לקבלת מנוי התנסות

אישור
חיפוש מתקדם:
כל מאגרי המידע
כל הנושאים
כל התאריכים
אזכורים ועוד
דף הבית > מבזקים
מבזקים
גיליון 1131 - 03/10/2017

המבזק השבועי - הדרך שלך להיות מעודכן

 

xufu,

 
סוגיות בדיני עבודה
 
 
מתנות לחג – חיוב במס ובביטוח לאומי

מתנות הינן הכנסת עבודה בהתאם לסעיף 2(2) לפקודת מס הכנסה ואינן פטורות ממס, ולפיכך, שווי מתנות מהווה הכנסת עבודה אשר בגינה יש לשלם דמי ביטוח לאומי.

להתייחסותה של עו"ד עינב כהן – לחץ כאן
 
חובת מעסיק לתשלום דמי מחלה מותנית בהמצאת אישור רפואי

תקנות דמי מחלה (נהלים לתשלום דמי מחלה), תשל"ז-1976 קובעות, כי חלה חובה על המעסיק לשלם לעובדו דמי מחלה במועד שהיה משלם לו שכר עבודה אילו עבד, ובלבד שתעודת המחלה הוגשה לו לפחות שבעה ימים לפני המועד האמור.

להתייחסותו של עו"ד עמוס הלפרין – לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
 
הסכם חדש מסדיר מענק בגובה אלפי שקלים לעובדים אקדמאים במגזר הציבורי

עשרות אלפי עובדים אקדמאים המועסקים במגזר הציבורי צפויים לקבל לשכרם מענק חד-פעמי בשיעור ממוצע של אלפי שקלים לעובד, בעקבות הסכם חדש לעובדי דירוג המח"ר (מדעי החברה והרוח), אשר נחתם בין יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, יו"ר הסתדרות המח"ר אלכסנדרה ציבולבסקי ונציגי משרד האוצר.

לחוזר ההסתדרות במלואו – לחץ כאן
 
 
פסיקה
 
 
נפסק פיצוי בגובה 18,000 ש"ח בשל פיטורים שנעשו באופן משפיל

העובדת הועסקה כ-5 שנים עד לפיטוריה שמקורם באירוע חד פעמי. מנהלת המרפאה ביקשה ממנה שתגיע לעבודה למרות שלא הרגישה טוב, היות ומדובר היה בשושן פורים ויתר העובדות לא היו מוכנות להגיע. העובדת הסבירה שאינה חשה בטוב ולכן לא תוכל להגיע, אולם במהלך השיחה שכנעה אותה המעסיקה להגיע לעבודה. במהלך היום, מצבה הבריאותי החמיר, והעובדת ניסתה ליצור קשר טלפוני עם המעסיקה על מנת לסיים את המשמרת מוקדם יותר, אך זו לא ענתה. בנסיבות אלה ובעת שהסניף היה ריק ולא היו מטופלים שהגיעו לטיפול, המטפלת היחידה שהייתה בסניף באותו יום חשה לעזרתה והציעה לה לקבל טיפול שיאצו קצר. לטענת העובדת, המעסיקה הגיבה באופן בלתי מידתי לאירועים ולא הביאה בחשבון את שכלול השיקולים שהיה עליה לשקול עובר להחלטה על סיום יחסי העבודה. בית הדין פסק כי המעסיקה לא הקפידה על קיומו של הליך פיטורים תקין העונה על דרישת תום הלב המוגברת ביחסי עובד ומעסיק ומצא כי נפלו מספר פגמים בהליך זה. לאור זאת, נפסק לעובדת פיצוי בגובה 18,000 ש"ח (סע"ש 45485-12-14, אילת לבנדר נגד מכבי טבעי, מיום 18.7.2017).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד מורן טימן גוגול – לחץ כאן
 
התפטרות עקב לחץ נפשי בעבודה מזכה בפיצויי פיטורין

עובדת שעבדה אצל מעסיקה בתחום עיצוב הבית והעסק, הופנתה ע"י רופא תעסוקתי לרופא פסיכיאטר בשל נסיגה במצבה הנפשי על רקע בעיות וסכסוך במקום עבודתה. בדו"ח המסכם על ידי רופא הפסיכיאטר נכתב כי במצב הנפשי כיום הוא אינו מציע לה לחזור לעבודתה. העובדת התפטרה לרגל מצב בריאותי לקוי ותבעה את המעסיק לתשלום פיצויי פיטורין. נפסק כי, הנסיבות והממצאים הרפואיים בדבר המצב הנפשי אליו נקלעה בעיקר בשל סכסוך עבודה קשה בינה לבין המעסיקה, והמסמכים הרפואיים, תנאי העבודה ו"שאר הנסיבות", מהווים סיבה מספקת להתפטרות העובדת המזכה אותה בפיצויי פיטורים (סע"ש 38314-11-13, ילנה קיבורט נגד שטיחי שמחון בע"מ, מיום 10.05.2017).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד ראובן בבדז'נוב – לחץ כאן
 
פיטורי עובדת שלא נעדרה מעבודתה במהלך טיפולי פוריות מחייב אישור הממונה על חוק עבודת נשים

עובדת פוטרה מעבודתה בחנות עקב מכירת העסק וקשיים אליהם נקלע המעסיק. העובדת הציגה למעסיק אישור רפואי לפיו היא עוברת טיפולי פוריות. המעסיק לא התייחס לאישור אלא לאחר מספר חודשים, כשהגישה העובדת תובענה כנגדו בגין הפרת חוק עבודת נשים, תשי"ד- 1954 וההגנה מפני פיטורים במהלך טיפולי פוריות. הממונה על החוק אישרה את הפיטורים הואיל ונמצא כי הפיטורים לא היו קשורים לטיפולי הפוריות. יחד עם זאת, פניית המעסיק לקבלת היתר לפיטורים נעשה בשיהוי רב ולאחר הגשת תביעה אזרחית כלפיו ולכן, היתר הפיטורים נקבע למועד בו התחילה העובדת לעבוד אצל מעסיק חדש. המעסיק ערער על ההחלטה בטענה כי חלפו שנתיים מתחילת הטיפול הראשון אותו עברה העובדת ומכוח סעיף 9(ה)(2) לחוק, לא נדרש היתר לצורך הפיטורים. כמו כן, נטען כי העובדת סירבה להמשיך לעבוד אצל המעסיק החדש ובכך היה צורך לבחון את העדפתה לקבלת דמי אבטלה על פני ניסיון אמיתי למציאת עבודה חלופית. נקבע כי טענות העובדת נכונות וכי על המעסיק היתה חובה לפנות לממונה לקבלת היתר אך הוא השתהה. נקבע כי הממונה לא חרגה מסמכותה, נימקה את החלטתה כנדרש ובית הדין לא יחליף את שיקול דעתו בשיקול דעתה של הממונה (על"ח 41781-03-16, יובל בר נ' שוש מלכה ומדינת ישראל- הממונה על חוק עבודת נשים, מיום 1/04/17).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד ג'ולייט אליהו – לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
חדש ובלעדי לחשבים: יש לכם שאלות במע"מ? לנו יש תשובות
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות פרקטיות איתם מתמודד ציבור המייצגים מול רשויות מע"מ, עדכונים בפסיקה חדשה ובהחלטות המיסוי שפרסמה רשות המסים והשלכותיהן על ציבור החייבים במס והמייצגים.
EXCEL מתקדם
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
Excel Basic
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה המוצעת כאן, מלמדת עד כמה, בעצם, זוהי תוכנה פשוטה לשימוש. התוכנת מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
ארגז כלים למעסיק בדיני עבודה
כל מנהל בארגון שיש תחתיו עובדים או מנהל שנדרש לסוגיות בתחום יחסי העבודה, צריך שיהיו בידו כלים להתמודדות יומיומית עם מצבים שונים ומשונים מעולם זה. ביום זה נסקור את העקרונות החשובים, בגדר "מורה נבוכים" במטרה להעניק ידע וכלים לעוסקים בתחום.
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
קורס בניית דשבורדים באמצעות טבלאות-ציר ניתוח נתונים חכם
טכניקה פשוטה ורבת עוצמה טבלאות הנתונים האינסופיות יהפכו ברגע לידע משמעותי לארגון ניצור דשבורד - להבנה מהירה של מגמות ודפוסים
היערכות לסוף שנת המס 2017
הכנס יוקדש לכלל הנושאים הרלוונטיים להיערכות נכונה לסוף שנת המס תוך מתן דגש להשלכות הרפורמה שנערכה במשק המס במסגרת חוק ההסדרים לשנים 2017-2018 כגון: חלוקת דיבידנדים; חברות ארנק; יתרות חובה בעלי שליטה; תיקון חוק המיזוגים והפיצולים - שינויי מבנה; עידוד בניינים להשכרה; מיסוי פרישה; מיסוי קרנות הפנסיה; סוגי חייבים בהגשת דוחות; שינויים בחוק הביטוח הלאומי ועוד. * מושב מיסוי ליחידים ותאגידים * מושב מיסוי פנסיוני * מושב מיסוי עובדים ומעסיקים הכנס יוקדש לכלל הנושאים הרלוונטיים להיערכות נכונה לסוף שנת המס תוך התייחסות לתכנית הכלכלית לשנות המס 2017 ו-2018 והשלכות המיסוי על ציבור הנישומים ומשק המס הישראלי קהל המשתתפים יוכל לבחור את מושב המיסים המתאים לו וכן להתנייד בין המושבים לפי בחירתו, ברישום מתואם מול "מכללת חשבים"
Vlookup מלכת הפונקציות
מטרת הקורס: ללמד את המשתמש המתקדם כיצד לנהל את עבודתו ביעילות באמצעות היכולת לאחד מידע בין טבלאות נתונים שונות, להשוות בין מידע שמגיע ממספר מקורות שונים, להקטין את הצורך בתחזוקת קבצים באמצעות שמירת נתוני תחזוקה בקבצים נפרדים (שיכולים לשרת את המחלקה כולה) ושליפת המידע הרלוונטי
 
 
למסמך בפורמט PDF לחץ כאן