מבזקים בנושא דיני עבודה : גיליון 1219 - כל עובד
סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1219 - 11/06/2019

המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן

 

11.6.2019

 
חוזרים
 
 
הבחירות לכנסת העשרים ושתיים שיתקיימו בספטמבר 2019

ביום 17/9/2019 יתקיימו הבחירות לכנסת העשרים ושתיים. לקראת הבחירות ובמהלכן מבצעים המועמדים, המפלגות הקיימות, המפלגות החדשות וועדת הבחירות תשלומים שונים עליהם חלה חובת ניכוי מס במקור או חובת תשלום מקדמה בשל הוצאות עודפות. בחוק מיסוי תשלומים בתקופת בחירות, התשנ"ו-1996 ובתקנות מיסוי תשלומים בתקופת בחירות, התשנ"ו-1996 שהוצאו מכוחו, נקבעו הוראות מיוחדות למיסוי תשלומים בתקופת הבחירות. יש להבהיר כי בכל מקרה הוראות הדין המיוחד אינן חלות על תשלומים שנעשו במהלך עסקו, משלח ידו או עבודתו של המקבל. הנחיה זו כוללת הוראות הן לגבי תשלומים שחלות עליהם הוראות הדין המיוחד והן לגבי תשלומים אחרים המשולמים בגין בחירות.

לחוזר רשות המיסים במלואו – לחץ כאן
 
דף מידע לנערים עובדים (לרבות בחופשת הקיץ)

רשות המיסים פרסמה דף מידע המציג את זכויות המס של נערים עובדים, לרבות בחופשת הקיץ ונועד לסייע להם לממש את הטבות המס שלהם.

לחוזר רשות המיסים במלואו – לחץ כאן
 
 
פסיקה
 
 
שימוע שנעשה למראית עין בלבד זיכה את העובדת בפיצוי בגובה 50 אלף ₪

העובדת, ששימשה מנכ"לית החברה, פוטרה מעבודתה לאחר כעשור. המעסיקה, אשר עברה שינויים ארגוניים, נרכשה ע"י הנהלת הקבוצה ובשלב הזה, החליטה, כי העובדת לא מתאימה לשמש מנכ"לית בחברה. העובדת, הגישה תביעה וטענה כי ההחלטה לפטר אותה התקבלה טרם השימוע בפועל. המעסיקה טענה, כי ההחלטה התקבלה לאחר השימוע ובתום לב. בית הדין קיבל את טענתה של העובדת כי מדובר בשימוע למראית עין ופיצה את העובדת ב- 50,000 ₪ (סע"ש 32654-05-16, רותי מרים שפיר למברג נגד "דרך המעבדה בע"מ", מיום 10.3.2019).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד עידית דואני רז – לחץ כאן
 
בית הדין פסק פיצוי למועמד שנשאל לגילו בריאיון העבודה

מועמד אשר זומן לראיון עבודה בחברה העוסקת בשיווק ופרסום דיגיטלי הגיש תביעה לפיצוי מכוח חוק שיווין הזדמנויות בעבודה לפיה החברה הפלתה אותו בקבלה לעבודה בשל גילו. החברה טענה מנגד, כי שאלת הגיל שעלתה בראיון העבודה הייתה בהקשר לשיחה חברית ונעימה שהתפתחה בין המועמד למראיין ולא הייתה קשורה לעבודה. בית הדין קבע, כי אף שלא מדובר ב"הפלייה ישירה ומכוונת", עצם העלאת נושא הגיל בראיון העבודה, גם אם הוא נעשה בתמימות מסוימת, מהווה "הפליה עקיפה", שכן יש חשיבות גם לשאלה כיצד הדברים מצטיירים אצל המתבונן מן הצד. לפיכך, נפסק למועמד פיצוי ללא הוכחת נזק של ממון, בנסיבות העניין ברף נמוך, בסכום של 5,000 ש"ח בלבד (ס"ע 14532-09-16, אורן עמיר טופט נ' ליאנטק שיווק פיננסים בע"מ, מיום 11.3.2019).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד מעיין קישלס – לחץ כאן
 
עובד שסולק מעבודה וסרב לחזור לאחר שהתבקש לחזור יחשב כמתפטר

עובד שעבד בבית קפה פוטר לאלתר ללא מתן הודעה מוקדמת וללא סיבה מוצדקת לטענתו. כמו כן בתקופת העסקתו לא שולמו לו זכויות סוציאליות המתחייבות על פי דין. לפיכך תבע העובד פיצויי הפיטורים לרבות הלנה, חלף הודעה מוקדמת, הפרשי שכר וגמול שעות נוספות. העובד העיד כי סולק ממקום העבודה ע"י מנהל בית הקפה היות שנדרש לעבוד מהר יותר בגלל שעובד אחר נעדר מעבודתו ולאחר שדחפו אותו הורו לו ללכת הביתה. העובד אישר בעדותו כי המנהל התקשר מאוחר יותר וביקש ממנו לחזור לעבודה, אך הוא סרב בגלל שסולק קודם לכן. בהתאם לעדותו כשבא לקבל את שכרו, המנהל איים עליו. מנגד, המעסיקה טענה כי העובד נטש את מקום עבודתו באמצע יום עבודה, תוך גרימת נזקים רבים וכל ניסיונותיה לזמנו לשיחת שימוע עלו בתוהו. עוד נטען כי גם בעבר נהג העובד להיעדר מהעבודה לתקופות ארוכות. המעסיקה טענה כי שילמה לעובד את כל התשלומים המגיעים לו בצורה מסודרת ועל פי דין. נקבע כי בנסיבות בהן אין מחלוקת כי העובד סירב להתייצב לעבודה לאחר שסולק, יש לראות בעובד כמי שהתפטר, שכן החליט מטעמיו שלא לחזור למקום העבודה. לסיכום, התקבלה תביעת העובד בחלקה ונפסק לזכות העובד סך כולל של 30,921 ש"ח בגין הזכויות הקוגנטיות אותן תבע (סע"ש 14215-06-15,ZOURUM KAIM נ' י. ששון ארומה השקעות בע"מ, מיום 2.12.18).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד ג'ולייט אליהו – לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
חובות מעסיקים בעת סיום העסקה
ביום עיון זה נרענן את מכלול החובות החלות בחוקי העבודה השונים על מעסיק בעת סיום יחסי עבודה, נסקור את הליך הפיטורים על שלביו השונים ונתמקד בזכאות לפיצויי פיטורים ואופן חישובם.
היערכות לשינויים בענפי הפנסיה והביטוח
ביום עיון זה נעסוק בהיבטים מעשיים למעסיקים ולעובדים. נדון וננתח את התקנון החדש של קרנות הפנסיה, הכיסוי החדש לאובדן כושר עבודה, נסקר ונעמיק בדוחות השנתיים של ביטוחי המנהלים וקרנות הפנסיה.
סדנת מסדי נתונים באקסל
בסדנה ניגע בנושאים כמו: מושגי יסוד ועקרונות טבלה "חוקית", יבוא נתונים ממערכות חיצוניות (בעיות תאריך, בעיות זיהוי מספרים, בעיות טקסט בעברית), סיכומי ביניים (כללי עבודה, מעברי עמוד, העתקת נתונים, רמות תצוגה ואיחוד דוחות, סיכום של מספר אופרטורים מתמטיים), וטבלאות ציר - pivot tables (שימוש באשף טבלאות ציר, חיתוך וניתוח נתנים על פי מספר מפתחות בו זמנית, קיבוץ נתונים לפי תאריכים, מספרים או הגדרות פרטניות, תרשימי גרף, שימוש בנוסחאות)
סדנה בנושא הוראות ניהול ספרים
הסדנה מוקדשת כולה להתנהלות נכונה בסבך ההוראות לניהול ספרים ומסמכים ממוחשבים; עמידה בביקורות ספרי העסק; הליכים מול פקיד השומה בפסילת ספרים ואי רישום תקבול.
קורס חשבי שכר פרקטי
מדובר בקורס ממוקד המספק למשתתפים בו יכולת הבנה תוך היכרות עם כלל הנושאים המאפיינים את עולם חשבות השכר.
כנס המסים השנתי של חברת "חשבים מידע עסקי בע"מ"
הכנס יוקדש לכלל הנושאים הרלוונטיים להיערכות נכונה לסוף שנת המס תוך מתן דגש להשלכות הרפורמה במס שיושמה והונהגה בשנת 2019, והשלכותיה על הדוחות השנתיים על פי שינויי החקיקה שנקבעו במסגרת חוק ההסדרים. כגון: חברות ארנק; יתרות חובה בעלי שליטה; עידוד בנייה להשכרה והטבות מס בהתחדשות עירונית; מיסוי פרישה; מיסוי קרנות הפנסיה; סוגי חייבים בהגשת דוחות; שינויים בחוק הביטוח הלאומי ועוד. ♦ מושב מיסוי ליחידים ותאגידים ♦ מושב מיסוי פנסיוני. יפתח את הכנס אורח הכבוד ד"ר אייל דורון. המשתתפים יוכלו לבחור את מושב המיסים המתאים לו וכן להתנייד בין המושבים לפי בחירתו, ברישום מתואם מול "מכללת חשבים"
קורס דיני עבודה
זו השנה הרביעית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום.
Excel ביניים
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום ( יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
איך לקרוא את תלוש השכר?
על כל מנהל בארגון שיש תחתיו עובדים, ולמעשה על כל מעסיק שהוא צד ליחסי עבודה, מוטלת האחריות לידיעת חוקי העבודה ולשמירה על קיומם, ולפיכך חובה שיהיו בידיו כלים להתמודדות היומיומית עם מצבים שונים מעולם זה. ביום זה נלמד על תלוש השכר וחוק הגנת השכר וכן נקבל כלים לקריאת תלוש השכר באופן הנכון.
ניכוי מס במקור
יום עיון מיוחד שמוקדש כולו לציבור המנכים על מנת לעמוד במטלות הכבדות ברמה הפרוצדוראלית ולפעול בהתאם להוראות הדין, תוך יישום דווקני ופרטני של שלל ההוראות הקיימות בנושא הניכוי במקור, לרבות טיפול בקנסות, פירוט הליקויים והתמודדות מול פקידי השומה.
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
תיקון 190 ומיסוי פנסיוני
תיקון 190 לפקודה הרחיב את מסגרת הטבות המס לסוגי חוסכים שונים בהפקדות לקופות הגמל – ועדיין רב הנסתר על הגלוי. יום העיון מוקדש להכרה ולמידת מכלול הטבות המס באפיקי החיסכון הפנסיוני השונים, משיכות כספים והפקדות כספים פנויים לקופות הגמל לקצבה.
Excel Basic - פונקציות מובילות
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה הנ"ל מלמדת שאקסל היא תוכנה ידידותית למשתמש. התוכנה מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
מיסוי התא המשפחתי
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות נבחרות בתחום מיסוי התא המשפחתי לניצול מרבי של ניכויים וזיכויים, הסכמי ממון והשלכתם על הצהרות הון ופטורים במס שבח ומס רכישה, חלוקת הכנסות בין בני זוג בעסק משפחתי בהיבט הביטוח הלאומי ועוד.
יום עיון - משולש הזהב
יום עיון המוקדש לחשבי שכר, מנהלי חשבונות, אנשי משאבי אנוש, מעסיקי עובדים, עוסקים בכספים ושכר. יעמדו מיטב המומחים אשר יסייעו לכם להתמודד ולהתנהל ביעילות בסבך החוקים וההוראות. יום העיון יעסוק בשלושה תחומים חשובים: מיסוי | פנסיה | עבודה
יום עיון מע"מ
יום עיון מקיף ומקצועי שבו נתמקד במגוון סוגיות בנושא מע"מ, ננתח באופן מעמיק ומעשי את עיקרי ההוראות ונרענן את הידע הקיים.
 
 
למסמך בפורמט PDF לחץ כאן
סגור חלון

למענה מיידי, כנסו לאינפוקליק - מחוללים בדיני עבודה
יום עיון תהליך סיום העסקה - אוקטובר 19
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית