים על מענקי פרישה ופריסתם, קיבוע זכויות בקרנות הפנסיה והיוון קצבאות
העסקת עובדים זרים ומסתננים בישראל- הלכה למעשה
ביום זה נעסוק בהיבטים החשובים ביותר שעליכם להכיר בנושא העסקת זרים, נושא חשוב ורגיש התופס תאוצה בשנים האחרונות.
היערכות לשינויים בענפי הפנסיה והביטוח
ביום עיון זה נעסוק בהיבטים מעשיים למעסיקים ולעובדים. נדון וננתח את התקנון החדש של קרנות הפנסיה, הכיסוי החדש לאובדן כושר עבודה, נסקר ונעמיק בדוחות השנתיים של ביטוחי המנהלים וקרנות הפנסיה.
השתלמות הכנה לפרישה ופנסיה
פרישה לפנסיה היא נושא מורכב המחייב הכנה מקדמית והיערכות בהיבטים רבים ומגוונים - פנסיוניים, מיסויים, כלכליים, תעסוקתיים ופסיכולוגיים. מטרת ההשתלמות הינה להקנות לפורשים ידע ראשוני בתחומים הללו על מנת לאפשר להם להיערך בהתאם.
Excel ביניים
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
קורס חשבי שכר פרקטי
מדובר בקורס ממוקד המספק למשתתפים בו יכולת הבנה תוך היכרות עם כלל הנושאים המאפיינים את עולם חשבות השכר.
EXCEL מתקדם
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
 
 
למסמך בפורמט PDF לחץ כאן
סגור חלון

למענה מיידי, כנסו לאינפוקליק - מחוללים בדיני עבודה
קורס ביטוח פנסיוני - פברואר 2020
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית