סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1230 - 27/08/2019

המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן

 

27.8

 
סוגיות בדיני עבודה
 
 
היעדרות עובד ב- 1 בספטמבר

ככלל, החוק אינו מקנה זכות להיעדר בתשלום ב- 1 בספטמבר. עם זאת, בהסכמים קיבוציים ובצווי הרחבה שונים נקבע, כי עובדים יהיו זכאים להיעדר מעבודתם בתשלום (ימי בחירה) בלי שיום זה ינוכה מימי החופשה העומדים לרשותם. חלק מן ההסכמים מפרטים, אילו ימים ייחשבו כימי בחירה, וחלקם מציינים, כי העובד יהיה זכאי ליום בחירה, בלי לפרט, אילו ימים ייחשבו כיום בחירה.

להתייחסותה של עו"ד נטע סלע – לחץ כאן
 
 
טבלאות
 
 
מחולל זכאות עובדים לתשלום יום הבחירות לכנסת

מחולל זה מפרט האם עובד זכאי לתשלום בגין יום הבחירות לכנסת.

למחולל במלואו – לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
 
הודעה בדבר שבתון ביום הבחירות

החלטת ועדת הבחירות המרכזית בעניין סוגי השירותים הציבוריים אשר יפעלו כסדרם ביום הבחירות לפי סעיף 10 לחוק-יסוד: הכנסת וסעיף 71א לחוק הבחירות לכנסת [נוסח משולב], התשכ"ט-1969.

לחוזר ועדת הבחירות המרכזית לכנסת במלואו – לחץ כאן
 
60% מהגופים הציבוריים עומדים ביעד להעסקת אנשים עם מוגבלות, נכון לשנת 2018

נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות במשרד המשפטים פרסמה נתונים חדשים ומעודכנים אודות ייצוג הולם של אנשים עם מוגבלות בגופים ציבוריים גדולים. מהנתונים עולה כי מבין 316 גופים ציבוריים גדולים שנבדקו - 60% עומדים ביעד ההעסקה של 5% ומעלה, 22% עומדים ברמה בינונית (3.5% -5%), 15% עומדים ברמה נמוכה (2-3.5%), ו- 3% אינם עומדים כלל ביעד.

לחוזר נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות במלואו – לחץ כאן
 
 
פסיקה
 
 
מעסיק מחויב לשלם לעובד פיצויי פיטורים ללא קשר לגילו וכן חייב להפריש כספים לקרן פנסיה בהתקיים תנאים מסוימים

העובד, יליד 1934, הועסק כמכונאי אצל המעסיק במשך שתי תקופות. העובד החל להיות מועסק בגיל 72 ופוטר בגיל 82. לטענת העובד, הוא הפסיק את עבודתו בתקופה הראשונה בשל מצב בריאותו והיה בחופשת מחלה בת שנתיים ועתר לפיצויי פיטורים בגין התקופה הראשונה. כמו כן, טען העובד כי בתקופה השנייה פוטר ולכן זכאי לפיצויי פיטורים. בנוסף טען כי לא הופרשו לו כספים לפנסיה. מנגד המעסיקה טענה כי עם תחילת העסקתו של העובד בשנת 2006 העובד היה בן 72 שנה והוא החל לעבוד לאחר גיל הפרישה ולכן איננו זכאי להפרשות לפנסיה או לפיצויי פיטורים. לעניין הזכאות לפיצויי פיטורים, צוין כי בתקופה השנייה לעבודתו, העובד פוטר וניתן לו מכתב פיטורים. על פי חוק פיצויי פיטורים, התשכ"ג-1963היה על המעסיק לשלם לעובד פיצויי פיטורים, ללא קשר לגיל העובד. בעבר נפסק כי עובד שהחל לעבוד לאחר הפרישה והתפטר בדין מפוטר זכאי לפיצויי פיטורים וכך גם אם העובד מפוטר, ללא קשר לגילו, אלא אם התפטרותו נובעת מהתפטרות בשל גילו שאז לא יהיה זכאי לפיצויי פיטורים. נקבע משהעובד פוטר, הוא זכאי לפיצויי פיטורים ולכן נקבע כי זכאי ל43,500 ש"ח בגין פיצויי פיטורים. לעניין הזכאות להפרשות לפנסיה, המעסיק היה מחויב להפריש כספים לפנסיה על אף שהעובד עבר את גיל הפרישה, אלא אם קיבל קצבה אחרת ולא מהמוסד לביטוח לאומי, כפי שנקבע בצו ההרחבה לפנסיה חובה. כמו כן, לא הוכח על ידי המעסיק כי העובד מקבל או קיבל בתקופה הנדונה "קצבה". בנוסף המעסיק אף לא טרח לבדוק עם העובד אם הוא מקבל קצבה והעובד לא היה אמור לפנות אל המעסיק ולבקש ממנו שיפריש לו לפנסיה, אלא זו מחובתו של המעסיק. משכך העובד זכאי לפיצוי בגין אי הפרשות כספים לקרן פנסיה (סע"ש 10553-10-16, פנחס מזרחי נגד אייל בלחסן, מיום 17.2.2019).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד מורן טימן גוגול – לחץ כאן
 
שימוע שני לא בהכרח יוכל לתקן פגם מהותי שנעשה בשימוע ראשון

עובדת עבדה שנתיים וששה חודשים בחברת יזמות והשקעות ופוטרה בטענה לצמצומים והתייעלות. העובדת פוטרה בשימוע טלפוני ללא קיום שימוע על פי הדין. לאחר מכן העובדת הוצאה ממצבת העובדים בחברה ושילמו לה ימי הודעה מוקדמת ונעשה עמה סגירת חשבון. לאחר כל זאת ב"כ העובדת התערב ואחרי חלופת מכתבים נזכרה המעסיקה לבצע שימוע שני ונוסף שבמסגרתו קיוותה למצוא ריפוי לחובת מתן השימוע הראשון. העובדת תבעה פיצוי בסך של 80,000 ₪ בגין הפסדי שכר עבודתה, פגיעה בשמה ופגם חמור בהליך השימוע. בית הדין קבע כי סיבת פיטורי העובדת לא הוכיחה כי המעסיקה פיטרה אותה שלא בגין צמצומים והתייעלות במקום העבודה על כן לא נפסק לעובדת פיצוי בגין כך. באשר לחובת השימוע קבע בית הדין כי נפל פגם חמור בהליך השימוע ואין בכוחו של שימוע נוסף וכדין להתגבר על הפגם שבשימוע ראשון שאינו כדין ועל המעסיקה לפצות את העובדת בסך של 30,000 ₪ בתוספת ריבית והצמדה כחוק מיום 31.12.2014 (סע"ש 34260-05-17, נילי שם טוב נ' חברת מ.ל.א הנגב יזמות והשקעות בע"מ, מיום 10.02.19).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד עידו סמולר – לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
הדרכת זום - מענק עידוד תעסוקה
סקירת החוק לעידוד התעסוקה למעסיקים המחזירים עובדים מחל"ת, עדכונים ושינויים בביטוח לאומי. יום עיון שמוקדש כולו להסברים, הנחיות ועדכונים בכל החידושים והשינויים בתקופת משבר הקורונה בנושאים הקשורים לדיני עבודה וביטוח לאומי, למעסיקים לשכירים ולעצמאים.
השתלמות הכנה לפרישה ופנסיה
פרישה לפנסיה היא נושא מורכב המחייב הכנה מקדמית והיערכות בהיבטים רבים ומגוונים - פנסיוניים, מיסויים, כלכליים, תעסוקתיים ופסיכולוגיים. מטרת ההשתלמות הינה להקנות לפורשים ולעוסקים בתחום, ידע בתחומים הללו על מנת לאפשר להם להיערך בהתאם.
חובות מעסיקים בעת סיום העסקה
ביום עיון זה נרענן את מכלול החובות החלות בחוקי העבודה השונים על מעסיק בעת סיום יחסי עבודה, נסקור את הליך הפיטורים על שלביו השונים ונתמקד בזכאות לפיצויי פיטורים ואופן חישובם.
יום עיון - משולש הזהב
יום עיון המוקדש לחשבי שכר, מנהלי חשבונות, אנשי משאבי אנוש, מעסיקי עובדים, עוסקים בכספים ושכר. יעמדו מיטב המומחים אשר יסייעו לכם להתמודד ולהתנהל ביעילות בסבך החוקים וההוראות. יום העיון יעסוק בשלושה תחומים חשובים: מיסוי | פנסיה | עבודה
הדרכה בזום - Excel Basic
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה המוצעת כאן, מלמדת עד כמה, בעצם, זוהי תוכנה פשוטה לשימוש. התוכנת מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
יום עיון למנהל/ת לשכה ולבעלי תפקידים אדמניסטרטיביים
גם בארגונים קטנים וגם בחברות ובתאגידים בין-לאומיים, המשמעות של ניהול לשכת מנכ"ל או ניהול משרד היא להיות בו זמנית מנהלת ,מנהיגה, יוזמת דרך, מגשרת ומפשרת, ובעצם לנצח על תזמורת ענקית. ביום עיון זה נציג לכם רעיונות, טכניקות, כלים ושיטות מהמתקדמות ביותר המותאמות לשנת 2020 וקדימה.
השתלמות מקצועית מס ערך מוסף
עקב שינויים משמעותיים בחוק מע"מ ותקנותיו, פסיקה תקדימית, החלטות מיסוי ועמדות חייבות בדיווח; המשליכים על התנהלות אנשי המסים והתמצאותם בעדכונים החדשים, בחרנו בשני ימי השתלמות מקצועית שמטרתם לרדת "מהפילוסופיה" ל"פרקטיקה" ולהתייחס ביומיים מרוכזים להוראות החוק ויישומיהם במהלך העבודה השוטפת, תוך למידה בסיסית של עיקרי ההוראות בחוק וריענון הידע הקיים. כמו כן נלמד את אופני הדיוח והוצאות חשבוניות לאור התפתחות המסחר האינטרנטי בשנים האחרונות
מיסוי בינלאומי
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות במיסוי בינלאומי LLC כגון: דיווח על הכנסות מחו"ל, מיסוי חברות מילוי טפסי הדיווח למס הכנסה, הבנה וקריאת דוח מס NR1040 ודוחות מס אחרים מחו"ל ודגשים למייצגים. העברת חומר פרקטי הלכה למעשה.
סעיף 3 ט1 וחברות ארנק
יום העיון מוקדש כולו לטיפול בסוגיות פרקטיות הצפות ועולות עם יישומן של הוראות סעיף 3(ט 1) וסעיף 62 א לפקודה תוך סקירה נרחבת ומענה לשאלות הפתוחות בנושאים אלה; התמקדות במיסוי משיכות בעלים ומיסוי חברות ארנק בהיבט מס הכנסה וביטוח לאומי, וכן התייחסות לחברות משפחתיות בביטוח לאומי לאור פס"ד נחושתן.
 
 
למסמך בפורמט PDF לחץ כאן
סגור חלון

למענה מיידי, כנסו לאינפוקליק - מחוללים בדיני עבודה
השתלמות מע"מ - אוגוסט
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית