סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1270 - 16/06/2020

המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן

 

16.6.2020

 
מאמרים
 
 
שכירים, גם לכם מגיעות הטבות מס

שכירים, גם אתם זכאים להחזר מס בסוף שנה. החיסכון הפנסיוני מקנה לכם הטבות מס בשווי אלפי שקלים על הפקדה לפנסיה, רכישת אבדן כושר עבודה וביטוח חיים.

למאמר מאת נדב טסלר - לחץ כאן
 
 
טבלאות
 
 
מחולל הליך קליטת עובד חדש בארגון

מחולל זה מפרט את פעולות המעסיק בכל הנוגע לקליטת עובד חדש בארגון.

למחולל הליך קליטת עובד חדש בארגון – לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
 
דיווח "סיוע אישי" רטרואקטיבית בגין תקופת הקורונה

נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות פרסמה חוזר בעניין הורים לילד עם מוגבלות. בהתאם לחוזר, עובדים שהם הורים לילדים עם מוגבלות, שההסכם הקיבוצי חל עליהם והוגדרו בתקופתו לא חיוניים ("עובד רגיל"), אשר הוצאו לחופשה כפויה, ושעל פי הכללים הרגילים של "סיוע אישי לילד עם מוגבלות" זכאים להיעדר מעבודתם לצרכים הנובעים ממוגבלות הילד, יוכלו להגיש למעסיק הצהרות על "היעדרות לצורך סיוע אישי" לגבי ימי השהיה בחופשה הכפויה.

לחוזר נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות במלואו – לחץ כאן
 
אושר סופית: תמריץ כספי למעסיקים שיחזירו עובדים שהוצאו לחל"ת

במסגרת החוק נקבע, כי המענק יינתן רק אם העובד שעבורו מבוקש המענק, ישתכר לפחות 3,300 ש"ח בכל חודש, כדי לכלול גם עובדים במשרה חלקית לתוך מעגל התעסוקה. בנוסף קובע החוק כי המענק יינתן רק בעד עובדים שנוספו למצבת העובדים של המעסיק, כדי להבטיח שמעגל דורשי העבודה יצטמצם וכדי למנוע פיטורי עובדים לצורך קליטת עובדים אחרים המזכים במענק

לחוזר הכנסת – לחץ כאן
 
 
פסיקה
 
 
המעסיקה לא הרימה את הנטל להוכיח כי הרישום בתלושי השכר משקף נכונה את שכרו וזכויותיו של העובד

העובד, תושב הרשות הפלסטינית, הגיש תביעה לתשלום זכויות בגין תקופת עבודתו בת כעשרה חודשים אצל המעסיקה. טענתו המרכזית של העובד היתה כי תלושי השכר שהופקו לו על ידי מדור התשלומים בלשכת התעסוקה אינם משקפים את מספר ימי עבודתו ואת התשלומים ששולמו לו בפועל על ידי המעסיקה, וכי בפועל שולם לו שכר יומי גבוה יותר, ואף לא שולמו לו הזכויות הסוציאליות המפורטות בתלושים. מנגד טענה המעסיקה כי אינה מכירה את העובד ואינה זוכרת אותו, אך מאשרת כי על פי רישומי מדור התשלומים ורישומיה, העובד אכן הועסק על ידה בתקופה הנטענת. המעסיקה טענה עוד, כי דיווחיה למדור התשלומים היו מהימנים ושיקפו את כלל התשלומים ששולמו לעובד בפועל, למעט מספר ימי העבודה שצוין בתלושים. זאת, מאחר שלעיתים נאלצה המעסיקה לדווח על מספר ימי עבודה רב יותר ממספר הימים בהם עבד העובד בפועל, בשל ההכרח לשמור על מספר ימי עבודה מינימלי לצורך היתר העבודה המוענק לעובד, כתושב שטחים. נפסק כי המעסיקה לא הרימה את הנטל להוכיח כי הרישום בתלושי השכר משקף את שכרו וזכויותיו של העובד, ולכן התקבלה טענת העובד כי שכרו היומי עמד על 250 ₪, וכי לא שולמו לו זכויות נוספות מעבר לשכרו היומי. לאור מסקנה זו, ובשל הפער בין שכר יומי בגובה 200 ₪ לשכר יומי בגובה 250 ₪, זכאי העובד לתשלום ההפרשים ברכיבים הבאים: פיצויי פיטורים, תגמולים ודמי חופשה (דמ 53284-02-17, נביל ח'טאב נגד י.אדעב את י.גוז בע"מ, מיום 02.06.19).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד מורן טימן גוגול – לחץ כאן
 
האם נפילת עובד בגרם מדרגות לבניין משותף יחשב תאונת עבודה?

עובד שחזר מעבודתו, נפל במדרגות המובילות לדירתו ונפגע. תביעתו להכיר בתאונה כתאונת עבודה נדחתה ע"י המוסד לביטוח לאומי בנימוק כי התאונה אירעה בתחום ביתו הפרטי. העובד ערער על ההחלטה בטענה כי התגורר במבנה דו קומתי השייך רק לו ולאחותו, המדובר בבית משותף בן 2 דירות, והמדרגות, המובילות לדירתו, הן שטח משותף, ציבורי, בהתאם לרישום בטאבו. לטענתו, אין לייחס משקל לכך שמדובר בדיירים שהם קרובי משפחה. המבחן הוא מה רשום בניירת ומכיוון שמדובר בבית משותף, לעובד אין שליטה בלעדית במדרגות ויש לראות באירוע כפגיעה בעבודה. מנגד, המל"ל טען כי התאונה אירעה בשטח הפרטי של העובד, במדרגות שעולות מתוך חצר שהיא בשימוש הבלעדי של העובד ואחותו. אין מדובר במובן הקלאסי של בית משותף, אין מדובר במדרגות ציבוריות, אלא במדרגות שבחזקתו הבלעדית של העובד ומשפחתו המורחבת. נקבע כי התאונה שאירעה לעובד אירעה בתחום מעונו הפרטי, הצמוד לדירתו, שטח שהוא נהג בו מנהג בעלים. לעובד שליטה מלאה על הסיכונים שבו ועל מצב תחזוקתו. משהוכח כי השליטה המלאה במדרגות המובילות לדירת העובד ובתחזוקתן, היא שלו, יש לראותן כחלק מתחום מעונו ועל כן, התביעה נדחתה (ב"ל 39541-03-18, פלוני נ' המוסד לביטוח לאומי, מיום 17.03.2020).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד ג'ולייט אליהו – לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
השתלמות הכנה לפרישה ופנסיה - 5 מפגשים! הדרכת ZOOM מקצועית ומעשית
פרישה לפנסיה היא נושא מורכב המחייב הכנה מקדמית והיערכות בהיבטים רבים ומגוונים - פנסיוניים, מיסויים, כלכליים, תעסוקתיים ופסיכולוגיים. מטרת ההשתלמות הינה להקנות לפורשים ולעוסקים בתחום, ידע בתחומים הללו על מנת לאפשר להם להיערך בהתאם.
השתלמות מקצועית מס ערך מוסף
עקב שינויים משמעותיים בחוק מע"מ ותקנותיו, פסיקה תקדימית, החלטות מיסוי ועמדות חייבות בדיווח; המשליכים על התנהלות אנשי המסים והתמצאותם בעדכונים החדשים, בחרנו בשני ימי השתלמות מקצועית שמטרתם לרדת "מהפילוסופיה" ל"פרקטיקה" ולהתייחס ביומיים מרוכזים להוראות החוק ויישומיהם במהלך העבודה השוטפת, תוך למידה בסיסית של עיקרי ההוראות בחוק וריענון הידע הקיים. כמו כן נלמד את אופני הדיוח והוצאות חשבוניות לאור התפתחות המסחר האינטרנטי בשנים האחרונות
מיסוי בינלאומי
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות במיסוי בינלאומי LLC כגון: דיווח על הכנסות מחו"ל, מיסוי חברות מילוי טפסי הדיווח למס הכנסה, הבנה וקריאת דוח מס NR1040 ודוחות מס אחרים מחו"ל ודגשים למייצגים. העברת חומר פרקטי הלכה למעשה.
סעיף 3 ט1 וחברות ארנק
יום העיון מוקדש כולו לטיפול בסוגיות פרקטיות הצפות ועולות עם יישומן של הוראות סעיף 3(ט 1) וסעיף 62 א לפקודה תוך סקירה נרחבת ומענה לשאלות הפתוחות בנושאים אלה; התמקדות במיסוי משיכות בעלים ומיסוי חברות ארנק בהיבט מס הכנסה וביטוח לאומי, וכן התייחסות לחברות משפחתיות בביטוח לאומי לאור פס"ד נחושתן.
קורס דיני עבודה - פרונטלי או בזום
זו השנה החמישית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום, בעבודתכם היומיומית. תינתן התייחסות לעבודה מהבית (בהתאם למגבלות הקורונה)
 
 
למסמך בפורמט PDF לחץ כאן
סגור חלון

למענה מיידי, כנסו לאינפוקליק - מחוללים בדיני עבודה
השתלמות מע"מ בזום
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית