סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1090 - 20/12/2016

המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן

 

נשים

 
דברי הסבר לחקיקה והצעות חוק
 
 
הודעה בדבר שכר מינימום מעודכן

החל מיום 1.1.2017 שכר המינימום לחודש הוא 5,000 שקלים חדשים.

לדברי הסבר מאת עו"ד מיטל דולב בלט – לחץ כאן
 
 
סוגיות בדיני עבודה
 
 
זכאות עובדים להיעדר בתשלום בחג החנוכה

חג החנוכה בפתח ועובדים רבים יוצאים לחופש לשם טיפול בילדיהם השוהים בחופשה. ככלל, החוק אינו מעניק לעובד זכות להיעדר בתשלום בחג החנוכה וימים אלה ינוכו מצבירת החופשה של העובד. עם זאת, בהסכמים קיבוציים שונים ובצווי ההרחבה נקבע, כי עובדים יהיו זכאים להיעדר יום נוסף בתשלום מעבודתם, נוסף על ימי החג הקבועים בפקודת סדרי שלטון ומשפט, חלקם מפרטים אילו ימים ייחשבו כימי בחירה, וחלקם מציינים כי העובד יהיה זכאי ליום בחירה מבלי לפרט אילו ימים ייחשבו כיום בחירה.

להתייחסותה של עו"ד הלית כהן-רזניצקי – לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
 
הארכת תוקף האישורים על תיאומי מס שתוקפם פג בתום שנת 2016 עד ליום 13/3/2017

כמידי שנה תינתן ארכה לאישורים על תיאומי מס, שתוקפם פג בתום שנת המס 2016, עד למועד תשלום המשכורת לחודש פברואר 2017 ולא יאוחר מיום 13/03/2017.

לחוזר במלואו – לחץ כאן
 
לוח עזר לחישוב מס הכנסה ממשכורת ושכר עבודה

ביום 12.12.2016 רשות המיסים פרסמה את לוח העזר לשנת המס 2016- שיעורי מס, ניכויים, סכומים מתואמים, רשימת הישובים הזכאים להנחה במס ועוד.

לחוזר במלואו – לחץ כאן
 
מנהל הבטיחות והבריאות התעסוקתית ומשטרת ישראל יוצרים ומטמיעים נוהל משותף לטיפול בתאונות עבודה

על רקע היקף תאונות העבודה במשק בכלל ותאונות העבודה בבניין בפרט וכחלק ממאמץ משותף לטייב את הטיפול בנושא, פעל בחודשים האחרונים צוות משותף של מנהל הבטיחות והבריאות התעסוקתית, במשרד העבודה והרווחה, משטרת ישראל ופרקליטות המדינה, לגיבוש נוהל עבודה משותף לכלל הגורמים הרלוונטיים לעניין חקירות תאונות עבודה.

לחוזר במלואו – לחץ כאן
 
בני נוער הסובלים מהתעמרות בעבודה: "מפחדים להתלונן"

במהלך דיון שסיכם את פעילות הוועדה נגד ניצול בני נוער עובדים בקיץ, סיפר נער בן 16 על השפלות מצד מעסיקו: "לא שילמו לי על שעות, קראו לי גרוע ואפס". משרד העבודה: "מתוך 300 בתי עסק שנבדקו, נפתחו חקירות נגד 160 בשל חשדות להפרות העסקה".

לחוזר במלואו – לחץ כאן
 
 
פסיקה
 
 
מעסיק חויב בתשלום פיצוי בסך 32,500 ש"ח למארחת במסעדה, בין היתר, בגין הפרת הזכות לעבוד בישיבה

העובדת עבדה כמארחת במסעדה. לטענתה, במהלך ההתלמדות וכחלק מנוהלי המסעדה, נאמר למארחות, בין היתר, כי על מנת להיות ייצוגיות, עליהן לנעול נעלי עקב ואסור להן לשבת בזמן המשמרת, אף בזמנים בהם אין לקוחות. העובדת פנתה לאחראי המשמרת, וביקשה כי יסופק לה מושב ראוי. אחראי המשמרת סירב לבקשתה, גם לאחר שציינה בפניו את חוק הזכות לעבודה בישיבה. למחרת המשמרת, במסגרת שיחה טלפונית, התבקשה העובדת להגיע לשיחה אצל האחראית. במעמד השיחה התברר לה, כי מדובר בשיחת שימוע, במהלכה הודע לה על פיטוריה. העובדת תבעה, בין היתר, פיצוי בגין הפרת חוק הזכות לעבודה בישיבה, וכן פיצוי בשל פיטורים בחוסר תום לב, ללא קיום חובת שימוע ותוך שלילת זכות הטיעון. המעסיקה טענה, כי עוד בסיום תקופת ההתלמדות נמצא כי העובדת אינה מתאימה לתפקיד, וכאשר נראה היה שאינה מפנימה את המצופה ממנה, הוחלט לפטרה. עוד טענה המעסיקה, כי המארחת הניצבת בכניסה למסעדה מהווה את פני המסעדה וכרטיס הביקור שלה, ולכן, נדרשת להופעה ייצוגית ומכובדת. יחד עם זאת, מעולם לא נאסר עליה לשבת כאשר רצף העבודה מאפשר זאת. נקבע, כי במקרה הנדון, תפקידה של המארחת הוא אכן, לפחות בחלקו, דינמי: הושבת הלקוחות, הגשת התפריטים ועזרה בעת הצורך לצוות המסעדה. תפקידים אלה נעשים בתזוזה וכמובן שבמהלכם לא יכולה המארחת לשבת. בין לבין, אין מניעה כי המארחת תשב ואין כל צורך בעמידה. נקבע, כי המעסיקה לא מילאה אחר הוראות חוק הזכות לעבודה בישיבה, ולא עמדה בנטל להוכיח, כי ביצועה הרגיל של העבודה אינו מאפשר ישיבה לכל אורך המשמרת. הגם שעבודתה של המארחת היא ברובה עבודה דינאמית הכרוכה במגוון פעולות, שאת חלקן ולעתים את רובן יש לבצע בעמידה ו/או בתנועה ממקום למקום, לא הוכח, כי העבודה אינה מאפשרת, ולו לצורך ביצוע עבודות/פעולות מסוימות, ישיבה. בית הדין קיבל את התביעה וקבע, כי על המעסיקה לשלם לעובדת פיצוי בגין הפרת זכותה לישיבה בעבודה בסך 20,000 ש"ח ופיצוי בגין פיטורים ללא עריכת שימוע כדין בסך 5,000 ₪ (סע"ש 9805-03-14, ליאת בירון נ' דוד ויוסף דאון טאון בע"מ, מיום 2.11.16).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד דנה להב - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
Excel ביניים
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
השתלמות הכנה לפרישה ופנסיה
פרישה לפנסיה היא נושא מורכב המחייב הכנה מקדמית והיערכות בהיבטים רבים ומגוונים - פנסיוניים, מיסויים, כלכליים, תעסוקתיים ופסיכולוגיים. מטרת ההשתלמות הינה להקנות לפורשים ולעוסקים בתחום, ידע בתחומים הללו על מנת לאפשר להם להיערך בהתאם.
חובות מעסיקים בעת סיום העסקה
ביום עיון זה נרענן את מכלול החובות החלות בחוקי העבודה השונים על מעסיק בעת סיום יחסי עבודה, נסקור את הליך הפיטורים על שלביו השונים ונתמקד בזכאות לפיצויי פיטורים ואופן חישובם.
יום עיון - משולש הזהב
יום עיון המוקדש לחשבי שכר, מנהלי חשבונות, אנשי משאבי אנוש, מעסיקי עובדים, עוסקים בכספים ושכר. יעמדו מיטב המומחים אשר יסייעו לכם להתמודד ולהתנהל ביעילות בסבך החוקים וההוראות. יום העיון יעסוק בשלושה תחומים חשובים: מיסוי | פנסיה | עבודה
הדרכה בזום - Excel Basic
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה המוצעת כאן, מלמדת עד כמה, בעצם, זוהי תוכנה פשוטה לשימוש. התוכנת מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
יום עיון למנהל/ת לשכה ולבעלי תפקידים אדמניסטרטיביים
גם בארגונים קטנים וגם בחברות ובתאגידים בין-לאומיים, המשמעות של ניהול לשכת מנכ"ל או ניהול משרד היא להיות בו זמנית מנהלת ,מנהיגה, יוזמת דרך, מגשרת ומפשרת, ובעצם לנצח על תזמורת ענקית. ביום עיון זה נציג לכם רעיונות, טכניקות, כלים ושיטות מהמתקדמות ביותר המותאמות לשנת 2020 וקדימה.
השתלמות מקצועית מס ערך מוסף
עקב שינויים משמעותיים בחוק מע"מ ותקנותיו, פסיקה תקדימית, החלטות מיסוי ועמדות חייבות בדיווח; המשליכים על התנהלות אנשי המסים והתמצאותם בעדכונים החדשים, בחרנו בשני ימי השתלמות מקצועית שמטרתם לרדת "מהפילוסופיה" ל"פרקטיקה" ולהתייחס ביומיים מרוכזים להוראות החוק ויישומיהם במהלך העבודה השוטפת, תוך למידה בסיסית של עיקרי ההוראות בחוק וריענון הידע הקיים. כמו כן נלמד את אופני הדיוח והוצאות חשבוניות לאור התפתחות המסחר האינטרנטי בשנים האחרונות
מיסוי בינלאומי
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות במיסוי בינלאומי LLC כגון: דיווח על הכנסות מחו"ל, מיסוי חברות מילוי טפסי הדיווח למס הכנסה, הבנה וקריאת דוח מס NR1040 ודוחות מס אחרים מחו"ל ודגשים למייצגים. העברת חומר פרקטי הלכה למעשה.
סעיף 3 ט1 וחברות ארנק
יום העיון מוקדש כולו לטיפול בסוגיות פרקטיות הצפות ועולות עם יישומן של הוראות סעיף 3(ט 1) וסעיף 62 א לפקודה תוך סקירה נרחבת ומענה לשאלות הפתוחות בנושאים אלה; התמקדות במיסוי משיכות בעלים ומיסוי חברות ארנק בהיבט מס הכנסה וביטוח לאומי, וכן התייחסות לחברות משפחתיות בביטוח לאומי לאור פס"ד נחושתן.
 
 
למסמך בפורמט PDF לחץ כאן
סגור חלון

למענה מיידי, כנסו לאינפוקליק - מחוללים בדיני עבודה
יום עיון עידוד תעסוקה יוני 2020
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית