סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1219 - 11/06/2019

המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן

 

11.6.2019

 
חוזרים
 
 
הבחירות לכנסת העשרים ושתיים שיתקיימו בספטמבר 2019

ביום 17/9/2019 יתקיימו הבחירות לכנסת העשרים ושתיים. לקראת הבחירות ובמהלכן מבצעים המועמדים, המפלגות הקיימות, המפלגות החדשות וועדת הבחירות תשלומים שונים עליהם חלה חובת ניכוי מס במקור או חובת תשלום מקדמה בשל הוצאות עודפות. בחוק מיסוי תשלומים בתקופת בחירות, התשנ"ו-1996 ובתקנות מיסוי תשלומים בתקופת בחירות, התשנ"ו-1996 שהוצאו מכוחו, נקבעו הוראות מיוחדות למיסוי תשלומים בתקופת הבחירות. יש להבהיר כי בכל מקרה הוראות הדין המיוחד אינן חלות על תשלומים שנעשו במהלך עסקו, משלח ידו או עבודתו של המקבל. הנחיה זו כוללת הוראות הן לגבי תשלומים שחלות עליהם הוראות הדין המיוחד והן לגבי תשלומים אחרים המשולמים בגין בחירות.

לחוזר רשות המיסים במלואו – לחץ כאן
 
דף מידע לנערים עובדים (לרבות בחופשת הקיץ)

רשות המיסים פרסמה דף מידע המציג את זכויות המס של נערים עובדים, לרבות בחופשת הקיץ ונועד לסייע להם לממש את הטבות המס שלהם.

לחוזר רשות המיסים במלואו – לחץ כאן
 
 
פסיקה
 
 
שימוע שנעשה למראית עין בלבד זיכה את העובדת בפיצוי בגובה 50 אלף ₪

העובדת, ששימשה מנכ"לית החברה, פוטרה מעבודתה לאחר כעשור. המעסיקה, אשר עברה שינויים ארגוניים, נרכשה ע"י הנהלת הקבוצה ובשלב הזה, החליטה, כי העובדת לא מתאימה לשמש מנכ"לית בחברה. העובדת, הגישה תביעה וטענה כי ההחלטה לפטר אותה התקבלה טרם השימוע בפועל. המעסיקה טענה, כי ההחלטה התקבלה לאחר השימוע ובתום לב. בית הדין קיבל את טענתה של העובדת כי מדובר בשימוע למראית עין ופיצה את העובדת ב- 50,000 ₪ (סע"ש 32654-05-16, רותי מרים שפיר למברג נגד "דרך המעבדה בע"מ", מיום 10.3.2019).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד עידית דואני רז – לחץ כאן
 
בית הדין פסק פיצוי למועמד שנשאל לגילו בריאיון העבודה

מועמד אשר זומן לראיון עבודה בחברה העוסקת בשיווק ופרסום דיגיטלי הגיש תביעה לפיצוי מכוח חוק שיווין הזדמנויות בעבודה לפיה החברה הפלתה אותו בקבלה לעבודה בשל גילו. החברה טענה מנגד, כי שאלת הגיל שעלתה בראיון העבודה הייתה בהקשר לשיחה חברית ונעימה שהתפתחה בין המועמד למראיין ולא הייתה קשורה לעבודה. בית הדין קבע, כי אף שלא מדובר ב"הפלייה ישירה ומכוונת", עצם העלאת נושא הגיל בראיון העבודה, גם אם הוא נעשה בתמימות מסוימת, מהווה "הפליה עקיפה", שכן יש חשיבות גם לשאלה כיצד הדברים מצטיירים אצל המתבונן מן הצד. לפיכך, נפסק למועמד פיצוי ללא הוכחת נזק של ממון, בנסיבות העניין ברף נמוך, בסכום של 5,000 ש"ח בלבד (ס"ע 14532-09-16, אורן עמיר טופט נ' ליאנטק שיווק פיננסים בע"מ, מיום 11.3.2019).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד מעיין קישלס – לחץ כאן
 
עובד שסולק מעבודה וסרב לחזור לאחר שהתבקש לחזור יחשב כמתפטר

עובד שעבד בבית קפה פוטר לאלתר ללא מתן הודעה מוקדמת וללא סיבה מוצדקת לטענתו. כמו כן בתקופת העסקתו לא שולמו לו זכויות סוציאליות המתחייבות על פי דין. לפיכך תבע העובד פיצויי הפיטורים לרבות הלנה, חלף הודעה מוקדמת, הפרשי שכר וגמול שעות נוספות. העובד העיד כי סולק ממקום העבודה ע"י מנהל בית הקפה היות שנדרש לעבוד מהר יותר בגלל שעובד אחר נעדר מעבודתו ולאחר שדחפו אותו הורו לו ללכת הביתה. העובד אישר בעדותו כי המנהל התקשר מאוחר יותר וביקש ממנו לחזור לעבודה, אך הוא סרב בגלל שסולק קודם לכן. בהתאם לעדותו כשבא לקבל את שכרו, המנהל איים עליו. מנגד, המעסיקה טענה כי העובד נטש את מקום עבודתו באמצע יום עבודה, תוך גרימת נזקים רבים וכל ניסיונותיה לזמנו לשיחת שימוע עלו בתוהו. עוד נטען כי גם בעבר נהג העובד להיעדר מהעבודה לתקופות ארוכות. המעסיקה טענה כי שילמה לעובד את כל התשלומים המגיעים לו בצורה מסודרת ועל פי דין. נקבע כי בנסיבות בהן אין מחלוקת כי העובד סירב להתייצב לעבודה לאחר שסולק, יש לראות בעובד כמי שהתפטר, שכן החליט מטעמיו שלא לחזור למקום העבודה. לסיכום, התקבלה תביעת העובד בחלקה ונפסק לזכות העובד סך כולל של 30,921 ש"ח בגין הזכויות הקוגנטיות אותן תבע (סע"ש 14215-06-15,ZOURUM KAIM נ' י. ששון ארומה השקעות בע"מ, מיום 2.12.18).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד ג'ולייט אליהו – לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
יום עיון - משולש הזהב
היום אתם נדרשים לשלוט בשלושת העולמות היוצרים את משולש הזהב: מסים, דיני עבודה ופנסיה אתם אחראים לשמור על זכויות העובדים בדיני עבודה * עליכם לנהל, להפריש ולדווח לקופות הפנסיה והגמל * מחובתכם לנכות מס הכנסה וביטוח לאומי כחוק מומחים משלושת עולמות המידע שלעיל, יעמדו לרשותכם ביום עיון מיוחד, יעסקו בנושאים שאתם נתקלים בהם בעבודתכם היומיומית, ויסייעו לכם להתמודד עם ההון האנושי, לפעול במקצועיות ולהתנהל ביעילות בסבך החוקים וההוראות
יום עיון מקיף במיסוי שכירים
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות נבחרות בתחום המסים בכל הקשור לעובדים שכירים תוך הבאת סקירות מקיפות של הטבות המס, הזיכויים והניכויים, תיאומי מס , מיסוי עובדים שנשלחים לחו"ל והוצאות מוכרות לשכירים המגישים דוחות. הנגשת סעיפי הפקודה והוראותיה לציבור חשבי השכר, מעסיקים, ומנהלי החשבונות . העברת חומר פרקטי הלכה למעשה.
סדנת הפונקציות של אקסל
הסדנה מיועדת לעובדים עם נוסחאות באקסל, הזקוקים לחיזוק יכולת העבודה והכרת הפונקציות הנפוצות לעומקן.
סדנת גבייה מלקוחות חייבים וסודות וטכניקות לגבייה יעילה
מטרתו של כל ארגון הינה ריווחיות ושגשוג, תוך גבייה יעילה של התשלומים. בחברות ובארגונים רבים, מערכת הגבייה מהווה את הבסיס האמיתי והמרכזי לתזרים המזומנים של החברה, המאפשר את קיומה והמשך פעילותה העסקית. מטרת ההדרכה: הכשרה מקצועית והתנהגותית של אנשי הגבייה למקצוע חשוב זה, תוך הקניית מיומנות וכלים לגבייה. מיועדת ל: מנהלי גבייה, מנהלי שירות לקוחות, מנהלי מכירות, אנשי מכירות, אנשי שירות וגבייה. צורת העברת ההדרכה: הסדנה מועברת כהרצאה פרונטאלית בשילוב למידה התנסותית ובאמצעות ניתוח אירועים שיוצפו על ידי המשתתפים והמדריך.
יום עיון מנהלות לשכה
גם בארגונים קטנים וגם בחברות ובתאגידים בין-לאומיים , המשמעות של ניהול לשכת מנכ"ל או ניהול משרד היא להיות בו זמנית מנהלת ,מנהיגה, יוזמת דרך, מגשרת ומפשרת – ובעצם לנצח על תזמורת ענקית. להצלחה של מנהלת הלשכה יש חיבור ישיר לעמידה ביעדים, בנהלים ובדרישות הדירקטוריון ובוודאי להצלחת הארגון. ביום עיון זה נציג לכם רעיונות, טכניקות, כלים ושיטות – מהמתקדמים ביותר הקיימים כיום: נלמד כיצד לנהל את היום ולנהל קונפליקטים, נדון במגמות חדשות בניהול, בשפת הגוף, ובכל מה שנדרש בפועל כדי לנהל בצורה יעילה, מועילה ואפקטיבית.
Excel ביניים
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום ( יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
השתלמות הכנה לפרישה ופנסיה
הנושאים בהם ניגע בהשתלמות: תכנון פרישה, תוכניות פנסיוניות, התנהלות כללית שקולה, מיסוי פרישה והיבטי ביטוח לאומי, הטבות לאזרחים ותיקים ונושאים אחרים, היבטים תעסוקתיים ופסיכולוגיים
יום עיון מקצועי במע"מ
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות פרקטיות איתן מתמודד ציבור המייצגים מול רשויות מע"מ, עדכונים בפסיקה חדשה, בעמדות חייבות בדיווח ובהחלטות המיסוי שפרסמה רשות המסים והשלכותיהן על ציבור החייבים במס והמייצגים.
עבודה עם מסדי נתונים באקסל
הסדנה מיועדת לאלו העוסקים בניתוח ועיבוד נתונים וטבלאות גדולות, ממסדי נתונים חיצוניים (כמו: מערכות ERP) ומבקשים ללמוד כלים מתקדמים לניתוח הנתונים.
יום עיון - מנהלי משאבי אנוש
ביום עיון זה ניגע בנושאים: סיום העסקה - עשה ואל תעשה, השגת מועמדים איכותיים, שימור עובדים מדור ה-Y, משלבים ידיים - ניהול ממשקים פנים ארגוניים, בשנת 2020 המנהלים יהיו מאמנים, סגנונות תקשורת בין אישית
Excel Basic
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה המוצעת כאן, מלמדת עד כמה, בעצם, זוהי תוכנה פשוטה לשימוש. התוכנת מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
 
 
למסמך בפורמט PDF לחץ כאן
סגור חלון
דיוור מכר- שנה חינם - 29.4.19
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית