אישור
דף הבית > מבזקים
בחר מבזק :
  המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן  
גליון 1125 - 22/08/2017
 

קורס

 
סוגיות בדיני עבודה
 
 
החזר הוצאות נסיעה בתקופת היעדרות

ההסכם הקיבוצי הכללי בדבר החזר הוצאות נסיעה, אשר הורחב בצו הרחבה וחל על כלל המעסיקים במשק קובע, כי כל עובד הזקוק לתחבורה כדי להגיע למקום עבודתו, זכאי לקבל ממעסיקו השתתפות עד לתקרה של 22.60 ש"ח ליום.

להתייחסותו של עו"ד עמוס הלפרין – לחץ כאן
 
 
מאמרים
 
 
אופן חישוב זכאות חופשה ודמי חופשה

חוק חופשה שנתית, התשי"א-1951 קובע את זכאותם של עובדים לימי חופשה, לפי שנות ותק וכן קובע את אופן חישוב ימי החופשה לעובדים.

להתייחסותה של עו"ד הלית כהן רזניצקי- לחץ כאן
 
 
פסיקה
 
 
נדחתה בקשת מעסיק לקבלת דו"ח איכון למכשיר טלפון נייד שניתן לעובד

סוכן מכירות קיבל במסגרת תפקידו טלפון נייד לצורכי עבודה ממעסיקתו. יחסי העבודה הסתיימו לאחר שהמעסיקה החליטה כי העובד זנח את עבודתו והחל לעסוק בעיסוקים אחרים על חשבון עבודתו אצלה. כתוצאה מכך, העובד תבע את המעסיקה בגין עילות שונות לרבות תשלום פיצויי פיטורים. במהלך בירור התביעה, הגישה המעסיקה בקשה לקבלת דו"ח איכון למכשיר הטלפון הנייד שהוחזק ע"י העובד, בניסיון להוכיח כי העובד זנח את העבודה ועסק בעיסוקים אחרים שלו. העובד התנגד לבקשה וטען לפגיעה קשה ובלתי מידתית בפרטיותו. בית הדין קבע כי למרות שיש זיקה בין המידע המבוקש לבין המחלוקות במקרה זה, גילוי המידע יפגע בפרטיות העובד באופן לא מידתי. בית הדין חזר על הלכה קודמת (הלכת איסקוב) המחייבת מעסיק לקבוע מדיניות ברורה וקוד התנהגות בנוגע לשימוש במחשב, ליידע את העובדים ולעגן את העקרונות במפורש בחוזה. הלכה נוספת עילה הסתמך ביה"ד הינה הלכת עיריית קלנסווה אשר קובעת כי מעסיק אינו רשאי לבצע רישום נוכחות של העובדים באמצעות שעון נוכחות ביומטרי, שכן המדובר בפגיעה בזכות העובדים לפרטיות ולזכות לאוטונומיה שלהם. נקבע כי המעסיקה יכולה להוכיח את טענותיה באמצעים אחרים ובאופן שלא תפגע פרטיות העובד בצורה כל כך קשה (סע"ש 24067-0-16, אברהם שטטר נ' פישר תעשיות פרמצבטיות בע"מ, מיום 6.04.2017).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד ג'ולייט אליהו – לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
Excel ביניים
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום ( יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
הוראות ניהול ספרים
יום עיון שמוקדש כולו להתנהלות בסבך ההוראות לניהול ספרים ומסמכים ממוחשבים; עמידה בביקורת ספרי העסק; הליכים מול פקיד השומה בפסילת ספרים ואי רישום תקבול זכויות וחובת בעל עסק בביקורות ספרי חשבונות ייצוג נכון בפני פקיד השומה פסילת ספרים ניהול ספרי חשבונות ממוחשבים מסמכים ממוחשבים אי עמידה בהוראות ניהול ספרים מהווה עילה לפסילת ספרי החשבונות ועל כן חשוב מאד להתעדכן!
יום עיון פנסיוני מעסיק/חשב שכר
בשנים האחרונות אנו עדים לאינסוף שינויי חקיקה בתחום מיסוי הפרישה. מיסוי הפרישה מתחיל אצל חשב השכר שמוציא את טופס 161 בעת פרישת העובד. מילוי לא נכון של הטופס יכול לגרום לנזקים כספיים לעובד וגם למעביד. ביום עיון זה נלמד את הכללים למילוי נכון של ניירת הפרישה ונדבר על דרכי העבודה הנכונים בהתאם להנחיות מס הכנסה. כמו כן יוצגו חידושים בנושא שירותי תפעול למעסיק, תפקידו של הגורם המתפעל והממשק האחיד.
חדש ובלעדי לחשבים: יש לכם שאלות במע"מ? לנו יש תשובות
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות פרקטיות איתם מתמודד ציבור המייצגים מול רשויות מע"מ, עדכונים בפסיקה חדשה ובהחלטות המיסוי שפרסמה רשות המסים והשלכותיהן על ציבור החייבים במס והמייצגים.
EXCEL מתקדם
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
 
 
למסמך בפורמט PDF לחץ כאן
לקבלת מנוי התנסות הקלק כאן
ותוכל\י להנות משרותי כל עובד