מבזקים בנושא דיני עבודה : גיליון 1224 - כל עובד
סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1224 - 16/07/2019

המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן

 

כל עובד

 
סוגיות בדיני עבודה
 
 
הפרשות לקרן השתלמות בחופשת לידה

סעיף 7א לחוק עבודת נשים, התשי"ד-1954 מחייב להמשיך ולהפריש לקרן השתלמות בזמן תקופת חופשת הלידה של עובדת בהתקיים מספר תנאים מצטברים.

להתייחסותה של עו"ד מיטל דולב - בלט – לחץ כאן
 
 
מאמרים
 
 
נכים בעלי דרגת אי כושר מלאה פטורים מדמי ביטוח לאומי

החל מינואר 2019 שולח המוסד לביטוח לאומי למקבלי קצבת נכות כללית מלאה לשנה לפחות או לצמיתות, ויש להם הכנסות משכר או מפנסיה מוקדמת, אישור עבור המעסיק או משלם הפנסיה, כדי שיוכלו ליהנות מפטור מדמי הביטוח הלאומי

למאמר מאת רו"ח אורנה צח-גלרט, מר חיים חיטמן ורו"ח (משפטן) ישי חיבה - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
 
פעילות אכיפה לבדיקת זכויות עובדים זרים

בפעילות אכיפה ממוקדת שנערכה על ידי מינהל אכיפה וזרים מרחב ת"א ברשות האוכלוסין וההגירה, עוכבו עשרה אריתראים אשר הועסקו על ידי חברה קבלנית במועצה המקומית אזור. מבחינת הנתונים עלה כי מעסיקי העובדים אינם מפקידים עבורם דמי פקדון, כנדרש בחוק וכלל לא דיווחו עליהם כעובדי החברה.

לחוזר רשות האוכלוסין וההגירה במלואו- לחץ כאן
 
 
פסיקה
 
 
דיווח נוכחות באפליקציית שעות אפשרית ככל שלא הוכח כי האפליקציה היתה לא מדויקת או שגויה

נהג משאית סמיטריילר עבד במשך כ- 3 שנים בחברת שינוע מטענים עד לקרות אירוע תאונת עבודה אשר הוביל לסיום העסקתו. העובד תבע את המעסיקה בטענה כי המעסיקה פיטרה אותו בתקופת מחלה ולא שילמה לו פיצויי פיטורים, חלף הודעה מוקדמת והוא לא זומן לשימוע. עוד נטען כי העובד עבד בסביבה עוינת, פוגענית ומשפילה וכי נכפה על העובד לעבוד בעת שלא הרגיש טוב ואף לא קיבל תשלום עבור שעות נוספות. מנגד, המעסיקה טענה כי דין התביעה להידחות היות שהעובד ביקש לעזוב אך בהמשך ביקש העלאה בשכר וכאשר המנהל סרב, הודיע העובד כי יעבוד עד סוף חודש אוקטובר 2015. העובד הפסיק להתייצב בעבודה והציג אישורי מחלה בדיעבד. בית הדין דחה את מרבית התביעה וקיבל חלק קטן ממנה כאשר לעניין סביבה עוינת ופוגענית נקבע כי העובד לא הביא ראשית ראיה ליחס פוגעני מצד מעסיקתו ולכן רכיב זה נדחה. לעניין תשלום שעות נוספות, העובד שינה גרסאות לאורך ההליך המשפטי, בתחילה טען העובד כי דיווח שעות באמצעות טלפון נייד - אפליקציית שעות ששיקפו את שעות העבודה, דוח הנוכחות, ובהמשך העיד כי היה מתקשר למעסיק אם היתה בעיה בטלפון כדי לדווח על שעות עבודה. במהלך העדויות, נמצא כי העובד דיווח באמצעות האפליקציה וכי ניהול דוח הנוכחות נעשה כנדרש ועל פי דין. לא הוכח כי שעון הנוכחות לא היה מדויק או שגוי ולא הוגשו דוחות סותרים ולכן זה אפשרי. בשלב מסוים שולם לעובד גמול שעות נוספות גלובאליות אשר נחשבת ללגיטימית אם נרשמת בדרך של תוספת קבועה, הנפרדת משכר והתוספת מגלמת ממוצע של שעות נוספות חודשיות. הואיל ובתחילת ההעסקה הופיע בתלוש השכר שכר כולל שעות נוספות (שכר גלובאלי), העובד ביצע שעות נוספות אולם הדבר לא השתקף בתלוש השכר. נקבע כי על המעסיקה להשלים בדיעבד את גמול השעות הנוספות בסך 32,000 ש"ח. בהמשך לאחר כשנה וחצי, הואיל והמעסיקה הבינה כי צורת תשלום של שכר גלובאלי כולל שעות נוספות זו אינה כדין, היא תיקנה ופיצלה את השכר לשכר יסוד ותשלום בגין שעות נוספות גלובליות. העובד לא מחה על כך ומכאן הסיק בית הדין כי הסכים לתנאי העסקה החדשים גם אם הלכה למעשה שכרו הורד (סע"ש 60763-09-16, שלמה שמואל נ' הרן שינוע מטענים בע"מ, מיום 10.04.2019).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד ג'ולייט אליהו – לחץ כאן
 
מועמד לעבודה שנדחה בקבלה בעבודה בשל היעדר שירות צבאי לאור מוצאו הערבי קיבל פיצוי על סך 10,000 ש"ח

מועמד לעבודה הופנה על ידי לשכת התעסוקה לחברה העוסקת בשיווק סיטונאי של מזון לתפקיד של מלקט סחורה. במהלך השיחה עם המועמד, מסר לו איש הקשר בלשכת התעסוקה כי הוא זקוק לעובדים בוגרי צבא לשם מילוי התפקיד וזאת לאחר שהמועמד ציין כי הוא ערבי מוסלמי. נקבע כי החברה הפרה את הוראות חוק שוויון הזדמנויות בעבודה- התשמ"ח -1988 הואיל והדרישה בדבר שירות צבאי אינה רלבנטית למשרה. כן נוכח העלאת הטענה על ידי החברה, עת בחרה לכלול דרישה בדבר שירות צבאי, אשר כלל אינה רלוונטית לדרישות התפקיד הפלתה את המועמד אשר אין חולק כי לא שירת בצבא ולא יכול היה לעשות זאת לאור מוצאו. יחד עם זאת, בית הדין שוכנע כי המועמד לא רצה להתקבל לעבודה בחברה ותרץ זאת בתירוצים שונים כעולה מעדותו. לאחר שבית הדין שקל את מכלול השיקולים במקרה זה, לרבות התנהלות המועמד, אשר כלל לא רצה להתקבל למשרה וכן את העובדה כי לא הוכיח כי מצבו הפיזי היה כשיר למילוי המשרה ובהתחשב בנסיבותיו הייחודיות של מקרה זה, הגיע למסקנה כי הפיצוי הראוי למועמד עומד על סך של 10,000 ₪ בגין הפרת הוראות חוק שוויון הזדמנויות בעבודה (סע"ש 5865-08-16, עומרי קיס נגד קשת גיבורים-שיווק בע"מ, מיום 21.2.2019).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד מורן טימן גוגול – לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
Excel Basic - פונקציות מובילות
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה הנ"ל מלמדת שאקסל היא תוכנה ידידותית למשתמש. התוכנה מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
היערכות לשינויים בענפי הפנסיה והביטוח
ביום עיון זה נעסוק בהיבטים מעשיים למעסיקים ולעובדים. נדון וננתח את התקנון החדש של קרנות הפנסיה, הכיסוי החדש לאובדן כושר עבודה, נסקר ונעמיק בדוחות השנתיים של ביטוחי המנהלים וקרנות הפנסיה.
שנת המס 2019 - קו הסיום
עקב פניות ושאלות פרקטיות ויישומיות, ניתן מענה לסוגיות הנוגעות לסעיפים 3(ט 1), טיפול ביתרות חובה, חיוב במס על משיכות בעלים ושימוש בנכסי החברה , מיסוי חברות ארנק, חוק האנג'לים, סיומה של הוראת השעה ועוד.
מיסוי התא המשפחתי
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות נבחרות בתחום מיסוי התא המשפחתי לניצול מרבי של ניכויים וזיכויים, הסכמי ממון והשלכתם על הצהרות הון ופטורים במס שבח ומס רכישה, חלוקת הכנסות בין בני זוג בעסק משפחתי בהיבט הביטוח הלאומי ועוד.
יום עיון למנהל/ת לשכה ולבעלי תפקידים אדמניסטרטיביים
גם בארגונים קטנים וגם בחברות ובתאגידים בין-לאומיים , המשמעות של ניהול לשכת מנכ"ל או ניהול משרד היא להיות בו זמנית מנהלת ,מנהיגה, יוזמת דרך, מגשרת ומפשרת – ובעצם לנצח על תזמורת ענקית. להצלחה של מנהלת הלשכה יש חיבור ישיר לעמידה ביעדים, בנהלים ובדרישות הדירקטוריון ובוודאי להצלחת הארגון. ביום עיון זה נציג לכם רעיונות, טכניקות, כלים ושיטות – מהמתקדמים ביותר הקיימים כיום: נלמד כיצד לנהל את היום ולנהל קונפליקטים, נדון במגמות חדשות בניהול, בשפת הגוף, ובכל מה שנדרש בפועל כדי לנהל בצורה יעילה, מועילה ואפקטיבית.
יום עיון - משולש הזהב
יום עיון המוקדש לחשבי שכר, מנהלי חשבונות, אנשי משאבי אנוש, מעסיקי עובדים, עוסקים בכספים ושכר. יעמדו מיטב המומחים אשר יסייעו לכם להתמודד ולהתנהל ביעילות בסבך החוקים וההוראות. יום העיון יעסוק בשלושה תחומים חשובים: מיסוי | פנסיה | עבודה
יום עיון מע"מ
יום עיון מקיף ומקצועי שבו נתמקד במגוון סוגיות בנושא מע"מ, ננתח באופן מעמיק ומעשי את עיקרי ההוראות ונרענן את הידע הקיים.
איך לקרוא את תלוש השכר?
על כל מנהל בארגון שיש תחתיו עובדים, ולמעשה על כל מעסיק שהוא צד ליחסי עבודה, מוטלת האחריות לידיעת חוקי העבודה ולשמירה על קיומם, ולפיכך חובה שיהיו בידיו כלים להתמודדות היומיומית עם מצבים שונים מעולם זה. ביום זה נלמד על תלוש השכר וחוק הגנת השכר וכן נקבל כלים לקריאת תלוש השכר באופן הנכון.
ביטוח לאומי - השתלמות מקצועית ופרקטית
השתלמות מעשית ומקיפה המתייחסת כולה לשכירים ועצמאים בהיבטי חיוב דמי ביטוח לסוגי מבוטחים שונים,תיאום דמי ביטוח, גמלאות וקצבאות, צוו סיווג מבוטחים, מבוטחים השוהים בחו"ל ועוד.
סדנה בנושא הוראות ניהול ספרים
הסדנה מוקדשת כולה להתנהלות נכונה בסבך ההוראות לניהול ספרים ומסמכים ממוחשבים; עמידה בביקורות ספרי העסק; הליכים מול פקיד השומה בפסילת ספרים ואי רישום תקבול.
נשים בעולם העבודה
נושא העסקתן של נשים בשוק העבודה הוא אחד הנושאים העיקריים העומדים בבסיסם של דיני העבודה בישראל. במקביל להגנה הרחבה המוענקת לנשים מכוח החוק והפסיקה, ישנה מגמה של קידום שוויון הזדמנויות בעבודה, הן לנשים והן לאוכלוסיות נוספות המרכיבות את החברה בישראל. יום עיון זה יעסוק רובו ככולו בזכויות המיוחדות המוענקות לנשים בעבודה, וכן יעסוק בחשיבות שוויון ההזדמנויות ומניעת הטרדה מינית בתוך סביבת העבודה.
EXCEL מתקדם
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
סדנת גבייה וחייבים - סודות וטכניקות לגבייה יעילה
מטרתו של כל ארגון הינה ריווחיות ושגשוג, תוך גבייה יעילה של התשלומים. בחברות ובארגונים רבים, מערכת הגבייה מהווה את הבסיס האמיתי והמרכזי לתזרים המזומנים של החברה, המאפשר את קיומה והמשך פעילותה העסקית. מטרת ההדרכה: הכשרה מקצועית והתנהגותית של אנשי הגבייה למקצוע חשוב זה, תוך הקניית מיומנות וכלים לגבייה. ההדרכה: הסדנה מועברת כהרצאה פרונטאלית בשילוב למידה התנסותית ובאמצעות ניתוח אירועים שיוצפו על ידי המשתתפים והמדריך.
יום עיון טופס 161 והמגבלות על פיטורי עובדים
בשנים האחרונות אנו עדים לאינסוף שינויי חקיקה בתחום מיסוי הפרישה. מיסוי הפרישה מתחיל אצל חשב השכר שמוציא את טופס 161 בעת פרישת העובד. מילוי לא נכון של הטופס יכול לגרום לנזקים כספיים לעובד וגם למעביד. ביום עיון זה נלמד את הכללים למילוי נכון של ניירת הפרישה ונדבר על דרכי העבודה הנכונים בהתאם להנחיות מס הכנסה. כמו כן, נלמד מתי המעסיק לא יכול לפטר את עובדיו.
הביטוח הפנסיוני - ההלכה- והמעשה: קורס ייחודי לחשבים והיחידה ללימודי המשך, הקריה האקדמית אונו
העולם הפנסיוני סובל משינויים רבים ותכופים, היוצרים חוסר הבנה ומחבלים בקבלת ההחלטות של איש המקצוע. בעידן של שינוי חקיקה בו פוסקים בתחום הפנסיה, קורס "הביטוח הפנסיוני ההלכה - והמעשה" יעשה עבורכם סדר בנושא.
Excel ביניים
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום ( יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
ביטוח אובדן כושר עבודה
סביב ביטוח אובדן כושר עבודה קיימות סוגיות רבות בהיבטי המס, ניכוי דמי ביטוח לאומי, זכויות המבוטחים והכיסויים השונים בקרנות הפנסיה, בחברות ביטוח פרטיות ובמוסד לביטוח לאומי. מכללת חשבים עושה לכם סדר ביום עיון מיוחד שמוקדש כולו לסוגיות אלו.
מיסוי התא המשפחתי
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות נבחרות בתחום מיסוי התא המשפחתי לניצול מרבי של ניכויים וזיכויים, הסכמי ממון והשלכתם על הצהרות הון ופטורים במס שבח ומס רכישה, חלוקת הכנסות בין בני זוג בעסק משפחתי בהיבט הביטוח הלאומי ועוד.
קורס חשבי שכר
חשבי שכר הינם אנשי מפתח בכל ארגון וחברה. מתוקף תפקידם הם אחראים על אחד מהתקציבים הגדולים בארגון - השכר. חשבי השכר נדרשים למיומנות בתחומים רבים: מס הכנסה, דיני עבודה, ביטוח לאומי ועוד. לשכת רואי חשבון בישראל רואה בחיזוק תפקיד חשב השכר, הכרח מקצועי, והחליטה להסמיך מטעמה חשבי שכר בכירים, לאחר עמידה במבחני הלשכה.
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
היערכות לשינויים בענפי הפנסיה והביטוח
ביום עיון זה נעסוק בהיבטים מעשיים למעסיקים ולעובדים. נדון וננתח את התקנון החדש של קרנות הפנסיה, הכיסוי החדש לאובדן כושר עבודה, נסקר ונעמיק בדוחות השנתיים של ביטוחי המנהלים וקרנות הפנסיה.
 
 
למסמך בפורמט PDF לחץ כאן
סגור חלון

למענה מיידי, כנסו לאינפוקליק - מחוללים בדיני עבודה
יום עיון מנהלות לשכה
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית