מבזקים בנושא דיני עבודה : גיליון 1237 - כל עובד
סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1237 - 22/10/2019

המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן

 

koloved

 
סוגיות בדיני עבודה
 
 
בקשה לתיאום דמי ביטוח באמצע שנת המס לעובד שכיר שהועסק בחלק מהשנה אצל שני מעסיקים ולא עשה תיאום דמי ביטוח

עובד שכיר שיש לו כמה מקורות הכנסה נדרש לקבוע באמצעות הצהרה בטופס 101 שהוא ממלא, מיהו המעסיק העיקרי =המעסיק אצלו הוא משתכר "משכורת חודש", ומיהו המעסיק המשני = אצלו הוא הוא משתכר "משכורת נוספת", וזאת לצורך ניכוי דמי הביטוח בהם הוא מחויב. העובד מחויב לעדכן את כל מעסיקיו בכל שינוי שיחול בהצהרה שניתנה על ידו בטופס 101. העובד לא יוכל לקבל החזר דמי ביטוח בשנה הנוכחית מהמל"ל, אם לא בוצע תיאום, ההחזר ייעשה רק בשנה שלאחר מכן.

להתייחסות מאת עו"ד רו"ח חיה אביסרור שמעוני – לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
 
סוגי הרישיונות לאוכלוסיית האריתראים והסודנים השוהה בארץ

בהמשך להודעות המדינה בבג"ץ 4630/17 ובג"ץ 7552/17 וכן בעמ"נ 12154-04/18, המעדכנות כי הדרג המדיני החליט על שינוי משך התוקף והשמטת הכיתוב ברשיונות המונפקים לאזרחי אריתריאה וליוצאי חבל דרפור וחבל הרי הנובה והנילוס הכחול, וכן להחלטת מנכ"ל רשות האוכלוסין וההגירה לפיה רישיונותיהם של כלל אזרחי סודן יחודשו כל פעם לתקופה של כשנה, נבקש להציג את סוגי הרשיונות שיונפקו לאזרחי סודן ואריתריאה.

לחוזר רשות האוכלוסין וההגירה במלואו – לחץ כאן
 
מועדי דיווח ותשלום דוחות מע"מ, מס הכנסה וניכויים לשנת המס 2019

רשות המיסים פרסמה חוזר המפרט את מועדי הדיווח והתשלום של דוחות מע"מ, מס-הכנסה וניכויים שנקבעו לשנת המס 2019.

לחוזר רשות המיסים במלואו – לחץ כאן
 
 
פסיקה
 
 
עובד שפורש בגיל פרישה וקיים לזכותו הסדר פרישה לא יהיה זכאי להשלמת פיצויי פיטורין

שלוש עובדות שעבדו אצל מעסיקה בתפקידי מנהלה שונים, פרשו מעבודתן עת הגיען לגיל פרישה. העובדות היו מבוטחות בקופת גמל והופרש עבורן לפיצויי פיטורין בשיעור 6% בהתאם לאישור הפרטני שניתן למעסיקה לפי סעיף 14. כל העובדות קבלו ומקבלות פנסיה עם סיום עבודתן אצל המעסיקה. עם סיום עבודתן, שחררה המעסיקה את כספי הפיצויים המופקדים בקופה. מעבר לכך לא שילמה המעסיקה לעובדות הפרשי פיצויי פיטורין. בתביעה טענו העובדות כי עבודתן הסתיימה עם הגעתן לגיל פרישה כקבוע בחוק גיל פרישה ועל כן הן זכאיות להשלמת פיצויי פיטורין מעבר מכוח סעיף 11(ה) לחוק פיצויי פיטורים. בית הדין הזכיר הלכות קודמות ביחס לשאלה האם עובד שמתפטר בגיל פרישה וזכאי לקבל פנסיה מקופת הגמל יהיה זכאי לקבל גם פיצויי פיטורין או השלמת פיצויים והעיקרי שבניהם פסק דין של ביה"ד הארצי לעבודה בעניין ירחמיאל. שם נקבע, כי בנסיבות בהן סיום ההעסקה נעשה על רקע פרישה יש לבחון לא רק את המובן העובדתי (היינו, מה היו הנסיבות הטכניות) אלא גם את השאלה מהי מהות ההסדר הפנסיוני בגינו אין מקום לראות בסיום ההעסקה בגדר התפטרות, זאת כאשר יש לזכות העובד הסדר פנסיה "מלא ומקיף". ככל שזהו המצב, הרי שאין לראות בסיום עבודתו כאקט של פיטורים או התפטרות, ולמעשה אין רלוונטיות לסעיף 11(ה) לחוק. במקרה שלפנינו פסק ביה"ד לעבודה כי העובדות פרשו, לא התפטרו, אלא סיימו עבודתן בשל הגיען לגיל המאפשר להם יציאה לגמלאות והן החלו לקבל תשלומי גמלה עם פרישתן. העובדות ביקשו לנצל את האפשרות העומדת להן מכוח חוק גיל פרישה, לפרוש לגמלאות לאחר הגיען לגיל הפרישה, וכך עשו ב"תזכורת". לפיכך, ובהתאם ל"הלכת ירחמיאל", הן אינן זכאיות להשלמת פיצויי פיטורים (סע"ש 65013-03-16, סורינה דינור, בר סימן טוב ותמר מרים מילוא נגד האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים ע"ר, מיום 16.09.2019).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד ראובן בבדז'נוב – לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
קורס דיני עבודה
זו השנה הרביעית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום.
Excel ביניים
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום ( יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
איך לקרוא את תלוש השכר?
על כל מנהל בארגון שיש תחתיו עובדים, ולמעשה על כל מעסיק שהוא צד ליחסי עבודה, מוטלת האחריות לידיעת חוקי העבודה ולשמירה על קיומם, ולפיכך חובה שיהיו בידיו כלים להתמודדות היומיומית עם מצבים שונים מעולם זה. ביום זה נלמד על תלוש השכר וחוק הגנת השכר וכן נקבל כלים לקריאת תלוש השכר באופן הנכון.
ניכוי מס במקור
יום עיון מיוחד שמוקדש כולו לציבור המנכים על מנת לעמוד במטלות הכבדות ברמה הפרוצדוראלית ולפעול בהתאם להוראות הדין, תוך יישום דווקני ופרטני של שלל ההוראות הקיימות בנושא הניכוי במקור, לרבות טיפול בקנסות, פירוט הליקויים והתמודדות מול פקידי השומה.
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
תיקון 190 ומיסוי פנסיוני
תיקון 190 לפקודה הרחיב את מסגרת הטבות המס לסוגי חוסכים שונים בהפקדות לקופות הגמל – ועדיין רב הנסתר על הגלוי. יום העיון מוקדש להכרה ולמידת מכלול הטבות המס באפיקי החיסכון הפנסיוני השונים, משיכות כספים והפקדות כספים פנויים לקופות הגמל לקצבה.
Excel Basic - פונקציות מובילות
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה הנ"ל מלמדת שאקסל היא תוכנה ידידותית למשתמש. התוכנה מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
מיסוי התא המשפחתי
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות נבחרות בתחום מיסוי התא המשפחתי לניצול מרבי של ניכויים וזיכויים, הסכמי ממון והשלכתם על הצהרות הון ופטורים במס שבח ומס רכישה, חלוקת הכנסות בין בני זוג בעסק משפחתי בהיבט הביטוח הלאומי ועוד.
יום עיון - משולש הזהב
יום עיון המוקדש לחשבי שכר, מנהלי חשבונות, אנשי משאבי אנוש, מעסיקי עובדים, עוסקים בכספים ושכר. יעמדו מיטב המומחים אשר יסייעו לכם להתמודד ולהתנהל ביעילות בסבך החוקים וההוראות. יום העיון יעסוק בשלושה תחומים חשובים: מיסוי | פנסיה | עבודה
יום עיון מע"מ
יום עיון מקיף ומקצועי שבו נתמקד במגוון סוגיות בנושא מע"מ, ננתח באופן מעמיק ומעשי את עיקרי ההוראות ונרענן את הידע הקיים.
 
 
למסמך בפורמט PDF לחץ כאן
סגור חלון

למענה מיידי, כנסו לאינפוקליק - מחוללים בדיני עבודה
יום עיון משולש הזהב
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית