סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1222 - 02/07/2019

המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן

 

כל עובד

 
חוזרים
 
 
פיצויים לעסקים באזור הדרום ועוטף עזה בשל נזקים לעסקים בתקופה שעד 31 בדצמבר

ביום 18.6.2019 פרסמה רשות המסים באתר האינטרנט שלה, את התקנות, ההנחיות וטופס התביעה המעודכנים לבקשת פיצויים בגין נזק עקיף, שנגרם לעסקים ביישובי הדרום ועוטף עזה, מ-1.5.2018 עד 31.12.2019. הפיצויים הם בהתאם לתקנות מס רכוש וקרן הפיצויים, שהארכת תוקפן אושרה ע"י ועדת הכספים של הכנסת ביום 13.5.2019. הפיצויים יינתנו במסלולים הבאים: מסלול מחזורים לענף הדבורים, מסלול מחזורים לענף התיירות ומסלול שכר לענפי המסחר, התעשייה, השירותים, החקלאות, התיירות והדבורים.

לחוזר רשות המיסים במלואו – לחץ כאן
 
דמי הבראה לשנת 2019- מוסדות ההסתדרות

ההסתדרות הכללית פרסמה חוזר בעניין דמי ההבראה לשנת 2019, לפיו מחיר ליום הבראה נקבע ל-432.00 ₪.

לחוזר ההסתדרות הכללית במלואו – לחץ כאן
 
בני נוער בחופש הגדול, דעו את זכויותיכם

ביום 20.6.2019 פרסמה ההסתדרות הכללית חוזר העוסק בזכויות בני נוער בחופש הגדול. בהתאם לחוזר, אלפי בני נוער צפויים להיקלט בתקופת חופשת הקיץ למשרות זמניות וקבועות, במגוון מקומות עבודה: החל במלצרות, דרך רשתות המזון המהיר וכלה בהדרכת קייטנות. חלק מהצעירים הללו, אשר עושים את צעדיהם הראשונים בעולם העבודה, עלולים להיחשף להפרת זכויות שיטתית ולניצול ציני מצד המעסיק. הסתדרות הנוער העובד והלומד מגישה מדריך זכויות לחופשת הקיץ.

לחוזר ההסתדרות הכללית במלואו – לחץ כאן
 
 
פסיקה
 
 
אין לשלול דמי הודעה מוקדמת בעת פיטורים בשל סירוב העובד לעבוד בתפקיד חדש במהלך ההודעה המוקדמת

העובדת הועסקה כמנהלת שיווק אצל המעסיקה, בחברה משפחתית בתחום ההנעלה. בחוזה ההעסקה התחיבה המעסיקה לתת לעובדת 30 ימי הודעה מוקדמת בכל מקרה בו תפוטר. כשלושה שבועות לאחר תחילת עבודתה בחברה, זומנה העובדת לשימוע ויומיים לאחר מכן נמסר לה מכתב פיטורים בתוך 30 יום כפי שסוכם בין הצדדים. כמו כן, הובהר לעובדת כי לא תשמש מנהלת שיווק במהלך תקופת ההודעה המקודמת והוצע לה לעבוד במחסן אצל המעסיקה, תפקיד חדש שהיה כרוך במעבר למחלקה אחרת וביצוע מטלות אשר אינן מתחום האחריות של מחלקת השיווק. בשל סירובה של העובדת לבצע את התפקיד החדש, בתקופת ההודעה המוקדמת הורה המעסיק לעובדת לעזוב את משרדי המעסיקה. שבוע לאחר מכן קיבלה העובדת הודעת דוא"ל מהמעסיקה לפיה אין בכוונתה לשלם דמי הודעה מוקדמת בגין 30 יום וכי הוחלט להעניק לה 4 ימי הודעה מוקדמת בלבד. צוין כי העובדת צדקה בטענתה, כי כל שינוי בתפקיד הצריך את הסכמתה וזאת בהתבסס על סעיף החוזה לפיו כל שינוי בתפקיד מצריך את הסכמת העובד. יתר על כן, מלשון סעיף החוזה עולה כי המעסיקה התחייבה לשלם לעובדת 30 יום דמי הודעה מוקדמת ללא תנאי. בית הדין התייחס לכך כי בשליחת העובדת לביתה בתקופת ההודעה המוקדמת, המעסיקה יצרה מצג שווא כלפי העובדת לפיו היא פועלת בהתאם לחוזה ומוותרת על עבודתה מבלי ששכרה ייפגע. בנוסף בית הדין סבר כי חובת תם הלב חייבה שהמעסיקה תבהיר עמדתה לעובדת על מנת שניתן יהיה להגיע לפתרון מוסכם באותו מעמד ועיתוי, או לחילופין, שהעובדת תוכל לכלכל צעדיה לאור עמדת המעסיקה. לאור האמור לעיל, נקבע כי העובדת הייתה זכאית לתשלום דמי הודעה מוקדמת עבור 30 ימים (ד"מ 65642-05-18, ורד אסתר סלם נגד ר.ביסה בע"מ, מיום 1.1.2019).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד מורן טימן גוגול- לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
יום עיון - משולש הזהב
היום אתם נדרשים לשלוט בשלושת העולמות היוצרים את משולש הזהב: מסים, דיני עבודה ופנסיה אתם אחראים לשמור על זכויות העובדים בדיני עבודה * עליכם לנהל, להפריש ולדווח לקופות הפנסיה והגמל * מחובתכם לנכות מס הכנסה וביטוח לאומי כחוק מומחים משלושת עולמות המידע שלעיל, יעמדו לרשותכם ביום עיון מיוחד, יעסקו בנושאים שאתם נתקלים בהם בעבודתכם היומיומית, ויסייעו לכם להתמודד עם ההון האנושי, לפעול במקצועיות ולהתנהל ביעילות בסבך החוקים וההוראות
יום עיון מקיף במיסוי שכירים
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות נבחרות בתחום המסים בכל הקשור לעובדים שכירים תוך הבאת סקירות מקיפות של הטבות המס, הזיכויים והניכויים, תיאומי מס , מיסוי עובדים שנשלחים לחו"ל והוצאות מוכרות לשכירים המגישים דוחות. הנגשת סעיפי הפקודה והוראותיה לציבור חשבי השכר, מעסיקים, ומנהלי החשבונות . העברת חומר פרקטי הלכה למעשה.
סדנת הפונקציות של אקסל
הסדנה מיועדת לעובדים עם נוסחאות באקסל, הזקוקים לחיזוק יכולת העבודה והכרת הפונקציות הנפוצות לעומקן.
סדנת גבייה מלקוחות חייבים וסודות וטכניקות לגבייה יעילה
מטרתו של כל ארגון הינה ריווחיות ושגשוג, תוך גבייה יעילה של התשלומים. בחברות ובארגונים רבים, מערכת הגבייה מהווה את הבסיס האמיתי והמרכזי לתזרים המזומנים של החברה, המאפשר את קיומה והמשך פעילותה העסקית. מטרת ההדרכה: הכשרה מקצועית והתנהגותית של אנשי הגבייה למקצוע חשוב זה, תוך הקניית מיומנות וכלים לגבייה. מיועדת ל: מנהלי גבייה, מנהלי שירות לקוחות, מנהלי מכירות, אנשי מכירות, אנשי שירות וגבייה. צורת העברת ההדרכה: הסדנה מועברת כהרצאה פרונטאלית בשילוב למידה התנסותית ובאמצעות ניתוח אירועים שיוצפו על ידי המשתתפים והמדריך.
יום עיון מנהלות לשכה
גם בארגונים קטנים וגם בחברות ובתאגידים בין-לאומיים , המשמעות של ניהול לשכת מנכ"ל או ניהול משרד היא להיות בו זמנית מנהלת ,מנהיגה, יוזמת דרך, מגשרת ומפשרת – ובעצם לנצח על תזמורת ענקית. להצלחה של מנהלת הלשכה יש חיבור ישיר לעמידה ביעדים, בנהלים ובדרישות הדירקטוריון ובוודאי להצלחת הארגון. ביום עיון זה נציג לכם רעיונות, טכניקות, כלים ושיטות – מהמתקדמים ביותר הקיימים כיום: נלמד כיצד לנהל את היום ולנהל קונפליקטים, נדון במגמות חדשות בניהול, בשפת הגוף, ובכל מה שנדרש בפועל כדי לנהל בצורה יעילה, מועילה ואפקטיבית.
Excel ביניים
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום ( יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
השתלמות הכנה לפרישה ופנסיה
הנושאים בהם ניגע בהשתלמות: תכנון פרישה, תוכניות פנסיוניות, התנהלות כללית שקולה, מיסוי פרישה והיבטי ביטוח לאומי, הטבות לאזרחים ותיקים ונושאים אחרים, היבטים תעסוקתיים ופסיכולוגיים
יום עיון מקצועי במע"מ
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות פרקטיות איתן מתמודד ציבור המייצגים מול רשויות מע"מ, עדכונים בפסיקה חדשה, בעמדות חייבות בדיווח ובהחלטות המיסוי שפרסמה רשות המסים והשלכותיהן על ציבור החייבים במס והמייצגים.
עבודה עם מסדי נתונים באקסל
הסדנה מיועדת לאלו העוסקים בניתוח ועיבוד נתונים וטבלאות גדולות, ממסדי נתונים חיצוניים (כמו: מערכות ERP) ומבקשים ללמוד כלים מתקדמים לניתוח הנתונים.
יום עיון - מנהלי משאבי אנוש
ביום עיון זה ניגע בנושאים: סיום העסקה - עשה ואל תעשה, השגת מועמדים איכותיים, שימור עובדים מדור ה-Y, משלבים ידיים - ניהול ממשקים פנים ארגוניים, בשנת 2020 המנהלים יהיו מאמנים, סגנונות תקשורת בין אישית
Excel Basic
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה המוצעת כאן, מלמדת עד כמה, בעצם, זוהי תוכנה פשוטה לשימוש. התוכנת מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
 
 
למסמך בפורמט PDF לחץ כאן
סגור חלון
דיוור מכר- שנה חינם - 29.4.19
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית