סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1221 - 25/06/2019

המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן

 

25.6

 
מאמרים
 
 
סוגיות בתשלום דמי הבראה

מעסיקים רבים נוהגים לשלם דמי הבראה בחודשי הקיץ. הזכאות לדמי הבראה מוסדרת בהסכם הקיבוצי הכללי בדבר השתתפות המעביד בהוצאות הבראה ונופש ובצו ההרחבה שהוצא לו. מאמר זה מרכז את העקרונות המנחים לתשלום דמי הבראה.

למאמר מאת עו"ד מיטל דולב- בלט- לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
 
הבהרה לתקנות מס רכוש וקרן פיצויים (תשלום פיצויים) (נזק מלחמה ונזק עקיף) (הוראת שעה) התשע"ט-2019 ולהוראת ביצוע

ביום 19.6.2019 פרסמה רשות המסים את רשימת התאריכים הרלוונטיים לתקנות ולהוראת הביצוע וכן את רשימת היישובים שנכללו במדיניות ההתגוננות לאוכלוסייה, שפורסמו על ידי פיקוד העורף.

לחוזר רשות המיסים במלואו – לחץ כאן
 
פיצויים לעסקים באזור הדרום ועוטף עזה בשל נזקים לעסקים בתקופה שעד 31 בדצמבר

ביום 18.6.2019 פרסמה רשות המסים באתר האינטרנט שלה, את התקנות, ההנחיות וטופס התביעה המעודכנים לבקשת פיצויים בגין נזק עקיף, שנגרם לעסקים ביישובי הדרום ועוטף עזה, מ-1.5.2018 עד 31.12.2019. הפיצויים הם בהתאם לתקנות מס רכוש וקרן הפיצויים, שהארכת תוקפן אושרה ע"י ועדת הכספים של הכנסת ביום 13.5.2019. הפיצויים יינתנו במסלולים הבאים: מסלול מחזורים לענף הדבורים, מסלול מחזורים לענף התיירות ומסלול שכר לענפי המסחר, התעשייה, השירותים, החקלאות, התיירות והדבורים.

לחוזר רשות המיסים במלואו – לחץ כאן
 
 
פסיקה
 
 
על המעסיק ליידע את העובד במכתב הזימון לשימוע כי הוא רשאי להיות מלווה ע"י עורך דין בשיחת השימוע

העובד הועסק כמנהל חשבונות על ידי המעסיקה כמעט עשור. המעסיקה מסרה לעובד זימון בכתב לישיבת שימוע ולאחר מספר ימים מסרה לו הודעה בכתב על פיטוריו. העובד הגיש תביעה לתשלום זכויות שונות בדבר פיטורים הנגועים בהפליה מחמת גיל מכח חוק שוויון הזדמנויות בעבודה, התשמ"ח -1988 ודרש פיצוי בגין אי קיום שימוע. בית הדין קבע כי העובד לא פוטר מחמת גילו או מצבו הרפואי ופיטוריו היו תוצאה ישירה וכמעט בלתי נמנעת של התנהלותו ואופן ביצוע תפקידו אשר לקה בחסר והדבר אף הובא לידיעתו במספר הזדמנויות. לעניין פיצוי בגין העדר שימוע כדין נקבע כי חרף זימון העובד לשימוע מספר ימים טרם השימוע, וכן המכתב אינו מאזכר את זכות העובד להיוועץ עם עורך דין טרם הישיבה ולהיות מיוצג ע"י עו"ד בשיחת השימוע עצמה. נקבע כי בנסיבות מקרה זה בהן העובד לא היה מיוצג במועד שיחת השימוע, בהעדר פרוטוקול שימוע, אלא מכתב המשקף את עמדת החברה בלבד, לא ניתן לדעת מה היו טיעוני העובד והאם נשמעה עמדתו בלב פתוח ונפש חפצה והאם ניתנה לו האפשרות להשיב לטענות המעסיקה אחת לאחת, המסקנה המתקבלת היא כי הפגמים אשר נפלו בהליך השימוע מעלים כי זכות הטיעון של העובד אכן קופחה ולא מולאה כנדרש. בהתאם לכך, דין תביעתו לפיצוי בגין הפגיעה בזכות זו להתקבל והמעסיקה תשלם לעובד סך של 30,000 ש"ח כפיצוי בגין פגמים בהליך השימוע (סעש 48713-12-15, רוני בן יעקב נגד אלקליל בע"מ, מיום 16.3.2018).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד מורן טימן גוגול -לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
יום עיון - משולש הזהב
היום אתם נדרשים לשלוט בשלושת העולמות היוצרים את משולש הזהב: מסים, דיני עבודה ופנסיה אתם אחראים לשמור על זכויות העובדים בדיני עבודה * עליכם לנהל, להפריש ולדווח לקופות הפנסיה והגמל * מחובתכם לנכות מס הכנסה וביטוח לאומי כחוק מומחים משלושת עולמות המידע שלעיל, יעמדו לרשותכם ביום עיון מיוחד, יעסקו בנושאים שאתם נתקלים בהם בעבודתכם היומיומית, ויסייעו לכם להתמודד עם ההון האנושי, לפעול במקצועיות ולהתנהל ביעילות בסבך החוקים וההוראות
יום עיון מקיף במיסוי שכירים
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות נבחרות בתחום המסים בכל הקשור לעובדים שכירים תוך הבאת סקירות מקיפות של הטבות המס, הזיכויים והניכויים, תיאומי מס , מיסוי עובדים שנשלחים לחו"ל והוצאות מוכרות לשכירים המגישים דוחות. הנגשת סעיפי הפקודה והוראותיה לציבור חשבי השכר, מעסיקים, ומנהלי החשבונות . העברת חומר פרקטי הלכה למעשה.
סדנת הפונקציות של אקסל
הסדנה מיועדת לעובדים עם נוסחאות באקסל, הזקוקים לחיזוק יכולת העבודה והכרת הפונקציות הנפוצות לעומקן.
סדנת גבייה מלקוחות חייבים וסודות וטכניקות לגבייה יעילה
מטרתו של כל ארגון הינה ריווחיות ושגשוג, תוך גבייה יעילה של התשלומים. בחברות ובארגונים רבים, מערכת הגבייה מהווה את הבסיס האמיתי והמרכזי לתזרים המזומנים של החברה, המאפשר את קיומה והמשך פעילותה העסקית. מטרת ההדרכה: הכשרה מקצועית והתנהגותית של אנשי הגבייה למקצוע חשוב זה, תוך הקניית מיומנות וכלים לגבייה. מיועדת ל: מנהלי גבייה, מנהלי שירות לקוחות, מנהלי מכירות, אנשי מכירות, אנשי שירות וגבייה. צורת העברת ההדרכה: הסדנה מועברת כהרצאה פרונטאלית בשילוב למידה התנסותית ובאמצעות ניתוח אירועים שיוצפו על ידי המשתתפים והמדריך.
יום עיון מנהלות לשכה
גם בארגונים קטנים וגם בחברות ובתאגידים בין-לאומיים , המשמעות של ניהול לשכת מנכ"ל או ניהול משרד היא להיות בו זמנית מנהלת ,מנהיגה, יוזמת דרך, מגשרת ומפשרת – ובעצם לנצח על תזמורת ענקית. להצלחה של מנהלת הלשכה יש חיבור ישיר לעמידה ביעדים, בנהלים ובדרישות הדירקטוריון ובוודאי להצלחת הארגון. ביום עיון זה נציג לכם רעיונות, טכניקות, כלים ושיטות – מהמתקדמים ביותר הקיימים כיום: נלמד כיצד לנהל את היום ולנהל קונפליקטים, נדון במגמות חדשות בניהול, בשפת הגוף, ובכל מה שנדרש בפועל כדי לנהל בצורה יעילה, מועילה ואפקטיבית.
Excel ביניים
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום ( יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
השתלמות הכנה לפרישה ופנסיה
הנושאים בהם ניגע בהשתלמות: תכנון פרישה, תוכניות פנסיוניות, התנהלות כללית שקולה, מיסוי פרישה והיבטי ביטוח לאומי, הטבות לאזרחים ותיקים ונושאים אחרים, היבטים תעסוקתיים ופסיכולוגיים
יום עיון מקצועי במע"מ
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות פרקטיות איתן מתמודד ציבור המייצגים מול רשויות מע"מ, עדכונים בפסיקה חדשה, בעמדות חייבות בדיווח ובהחלטות המיסוי שפרסמה רשות המסים והשלכותיהן על ציבור החייבים במס והמייצגים.
עבודה עם מסדי נתונים באקסל
הסדנה מיועדת לאלו העוסקים בניתוח ועיבוד נתונים וטבלאות גדולות, ממסדי נתונים חיצוניים (כמו: מערכות ERP) ומבקשים ללמוד כלים מתקדמים לניתוח הנתונים.
יום עיון - מנהלי משאבי אנוש
ביום עיון זה ניגע בנושאים: סיום העסקה - עשה ואל תעשה, השגת מועמדים איכותיים, שימור עובדים מדור ה-Y, משלבים ידיים - ניהול ממשקים פנים ארגוניים, בשנת 2020 המנהלים יהיו מאמנים, סגנונות תקשורת בין אישית
Excel Basic
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה המוצעת כאן, מלמדת עד כמה, בעצם, זוהי תוכנה פשוטה לשימוש. התוכנת מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
 
 
למסמך בפורמט PDF לחץ כאן
סגור חלון
דיוור מכר- שנה חינם - 29.4.19
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית