מבזקים בנושא דיני עבודה : גיליון 1222 - כל עובד
סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1222 - 02/07/2019

המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן

 

כל עובד

 
חוזרים
 
 
פיצויים לעסקים באזור הדרום ועוטף עזה בשל נזקים לעסקים בתקופה שעד 31 בדצמבר

ביום 18.6.2019 פרסמה רשות המסים באתר האינטרנט שלה, את התקנות, ההנחיות וטופס התביעה המעודכנים לבקשת פיצויים בגין נזק עקיף, שנגרם לעסקים ביישובי הדרום ועוטף עזה, מ-1.5.2018 עד 31.12.2019. הפיצויים הם בהתאם לתקנות מס רכוש וקרן הפיצויים, שהארכת תוקפן אושרה ע"י ועדת הכספים של הכנסת ביום 13.5.2019. הפיצויים יינתנו במסלולים הבאים: מסלול מחזורים לענף הדבורים, מסלול מחזורים לענף התיירות ומסלול שכר לענפי המסחר, התעשייה, השירותים, החקלאות, התיירות והדבורים.

לחוזר רשות המיסים במלואו – לחץ כאן
 
דמי הבראה לשנת 2019- מוסדות ההסתדרות

ההסתדרות הכללית פרסמה חוזר בעניין דמי ההבראה לשנת 2019, לפיו מחיר ליום הבראה נקבע ל-432.00 ₪.

לחוזר ההסתדרות הכללית במלואו – לחץ כאן
 
בני נוער בחופש הגדול, דעו את זכויותיכם

ביום 20.6.2019 פרסמה ההסתדרות הכללית חוזר העוסק בזכויות בני נוער בחופש הגדול. בהתאם לחוזר, אלפי בני נוער צפויים להיקלט בתקופת חופשת הקיץ למשרות זמניות וקבועות, במגוון מקומות עבודה: החל במלצרות, דרך רשתות המזון המהיר וכלה בהדרכת קייטנות. חלק מהצעירים הללו, אשר עושים את צעדיהם הראשונים בעולם העבודה, עלולים להיחשף להפרת זכויות שיטתית ולניצול ציני מצד המעסיק. הסתדרות הנוער העובד והלומד מגישה מדריך זכויות לחופשת הקיץ.

לחוזר ההסתדרות הכללית במלואו – לחץ כאן
 
 
פסיקה
 
 
אין לשלול דמי הודעה מוקדמת בעת פיטורים בשל סירוב העובד לעבוד בתפקיד חדש במהלך ההודעה המוקדמת

העובדת הועסקה כמנהלת שיווק אצל המעסיקה, בחברה משפחתית בתחום ההנעלה. בחוזה ההעסקה התחיבה המעסיקה לתת לעובדת 30 ימי הודעה מוקדמת בכל מקרה בו תפוטר. כשלושה שבועות לאחר תחילת עבודתה בחברה, זומנה העובדת לשימוע ויומיים לאחר מכן נמסר לה מכתב פיטורים בתוך 30 יום כפי שסוכם בין הצדדים. כמו כן, הובהר לעובדת כי לא תשמש מנהלת שיווק במהלך תקופת ההודעה המקודמת והוצע לה לעבוד במחסן אצל המעסיקה, תפקיד חדש שהיה כרוך במעבר למחלקה אחרת וביצוע מטלות אשר אינן מתחום האחריות של מחלקת השיווק. בשל סירובה של העובדת לבצע את התפקיד החדש, בתקופת ההודעה המוקדמת הורה המעסיק לעובדת לעזוב את משרדי המעסיקה. שבוע לאחר מכן קיבלה העובדת הודעת דוא"ל מהמעסיקה לפיה אין בכוונתה לשלם דמי הודעה מוקדמת בגין 30 יום וכי הוחלט להעניק לה 4 ימי הודעה מוקדמת בלבד. צוין כי העובדת צדקה בטענתה, כי כל שינוי בתפקיד הצריך את הסכמתה וזאת בהתבסס על סעיף החוזה לפיו כל שינוי בתפקיד מצריך את הסכמת העובד. יתר על כן, מלשון סעיף החוזה עולה כי המעסיקה התחייבה לשלם לעובדת 30 יום דמי הודעה מוקדמת ללא תנאי. בית הדין התייחס לכך כי בשליחת העובדת לביתה בתקופת ההודעה המוקדמת, המעסיקה יצרה מצג שווא כלפי העובדת לפיו היא פועלת בהתאם לחוזה ומוותרת על עבודתה מבלי ששכרה ייפגע. בנוסף בית הדין סבר כי חובת תם הלב חייבה שהמעסיקה תבהיר עמדתה לעובדת על מנת שניתן יהיה להגיע לפתרון מוסכם באותו מעמד ועיתוי, או לחילופין, שהעובדת תוכל לכלכל צעדיה לאור עמדת המעסיקה. לאור האמור לעיל, נקבע כי העובדת הייתה זכאית לתשלום דמי הודעה מוקדמת עבור 30 ימים (ד"מ 65642-05-18, ורד אסתר סלם נגד ר.ביסה בע"מ, מיום 1.1.2019).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד מורן טימן גוגול- לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
חובות מעסיקים בעת סיום העסקה
ביום עיון זה נרענן את מכלול החובות החלות בחוקי העבודה השונים על מעסיק בעת סיום יחסי עבודה, נסקור את הליך הפיטורים על שלביו השונים ונתמקד בזכאות לפיצויי פיטורים ואופן חישובם.
היערכות לשינויים בענפי הפנסיה והביטוח
ביום עיון זה נעסוק בהיבטים מעשיים למעסיקים ולעובדים. נדון וננתח את התקנון החדש של קרנות הפנסיה, הכיסוי החדש לאובדן כושר עבודה, נסקר ונעמיק בדוחות השנתיים של ביטוחי המנהלים וקרנות הפנסיה.
סדנת מסדי נתונים באקסל
בסדנה ניגע בנושאים כמו: מושגי יסוד ועקרונות טבלה "חוקית", יבוא נתונים ממערכות חיצוניות (בעיות תאריך, בעיות זיהוי מספרים, בעיות טקסט בעברית), סיכומי ביניים (כללי עבודה, מעברי עמוד, העתקת נתונים, רמות תצוגה ואיחוד דוחות, סיכום של מספר אופרטורים מתמטיים), וטבלאות ציר - pivot tables (שימוש באשף טבלאות ציר, חיתוך וניתוח נתנים על פי מספר מפתחות בו זמנית, קיבוץ נתונים לפי תאריכים, מספרים או הגדרות פרטניות, תרשימי גרף, שימוש בנוסחאות)
סדנה בנושא הוראות ניהול ספרים
הסדנה מוקדשת כולה להתנהלות נכונה בסבך ההוראות לניהול ספרים ומסמכים ממוחשבים; עמידה בביקורות ספרי העסק; הליכים מול פקיד השומה בפסילת ספרים ואי רישום תקבול.
קורס חשבי שכר פרקטי
מדובר בקורס ממוקד המספק למשתתפים בו יכולת הבנה תוך היכרות עם כלל הנושאים המאפיינים את עולם חשבות השכר.
כנס המסים השנתי של חברת "חשבים מידע עסקי בע"מ"
הכנס יוקדש לכלל הנושאים הרלוונטיים להיערכות נכונה לסוף שנת המס תוך מתן דגש להשלכות הרפורמה במס שיושמה והונהגה בשנת 2019, והשלכותיה על הדוחות השנתיים על פי שינויי החקיקה שנקבעו במסגרת חוק ההסדרים. כגון: חברות ארנק; יתרות חובה בעלי שליטה; עידוד בנייה להשכרה והטבות מס בהתחדשות עירונית; מיסוי פרישה; מיסוי קרנות הפנסיה; סוגי חייבים בהגשת דוחות; שינויים בחוק הביטוח הלאומי ועוד. ♦ מושב מיסוי ליחידים ותאגידים ♦ מושב מיסוי פנסיוני. יפתח את הכנס אורח הכבוד ד"ר אייל דורון. המשתתפים יוכלו לבחור את מושב המיסים המתאים לו וכן להתנייד בין המושבים לפי בחירתו, ברישום מתואם מול "מכללת חשבים"
קורס דיני עבודה
זו השנה הרביעית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום.
Excel ביניים
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום ( יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
איך לקרוא את תלוש השכר?
על כל מנהל בארגון שיש תחתיו עובדים, ולמעשה על כל מעסיק שהוא צד ליחסי עבודה, מוטלת האחריות לידיעת חוקי העבודה ולשמירה על קיומם, ולפיכך חובה שיהיו בידיו כלים להתמודדות היומיומית עם מצבים שונים מעולם זה. ביום זה נלמד על תלוש השכר וחוק הגנת השכר וכן נקבל כלים לקריאת תלוש השכר באופן הנכון.
ניכוי מס במקור
יום עיון מיוחד שמוקדש כולו לציבור המנכים על מנת לעמוד במטלות הכבדות ברמה הפרוצדוראלית ולפעול בהתאם להוראות הדין, תוך יישום דווקני ופרטני של שלל ההוראות הקיימות בנושא הניכוי במקור, לרבות טיפול בקנסות, פירוט הליקויים והתמודדות מול פקידי השומה.
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
תיקון 190 ומיסוי פנסיוני
תיקון 190 לפקודה הרחיב את מסגרת הטבות המס לסוגי חוסכים שונים בהפקדות לקופות הגמל – ועדיין רב הנסתר על הגלוי. יום העיון מוקדש להכרה ולמידת מכלול הטבות המס באפיקי החיסכון הפנסיוני השונים, משיכות כספים והפקדות כספים פנויים לקופות הגמל לקצבה.
Excel Basic - פונקציות מובילות
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה הנ"ל מלמדת שאקסל היא תוכנה ידידותית למשתמש. התוכנה מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
מיסוי התא המשפחתי
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות נבחרות בתחום מיסוי התא המשפחתי לניצול מרבי של ניכויים וזיכויים, הסכמי ממון והשלכתם על הצהרות הון ופטורים במס שבח ומס רכישה, חלוקת הכנסות בין בני זוג בעסק משפחתי בהיבט הביטוח הלאומי ועוד.
יום עיון - משולש הזהב
יום עיון המוקדש לחשבי שכר, מנהלי חשבונות, אנשי משאבי אנוש, מעסיקי עובדים, עוסקים בכספים ושכר. יעמדו מיטב המומחים אשר יסייעו לכם להתמודד ולהתנהל ביעילות בסבך החוקים וההוראות. יום העיון יעסוק בשלושה תחומים חשובים: מיסוי | פנסיה | עבודה
יום עיון מע"מ
יום עיון מקיף ומקצועי שבו נתמקד במגוון סוגיות בנושא מע"מ, ננתח באופן מעמיק ומעשי את עיקרי ההוראות ונרענן את הידע הקיים.
 
 
למסמך בפורמט PDF לחץ כאן
סגור חלון

למענה מיידי, כנסו לאינפוקליק - מחוללים בדיני עבודה
יום עיון תהליך סיום העסקה - אוקטובר 19
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית